Narážky svokra

vaness2013
18. nov 2013

Ahojte, musim sa vyrozpravat, moj svokor ma stale nejake narazky na moju vahu..pri tom si myslim, ze nie som az taka tucna, mam 68 kg, vysku 168 cm.. mam vacsi zadok.. a on uz davnejsie mal narazky, ze aky mam kufor (to som este len chodila s jeho synom) a tak, mna to dost vzalo, aj mu hovoril teraz uz moj muz, ze nech mi to nehovori a teraz tento vikend zas, boli sme na jednej spolocenskej udalosti, kde bola aj frajerka jeho mladsieho syna, ktora je mlada a stihla a on zas do mna, ze ked snou tancoval, ze sa ju bal aj chytit, ze je chuducka, nie ako ja..ze mam aj ruky silne aj vsetko.. tak zle mi to padlo, myslim, ze by to takto nemal mi hovorit.. on ma asi 50kg aj s topankami, ani vela nejem pred nim ani nic, ale on furt ma nejaky problem so mnou,, :( mrzi ma to, ako to mam riesit ? schudnut ?? nebrat si to tak ? diky :(

miku1
18. nov 2013

@vaness2013 Myslím, že to ako vyzeráš, nie je starosť tvojho svokra. Ak sa manželovi páčiš taká aká si, tak to je podstatné, a ak si so svojim zovňajškom spokojná, tak sa nenechaj zbytočne svokrom rozladiť. Povedz mu na rovinu, že sa manželovi takto páčiš, a čo si o tvojom výzere myslí on, máš - prepáč za výraz - u prdele 🙂 Chlap, ktorý má 50 kg aj s topánkami, asi tiež nebude na pohľad žiadne terno 🙂 A k tvojej otázke či máš schudnúť, ti môžem napísať len jedno....áno, schudni, prečo nie? ak ti to urobí radosť a budeš mať zo seba dobrý pocit, ale urob to pre seba a nie preto, aby svokor dal pokoj 🙂

aristka
18. nov 2013

svokor si dovolí len to čo ty mu dovolíš ....pri tvojej výške máš dobrú váhu ,to znamená trochu sebavedomia a pekne sa pri ňom aj napapaj a ak začne byť sprostý ,lebo to je sprosté chovanie ..tak mu to povedz ,že ani tvoji rodičia si nedovolia takto s tebou rozprávať ,si vyprosuješ tieto sprosté narážky a ak to neprestane tak ho zo svojho života eliminuješ .....a buď si istá ,že to mu ešte slušne povieš ...a ak nezaberie pošli ho do pi....,nič iné si nezaslúži...50kg chlap to je vtip...

maryah
18. nov 2013

narovinu mu povedz, že nech sa stará o svoje veľkosti 😉 a ešte mu povedz, že plnšie krivky sú pre chlapa a kosti pre psov... 😉 svokra nerieš, on s tebou nežije, dôležitejší je tvoj drahý...

monciky
18. nov 2013

@vaness2013
prepac, ale Ty si nevies urobit poriadok s takym debilom, keby to mne povedal, tak co by nasledovalo potom, na to by nikdy nezabudol...., ja mam viac kil ako ty, vysku mame rovnaku, ale uz z principu si nikto nedovoli mi nic povedat, ja si plne sama dobre uvedomujem, ze v kratkom case som pribrala 10 kil a nemam pevnu volu to riesit, lebo chceme mat babo, tak uz sa to neoplati, ani to nie je zdrave, chudnut pred otehotnenim, len raz mi moj muz povedal nieco na vlasy alebo tak, som mu povedala, ze on je Alain Delon- zahanbil sa, odvtedy je ticho...
keby som mala takeho svokra ako Ty, na rovinu by som sa ho opytala, aky ma problem, ci sa nehanbi, ze Ty by si mohla mat tiez pripomienky a ze si ticho, lebo si slusna, ale ze ked tak velmi chce, slusna nebudes....
netrap sa kvoli nemu, je to asi typ, co mu robi radost ked vidi, ze Tebe to vadi a nevies sa branit....

monciky
18. nov 2013

@vaness2013 a urcite by som sa neobmedzovala v jedle, ved jest musis, fakt nech ide taky chlap do ....

lili_mia
18. nov 2013

@vaness2013 Hovorí iba narážky, alebo že máš s tým niečo robiť? Ako ja tiež segre hovorím, že aký má kufor a ona sa na tom rehoce, lebo vieme svoje 😉 Tak či to nebude podpichovanie, proste sa mu páči Tvoja prdelka a on to takto vyjadruje a má pocit, že ako chlap si môže dovoliť Ťa takto pochváliť. Manžel Ťa po zadku poťlapká a svokor kedže by nemal, tak aspoň takto slovne. Usudzujem podľa komentáru, že sa bál chytiť tú holku, aká je útla.
Proste komentár, och ten tvoj zadok .. sleduj jeho ton a poďakuj sa, minimálne mu vezmeš vietor z plachiet.

rebellefleur
18. nov 2013

@vaness2013 - ahoj, tak v prvom rade, je to absolútne od svokra nemiestne mat na teba takéto narázky.
Podla BMI indexu si na hornej hranici normalnej vahy, takže určite nie si tucná 😉
V druhom rade - je s tebou spokojný tvoj manžel? a v prvom rade, si spokojná ty sama so sebou? ak áno, tak to vôbec neries, popr. mu s kludom nabudúce odpovedz, že ty aj manžel ste spokojní s tým ako vyzeráš a koniec debaty a dalej sa nad tym vobec nezamyslaj.
Ja mam opacny "problém", som o pár cm nižšia od teba a mam 48kilo 😀 Odvsadial počúvam, že aká som anorektická a vieš čo to so mnou robí?? absolútne NIČ 😀 Ja som sama so sebou spokojná a ostatných neriešim 😝

jasminet
18. nov 2013

@lili_mia inak, aj mne toto napadlo, ze ci svokor nema rad take plnsie 😀 😀 😀 cim mensi chlap, tym vacsiu zenu chce. teda, tym nechcem povedat, ze zakladatelka temy je velka 😉 😀 😀 mne svokor obcas okomentuje vahu, ze hm, si pribrala, ze? a ja popravde poviem, ze ano, pribrala, chuti mi. a ked som po porode schudla, tak zas ma chvali, ze vyborne vyzeras, ale uz nechudni 😀 alebo sa priamo opyta kolko som schudla... tragediu z toho nerobim, nalozim si u nich kolko mi chuti a kolko vladzem 😀 😉

tomiholula
18. nov 2013

@rebellefleur ja mám tú váhu čo ty, len som vyššia, a samozrejme od malička som počúvala iba reči typu, že som anorektička, kostra a podobné nezmysli, kedysi ma to trápilo ale teraz to už nevnímam 🙂
Len sa mi nepáči, to čo si všímam tak ako v normálnom živote tak aj tu na diskusiach na koníkovi, ak má žena kilá naviac, je utešovaná, že je to v poriadku + zároveň sú odsúdené všetky chudé ženy ako anorektičky, ktoré nejedia a len za to sú chudé. Aj v tejto diskusii som na to našla hneď zopár narážok.

miciatko
18. nov 2013

@vaness2013 tak ja by som mu povedala pekne slusne ze by si mal vsimat kufor svojej manzelky a ten tvoj nechat na jeho syna, okrem toho by som s nim nikdy netancovala,a ani nikdy inak nepriblizila a ak by v rodine bola tema a bolo by vhodne,tak by som pred celu rodinou posmesne povedala na jeho adresu aku ma o tebe mienku ,ze si fakt netusila ze taky stary chlap si nehladi svojho a ver ze slovo stary ho nastve riadne . .

Ja nechapem ze v dnesnej spolocnosti si odcuzovani ludia iba na zaklade toho ci je tucny,ci chudy ,sak nech kazdy vyzera ako chce,len nech ma dobre srdce

marca1331
18. nov 2013

@vaness2013 tak toto ne..ako si moze niekto dovolit komentovat tvoj vyzor?? Aj keby si bola ako balon tak nema co na teba hovorit si zena jeho syna a on sa nema na teba co i len jednym okom pozriet a nie to este sa smiat..otvor usta a povedz mu na to nieco.. Ved to je uchylne obzerat si nevesty ... Nenechaj si to ved on tiez nie je ziadny Brat Pitt

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
18. nov 2013

@vaness2013 pfff tak svokor by bol ozaj posledný, koho slová by som si brala k srdcu v tomto smere 😀 nabudúce mu povedz, že jemu to môže byť jedno, lebo s ním nespávaš a kľudne mu šplechni, že o takého neduživého chcípáčika ako je on by si svoju ctenú zadnicu ani neobtrela 😎 a daj si zákusok 😀

rebellefleur
18. nov 2013

@tomiholula - ja si také reči vôbec nevšímam a nieto ešte aby som to riešila 😀 jasné, že pre vačšinu lahšie povedat,ty nežereš, si jak kostra ako sama pred sebou priznat, ze oj, naozaj mam dáke tukové vankúšiky navyše 🙂 každý nech si vypadá ako chce a či už sú so sebou spokojné/nie - ich problém. 🙂

lili_mia
18. nov 2013

@jasminet Do mňa takto "vyskakoval" bývalý kolega. Štvalo ma to enormne a jedného dňa som od zlosti hej, pribrala som, chcela som krémeš a dala som si. A on s úsmevom, no vidíš a ani to nebolelo. A takto sme sa prekárali, až si prestal robiť srandičky a neskôr mi povedal, že som predtým bola vychudnutá a konečne som sa zaobľovala a že radšej takto ako povedať, máš peknú riťku a na stole má sťažnosť za sexuálne obťažovanie. Je pravda, že ak mi vypasená klobása hovorí, že si dávam už tretiu rumovú guľku, mám myslieť na svoju postavu, mi zabehne až nemám chuť a ked niekto vie, že mám daný zákusok rada a donesie mi na povzbudenie. Niekto to vezme ako narážku, že ked som smutná, tak akože automaticky žeriem a niekto to berie ako záujem. Je to len a len na uhle pohľadu.

svano
18. nov 2013

@vaness2013 Keď rozdávali takt, tvoj svokor bol asi niekde s mojou svokrou. Ja by som sa ho opýtala: ,,To už budete navždy na mňa taký príjemný, alebo sa to niekedy zmení?,,

mamavera
18. nov 2013

@vaness2013 povedz mu, že si hrdá na každé tvoje kilo, lebo tvoj manžel každý tvoj kg na tebe miluje!!!! V žiadnom prípade mu nedaj najavo, že ti tie poznámky vadia! To je voda na jeho mlyn. Povedz mu to raz, dva krát a potom sa iba usmej a nereaguj, prestane ho to baviť. Inak džentlmen na pohľadanie 😝 😝 😝 😝

hanuliq
18. nov 2013

@vaness2013 povedz mu kym tlsty schudne, chudy zdochne .. 🙂 ked si ty spokojna neries ho paprdu stareho. mas super vahu, kiezby som ja taku mala 🙂

len_henus
18. nov 2013

@vaness2013 ahoj, úplne kašli nato a netráp sa kvôli tomu !!! ty sa cítiš dobre ? si spokojná so sebou ? 🙂 to je predsa najhlavnejšie ..

maminuska
18. nov 2013

tak mne bývalá svokra povedala ked doniesla k nám zákusky :

Tebe so nekupila, je ťa dosť.

Bola som mesiac po pôrode , a mala som 60 kg pri výške 160 cm. Takú guču aku som dostala ja vtedy do hrdla neprajem nikomu. Ex sa len priblblo usmieval , nepovedal ani makké f, trápna situácia nastala.

V priebehu roka som schudla na 45 kg ( no dnes ich už nemám ) a zas boli keci že som ako rebrinák.

libka1
18. nov 2013

@e9 uzasne si to napisala 😵 😵 trefa do cierneho!

klincek
18. nov 2013

@maminuska fuha, by som jej splechla, ze ani ich neplanujem jest, este by mi mohli zabehnut..ale teda niektori ludia fakt vedia pekne osolit zivot 😝
ako dobre, ze su obaja uz ex, nie?🙂

mata1001
18. nov 2013

podla mna, ti tie kila zavidi.... 😀 😀 😀 😀

freyjanr
18. nov 2013

@vaness2013 mne toto svokor aj svokra robili ked som začala preberať v tehotenstve a pritom obaja majú kíl na rozdávanie,prestala som k nim chodiť...a po pôrode ked som schudla 14 kíl povedali ze ani nevidieť ze som schudla...môžemti poradiť aby si to ignorovala ale z vlastnej skúsenosti viem ze sa to nedá.určite koli nemu nechudni ked sacitis dobre tak nič nemen

adeala
18. nov 2013

@vaness2013 tvoj muž si ťa vybral aj preto, že ho priťahuješ a ak by si rapídne schudla, tak je dosť možné, že svokrovi by si sa síce páčila, ale mužovi už tak nie 😉 Je veľa chlapov, ktoré chcú mať ženu za čo chytiť, predpokladám, že tvoj muž bude jedným z nich. 😝 inak keby si mala zase 50kg, tak svokor rieši tvoju bulímiu, anorexiu a pod. Vôbec to nerieš, kto chce, tak si vždy niečo nájde.

zeriempizzu
18. nov 2013

@tomiholula ty si si tiez kopla do @vaness2013 tak tiez az tak "vyrovnana" nebudes, ze?

tomiholula
18. nov 2013

@zeriempizzu Pýtala sa na radu, v ktorej aj napísala otázku či schudnúť. Tak som napísala ak je ona spokojná , nech nerieši ostatných a nech určite nechudne kvôli iným. Ale ak sama nie je spokojná, tak troška schudnúť jej neuškodí.
Tým som ju v žiadnom prípade nemienila uraziť alebo naznačiť , že ma mať 50 kíl aj s topánkami, to v žiadnom prípade, každý má mať váhu, pri ktorej sa cíti sám sebou a spokojný. Moja prirodzená váha je taká aká je teraz, pred jednou operáciou som sa silou mocou snažila pribrať a zadarilo sa , ale nebola som so sebou spokojná a necítila som sa fajn, preto som na pôvodnej váhe,tzn.že som vyrovnaná so sebou.

iveta71
19. nov 2013

@vaness2013
A čo ty moja riešiš svokra? Brala si si neho? Pre teba nech je priorita, že sa páčiš manželovi, že si ťa on vybral a na svokra sa vyprdni aj s jeho 50 kilami - to je čo za chlapa? Ani kilá, ani rozum, frajer akýsi. A manžel by sa ťa tiež mohol zastať. Svokor si asi nemá kde liečiť komplex, tak mu zrovna ty nedaj príležitosť.

digysa
19. nov 2013

@vaness2013 Tak to vypadas ako ja. No, STIHLE nie sme, ale za TUCNU sa tiez nepovazujem.... Koli takemu cloveku by som ale nechcela schudnut, aj keby som chcela.
Najlepsia obrana je asi smiech. Skus sa nad tym povzniest a vzdy sa nad tym usmiat..... Mala by si vyhladat, ake ma on nedostatky....Ak je on velmi stihly a tenky, tak aj to sa da vyhodit na oci. Pri takychto chrapunskych narazkach sa treba branit presne rovnako...bohuzial.
Mala by si si nejaku fajnovu trefnu narazku pripravit, ked zacne o tvojej vahe hovorit.

Len nechudni koli nemu........len koli sebe.

miriam642
20. nov 2013

dobrý deň, prepáčte, že tu spamujem, ale chcela by som Vás poprosiť o vyplnenie anonymného dotazníka, ktorý sa týka problematiky týrania, a bude použitý výhradne na účely diplomovej práce https://docs.google.com/forms/d/1p_9aBLpIqXK89o...