Muž mi kúpil neoriginálnu vec a ja neoriginály nenosím

24. dec 2021

Ahojte, mozno si len chcem vyliat srdce, event. precitat vas nazor. Ohladom darcekov pre dospelych sme boli dohodnuti vopred na veciach, ktore som zabezpecila, iste prekvapko pre muza som takisto kupila. Rozkol , ked to tak pejorativne mozem nazvat nastal v tom, ze mi kupil istu fakeovu vec. Ja vo vseobecnosti faky nenosim. Som mu povedala, ze to nosit nebudem, ze dobre vie, ze take veci nenosim, som proti tomu. On sa nastval a povedal mi, ze nabuduce mne na Vianoce len nasr… Po 10 rokoch manzelstva toto pocut na stedry vecer, no dost ma to zabolelo. Ja som vobec nic nechcela, nic som neocakavala, pretoze sme si dopredu veci dohodli, ved aj tak je to o darcekoch pre deti. Ale tak som za úprimnosť vo vzťahu, tak som to povedalala on mne na to, ze kazda normalna zena by to mala v skrini a po roku by povedala, ze to nebude nosit a nie hned v ten den. Viem, ide o sprostost, ine veci su podstatne, len mna zarazila ta veta- ze nabuduce mi len nasr…, a jednak to, ze ci vobec ma pozna, s kym zije, ze vlastne vobec nepocuva, co mu clovek vravi… Prepacte, nechcem rusit vianocnu atmosferu, len som si asi chcela vyliat emocie… Prepacte este za absenciu diskritiky, pisem na rychlo z mobilu

loginexistuje
24. dec 2021

tak asi si mohla byt diplomatickejsia ked s on snazil

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
haley7897
24. dec 2021

Vylievas si srdce - na svoje pocity máš samozrejme právo, len malá pripomienka - ten kto ublížil si bola pravdepodobne ty. Vyčítať niekomu aký dar ti dá je jemne povedané hrubosť. Možno nereagoval primerane a citlivo, ale nemôžeš vnímať len reakciu, treba chápať aj co ju vyvolalo

autor
24. dec 2021

@haley7897 ja som mu nic nevycitala, len som povedala, ze je topekne ale ze to nebudem nosit, to je cele

autor
24. dec 2021

tu vobec ale o tu vec nejde, tu ide o to, ze istymi vecami sa netajim, mal by ma uz mat precitanu, takze velmi tomu nerozumiem a ta reakcia podla mna nebola primerana

strongi
24. dec 2021

Asi ta nepozná, no čo. Možno si myslel, že si zľavila z nárokov a ty nič. Veď raz, dvakrát zoberiem a muž spokojný. Načo dusno na sviatk

lindous
24. dec 2021

Mne raz kamarátka, dlhoročná, poznáme sa dobre, tiež takto ofrlala darček, ktorý som jej dala a reagovala som podobne ako tvoj muž, pretože sa ma to dotklo, snažila som sa, aj som myslela, že som sa trafila, bohužiaľ nie a fakt ma to vtedy zamrzelo, viac som sa na seba hnevala, ale odvrkla som jej ... nakoniec sme obe usúdili, že sme reagovali moc prehnane ... mohla si mu to povedať inokedy, ak si to mala potrebu okomentovať a nie pri stromčeku alebo teda priamo na Vianoce, kedy ti to dával s tým, že očakával radostnú reakciu ... podľa mňa sa z toho obaja vyspíte

bucko555
24. dec 2021

Ja som minulý rok ofrflala darček a tak sme sa dohodli že ďalšie Vianoce si každý kúpi podľa seba čo chce a vybavené ..a takto nám to vyhovuje dnes sme sa o tom presvedčili

lucia147852
24. dec 2021

To sú muzi. Načo mu to hovoríš? Vieš koľko blbosti som už dostala od muža? A tak hrdo mi to dával. Usmiala sa, poďakovala a schovala do skrine. Ďalej to neriešil. To sa vola mužské ego a ty si mu do neho kopla. Musíš komunikovať viac diplomaticky. Jeho reakcia bola dosť na mic tiež. Proste chyba v komunikácii na oboch stranách

im709vf
24. dec 2021

Úprimne si myslím ze z tejto situácie nebolo možné vykluckovat bez hádky 😄 on sa cíti ukrivdeny, lebo pre vás kúpil darček ktorý ste povedala ze nosiť nebudete, to ako keby ste ho rovno pred ním hodila do koša.. na druhej strane ale máte pravdu, že po toľkých rokoch ak už vôbec niečo kúpiť chcel, mal kúpiť originál. Alebo vôbec nič.

