Mužov syn ma nemá rád

15. aug 2023

hneď ako prvé napíšem, že zo začiatku nášho vzťahu (ja, manžel, moje, jeho dieťa) sme mali pekné obdobie, ale tým, že sme si museli na seba "zvyknúť" sme sa dosť hádali. Ja som premiestnila svoje deti, z iného mesta od kamošov, rodiny, nová škola, ja práca a do všetkého som otehotnela a následne rizikové. Moje deti boli zvyknuté na rodinný život, keďže som bola dlho vydatá. Bola to aj tak zaťažova skúška pre všetkých.

Manžel má dieťa z predošlého vzťahu (ja som nebola dôvod rozchodu) dieťa bolo zvyknuté na 100% pozornosť od mamy (ta žije do dnes sama s dieťaťom), 100% pozornosť otca resp môjho muža.

Zrazu tam bolo veľa nových ľudí a ešte aj bábo na ceste. Chápali sme, že si petrebuje zvyknúť, tak ako my všetci.

No prešlo to rôznymi "úrovňami" bol a aj je v striedavej..nadávky zo strany mužoveho syna. Nadával najprv na tatka, potom na mňa, medzitým sa narodil náš spoločný syn. Moje deti sa v podstate adaptovali, keďže boli zvyknutý na rodinný život, manželov syn v priebehu tých 3 rokov čo je u nás na SS začal klamať, kradnúť a nadávať..teraz sme v štádiu, že chlapec u nás na ss nechce byť..jeho vysvetlenie, chce aby som ja s deťmi vypadla. Cez prázdniny by mal byť jeden týždeň u nás a jeden pri mame. Ten týždeň je pri babke (manželova mama). Muž, keď mu zavolá, alebo ide k nemu tak mu chlapec povie, že mňa nenávidí a chce aby sme vypadli.

Ja som mužovi veľakrát povedala, že poďme ku psychológovi všetci. Nech nám pomôže. Muž mi na to povie, že na vine je jeho jeb..ta mater a aj my lebo sme sa na začiatku spolu hádali..a on ma z toho traumu..ale tie hádky počuli aj moje deti a tie na nikoho nekydaju a nerobia zle.

Ja už neviem čo robiť. Prepáčte, za dlhý text.

chillibubble
16. aug 2023

vies, toto je velmi smutne od zaciatku. ist do vztahu s chlapom, ktory nema dobry vztah s byvalou a prenasaju to obaja na dieta, uz toto mala byt kontrolka. ale ok. brat ste sa mali az potom, kedy by vsetky deti boli so vztahom zmierene, respektovali a akceptovali noveho partnera minimalne ako dobru tetu/uja ked nie hned druhu mamu/otca. teda aspon ja by som ukoncila vztah, keby moja dcera nema rada noveho partnera. podla mna v rozvedenej rodine ma byt dieta na prvom mieste. v normalne fungujucom manzelstve moze byt partner viac ako dieta(viem ze niektori to tak maju), ale pre mna po rozvode ma ist na prve miesto dieta, lebo to tu bolo skor ako ten novy partner.
no a uz nevravim, ze do toho vsetkeho prislo nove dieta, dalsi "rival" pre tie prve.

kristiii
16. aug 2023

Tak si si vzala debila, prepáč. Ale keď dospelý chlap nechápe, že ss nie je o rodičoch, ale o dieťati a trvá na nej aj keď vidí, čo to s tým chalanom robí, tak ho inak pomenovať nejde. To potom fakt vypadá, že to robí len kvôli výživnému. A jasne, že chlapec si to predstavoval tak, že bude všetko po starom, len viac dní s ocom. Však to bolo 8-rocne dieťa, ono si nevie predstaviť všetky dôsledky. Už len to dochádzanie do školy musí byť preňho záhul. Týždeň bez kamarátov, o otca sa zrazu musí deliť s ďalšími štyrmi ľuďmi...a ss vôbec nie je vhodná pre rodičov, ktorí si nevedia prísť na meno. Tá môže fungovať naozaj len pri rodičoch, ktorí chcú obaja pre svoje dieťa to najlepšie. Čo v tomto prípade ani u jedného z nich nehrozí, skôr si cez neho vybíjajú zlosť voči svojim ex. Choré. Ja byť tým chalanom, chcem ísť bývať k babke a mať pokoj.

