Mužská chrípka = smrteľná choroba

hankab
14. jan 2023

Ahojte, chcela by som pocut vase nazory na to, ked su vasi chlapi chori. Funguju vtedy normalne alebo sa lutuju a “zomieraju”? 🤣
V skratke: priatel je chory od jesene uz snad 8.krat a obaja toho uz mame dost. Je PN aj teraz. Nema horucku, len sopli, bolave dutiny a trochu kasle. On sa vsak pri kazdom takomto prechladnuti tvari, ze to je koniec sveta a nezmoze sa na viac ako lezanie v posteli cele dni. Tym padom cela domacnost zostava na mne, za ten tyzden co je vacsinou chory neurobi naozaj nic. Mam psychicky velmi narocnu pracu, vacsinou sa vratim domov o 5 a padam na hubu, lebo idem cely den na plny vykon, a to este nemame deti.
Za inych okolnosti priatel pomaha, vyperie, uprace, pomaha s varenim aj s nakupmi. No teraz tym, ze je viac chory ako zdravy za posledne mesiace je vsetko na mne.

Tiez to tak mate doma? Som zla, ked od neho chcem aby sa aspon trochu povzniesol nad tu chorobu a pomohol? Ked mu to poviem, tak mi odvrkne, ze to cele zlahcujem a fakt mu je naprd.
Mam pravo sa hnevat alebo prehanam?

katuskamala1
14. jan 2023

Ries to, preco je 8x chory za tak kratku dobu, ak to cislo je skutocne, tak ho objednaj na imunologiu, pravdepodobne bude mat nizky pocet bielych krviniek a inunita nefunguje, snad nic horsie. A nádcha vycerpava i mna, obzvlast i muža. Ano, treba sa pozviechat, ale ja sama som taky problem s imunitou mala a je to velmi vycerpavajuce. Pripadne zájsť aspon na orl, moze to byt i nejaka bakteria alebo viacere, preto sa z toho nevie dostať.

galioska
14. jan 2023

@hankab ja neviem, ja mammasi dovnehk muza, ten aj chori navari, uprace a neplace.

hankab
autor
14. jan 2023

@katuskamala1 uz sme to riesili, ale jeho teoria je taka, ze sa mu to vracia kvoli tomu, ze to este poriadne nevylezal. Za mna to tiez nie je ok, ved nemoze stravit v posteli kazdy druhy tyzden nonstop uz treti mesiac. Budem ho tlacit do vysetreni 🙏🏻

jajanka31
14. jan 2023

@hankab podľa mňa tebe nevadí ze nič nerobí tebe vadí kde tu neumyty hrnček, kde tu pohodene veci, neutrety prach a možno to ze musíš nakúpiť len ty.. navariť len ty. Poviem ti zvykaj si keď budeš mat dieťa, hlavne prvý rok tak to bude 100x horšie a budeš rada ze si môžte ísť pospať a všetky tieto somariny ti budu ukradnuté. Okrem toho kľudne sa môže stat ze 9 mesiacov prelezis v postely a tiež bude spravené len čo to najnutnejšie.

hankab
autor
14. jan 2023

@jajanka31 tak to vobec nie 😅 neutrety prach a neumyty hrncek ma netankuju ani nahodou, ani ked sme vsetci zdravi. Skor ide o to, ze ked budu deti a bude tych povinnosti 100x viac a k tomu bude priatel nonstop chory, tak sa zblaznim ze budem mat dalsie nevladne dieta so soplikom na starosti, co v chorobe nezvladne robit vobec nic.

jajanka31
14. jan 2023

@hankab a ešte tvoj chlap je 8 x chorý a to lekár nerieši? To s tým nechodí k lekarovi? Ci ako funguje keď nie na PN potom máj mzdu nižšiu to mu nevadí.. otázne je Ci s tým ide k lekarovi a je oficiálne chorý. A lieči sa tak ze chodí aj na kontrolu.alebo je len lenivý a vymysli si ze teraz mi je blbo nič nerobím.. my keď sme chori ideme k lekarovi. Keď sa na lekára necítim poviem ze ma len boli hlava tak normálne fungujeme.

hankab
autor
14. jan 2023

@jajanka31 lekar mu da antibiotika, par dni sa prelieci, lezi a v praci ma neplatene volno. O tyzden-dva je choroba naspat.

jajanka31
14. jan 2023

@hankab tak keď ti nevadí bordel alebo teda ze nie je čerstvo navarene, tak nerieš nech leží, lež aj ty.. rob len to najnutnejšie a už. Keď sa raz vazmete je tam ze v zdravý aj v chorobe. Sú prípady kedy jeden ťažko ochorel napríklad môj otec je chorý už cez 30 rokov a vsetko robí mama vlastne niekedy jej ešte s niečím pomohol keď sme boli deti ale čím ďalej je to horšie.. jednoducho sme sa s tým naučili žiť. On ma len koníčky a sme radi ze je tu. Vsetko rieši ona.