autor
24. dec 2021

to nebolo pod stromcekom, tam som povedala, ze pekne, aj som to vyskusala, ale ked som to sla odlozit tak som povedala, ze proste to nosit nebudem, to je cele

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
24. dec 2021

@bucko555 ved ja som bola v tom, ze sme sa dohodli , ja som objednala pre seba, co som vybrala , aj pe neho, co chcel on, nemam 3 roky, ze potrebujem prekvapenie, len proste ja poviem, co na srdci to na jazyku, nebudem sa pretvarovat, kdezto on…

autor
24. dec 2021

@beata_k tak na zaklade tohto mojho príspevku hned´ takyto zaver. Aj vam krasne a pokojne sviatky

im709vf
24. dec 2021

@beata_k nemyslím si ze manželstvo je vzťah, v ktorom sa každý rok mam pretvarovať ako sa mi paci aký darček mi manžel kúpil, keď to tak nie je. Rokmi sa aj pohľad na vkus partnera vyvíja, človek si všíma co ma ten druhy rad a co nie. Takto žije manžel v klamstve ze jeho manželka je taka alebo hentaka, a pritom nie.

aylinn
24. dec 2021

Myslím že tak ako teba na štedrý večer zamrzeli jeho slova tak jeho tiež na štedrý večer zamrzeli tvoje slová. Podľa mna to nepotrebovalo komentár. Podľa mna pre 90% chlapov je nákup darčekov pre ženu “utrpením” po toľkých rokoch už ani nevie sám čo by ti mal kúpiť. Určite si s tým dal námahu , mohol ti dať peniaze do obálky - čo by bolo určite lepšie lebo by si si kúpila čo by si chcela ty ale aspoň to že to hľadal na internete , objednal , zabalil, že na teba myslel.. skús si niekedy kusnut do jazyka 🙂

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
im709vf
24. dec 2021

@beata_k napríklad keď si ja predstavim situáciu ze idem vyberať manželovi darček pod stromček.. rozhodnem sa, že mu kúpim botasky. A keď viem, že si potrpí na originál značku, tak hádam mi hneď dopne ze nebudem kupovať fejkove Adidasy nie?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
24. dec 2021

@beata_k tak ked mam satnik zlozeny z veci istych znaciek, clovek sa tym netaji, kupujem to aj z jeho uctu, vie aj cenovo. To nie je ze ja, ja, ja, po 10 rokoch v manzelstve jeden druheho pozna, aspon by mal…. ale tak myslite si svoje, v pohode, ale z kedneho prispevku usudzovat, ze so mnou je radost zit. To iste mozem povedat aj ja o vas, internet znesie vela…

loginexistuje
24. dec 2021

onaku znacku slo ? je edidentne na pohlad ze ide o fake ?

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
24. dec 2021

@viestta tak nekupujem si originaly znaciek, ktore stoja 1500 eur, kupujem si znacky v nizsich cenovych relaciach, o to ide, urcite by som si nekupila tricko alebo mikinu za 1500 eur original a preto faky nepodporujem, to nie je ze som nejska panicka…

autor
24. dec 2021

@loginexistuje ano, gucci

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
haley7897
24. dec 2021

No napísala si že "ťa tým darčekom naštval" a "Som mu povedala, ze to nosit nebudem".
To neznie ako poďakovanie. Písala si ze si chceš prečítať názor : môj názor je ze tvoje reakcia bola nedospela a neprimeraná a pravdepodobne dlhujes partnerovi ospravedlnenie 🤷🏻‍♀️
Príspevok čítala aj moja 9 ročná dcéra a jej názor je ze si nevdacna 🤷🏻‍♀️

autor
24. dec 2021

@haley7897 napisala som, ze on sa nastval, nie ja

im709vf
24. dec 2021

@viestta tak niesom sprostá, približne viem v akej cenovej relácii sa pohybujú dane veci. A taky gucci mi teda príde cudne ze stoji 20 eur, všakže 😄😄😄 to sa potom necudujme ze ešte stále sú ženy "tie podradnejsie", keď chlapovi si stačí povedať ze manželke môže kúpiť hocičo, ona sa bude aj tak tešiť

henka123123
24. dec 2021

Cele zle jak su ludia nevdacni..ma pravdu nabuduce neh to nasere to bude original