simca06022011
16. aug 2023

Nenapadlo ta ze tie reči o chrapunstve, zgrlavosti a striedavke, výživnom atď ma od matky? Pochybujem ze zo svojej hlavy. Tvoj muž a ex to musia riešiť. Popravde mne by raz povedal ze som p... alebo nadával na otca atď, tak.odchadza. alebo odchádzam ja. Bud bu si to ocko riešil a mal.zaujem alebo koniec striedavej a možno aj celého vzťahu. Lebo trpíte všetci a hlavní aktéri to nechcú riešiť.

mamina7070
16. aug 2023

citam to tak ze striedavku chces ty s tvojim muzom aby ste nemuseli platit vyzivne a co tam po chlapcovi
ak by si bola normalna tak das na sud na zrusenie striedavky (resp dotlacis muza) lebo dietatu to neprospieva

chillibubble
16. aug 2023

@mamina7070 moze byt, lebo platit vyzivne a do toho zivit dalsie 3 vlastne deti nic moc...

mondolina
16. aug 2023

chorí ľudia, takto zničiť decko🙈

autor
16. aug 2023

@kristiii Nikdy...ss chcu rodičia chlapca...prečo? To vôbec netuším...

autor
16. aug 2023

@mamina7070 ja ss ani nemám pravo riesit...chlapcovi rodičia chcú ss...

autor
16. aug 2023

@simca06022011 mne bolo jasne, že to zo svojej hlavy nemá...vravela som mužovi a on na to, že to ta jeho jebnu...ta mater....ako ja ti poviem, že už neviem či mám niečo riešiť, alebo nechať...som to preberala s kamoškou a ona mi dala kontakt na dobru terapeutku, kt sa zameriava práve na taketo rodiny...ale nikto okrem mňa tam nechce ísť...

simca06022011
16. aug 2023

no tak k tomu len ty chlapovi povedz svoj postoj, co si ochotna este tolerovat a teda kedze on nema zaujem, nebudes ho nutit to riesit aj ked to nie je spravne. Ale nebudes trpiet vybuchy mladeho a cirkusy, a tiez nech take nieco ze necha rodinu a odide si na tyzden so synom, kazdu chvilu so synom atd prec tiez nie si pravidelne/stale ochotna tolerovat (ak to tak nie je, ak ti to nevadi, tak neries). Tvoje deti nie su povinne to trpiet, ty tiez nie. A takto si asi pokojny zivot nepredstavuje. Chalan je teraz v takom veku vybusnom, a bude aj horsie. nema hranice odkial pokial, vychovu. Rodicia sa k sebe spravaju ako hlupaci, otec je drzgros, ty p... a pre otca je matka jeb.. mater. To dieta nebude k nim horiet laskou ked ju okolo seba nevidi. Leju do neho zlobu a to dostanu. Bud to alebo ho rozmaznavaju... normalny zivot ziadny. A este sa prevlaca v striedavke ako take maca...

andreatytler
16. aug 2023

Ja to vidim tak, ze ty sa snazis riesit problem ktory tebe neprinalezi riesit. Viem, zijes tam a musis to pocuvat, ale zial ako vravia bola to tvoja volba ist do takej situacie.
Dokial su rodicia toho chlapca neochotni toto riesit, ty s tym nic neurobis a akakolvek tvoja snaha urobi veci este horsimi. Lebo ty myslis v prvom rade na seba a svoje deti. Ja to chapem, ani mne by sa nepacilo pocuvat nadavky, ale ty si dospela a musis si uvedomit ze tie nadavky su reakcia na stres ktory tomu chlapcovi robia jeho rodicia. Ty musis ukazat pochopenie pre neho a najlepsie podla mna je sa stiahnut a nemontovat sa do toho.
Tu nejde o to ze treba riesit chlapcove zle spravanie a to ze kradne. Netreba ho sledovat kamerami a usmernovat. Jeho spravanie je volanie o pomoc, lebo ma zlych rodicov. U tej babky by mu bolo asi najlepsie.
Chod ty sama za psychologom, urcite ti da rady ako reagovat.