jajanka31
14. jan 2023

@hankab no môjmu by teda vadilo ze ma neplatené voľno každý druhý týždeň.. jemu to nevadí.. neviem mal by riešiť to aby chorý nebol ved to ani deti v škole nie sú tak často chore

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
santiago_segura
14. jan 2023

Je to mýtus že muži zle znášajú choroby a ženy nie. Lebo ak na to idem štatisticky tak medzi oboma pohlaviami je to narovnako a záleží od konkrétneho človeka. Zdravie sa zovšeobecňovať nedá. Niekedy aj u samotných lekárov sa stane že je podozrenie na nejakú diagnózu a nakoniec neni, alebo sa niekto tvári že nič mi neni a nakoniec podlahne. Čo sa chrípky týka tak záleží kto ako ju dostane. Ja mám nádchu skoro nonstop tak ju už musím brať ako samozrejmosť. U mňa chrípka začína od momentu keď naozaj nastúpi horúčka, triašky, zápaly, vtedy je to na PN inák len paralen a fungujem ďalej. Nikdy nevidíte do toho druhého človeka. Či simuluje alebo naozaj mu je zle. Ako aj zamestnávatelia že u jedného (kde je ťažké zohnať náhradu) tvrdili hneď pri zaúčaní že žiadne PN netolerujeme u nás sopel neni choroba! A u ďalšieho zamestnávateľa zase prosili ľudí že ak sa cítia chorí nech nechodia nech to nešíria, nech nenakazia ďalších 100 ľudí. Takže už aj zamestnávatelia to berú z rôzneho uhla pohladu.

avanka
14. jan 2023

@hankab vidíš a ja som zase zvyknutá na to, že keď je niekto chorý, má všetko nachystané, áno, aj obed uvarený v chladničke. Keď boli pozatvarane školy kvôli opatreniam covid 19 a školákov som mala doma, ráno pred odchodom do práce som vstávala o 4 a varila obed.
Veď, že keď je niekto chorý a je mu zle, má problém si ísť aj pre ten obed z donášky ku vchodu. Ja som preto nešla ani k lekárke,lebo som proste nevládala. Mala som teda chrípku prvý krát v živote a dúfam, že aj posledný. Lebo mňa položila. Pri angine a 40 horuckach normálne fungujem,ale toto?
Nezastávam sa tvojho chlapa, lebo neviem,ako to u vás funguje normálne, ale môjmu, keď je chorý, nedovolím robiť nič. Nech leží a oddychuje a s láskou mu varím čaje a varím to, čo ma rád, aby mi rýchlo vyzdravel. A to je môj manžel zlatíčko, vysaval ( teraz síce pusti len robotický vysávač,ale čistí ho len on), ale perie, vešia prádlo, umýva riad a upratuje úplne bežne. Aj teraz som ja s mladším prichystala koláč do trúby a manžel so starším upratuje detskú izbu.

avanka
14. jan 2023

@hankab nech sa pýta na imunologiu..mám švagrinú alergologičku a klinickú imunologičku, liečila má na zníženú imunitu. Ja som bola teraz chorá po rokoch
Stačí bronchovaxon,imunor a choroby sa mu budú vyhýbať .

trinneo
14. jan 2023

Chlapi mojich kamosiek sú presne ako tvoj chlap ale mojho musim zase pri chorobe skor ja tlacit, nech si polezi a oddýchne a nech to nezlahcuje. Ale na druhej strane, ked mne je zle, tak obskakuje on mňa a stara sa o dieťa a co potrebuje. A ak mi je lepšie, drbnem si nejaky paralen a snazim sa fungovat.

avanka
14. jan 2023

@hankab neboj, nebude chorý celý život a ver mi, že keď prídu deti, budeš riešiť iné veci, ako ležiaceho priateľa

santiago_segura
14. jan 2023

Aj toto patrí k spolužitiu. Už je to čudné že niekto vôbec uvažuje nad niečim takým či je to v poriadku. Keď nechcete starosti tak sa nežente/nevydávajte, nemajte deti, partnerov a máte svätý pokoj od všetkého a všetkých. Kto má sklony obetavosti že má nutkavú potrebu sa starať o niekoho nech si založí rodinu. V tomto prípade by taká úvaha ani nevznikla 😉

marianarem
14. jan 2023

@hankab Treba ist na vyter, ak sa nic neukaze, tak ORL a imunolog. Toto nevylezi, naopak zbytocne zoslabne podla mna.
Inac my kym sme nemali deti, tak manzel tiez vzdy lezal, aj ked nemal horucky. Ale zase nemusela som mu robit servis, ked som nebola dona, jedlo aj caj si zabezpecil sam. Odkedy mame dieta, tak sa to zmenilo, lezi iba s horuckou, inac sa zapaja.

