Mužova komunikácia so známymi - zhadzuje ma
Ani neviem ako začať. Ide o to, že muž vždy pred známymi začne rozprávať, ako naše deti (2r a 4r) len jedia sladkosti (okrem piškót a marina keksov nič nejedávajú. A aj tie piškóty a mariny majú výnimočne.) Jasné, že starší nad polievkou ohŕňa nos ale vždy zje. Ďalšia vec, čo mi vadí, keď začne rozrozprávať pred známymi, ako stále pozerajú tv. (Starší si sem tam pozrie večerníček na dvojke, ale teraz v lete len sem tam, lebo sme v podstate stále vonku. Ide o to, že synovi zapnem tv okolo 19 a vtedy zrovna príde muž a hneď má reči, že celý deň sedí pred tv ale v skutočnosti tam je 2 minúty.)
Už som mu vravela, že ma to uráža, keď v prítomnosti detí a mňa takto rozpráva pred známymi. Ale on si stále melie to svoje. Mám sa na to vykašľať, čo rozpráva pred druhými, alebo ako argumentovať? Lebo ma to strašne uráža.
Ďakujem
podstate stále vonku).
Stručné zhrnutie
- Problémom je, že partner pred známymi opakovane zhadzuje rodiča tvrdeniami typu „deti len jedia sladkosti“ a „stále pozerajú TV“, pričom diskusia odporúča konfrontáciu a nastavenie hraníc v komunikácii aj v prítomnosti cudzích ľudí.
- Praktické riešenia navrhované v diskusii zahŕňajú priame vyvracanie nepravdivých obvinení pred známymi, súkromný pokojný rozhovor o dohode vo výchove a dočasné prenechanie starostlivosti otcovi (deň alebo týždeň), aby ukázal svoje argumenty v praxi.
- Konkrétne techniky odporúčané diskutujúcimi sú vedenie tabuľky s počtom dní, kedy deti dostali piškóty alebo pozerali TV, dohodnuté limity (napr. 30–60 minút TV alebo „balík piškót na určitý čas“) a požiadanie partnera, aby si ukázal, ako by deti vychoval on.
Q: Ako mám reagovať, keď ma partner zhadzuje pred známymi tvrdeniami o jedle a TV?
A: Rady z diskusie sú: okamžite sa ohradiť pred známymi a vyvrátiť konkrétne nepravdivé výroky faktami (napr. „maximálne večerníček 19:00–19:45, inak TV vypíname“), a následne viesť súkromný pokojný rozhovor o hraniciach komunikácie.
Q: Ako dokázať partnerovi, že deti „nepozerajú stále TV“ alebo „nejedávajú len sladkosti“?
A: Diskutujúce navrhujú viesť jednoduchú tabuľku s dátumami, kedy deti dostali piškóty alebo pozerali TV („tabuľka s celým mesiacom“), a ukázať ju partnerovi ako dôkaz proti generalizovaným tvrdeniam.
Q: Ako nastaviť spoločné pravidlá výchovy, aby predišli verejnému zhadzovaniu?
A: Odporúčané kroky sú dohodnúť konkrétny režim (napr. večerný rozprávkový blok 18:30–19:00 alebo 19:00–19:45, limit 30–60 minút TV) a stanoviť zásady o sladkostiach (frekvencia „výnimočne“, konkrétne množstvá), pričom všetky návrhy majú byť prediskutované a zapísané do kompromisu.
Q: Čo ak partner „vypína káblovku“ alebo inak kontroluje médiá doma?
A: Diskusia odporúča riešiť to komunikáciou a kompromisom (napr. obmedziť TV len na večerný rozprávkový blok) a pripomína, že jednostranné odoberanie prístupu (vypnutie káblovky) môže byť vnímané ako obmedzovanie slobody; ak je kontrola súčasťou väčšieho problému, odporúča sa zvážiť odbornú pomoc.
Q: Pomôže, keď mu dám „výzvu“, aby sa o deti postaral sám na deň alebo týždeň?
A: Viacerí diskutujúci odporúčali nechať otca samého s deťmi na deň alebo týždeň, aby predviedol svoj štýl v praxi; meredith83 konkrétne navrhla „týždeň“, ostatní spomínali aj jednodňovú skúšku.
Q: Kedy zvážiť, že ide o hlbší problém (kontrola, ponižovanie) a nie o bežný konflikt vo výchove?
A: V diskusii zaznelo, že opakované verejné ponižovanie, snaha o zhadzovanie pred známymi a odmietanie dohody môžu byť červenými vlajkami; odporúčané kroky sú čítať si o psychickom týraní, viesť záznamy o správaní a zvážiť vyšetrenie či odbornú pomoc.
Závery z diskusie
Zhoda
- Verejné zhadzovanie partnerky a detí pred známymi je neprijateľné a treba ho konfrontovať alebo nastaviť hranice.
