Muž sa po svadbe zmenil. Vráti sa to ešte späť?

monika12
24. júl 2008

chodili sme spolu rok, stretávali sme sa pomaly denne. Bol to citlivý chlap, nosieval mi kvety, brával ma na večere.. rozumel mi, veľa sme sa rozprávali o všličom.. po roku ma požiadal o ruku.. po 3 rokoch sa nám narodila dcérka. po svadbe sa ale mierne zmenil, začal mi viacej nadávať a menej si ma vážiť. v tehotenstve sa snažil, lebo ma "ospravedlňovalo", že som citlivá z hormónov.. dcérku má veľmi rád, pomôže mi s ňou, ale radšej ju odnesie k babke keď je nervózna a treba sa jej viac venovať.. momentálne máme ťažké obdobie, ideme sa sťahovať. zariaďujeme si byt.. ale on je zo dňa na deň horší, vynadá mi za hociakú hlúposť (keď urobím kvapku na stenu, ktorá sa dá bez problémov zamaľovať..). predtým mi nadával, len tak" krava, sliepka, sprosta, hlupaňa.." (možno niekomu sa tieto slová zdajú normálne, ale mne nie-ubližujú mi, nie som na nadávky zvyknutá), ale v poslednej dobe sa už dva krát stalo, že mi vynadal, že som pi..
máme sa sťahovať a začať bývať sami.. tak veľmi som sa na túto chvíľu tešila.. ale uvažujem, či je to správne.. neviem čo je lepšie pre moje dieťa-vyrastať bez otca alebo dennodenne počúvať ako otec mame nadáva (dokonca niekedy po mne ajj niečo hodí-čo mu príde pod ruku). neviem čo urobiť..
čo sa týka ospravedlnení- potom čo mi vynadá-po pár hodinách dôjde a povie PREPÁČ a tvári sa že sa nič nestalo, že je to samozrejmosť.. aj keď mu poviem že sa stále hnevám, berie to ako srandu a vtiera sa mi rôynymi spôsobmi.. ale na druhý deň mi vynadá znova..ale ja mu už nemienim odpúšťať, už ma to nebaví, je to stále dookola.. berieto tak že ja sm predsa na ňom závislá, alebo neviem ako.. (bývame teraz u jeho rodičov, u mojich sa nedá, sama z rodič.príspevku nevyžijem..)
neviem čo robiť, staél je to dookola to isté-nadávky ospravedlnenie atď.. ale zo ňa na deň horšie.. poraďtete zmení sa to niekedy?? obetovať sa kvôli dieťaťu? čo robiť?

latvia
19. sep 2010

denisaivan Ahojte.Je mozne,aby sa moj manzel po narodeni nasej dceky otocil spravanim o 180 stupnov.Moj manzel ma uz jedno dievcatko z prveho vztahu.od 1 a pol roka ju nevidel.Ma 6 rokov.Ked sa nasa mala narodila tak ju stale oslovoval menom svojej prvej dcery.Po case mi zacal rozpravat o tom co robila jeho byvala ked bola jeho prva dcerka mala.Zo zaciatku robil so mna zlu matku.To uz prestalo momentalne som podla neho super mama,ale zla zena.Lebo si poviem svoj nazor,nadava mi skaredo a vyslovuje az take veci,ktore neviem ci mu niekedy odpustim(aby som ochorela).Nemoze na mna pozerat a vadi mu aj to,ked sa ho sem tam na nieco opytam.Je mi tazsko.Nemam to komu povedat.Zijem mimo slovenska bez rodiny a ani priatelov nemam momentalne vela.Neviem co mam robit a preco sa to vlastne stalo!
Včera o 19:13 •

cucuriedka uf tak to mi je luto, aj takzo radit kedze clovek vas nepozna moc do hlbky... Skusila si sa s nim porozpravat, a zdoraznit ze vo vztahu ste dvaja a ze ak su nahodou problemy respektive nezhody, mozu za neobaja a mali by to teda aj spolocne riesit?
Včera o 19:30 •

traktor ,,a si si ista, ze sa zmenil po narodeni dcerky?...ze nebol taky aj predtym, len ty si to svojimi zamilovanymi ocami nechcela vidieť?...nemas nahodou info, preco stroskotal jeho prvy vztah/ myslim ten , kde je to 6 rocne dievcatko/?,..cele to spravanie ako opisujes, mi pride chore...podla mna potrebuje pomoc...a neviem, ci ste to spolu riesili..ale rozhodne netreba cakat...viem, ze tazko sa niekomu hovori..ak to neprezil, ale mas malu dcerku a urcite tak pre nu ako aj pre teba nie je prijemne byt v takom prostredi, kde nie si spokojna, kde si ponizovana....teraz tvoje dievcatko tomu este nerozumie ale pride ten cas.a co ked tvoj manzel obrati svoj hnev aj proti nej?...skusila by som si s nim sadnut a porozpravat sa..najst dovôd, co mu vadi..pripadne vyhladat odbornu pomoc...ak o nepôjde ja by som od neho urcite odisla..ak mas aspon jedneho kamosa, ktory ti jeochotny pomôct, tak nevahaj...ak nie su institucie, kde sa môzes obratit o pomoc..
Včera o 19:31 •