kepassa
20. aug 2023

Cele zle
Zavinili ste to ale vy dospeli. Jeho ex a aj vy dvaja si nemate co vycitat.
Uz davno ste mali vyhladat odbornu pomoc.
V tomto veku s tak nahromadenymi problemami...vela stastia
Fakt nechapem, na co je toto dobre, mat automaticky v novom vztahu zas dalsie dieta. Dalsie dieta s novym muzom, ked nie su vysporiadane vsetky deti z predoslych vztahov. Ako ked si na novom mieste, na vylete a potrebujes mat odtial magnetku...ved ty si mala dve deti, on jedno a urobili ste si spolocne. Moje deti, tvoje deti, nase deti. Ked vam pod natlakom vyvijajucej sa situacie, nedaj Boze skrachuje vztah, budes rozvedena s tromi detmi od dvoch muzov. Ja nehovorim, ze nemat spolocne dieta ale az ked je fakt rodinna situacia vsetkych clenov ok. Toto nebolo. Stupnovalo sa to rokmi. A je uplne normalne, ze chlapec nenasiel svoje pevne miesto. Nechcel novu rodinu, novych surodencov ani dalsiu matku. No nemal na vyber. Bol hodeny do vody. Plav. Nemozes porovnavat svoje deti a jeho syna. Oni svojho otca nemaju. Maju iba Tvojho muza a ziju vo dvojici (maju bio surodenca) oni nemusia chodit z domacnosti do domacnosti. Netoleruju novu rodinu a novych surodencov z otcovej strany (kedze nic take nie je) oni su v podstate uplne o dost lepsie na tom ako ten muzov syn.
Kradne,nadava lebo je zufaly,nestastny,osamely..ziarli. Rebeluje a bude este viac, kym napokon neprestane chodit uplne. Tie vztahy budu uplne nezvratne. Muz o svojho syna napokon pride..
Chyba je aj, ze ked si sa rozhodla brat si chlapa so zavazkom, musis brat tak, ze jeho dieta bude (malo by byt) v jeho zivote na prednejsom mieste ako ty. Je to velky záväzok. Musis ratat aj s verziou, ze Teba alebo Tvoje deti neprijme, nebude mat rad...
Uz len to debilne delenie deti. No nie, su to vsetky nase deti: Palko,Matko, Alex,Noel...
Nemozes cakat od deti dospelacke spravanie na urovni, kt.ste nezabezpecili ani vy dospeli. (Hadky pred detmi prerastlo napokon do dalsieho tehotenstva ale budme harmonicka rodina)
Tvoj muz musi chciet zmenit postoj aj pristup.
Najprv vyhladajte odbornika vy dvaja a potom zaclenite ostatnych clenov vasej rodiny, so synom nacele.
Vela stastia

lucky_k
20. aug 2023

Podla toho co pises, ty a tvoje decka ste si len prilepsili a vela ziskali, chlapec nieje tak prisposobivy ako vy a nevnima vas ako rodinu lebo ste ho od zaciatku podporovali v tom, ze si moze otca privlastnovat, teraz ho darmo idete ucit, ze JEHO otec nieje iba JEHO otec

eliska13
20. aug 2023

Ide do puberty už to bude len horšie.Nenavidi Ta aj tvoje deti.Je jedináčik a je zvyknutý na 100% pozornost od rodičov.To, čo robí nadávky, kradnutie je zo zlosti, zúfalstva.Pochybil otec nedal mu hranice nedovolila by som, aby mi nadával.Chod k terapeutke, ale to ste mali ísť už dávno.Striedavka je zbytočná chalan sa tam necíti dobre plný dom cudzích deti a macocha.Ak sa nič nezmení pre mňa by to bol dôvod aj na rozvod žiť v nervoch každý druhý tyzden

scorpionflower1
21. aug 2023

To ma byt staznost na muza? Ja neviem, vsak ked ty mas dve deti a on ma dieta a byvalu, tak si neocakavala spory, ked si sa k nemu stahovala? Vsak do tohto je zainteresovanych 6 ludi z toho 3 malolete deti a tuto situaciu ste svojim spoluzitim vyrobili vy dvaja, ostatni su donuteni sa v tom s vami viezt a prisposobit sa vasim potrebam a tuzbam. Ak si si myslela, ze to bude bezproblemove, tak to je dost naivne.
Nechaj na tvojho muza, nech situaciu vyriesi, ked nechce, aby si sa do toho zapajala. A ked sa na to vykasle, nic ine ti nenapisem, ze ty si si ho vzala. Muzi, ktori nadavaju takto na svoje byvale pred sucasnymi zenami/frajerkami vacsinou byvaju dobri blbci. Tak ti prajem, aby sinebola aj ty za chvilu ta "jebnuta" ako to pivedal na nu.