- Učinné praktiky sú súkromný pokojný rozhovor o výchove, dohody o režime (TV, sladkosti) a dokumentovanie faktov (tabuľka).
Sporné názory
- Niektorí diskutujúci tvrdia, že matka by mala zmeniť správanie (napr. nekupovať piškóty, obmedziť TV v čase príchodu otca), zatiaľ čo iní zdôrazňujú, že problém je v partnerovom ponižovaní a on sa musí zmeniť bez toho, aby matka ustupovala.
Otvorené otázky
- Prečo partner opakovane verejne zhadzuje partnerku a deti a či ide o symptom hlbšieho problému v manželstve.
- Pomôže či nezmení partnerovo správanie evidencia (tabuľka) a do akej miery sú metódy typu „nechať otca samého s deťmi“ účinné pri náprave postojov.
Spomenuté značky a firmy
Dvojka
Spomenuté produkty a metódy
piškóty, marina keksy, vecerníček, Hádaj, ako veľmi ťa mám rád, bola raz jedna planéta, Masi a medveda, tabuľka s celým mesiacom (zaznamenávanie), vypnúť káblovku, vypnúť wifi, nechať otca deň/tyždeň s deťmi, režim zaspávania o 19:00, obmedzenie TV na 30–60 minút, vyšetrenie (odborné vyšetrenie), histaminová intolerancia, celioakia, laktozová intolerancia, stabizmus, dioptrie, hypertonie, hyperaktivita, anémia, nádor
Miesta a osoby
žiadne
@fantaghiro21 to je už tvoja vec, odkiaľ si prišla, k tomu sa ja nejdem vyjadrovať. Je to tvoj život.
A tvoj slovník o niečom svedčí. A žiadne dezinformácie nedávam. Stále píšem jedno a to isté a ty si stále melies to svoje. Nikam to nevedie. Nepomohla si mi, neporadia, akurát si sa ma snažila vytočiť, čo sa ti nepodarilo 😙
@kalerabka99 och ženo... pisala som : Ci som ti mala nadat do p.--- a k... ? Podla tvojich dezinformacii sa prae ludia z krcmi takto vyjadruju... :D :D :D ani tejto vete si nepochopila. Ale sama si si priznala asi, že davaš dezinformacie VSEOBECNE, nie len ohladom krcmi, do ktorej asi ty nechodis :D
@fantaghiro21 ako som si priznala, že dávam dezinformácie?
Veru, v krčme som už nebola ani nepamatam. Ale takú čapovanu kofolu by som si dala 😂 (jasné, jasné, viem, je plná cukru) 😂
@fantaghiro21 vies co by ma zaujimalo? Co by tvoj muz povedal na tvoj styl komunikacie a vyjadrovania sa na internete, este aj s tvojom detailnou profilovkou...fakt mi dnes skoro obed zabehol, ked som citala tvoje posledne vyplody...

@zuzkavladko 😂 manžel odkazuje, že on sám je zvedavý,či tvoj manžel vôbec vie, ako sa správaš na diskusnych fórach.
Nanajvýš , jemu sa páčim ale o teba by ani bike neoprel
Máš divný štýl stolovania .Nečudujem sa,prečo pchas decká pred TV .
Máš aspoň poučenie do budúcnosti,že pri jedení sa nesurfuje po internete
Hm on si mozno mysli ze je to vtipne.. Tiez by som mu povedala ze ked si mysli ze lepsie moze deti vychovavat nech zaplati nejaky tyzdeny kupelny pobyt, zobrie na tyzden dovolenku a moze sa o deti ten tyzden starat sam. Varit atd. Nech ukaze ako to vsetko dokaze.. Viac ako tyzden by som to neriskla...
@kalerabka99 A co sa tyka piskot, Mariny a vecernicka.. To si myslim je len zamienka. Ked muz chce pride z prace umyje sa a prezlecie a ked vecernicek skonci zoberie dieta a precita mu rozpravku atd. Televizor nie je pre deti skodlivy. Vsetci sme ho skoro pozerali ked sme boli deti. Skor je dolezite vybrat to co pomoze v rozvoji. Som citala ze televizor, tablet atd moze velmi pomoct vo vyvoji intelektu dietata ked sa vyberu spravne programy. Je to samozrejme kazdeho rodica osobna volba. Skor si myslim ze on si prostne nachadza nieco co sa mu nepaci. Je sa ho treba opytat co je naozaj jeho problem. Neviem ako mate zariadenu komunikaciu ale ja si s muzom sadnem a prediskutujeme co nas trapi. Ziaden krik a nadavky ale uplna pokojna konverzacia.
@fantaghiro21 Zena uz si na smiech 😂 Normalne mi je za teba trapne ako sa tu verejne znemoznujes. Uz si dost odbocila od povodnej temy, tvojimi chabymi pokusmi urazit ma, tak snad uz staci 😉 A ty @kalerabka , uz si stihla hodit rec s manzelom?