denisaivan @traktor Dakujem.
Včera o 19:34 •

denisaivan @traktor To ze treba vyhladat odbornu pomoc,o tom som rozmyslala aj ja.Info o tom prvom vztahu nemam,ale myslim ze aj tam sa udialo mozno nieco podobne.Ked sa to nezmeni som rozhodnuta odist,lebo nechcem aby mala vyrastala v takom prostredi.V tom mas pravdu.
Včera o 19:36 •

traktor @denisaivan drzim ti prsty nech to zvladnes...taku vec fakt treba riesit cim skôr a ak sa inak neda, treba odist...hoc zaciatky su tazke ale my zeny vela zvladneme ..mas kraaaaasnu malicku, tak sa drzte
Včera o 19:39 •

marianca @denisaivan no tak ja beriem keď sa chlap po narodení dieťaťa trocha zmení....je to predsa len veľký zásah do života, už nieje zodpovedný len za seba, ale hlavne za toho bezbranného človiečika. Beriem, že môže byť trocha nervózny, bojí sa či sa bude dokázať o to malé postarať....to všetko je normálne, ale to čo popisuješ ty normálne nie je
Nemá právo škaredo ti nadávať a priať ti aby si ochorela.....no tak to je už fakt sila, keď mu je jedno čo s tebou, mohol by myslieť aj na to čo by bolo s malou keby si bola ty chorá.....
neviem ale podľa tvojho opisu mi príde ako bezohľadný, arogantný chlap. O tom svedčí aj to, že má už jedno dieťa a nevidel ho 4 roky....
Je to ťažká situácia, ale určite ju skús riešiť čo najskôr. Ešte raz opakujem nemá právo ťa ponižovať a správať sa k tebe ako k handre....
Skús to s ním prebrať a keď neuvidíš žiadnu odozvu dovi dopo. Viem, že sa mi ľahko hovorí, keď nie som v tej danej situácii, ale podľa toho ako to opisuješ to má tendenciu skôr sa zhoršovať ako zlepšovať.
Ale aj tak držím palčeky nech to všetko dopadne hlavne k dobru teba a malej, drž sa
Včera o 19:42 •

zucha pochybujem, ze sa manzel da nahovorit na to, aby ste vyhladali pomoc. Ale @traktor ma pravdu v tom, ze mozno taky uz bol. A ak pre neho v prvom vztahu bolo zatazou mat dieta a skoncilo to, tak to ma tendenciu zopakovat aj v tomto. Tu sa podla mna ani nejedna tak o teba, ze ty robis chybu, ale o to, ze ma muz urcitu zodpovednost za dalsi zivot a rodinu a to je pre neho zatazujuce.
Ale kto vie, ty najlepsie vies zhodnotit situaciu.
Drzim palce, nech najdes sposob, ako muza donutit ku komunikacii, lebo ak ta len ponizuje, k normalnemu rozhovoru to nema sancu dojst.
Včera o 19:44 •

dusany PREČO SA MANŽEL ZMENIL? Nezabudla si na svojho manžela,tým,že sa musíš viac venovať maličkej a on sa teraz cíti ako 5-é koleso? Pri narodení vašej dcérky sa mu postupne začali vynárať spomienky na jeho dcérku z prvého manželstva.Iste bol šťastným otcom a tešil sa z nej uspával ju v náruči,spieval jej,rozprával sa s ňou,hrával sa s ňou a bola pre neho najväčším pokladom na svetre. Potom spoznal teba a nová láska bola pre neho ešte mocnejším putom,ako jeho rodina. Teraz je z minulých milých spomienok rozladený,nervózny a nevie čo ma robiť. Mohla by si mu pomôcť len tak,že sa začneš zaujímať o jeho dcérku a dáš mu to najavo. Trvaj na tom,že každopádne chceš poznať jeho milovanú dcérku a aby ju doviedol k vám a povedz mu,že tiež patrí do našej rodiny. Veľa šťastia, Dušany.
Včera o 20:13