dominikamacakova
14. jan 2023

Ja tiež umieram keď mám nádchu. To je podľa mňa najhoršia choroba 😳

jasminkaj
14. jan 2023

Muž mal pred Vianocami 37,3 a ja 38,8. On odrovnaný na posteli, ja s dvomi deťmi vybrala som sa na nákup, lebo už sme fakt doma nič nemali. Po hodine mi chlap volá, že KDE SOM, lebo mu je zle a nemá mu kto uvariť ani čaj.. Takže tak asi. Áno, pán Boh vedel prečo im nedovolil rodiť a veci s tým súvisiace 🙏 ale inak ich ľúbime ako kone 😂

karolinakr
14. jan 2023

Myslim si, že ženy tlači pocit povinnosti, ze domacnost leži na nich a deti su na ne odkazane, preto funguju aj v chorobe, kdežto muźi si aj vedecky odovodnia, ako umieraju..celkovo ženy sa viac obetuju, lebo maju empatiu..Ja nechcem vsetkych mužov zhadzovat, ale byt hrdina a umierat pri sopliku - asi by mi ten muž klesol trošku v očiach..A poznam aj odolnych chlapov - otca somraz v živote videla ležať v posteli a to mal teplotu, mamu 2x...
A ked bol otec važne chory, nezamňaukal ani raz..to doteraz nechapem, či nema prah bolesti, či je zo železa, ale tak klobuk dole..

ivangeline
14. jan 2023

No ked kasle a ma nejaky sopel,tak nie ale ked ma chripku ci koronu,co je tak raz ci dva x za rok velmi chory,ze aj teplota stupa,tak to ho boli cele telo a ozaj nic neurobi. :D To ma uz stve po takom tyzdni...ked som sama na deti a domacnost.. ale nie je to casto,tak sa to snazim pochopit.

sima22290
14. jan 2023

@hankab pokiaľ nemáte deti tak to je ešte ok, potom už bude musieť zamakať aj v takých situáciách keď bude chorý.

saxana000
14. jan 2023

Mna ked chyti obycajna bolest hlavy muz ma posle do postele vsetky veci okolo malej vecera sprcha rozpravka riady varenie automaticky prebera a tiez ma robotu narocnu tak isto ked je jemu zle je chory tak lezi a odpociva..keby nebol ozaj chory tak si neberie PN s miernym soplom sa chodi do roboty.clovek sam.citi kedy mu nie je dobre a ked cely den lezi asi moc bordelu ank nespravi tak co ti vlastne vadi?tak Tyzden nebude doma vylizane.. ked pojde.do.prace budete zase fungovat normalne.

lily39
14. jan 2023

@hankab nerozmyslala si skor poslat ho na nejake vysetrenie k imunologovi? Od jesene byt 8 krat chory tiez nie je ok. Teda mne by uz blikla kontrolka....

zoeeoz
14. jan 2023

moj chlap odkedy ho poznam nebol chory...baby, ja este neviem co ma caka🤣🤣🤣

kvietocek87
14. jan 2023

Ja to ani neriešim, vždy môjmu poviem nech si urobí sám neumiera.Ta budem ešte dospelého chlapa obskakovať.Mala som vytknuty členok,po kolenách som chodila alebo skackala a behala okolo detí a varila,ucila sa s nimi.A budem okolo soplika skákať.

nikaeli
14. jan 2023

Môj drahý je v tomto úplne úžasný muž. Nalieva sa čajom, vyhrieva dutiny, preplachuje nos, dá Paralen a zaľahne. Nelamentuje, neľutuje sa. Keď som chorá ja, postará sa o mňa bez problémov ♥️

silvike
14. jan 2023

@hankab Tak moj je praveze presny opak. Jemu nikdy nic nie je 🙂 Vsetko pohoda, nepoddava sa vobec nejakemu skrabaniu v hrdle, nachladeniu, soplu, kychaniu. Vsetko bere s nadhladom a velmi pozitivne. Som za to aj rada ale zas nie som rada ked to vsetko prilis zlahcuje, lebo my mame uz aj deti a teda nie som rada ked ochoreju aj oni. Ale pri covide poctivo nosil pri nas rusko a odstahovala som ho na druhe poschodie 🙂 Takze je aj rozumne ohladuplny voci nam. To ja som skor taka bojazliva ze nechcem aby nas nakazil. Inak zvlada bezne choroby v pohode. A tiez sa niekedy cudujem na zaklade akej vzorky sa to nejak tak traduje ze chlap je vlastne velmi precitlively na soplik a kaslik a pod. Samozrejme ked ho skoli horucka, tak to neni o com. To samozrejme lezi ale neprehana to. ;) No co vam poviem, je vlastne uzasny 🙂

laska86
14. jan 2023

Prepac precitala som len kustik a moj?aj v 38 teplotach ide do roboty😔

monika12323
14. jan 2023

@hankab môj manžel si nikdy neprizná ,ze je chorý ,keď je chorý .. sám si urobi čaj bez toho,aby to povedal mne ,nesťažuje sa a aj keď nevládze ,povie ,ze sa cíti dobre