@fantaghiro21 ty tu čo zas splietas? Prosím ťa, už sa zamysli nad sebou, lebo tak arogantnu, zatrpknutú ženu, plnú hnevu som už dávno nestretla a predpokladám, že všetko zlé, čo ti život prináša má dôvod a ani sa nečudujem.
@zuzkavladko áno, hodili sme reč, všetko sme si vysvetlili, dohodli na kompromise. Ešte raz ďakujem 💜
@kalerabka99 "predpokladám, že všetko zlé, čo ti život prináša má dôvod a ani sa nečudujem."
Takže si konečne po dlhých debatach prišla na to, prečo ťa muž ponižuje? :D :D Ešte spomen karmu a podobne vymývače mozgu a už sa dokonale vyfarbíš :D
@fantaghiro21 pocuj, na to, ze mas velmi narocnu dcerku (ako sama pises) tu travis mimoriadne vela casu, zvlastne....
@zuzkavladko to su tie klasicke formulky:D :DCo ju mam zobudit ked mi spi? Predpokladam, že tsa svojim deťom venujes s mobilom v ruke, alebo miesto toho si ich posadila vykafrene pred TV, žeru susienky a ty konikujes ? :D
@fantaghiro21 mne sa nič zle nedeje a čo sa týka môjho muža, už sme si to vysvetlili, takže pokračujeme v našej krásnej rodinnej idilke 😘
a karmu tu spomínať nejdem, stačí, že si ju spomenula ty, tak ju asi poznas. Ži si svoj "krásny" život vo svojom negativnom svete 😂😂😂
@kalerabka99 A načo máš ústa ? To si musela dostať požehnanie, aby si dokazala otvorit hubu pred svojím manželom? To je dosť divne. Som zvedava, či si budes nosit požehanie aj pre ine aktivity a cinnosti.
Dakujem za prianie. Aj to je pochvala !
Nie , nepoznam KArmu :D :D :D neverim na nu 🙂
@kalerabka99 & @zuzkavladko Neviem ci to ma zmysel takto pokracovat s touto zenou. Ja som si precitala jej stranku a jej prispevok z Maja tohto roku vyzera to tak ze nie je moc v poriadku. Fyzicky a pravdepodobne psychicky. Ja som nahlasila jej prispevok kedze aj ked je clovek chori nemal by si svoju frustraciu vybijat na verejnych forach.
@fantaghiro21 som v praci, mam obednu prestavku a naramne sa na tebe bavim 😉
@meredith83 ja normalne zasnem. Uz som na MK kadeco videla, ale tato osoba tromfla uplne vsetko

@meredith83 @meredith83 :D :D :Dhej hej, som psychopat ktorý číha len ,aby si vybíjal frustraciu. Neviem , či si citala uplne moj prvý komentar ak si ho pomedzi tieto nezmyselne diskusie našla...
. ja na nom nevidim ziadne navažanie :D :D Skor to zacalo ist do osobných utokov po nekonečných , nezmyselných diskusiach...
ci mam aj ja nahlasit teraz p.@zuzkavladko , ktora sa tu " zabava" ? :D Možno sama spada tiež medzi psychopatov 🙂
@zuzkavladko to mas riadne dlhu 2 dnovu prestavku 🙂je mi luto, že sa mi ta nepodarilo pobavit, ked ta ja odignrujem a ty stale len to svoje...
@fantaghiro21 urcite najde inu zamienku,neviem preco by mala ustupovat a koli panovi oteckovi ktory je v praci a prd vie o tom co jeho deti robia cely den mala prestat kupovat detom piskoty,ako vazne ?A zakaz vecernicku ?Preco by sa mu mala preboha prisposobovat a ukracovat decka o jednu rozpravku.?Ved tam nevisia cely den.Ved co im to zakaze lebo pan otec a potom co vymysli ine pan otec deti zas nebudu moct robit.Ja by som ho strapnila spatne a to poriadne alebo poslala do pr....e ked si ma nevazi.Pripadne nechat tatinka aspon den sameho s detmi.Nehnevajte sa nic proti vam ale vas nazor nie je spravny,Najblizsie jej povie nieco ine.


@fantaghiro21 prosím ťa komunikuj slušne, si z akej krčmi vyšla, že sa vyjadujes, že dieťa "žere"?
Kde som písala, že jedia a pozerajú niekoľko krát do týždňa? Už som ti písala, že výnimočne je u nás niekoľko krát do mesiaca a ja neviem ako a koľko krát ti to mám este definovať. U nás je pár krát za mesiac 4x , 1-2x/tyzden Ty si môžeš pod slovom "pár krát" predstavovať a evidentne si aj predstavuješ niekoľko krát za deň, lebo už si to fakt inak neviem vysvetliť. už ti odmietam definovať co u nás znamená pár krát, lebo som ti to uz písala viac krát.