traktor @dusany ..a z tej lasky jej nadava, a praje aby ochorela?..no divna teoria...
Včera o 20:17 •

marianca @dusany no ja neviem, on jej nadáva, praje jej len to najhoršie, ona je deprimovaná, stará sa o dieťatko, nevie čo bude s ňou s ním, s malou a má sa odrazu zaujímať o jeho dcéru, o ktorú sa jej vydarený mužík nezaujíma už 4 roky???
....no neviem....
Včera o 20:22 •

darina77 Keby bol takým štastným otcom ako ho Dusany opisuje určite by s dcérou neprerušil kontakt. 4 roky nevidiet dcéru to hovorí o naozaj len o tom aký je sebec. Skor sa priklánam k názoru, že mu vadí že už sa všetko netočí len okolo neho.
Včera o 20:46 •

aero tvoj manžel potrebuje odbornú pomoc ........ - jeho správanie je choré.....
a ty utekaj kade ľahšie ..
pre svoje dieťatko , urob všetko , aby nevyrastalo v strese.........veľa šťastia

filipal
19. sep 2010

@denisaivan
a preco sa s malou nestretaval. branila mu prva zena?
a v zahranici nemas nikoho blizkeho?

denisaivan
19. sep 2010

@filipal ano.Len jednu kamosku,takisto slovenku.Mam par znamych z prace,ale momentalne som n materskej.

lolita.9991
19. sep 2010

ahojte mozem sa kvam pridat?

filipal
19. sep 2010

@denisaivan tak aspon jednu kamosku! 😵 aj to je fajn!

@lolita.9991 jasne! 🙂 mas nejaky problem?

denisaivan
19. sep 2010

@filipal je to zvlastne ako clovek tuzi po stastnej rodine,myslis si ze ju mas a potom bum vsetko spadne ako domcek z karat.A ty nevies co dalej.Nechcem aby mala vyrastala bez otca.Ale urcite veci clovek tazsko odpusti.

lolita.9991
19. sep 2010

hejs mojim uz teraz manzelom sa poznam nieco vyse roka,tento rok v marci sme mali svadbu a v maji sa nam narodila dcerka,zo zaciatku to bolo vsetko krasne,ale akonahle sme zacali pripravovat svadbu bolo to ine,ale dalo sa to
vsetko zacalo ked nasi odmietli prist nasvadbu,a ani neprisli,dovod nemali sme svadbu v kostole,a on sa im nepozdaval od zaciatku
od zaciatku roka moju rodinu len uraza,nic ine nevie,co robim ja je zle,vsetko co poviem ja je zle,ja som blba atd
ze si malu huckam len na sebamlenze ked on snou neni a ked je zacne plakat hned mi ju da
nikam ma neche pustat,byvame u jeho rodicov,ja som z nr,a ked tam chcem ist ta hubuje a nadava
aj cil ked to pisem mu vadi ze tukam,
dokonca mi zacal vykat dnes.lebo som bola na hododch u babky
viac zajtra leboo....

maca793
19. sep 2010

no baby tak som rada že táto téma tu vznikla
ja som to tiež mala také ako vy no neviem kde som mala rozum vtedy pred 10 rokmi 😒

moje ja mi vravelo 1 pred svadbou že sa nemám vydávať a mala som ho počúvnuť keby som vedela aké peklo ma čaká po svadbe radšej by som bola slobodnou mamičkou dvojičiek
začala som si už po týždni všímať že teraz už ex to bral ako niečo povinné čo mu mama nakázala vziať si ma on ma vlastne nebral ako manželku od začiatku hned prvý týždeň si vyšiel s kamarátmi na futbal a mňa nechal doma a nič mi nepovedal no dosť ma to vzalo a prvý príznak zmeny som videla ked som bola 4 mesiace v nemocnici a ked som prišla z nej už aj s detmi domov. no nahnevalo ma to že ako som zabuchla dvere na byte tak sa rozleteli a v dverách jeho sestra aj s dcérou ma prišli pozrieť s bosny kde bývala. a začali sa hádky bitky z jeho strany a aj zo strany jeho mamy. tá si ma dovolila zbiť hned prvý týždeň čo som bola z nemocnice doma a vôbec sa ma nezastala ked prišiel ex napitý ako delo práve naopak začala ho obhajovať a to mi stačilo. zbalila som si všetky veci a aj deťom a odišla od neho. nepomohlo po nejakom čase ani spoločné bývanie len my 4. práve naopak zhoršovalo sa to. a tak som ho vyhodila z bytu. a podala žiadosť o rozvod.

tak to je jedna časť a druhá je tá že po 2 rokoch sa oženil znova a má už svoju rodinu ktorú nadovšetko miluje dal by im aj modré z neba ide sa z nich pokakať a na deti z prvého manželstva kašle. chdí si ich brávať len vtedy ked si zmyslí. a nekúpi im nič navyše len pošle výživné stanovené súdom. 0
možno je to tým že mu žena dala chlapcov a ja len dievčatá. veľa si na tomto zakladala aj jeho mama že vraj musím mať chlapcov ked som jej oznámila že čakám dvojčatá.

