Mužova dcéra

12. máj 2020

Ahojte, som vydata, s manzelom mame male dieta a on ma este dceru z prveho vztahu, ktora ide pomaly do puberty. S ex ma velmi velmi zle vztahy, na zaklade toho uz jeho dcera k nam nechodi ani tak ako by mala podla súdneho rozhodnutia. Je to na dlho..z mojho pohladu obaja rodicia maju na tom podiel viny...nezastavam sa ani muza. Jedina vec, ktora sa mi velmi nepaci a tyka sa aj mna, je ze vzdy po tom ako muzova dcera stravi u nas nejaky den, spusti sa zo strany matky lavina obvinovani, vycitiek, vzdy s muzom vyzerame ako najhorsi...to su rozne situacie...nejdem byt konkretna, lebo to by bolo na dlho. Pointa je ta, ze aj ked sa akokolvek snazime, vzdy je nieco zle a dokonca sa dozvedam veci, ktore sme akoze povedali, pritom sme ich nepovedali. Takze neviem kto klame a vymysla si a manipuluje. Ci matka, ci dcera, ked sa opytam dcery, poviem, ze mama zvelicuje ....lenze ja uz toto nemienim trpiet. Dnes som povedala muzovi, ze najblizsie ked k nam pride, beriem maleho a ideme k starkym. Nech je s nou sam. Ja uz nemienim byt niekoho tercom. Po tolkych tych rokoch, co sa toto deje, poviem na rovinu, uz sa na muzovu dceru vobec netesim ked k nam pride, lebo si musim davat pozor na kazde slovo, kazdy cin, aby sa to zas neotocilo proti nam. A takto isto to zamavalo uz aj s muzom. Ja viem, ze je to len dieta, ano bije sa to v mojom vnutri, ale ja nechcem toto zazivat zakazdym. Povedzte mi robim dobre, ze sa takto zoberiem prec, alebo ako by ste to riesili?

autor
12. máj 2020

@deti95060810 nie je sama, ma muza a tiez maleho syna. U nich to bolo zo zaciatku velmi zle, dcera otcima odmietala, doslova ho nenavidela, na zaciatku ju dokonca udrel tak ze mala monokel. Dlho dlho sme jej dohovarali, nech si najde cestu k nemu a hop, zrazu on je hrdina a moj muz je len biologicky otec.

majcika
12. máj 2020

Niekedy stačí ak dieťa ide s otcom a majú vlastný program. Iba ich tajomný program. Neuškodilo by ak by otec sám s dcérou ostal otvorený a povedal jej, že nech sa deje čokoľvek bude pre ňu stále tu a bude ju čakať milovať. Len tak ozaj musí aj byť. Čiže pravidelne ak je dievča u vás nech ma otca len pre seba. A ty opäť vytvor podmienky. Nech sa cíti dobre. Nerieš jej mamu.

deti95060810
12. máj 2020

ja by som asi na tvojom mieste vôbec sa do vzťahu otec - dcéra nestarala. Postarala by som sa aby mali čo jesť, aby mali v byte pohodu, čisto .... ale s malým dieťaťom by som radšej išla na nejaký výlet alebo si spravila vlastný program... Vyzerá to tak že ty sa môžeš aj na hlavu postaviť stále budeš ty ta zlá...a mňa osobne by toto veľmi ubíjalo... Radšej by som volila svoj program - však aj tak sa nezavďačím aj tak....

daganov
12. máj 2020

tiež by som vôbec s ex nekomunikovala, iba čo sa týka toho, kedy dcéra príde a kedy sa vráti. A určite by som s ňou nešla na pohotovosť, to vyzeralo, ako keby ste jej matke dali najavo, že sa o ňu dobre nestará. Mladá môže doma trepať čo chce, vás to nemusí zaujímať. Ak k vám chodí dva krát do mesiaca, raz by som bola doma, aby sme mali program ako rodina a raz by som si urobila program sama s dieťaťom, nech si ona užije otca. Ak by sa po pár hodinách u nás pýtala domov, lebo by jej nevoňali povinnosti, nech si ide. SMS by som to oznámila matke a ďalej nekomunikovala.

lujza123
12. máj 2020

Mam dcéru, už s nou pomaly plieska puberta a vyrastá v takmer striedavke odmalička. Všetko spravanie čo popisujes dôverne poznám a jedine co ti na to môžem povedať je ze je to dôsledok debilneho správania rodičov. Oni ju to naučili...

Ruku na srdce ktorá z vás ako dieťa neskúsila spýtať sa otca a keď nedovolil ísť sa tajne pýtať mamy? A podobne malé klamstva na ktoré sa v rodine rýchlo príde a zarazí ale v rozvratenej rodine kde každý z rodičov vidí iba svoje ego a toho druhého rodica ma za tupca tak v týchto vzájomných zabomysich vojnach úplne zabúdajú na dieťa. A to robí len to, čo každý ľudský tvor keď mu je dovolené.... Snaží sa vyťažiť co najviac vo svoj prospech.

Moja dcéra sa tisíckrát vyhrážala že chce ísť k otcovi, že u otca ma dovolené pomaly všetko, potom zas otočí a tatino jej všetko zakazuje... Typické pubertalne tlachanie a prehananie
Ja jej vždy poviem ze je to jej otec a mysli to s nou najlepšie ako vie a koniec debaty.... Som na milión percent presvedčená že to isté skúša aj u otca aká som ja zla

Lenže my sme relatívne normálny aj keď začiatky boli všelijaké. Ale keď je jeden rodic pako tak to je potom ťažké.

Lebo dospelak ma stále mentálnu prevahu nad pubertakom. Keď jej mamka vsetko vyzveda tak to z toho decka proste vytiahne. A keď to potom okomentuje v štýle že spraví z komára somara, nebodaj vám ešte nasrata vola koli vlastným domienkam tak si viem predstaviť tu mladu co musí chuda zažívať. Ona je také územie nikoho medzi dvoma znepriatelenymi štátmi.

lujza123
12. máj 2020

Každopádne chcem ti poradiť dve veci.

Zhovievavosť. Mladá je v puberte, to by si ju mala chuť občas zahlusit aj keby je tvoja vlastná.

Nemôže za to akú má mamu. Nedávajte jej to za vinu. Skúste ju nejako ignorovať, nebavte sa o nej. Pri hysterickych telefonátoch nech muž zloží telefón a odporučí jej ze keď sa chce vyžalovat nech napíše maila. Jednajte s nou slušne, asertivne a možno rešpektujte niektoré veci, ako napríklad to ze chce mať o dcére prehľad. Možno by stacila sms typu noha sa nám nezdá vezmeme ju k lekárovi a celá situácia by dopadla inak. Skúste aj vy porozmýšľať kde robíte v komunikácii chybu. Po toľkých rokoch od rozvodu by už mali byť schopný jednať spolu aspoň trochu normálne.

simca06022011
12. máj 2020

@nikolka1986 ved ale ona ju tak brala, ale podľa popisu, to je čistý stres riešiť bývalú každú chvíľu....

janinah
12. máj 2020

že si šla so synom s nimi bola chyba,však ťa tam vôbec nebolo treba...o tom píšem,nechaj priestor im dvom,nebud prítomná a ono sa to utrasie

ckocka
15. máj 2020

Je to dieťa v puberte ktorému sa rozpadla rodina. Má nárok byť protivná, rozumne zvládnuť takú situáciu by mali dospelí. Ak to ani oni nedokážu, prečo to očakávate od decka.