😒

bosa_noha
19. sep 2010

@denisaivan je mi luto, ze si sa ocitla v takej nezavideniahodnej situacii. Bola som tiez v zahranici, ked sa mi narodil syn a prezil tam svojich prvych 20 mesiacov, takze sa viem trosku vzit do toho co prezivas, hoci ja som nemala take problemy s muzom ake opisujes. Tiez sme mali tazke chvilky a bolo velmi narocne najst spriaznenu dusu, na ktoru sa obratit a postazovat.

Neviem, ci je tvoja situacia uz natolko zla, ale ak aj nie je urcite si zacni vytvarat siet priatelov a znamych, na ktorych by si sa v pripade potreby mohla obratit o pomoc ci radu. Zacni pri svojich priateloch. Niekedy aj znami mozu byt ludia, ktori ti pomozu. Nemozu urobit nic iba vtedy ak o tvojich problemoch nevedia. Nepises v ktorej si krajine, ale napriklad v Anglicku a Irsku je velmi vela ludi zo Slovenska a aj mamiciek. Tam sa da tiez najst spriaznena osoba. Su urcite aj skupiny lokalnych mamiciek, ale tam je to tazsie, pretoze oni maju vacsinou svojich blizkych okolo seba a nevedia sa tak dobre vzit do situacie niekoho, kto je uplne bez podpory a aj trva ovela dlhsie kym sa s nimi zblizis natolko aby si sa im zdoverovala so svojimi starostami. Ale urcite si zacni vytvarat siet kontaktov.
Ak by bola situacia naozaj vyhrotena, urcite je v krajine organizacia, ktora pomaha zenam a matkam v krizovych situaciach. To je dalsie miesto, kam sa mozes obratit.

Dufam, ze tvoj manzel bude ochotny situaciu s tebou riesit a vas vztah sa zlepsi.

filipal
20. sep 2010

no vidim, ze tema sa tu uzivi! 😝 ☹ zial!

@lolita.9991 to su teda divne moresy. zacal ti vykat????? 😨 😨 😨

@maca793 paneboze Maca, coze? bila ta este aj svokra? to never, ze ta jeho 2.rodinka je ok. podla mna je to len tak naoko. mozno bije aj tu druhu. chlap sa v skutocnosti nezmeni. len to asi skryva..
dobre si urobila, ze si odisla!

lolita.9991
20. sep 2010

@filipal hejj,
ja som nasim odpustila ze neboli mi na svadbe,nebola sice podla mna ale neva,a on im odpustit nedokaze,ze ho urazili
a vcera mi vyhodil naoci aj malu ze ja som ju chcela,ze som mala rozmyslat nad byvanim a peniazmi
mm nerad tancoval a nechcel svadbu v kostole vyhovela som mu,nasi sa stym nezmierili

denisaivan
20. sep 2010

@lolita.9991 je mi luto,ze zazivas take tazske chvile.Viem ako sa citis.My sice mame medzi sebou problemy,ale chvalabohu malu do toho netahame.Ako som uz povedala muz by dal za malu zivot.Ale aj tak to musime dat do poriadku,lebo ani sa nezdame a mala vyrastie,zacne rozpravat a nechcem a hlavne nedovolim aby pocuvala doma nadavky.

denisaivan
20. sep 2010

@bosa_noha Dakujem za podporu. 🙂

naty
21. sep 2010

@lolita.9991 chápu dobře, že se s ním znáš jen něco přes rok a už ste svoji a máte dítě? promiň, ale proč sis ho brala?? od začátku roku se chová hrozně a ty si ho v květnu vezmeš? jako kvůli malý? tohle mi hlava nebere... 😕

ywana
21. sep 2010

@monika12 pozastavil sa mi rozum...nad jeho správaním, ale i nad tvojim...ak mi niekto začne nadávať do hlúpych, sliepok a kráv nezaslúži si, aby som s ním žila...a to už nehovorím o tých hrubých urážkach...čím skôr od neho odí´d, lebo jeho agresivita sa bude len stupňovať...

malinkaaninka
21. sep 2010

odíď od neho.lahko sa vraví,ťažko spraví.ale toto sa bude podla mňa len zhoršovať.má to typické znaky domáceho násilia.žiaden chlap nezmláti svoju ženu na prvý raz.má to postupnosť.ber to tak,že lepšie ti bude odísť teraz s čistou hlavou ako neskôr zalata krvou nachytro.určite je niekto,kto ťa podrží,aj duševne.nie je to ľahké.držím palce.

ywana
22. sep 2010

@malinkaaninka ...áno je to ťažké...sama som na manželovi finančne závislá (ale ja mám dobrého manžela) a keby som ho chcela opustiť, mala by som to veru ťažké...
...monika12 si však musí určiť priority, pretože viaceré sme vyslovili názor, že to má stupňujúcu tendenciu a doma má tyrana...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
claudica
22. sep 2010

Monika, on sa nezmení. Vyhovárať sa na to, že teraz má stres zo sťahovania, to neobstojí. V živote bude ešte toľko stresov! A nikomu, zdôrazňujem - nikomu nedovoľ, aby s tebou takto hovoril. Neskôr to bude už vnímať aj tvoje dieťa a hrozí, že aj ono bude s tebou takto komunikovať, bude to považovať za normálne. A ako aj baby vyššie spomenuli, tiež si myslím, že sa to bude stupňovať. Myslím si, že si citlivá a krehká a jemu to nahráva do karát. To ho ešte viac posmeľuje. Ver mi, mám s tým skúsenosť. Lenže ja som v tom ostala desať rokov mysliac si, že musím kvôli deťom. To je najväčšia hlúposť. Kvôli deťom sa tohto treba vyvarovať. Deti toto vidieť a počuť nemajú a ani v tom žiť. Viem, že teraz je to ťažké rozhodnutie, preto Ti veľmi držím palce a prajem veľa síl.

denisaivan
22. sep 2010

@fidka79 Tak to si nemyslim,ze ho taja k prvej.Tak to mas pravdu,ze sa takto milujuci partner nesprava.Nad tym vratit sa na slovensko vobec neuvazujem.Co tam.Ja som zo slovenska utiekla.A som rada tu,kde som.Sice tu nemam rodinu a ani mnoho priatelov,ale mam istotu,ze o malu je postarane a nemusim sa bat,ze nebudem mat na chleba keby sa nieco stalo.

missy97231
22. sep 2010

@ywana @claudica Monika tu pisala pred 2rokmi... ktovie ako dopadla 😉

missy97231
22. sep 2010

@denisaivan a kde si momentalne, ked nie na SK?

ywana
22. sep 2010

@missy97231 ...dík za upozornenie...asi by som si mala lepšie všímať aj dátumy príspevkov... 😀

missy97231
22. sep 2010

@naty tiez mi to akosi nebere 😕
ale tak laska ma ruzove okuliare,,, a vela vztahov vydrzi aj ked pride bud svadba ci mimco po kratkej znamosti.... a tiez - mozes cloveka "poznat" aj 10rokov a predsa ho "nepoznas" 😒 je to asi individualne,,, ale - ked uz zacne svojej manzelke vykat - tak to je uz o inom 😒

missy97231
22. sep 2010

@ywana 😉 tak mozno tu opat zavita, a da o sebe vediet, ako dopadla 😕

maca793
22. sep 2010

@filipal
to asi nie on drží hubu a ona rozkazuje kamoška ich vídava v dráčiku a ona všetko diriguje
pripadá jej že je pod papučou a myslím si to aj ja no a zabudla som ešte k tomu napísať že ked deti išli do prvej triedy dala som mu zoznam čo má kúpiť a ona prišla a vynadala mi že čo chcem od neho ved musí živiť rodinu a oni nemajú peniaze nazvyš a ja som jej povedala že mňa to nezaujíma že má deti a nech sa tak aj zachová a nie aby som ja všetko kupovala deťom do školy od tašiek, peračníkov, ceruziek,... poplatkov .... musela som im porobiť detskú izbu, kúpiť stoly, stoličky, študentský nábytok, vymaľovať izbu a to som mala príjem len na tie časy necelých 11000,-sk. ☹
aj ked som nechcela musela som im dať izbu do poriadku ale našťastie mám super rodičov a sestru, ktorí niečo zasponzorovali a pomohli mi.

naty
23. sep 2010

@missy97231 jako o tom žádná, mně spíš přijde na hlavu brát si člověka, o kterým VÍM, že se ke mně chová hnusně, nadává mi apod. a už pomalu začínám být alergická na větu : " Já sem si myslela, že se po svatbě změní..." 😝 🙄 To už se mi fakt otvírá kudla v kapse... 😀

ywana
23. sep 2010

@naty ...podobne...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz