Naše spoločné bývanie - trápenie

kvetinkaaaaa
15. dec 2015

Ahojte baby...potrebovala by som poradit v istej zalezitosti. S prialom spolu chodime uz 5 rokov a 6 meiacov. Mam 23 rokov, som este studentka na vysokej skole. Moj problem je v tom ze velmi uz tuzim po tom aby sme spolu byvali, a velmi sa kvoli tomu trapim - uz to trva asi rok a pol.... Ja uz to proste tak po tolkych rokoch citim ze by sme mali byvat spolu, aj ked viem ze som este mlada a bla bla bla...ale proste som este studentka a na domocnost neviem ci budem zvladat prispievat, co sa tyka brigad je to komplikovanejsie nakolko mam dost narocne studium a ak ho chcem dokoncit uspesne, brigada prichadza do uvahy len pocas leta. Co sa tyka sexualnych zalezitosti tak to je katastrofa.... s priatelom niekedy nemame sex aj dva mesiace lebo proste nie je kde... v kuse je u nas alebo u nich niekto. čudujem sa ako dobre to zvladame... velmi sa kvoli téomu trapim uz.... a neviem co mam robit... ci sa trapit a byt s nim a vydrzat to...aj ked spolocne byvanie pripada do uvahy o rok dva....neviem kedy najskor.nechcem na nho tlacit ale ked sa trapim vidi to na mne...alebo sa mam proste na to cele vykaslat a najst si ineho chalana... ja uz proste sa nechcem stale trapit. chcem uz byt s nim lenze toto je fakt trapenie...... baby porodte pls...dikes ...

margarita
16. dec 2015

@spirit16
ale jasne, ze prehanam, celkom som to rozdychala 😀
no sranda najvacsia bola, ze sme potom spolu chodili na gympel, nastastie nie do jednej triedy ale do vedlajsej a cele 4 roky sme sa na seba len trapne usmievali na chodbe, lebo nam bolo obom smiesne ako sme to vazne brali v mladsom skolskom veku 😉

natalka13
16. dec 2015

Ved ste studenti, ako chcete platiti byvanie a celkovo svoj zivot?
To chcete od rodicov co? Aby to cele vase byvanie platili?
Alebo ich suhlas? V 23 rokoch????????

Sama nevies co chces, mas detske zmyslanie chcem a chcem a chcem - no ak chces prsim brigada, najom a byvate spolu, mamka nech ti zbali periny a hotovo.

A ze chces svadbu od 19tich? Co ti brani sa vydat? NIC.

timea7
16. dec 2015

@kvetinkaaaaa ty si fakt ešte decko, zrejme to vidí aj tvoj priateľ, keď sa do ničoho nehrnie. Od osemnástich si chcela svadbu, čo sa ňou zmení? Veta, ak ma rodičia majú skutočne radi, tak ma nenechajú trpieť zaváňa vydieraním. Ako trpíš prosím ťa? Ty ani nevieš, čo to slovo znamená. Sú mladé baby, ktoré sa starajú o mladších súrodencov, chorých rodičov, popri tom chodia do práce a diaľkovo študujú, sú mladé baby, ktoré sú na invalidnom vozíku a srší z nich optimizmus, športujú, bavia sa, sú mladé baby, ktoré sa realizujú v rôznej charitatívnej činnosti a nemajú čas vyplakávať, aké sú nešťastné, lebo si nemôžu vrznúť, kedy chcú 😝 😝 😝 😝 . Keď si taká macherka, tak prestaň vyplakávať, ako hrozne trpíš, choď na externé štúdium a do práce a môžeš si prenajať byt, aspoň garsónku. Možno ti potom docvakne, že svadba to nie sú len krásne biele šaty, úžasná výzdoba sály, ale najmä život po nej a prestaneš riešiť to, kedy sa ktorá tvoja kamarátka vydávala.

timea7
16. dec 2015

@kvetinkaaaaa no s otcovou kreditkou a maminým koláčom v ruke sa mudruje ľahko....

kachita21
16. dec 2015

@kvetinkaaaaa ja som s priatelom chodila skoro 7 rokov kym sme zacali spolu byvat. Ja som studovala v BA, priatel pracoval v PD. 4 a pol roka som kazdy tyzden trepala 3 a pol hodiny domov, aby sme boli spolu 1 a pol dna v tyzdni. Ani cez prazdniny som nebola doma, brigadovala som, cez leto som mala dokonca brigady 2. Byvala som na intraku, boli sme 4 na izbe, spolocne WC aj sprchy pre muzov aj zeny, takze masaker. Ucit som sa musela dost, studovala som auditorstvo, na skusku sa bolo treba ucit aj 70 stran, a naozaj to bolo treba vediet, poucky naspamat. Niekedy som bola na nervy, lebo doobeda som isla do prace, poobede som sa ucila tak do 11-12 vkuse, o 7mej vstavala do roboty, hlavne cez skuskove. Napriek tomu som nikdy nepomyslela, ze by sme sa mali rozist. Proste som sa zatala, ze to vydrzim. K tvojmu pripadu - ja uplne rozumiem tvojim rodicom, naozaj si treba uzit mladost, ist do zahranicia, rozsirit si obzory. Ked sa spatne vratim k svojim studentskym casom, som neuveritelne rada, ze som to spolocne byvanie prislo az 3 mesiace po skonceni skoly. Mam neuveritelne zazitky z internatu, tam som si naozaj uzila mladost, mam odtial uzasne kamosky, mohla som sa venovat hlavne sama sebe. Dalej som rada, ze som mohla odist so zahranicia, keby som byvala s priatelom, neviem ci by som sa odvazila, nechela by som ho nechat sameho. Ked prislo spolocne byvanie, prveho pol roka to bol najhorsi cas mojho zivota. Kym sme si na seba zvykli, caste hadky pre malickosti, penazi nebolo nazvys, kedze vsetko platil on (ja som si musela dosplacat svoje dlhy z cestovania, som to prehnala s nakupovanim :D ). Minuly rok sme si konecne kupili byt, bolo to nase spolocne rozhodnutie, dokonca moj priatel trval na tom viac ako ja, ja som iba chcela zmenit podnajom. Cize moja rada - cestujte, uzivajte si zivot. Ked spolocne byvanie bude mat prist, pride, nie vsak takto nasilu a bez akychkolvek prostriedkov.

kvetinkaaaaa
autor
16. dec 2015

@kachita21 diki za radu.... to cestovanie bez frajera a aj on cestovat bezo mna nezvladne a nebude....my uz ked vsade tak len spolu.... a zivot si najviac uzivam s nim tak take sproste rady si mlada slobodna uzivaj si....nie ja si to neuzivam ja uz len cakam kym budem s nim zit....

kachita21
16. dec 2015

@kvetinkaaaaa ja ti rozumiem, clovek to v danej chvili citi inak ako po case, ja som vtedy tiez chcela byvat s priatelom, nie na intraku, videla som to inak ako teraz. Cestovat mozete kludne aj spolu, nech si priatel nieco naspori, mozes skusit nasporit peniaze z letnej brigady. V lete mozete ist na tyzden, dva niekde do exotiky. Budete mat nadherne spolocne chvile, na ktore budete dlho spominat. Ked si kupite byt, pridu deti, cas a casto ani peniaze (nehovorim ze to bude vas pripad) na to nemusia byt.

kvetinkaaaaa
autor
16. dec 2015

@kachita21 boze dakujem ze mi rozumies :D vdaka za teba :D

taty
16. dec 2015

@kvetinkaaaaa tak teba ak by si bola moja dcera by som asi prehla cez koleno a pekne par ti ich nalozila a to prisaham ze som este ziadnemu nenalozila;Takze najskor pises ze chces sama byvat lebo sex u jednych ci druhych rodicov nejde -nevies sa uvolnit,potom zas pises ze fajn by bolo keby ste tam mohli byvat lebo financie nie su. Potom zas pises ze chlap je zly lebo nechce a sa boji do podnajmu ze to neutiahne -vsak ja sa mu ani necudujem,teraz dokoncil skolu a uz ma tahat sam domacnost-lebo predpokladam a teda ak som dobre citala ty mozes prispiet iba minimalne ale tvoj chlap bude musiet aj keby neviem co. Sakra dievca uvedom si ze takto sa sprava rozmaznane decko ktore sa plieska o zem v 3 rokoch a jeho to tak do pol roka prejde ale ako teba citam tak teba to drzi uz od 18-tky. Tvoja mama a jeho rodicia ta maju radi a preto ti neklamu a hovoria pravdu aj ked je kruta pre teba. Uvedomujes si co ziadas od priatela a to len z tej cistej sebeckosti? Je fajn ze vies kolko taka domacnost stoji ale uvedomujes si ze to budes musiet platit aj ty z tvojej penazenky? Tak moja zlata ak chces byvat sama tak pekne zacne uvazovat ako zena a nie soplave trojrocne dieta ktore sa prave hadze o zem. Ak nemas financie tak co cakas? Ze chlap si zoberie teraz hypo a ide to splacat len preto aby ty si sa mohla uvolnit dva - tri krat do tyzdna? Nehnevaj sa na mna ale pokial ty neprides s navrhom ako to spolocne financne potiahnete tak sa mozes hadzat a vrestat kolko chces ale vela ludi bude na strane rodicov a tvojho priatela ktory ma rozum a nie je soplave decko .

sandra551
17. dec 2015

@timea7 Aký štipľavý príspevok... Čo ja viem? Má proste takýto problém a chce radu. Je to mladá baba, ktorá chce bývať s priateľom a nevie ako na to. Myslím, že nám tu niektorým zas skôr zastáva mozog nad tým ako sa tu väčšinou rozoberajú vyrážky na detských zadkoch alebo úplne smiešne témy mamičiek. Ale keď sa ozve mladá baba tak sa oháňaš argumentami, že sú na svete horšie osudy? Zrazu všetky baby brutáááálne trpia a popri práci študujú a majú chorých súrodencov a život po svadbe je plný problémov a nie je to len o šatoch? 😒 🙄 Neviem, tu ako keby sa každý pretekal kto má ťažší život a ako to potom excelentne zvláda a následne poučoval ľudí, ktorí si to predstavujú zariadiť inak a jednoduchšie 😅
Podľa mňa život je taký, aký si ho zariadiš a "vydupeš", nič viac nič menej a nie každý musí trpieť pri "bojovaní za slobodu"... Ostatní sa stále budú len sťažovať čo im to ten život nadelil.

nyusika
17. dec 2015

@sandra551 lenze toto je stranka skor pre tie, ktore trapia vyrazky na zadkoch ich deti.
ako pre studentky, co chcu castejsie sexovat a preto chcu od svojfo frajera, aby im zohnal nejake ubytovanie. lebo ona este studuje, robit sa jej nechce, ale byvat s frajerom ano.

sandra551
17. dec 2015

@taty A prečo by si priateľ nezobral hypotéku? Zostáva radšej doma žiť s rodičmi, to je podľa teba vhodné riešenie? Keby sa viac snažil a NAOZAJ chcel, tak si zabezpečí bývanie sám. Koľko je takých prípadov, čo počas školy už podnikajú a majú aj vlastné bývanie dávno zabezpečené. Ale to sa tu asi nenosí. Nechcem doňho rýpať, ale vy sa ho tu všetky len zastávate 😉

sandra551
17. dec 2015

@nyusika Úprimne, podobné problémy rieši každá baba keď si chce zakladať rodinu a to že nemá dieťa neznamená, že sa "skúsenejších" nemôže opýtať. Ona tu bude tiež za pár rokov riešiť vyrážky. Ale chcela radu od nás, čo sme to už zažili a každý píše predpokladám zo svojej skúsenosti. Len tie skúsenosti máme každá iné.

timea7
17. dec 2015

@sandra551 mne vôbec nevadia príspevky akéhokoľvek druhu, každý má právo tu diskutovať o čom chce. Ja mám zase právo napísať to, čo si o tomto "probléme" myslím. Sorry, ale fňukať v jej veku na fóre, ako ju rodičia určite nenechajú trápiť....ako sa jej priateľ k spoločnému bývaniu nemá....no zrejem jej okolie má rozum a vníma, že jej pohľad na manželstvo, partnerstvo, deti a celkovo na svet je na úrovni dieťaťa. Čo jej bráni ísť do práce, študovať popri zamestnaní a prenajať si garsónku? Nemusí tu fňukať, môže sa pričiniť sama, tak ako to urobili stovky žien tu na MK. No je pohodlnejšie sa sťažovať a fňukať, ako sa trápi. 😝 😝 😝 😝 😝 Keby som bola ja jej mamou, tak by som jej toto navrhla - nech sa páči, šup do práce, študovať popri tom, starať sa o domácnosť, veď to zvládajú iné, zvládneš aj ty. Len je oveľa ľahšie sťažovať sa na všetky strany, ako zdvihnúť zadok a urobiť niečo preto, aby bol jej život iný. Že si ho neužíva? Kto jej za to môže? Jedine ona sama. Tu vôbec nejde o to, že sa nepýta na vyrážky, tu ide o to, že robí problém zo somariny, že je tak žhavá po manželstve, dieťati, spoločnom bývaní s mužom, že zvažuje rozchod zo súčasným partnerom. Tebe to príde normálne. Mne áno, ak by mala 14 rokov....

sandra551
17. dec 2015

@timea7 Tak podstata fóra je o tom, že každý nad niečím "fňuká" a potom sa to tu rieši a každý má tie problémy iné. Ja by som na jej mieste čakala tiež iniciatívu zo strany chlapa, stojím si za tým názorom. Sú spolu dosť dlho, aby on prišiel s plánom ako si bude riešiť a financovať rodinu. Chlap sa má vedieť postarať, alebo mať minimálne plán, ako to riešiť... Od rodičov čaká podľa mňa len to, aby ju začali brať vážne, teda ten vzťah.

penn
17. dec 2015

Tak ja mam 34 a deticky (4.5r a 2r) a pripadam si, ze skolu som skoncila len nedavno...(26r). Stale sa citim, ze si este velmi dobre spominam na "mlade" pocity. Ale poviem Vam uz teraz viem, ze ja by som teda nechcela mat doma zaparkovanych frajerov deti, a uz vobec nastahovanych. Tiez mam rada moje sukromie.

Dalej, je to ozaj bezne, maloktory par spolu byva, ked este studuju na VS. Maju stastie, ak su na intraku.

A vlastne aj keby ste mohli u seba prespat, u rodicov...nic by sa nezmenilo, lebo ako pises neuvolnis sa na intimity.

A dalej, takisto to vyzera, ze rodicia by aj tak nesuhlasili, aby ste sli spolu byvat kym nedokoncis skolu, ci?

Je fantasticke, ze si tak rozumiete, a ze sa lubite. Hadam to vidis spravne.

Byvate v Ba, alebo vacsom meste? Tu sa plati tusim 150 za izby, trebars v trojizbaku, kde moze byvat par. Spolu so spolubyvajucimi. Mozte to skusit, trebars na 2 mesiace, abo cez tie prazdniny. Ukludnite sa, zistite co jako. A mozno sa vratite spat, aby ste usetrili.

Ak ta teda rodicia pustia.

Ja by som aj tiez skusila povedat rodicom, ze som dospela zena, aj ked studujem, ze uz si kohla mat skolopovinne dieta..atd..nech to skusia pochopit, abo najskor s mamou. Girl talk.

A v neposlednom rade..este som.nedocitala do konca, co priatel robi, ako dlho, a ci teda nieco zaraba, kolko ma rokov..kedy skoncil skolu...

A tie vikendove pobyty su tiez fajn.

penn
17. dec 2015

@sandra551 ved on ma plan. Dokoncit skolu, aby boli dva platy. A vieme, ze ani potom mnoho parov nema na spolocne byvanie. A byvaju u svokrovcov mlade rodiny..ale tu na to zrejme budu mat.

penn
17. dec 2015

@nyusika veru aj mna zaujima ako sa
@kvetinkaaaaa dostala na konika? To je skor na moja svadba..tam najde vacsie pochopenie, kde je vacsina este slobodnych bezdetnych.

sorciera24
17. dec 2015

@sandra551 a co robi jej chlap?...lebo ak je student, tak co cakame?...ak robi...a vezme si hypo, tak ona sa mu akoze do jeho nasackuje len tak?.....to je tiez take.....ak je to taka laska....tak by ten rok uz pockala, ale ak nie je....tak uvazuje nad rozchodom.....ako som tu uz pisala, mali sme to podobne,a le toho svojho som lubila a lubim natolko, ze rozchod by ma ani nenapadol.....hlavne, ekd ide o docasnu vec, kt. sa o rok a pol ma vyriesit...ine by bolo, ak ani potom nie.......ale ak ho dama takytmo sposobom uhana, no ani sa mu necudujem, ze sa k tomu nema....

katka1981
17. dec 2015

@penn, uplny suhlas! Inak ja si az teraz uvedomujem a najblizsie aj nasim podakujem, ze boli taki zlati, ze sme mohli u nich byvat. Ja som to tiez tak brala, ze v pohode dcera bude s frajerom u nas byvat, ved nebude mat hned peniaze na vlastne byvanie, ale ako sa narodila a sme nevyspati, neoddychnuti, nemame svoj klud, neviem si predstavit, ze raz pride den, ze by som tym bola nadsena. Ja by som u nas doma zniesla asi len moju mamu, ja proste potrebujem, klud, pokoj a nie cudzieho cloveka. Ozaj okolnosti cloveka velmi zmenia.

katka1981
17. dec 2015

@spirit16, ty brdo, ty si to krasne napisala, naozaj super.

marca12
17. dec 2015

@kvetinkaaaaa takto isto som sa trapila aj ja pocas vysky,nestastna,ze uz chcem byt samostatna,zarabat,rozhodovat za seba a nie sa handrkovat s frajerom kade tade. a teraz po rokoch ti poviem,ze som bola sprosta,ze som si ten cas handrkovania neuzivala,ale namiesto toho som riesila banality. vsetko pride,uzivaj si

diablikovci
17. dec 2015

Tak mu ukáž dajaky podnájom ako bude reagovať. Ale ver nieje to ľahké to nie že iba zaplatím podnájom a koniec kde je strava a ten zvyšok a plus robota navyše chodiť kupovať to jedlo prať upratovať to len vtedy človek zbadá že dobré bolo otvoriť chladničku a mať ju skoro vždy plnú 🙂 A čo sa týka sexu u nás je to tiež takto aj aj bolo keďže sme robili na smeny a ja som mala 5 dni za sebou nočné a 2 dní voľna tak som bola rada že spím. A mi sme mali 1-2dni v mes čo sme boli spolu doma ináč stále robota. Keď sa nám narodilo bábo tak toho sexu bolo ešte menej to sme boli obaja radi keď maly zaspal a mi sme mali chvíľku pre seba ľahla sme si spolu do postele a zaspali ako naše dieťa od únavy. A ráno sme sa zasmiali,že z romance sme sa dobre vyspalI 🙂.

liduska12
17. dec 2015

@kvetinkaaaaa ahoj, tiez mam 23 a dlho som sa rovnako trapila ako ty. S priatelom (teraz manzelom) sme pendlovali od jednych rodicov k druhym a bolo to fakt narocne...hlavne to ze som bola vecne kamsi zbalena :D potrebovala som nieco vlastne, bola som uz zufala, ale tiez sme studovali a neboli na to peniaze. Prve byvanie sme si vsak spolu vyskusali pocas vysky na erasme, isli sme spolu a byvali sme v jednej izbe. A celkom sme sa hadali kvoli domacnosti (napr.umyvamie riadu a tak :D) ale vsetko sme zvladli. Po polroku sme sa vratili a zas boli veci ako predtym. Nikdy som neprestavala verit v to, ze sa nam podari coskoro osamostatnit, tak som si vybavila ISP v stvrtaku, nadrobila predmety z piataku a zamestnala sa. Bolo to narocne ale dalo sa to zvladnut. Teraz v maji som koncila tak som bola v tom, ze si zoberieme hypoteku. Nakoniec sa vsak veci u nas v rodine zmenili tak ze som dostala po babke byt, tak sme si vzali malu pozicku a prerobili ho podla fin.moznosti. v auguste sme mali svadbu a teraz cakame babo, moj muz ma 24 rokov a minuly rok len skoncil vysku. Tym ti chcem len povedat, ze ked sa lubite, urcite sa kvoli byvaniu nerozchadzajte, len skus vymysliet ako trosku urychlit cestu k spolocnemu byvaniu 🙂 a ptm nasledne zvladnut prve mesiace :D niekedy je to fakt o drzku ale komunikaciou sa aj to da vyriesit. Takze hlavu hore a nevzdavaj sa svojho sna o byvani ;)

michaela1711
17. dec 2015

Ja keď som s odyšla od našich a začala som sama mať domácnosť som zistila aké je to. Som to na začiatku ani nevládala všetko upratovať, variť a aj chodiť do roboty nie to ešte chodiť do školy a mať malý príjem. Doba je ťažká a je mladým aj ťažko bývať. To si zváž neni to veru med lízať. Nieje doma ako doma. Tú pohodu doma si musíš vytvoriť aj zo svojim priateľom sama. S prvým som sa aj rozyšla. Potom som sa vrátila domov k našim. Nakoniec som si našla terajšieho a už spolu bývame 5 rokov. Najprv sme mali podnajom a teraz máme nájomný byt od mesta už sme mali dieta tak nás uprednostinli v bývaní. A druhýkrát som sa musela naučiť bývať a žiť vlastne sama s priateľom a na školu to nebola šanca už pri detoch a ani neni to by museli moji rodičia zarábať lepšie a pomáhať takže tak. A musíš počítať aj zo strážením detí popri škole. Kto ich bude merkovať. Takže zváž to ja by som ešte počkala na tvojom mieste. Zle ti nieje a vydrž neboj. Trpezlivosť ruže prináša ako sa hovorí.

sandra551
17. dec 2015

@michaela1711 Ja som začala bývať sama, vo vlastnom byte a bolo to úplne v pohode. Nič nebolo náročné a dovtedy som mala v podstate toľko ospevovaný "mama hotel" 😅 Doteraz tomu výrazu nerozumiem a nechápem čo na tom všetci majú, že je to také náročné, keď človek býva sám. Normálne prišla som z práce, kde mám obedy, večere som si varila veľmi rada. Jednoduché, zdravé jedlá alebo som šla do reštaurácií viac krát do týždňa. Práve som sa tešila, že som si paňou vo vlastnej kuchyni a môžem si z času na čas niečo uvariť a upiecť. Keď býva človek sám, tak ani bordel nerobí. Ja som bola od malička nenormálne poriadkumilovná a to, či som upratovala v rodičovskom veľkom dome alebo u seba v menšom byte tak to je asi jedno, práve som mala toho ešte menej 😅 Fakt neviem, prečo by bývanie vo vlastnom mal byť problém... Však je to o tom, ako si človek zariadi.

zuzuliatko18
17. dec 2015

rada k Tvojmu problému je podľa mňa ľahká - ak niečo chcem, urobím, čo je v mojich silách aby som to dosiahla. a nebudem čakať, že mi to spadne z neba (od rodičov, od hocikoho iného). keď som si našla prácu mimo miesta bydliska rodičov, naši ani len netušili kde a ako budem bývať, dodnes nevedia, že po zaplatení kaucie a nájmu som mala na účte menej ako 10 eur a netrpezlivo čakala na výplatu.
dospelý človek si sám zodpovedá za svoj život. ak chce ísť bývať sám, so svojou polovičkou alebo hocikým iným, nič mu nebráni v tom, aby tak urobil. teda pokiaľ nemá milión výhovoriek, prečo to nejde.

držím palce, aby si si splnila, o čom snívaš a bolo to také, ako chceš. ale nezabudni: kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody.

taty
17. dec 2015

@sandra551 a ako si si financovala vlastne byvanie ak sa mozem spytat? Lebo mlady clovek hned po skole alebo teda ako je slecna pocas studia asi len tak lahko na byt nezarobi ,alebo zijes niekde kde sa to v pohode da? Ja o takej krajine kde je byt tak lacny neviem-teda ak nepocitam za komunistov ked tie byty boli druzstevne a statne ze ano. Ja mam v takom veku ako je slecna syna. Pracuje lebo nechcel ist na vysku -vraj naskor skusi zivot a potom sa vrati studovat,no a poviem ti hoci to moje pracuje a fakt pracuje a neflaka sa + v lete si berie este brigady v zahranici spolu so svojou priatelkou ktora studuje na VS tak na ten byt jednoducho nema,takze byva u nas a priatelka je na internate 300 km od neho,ked pride raz do mesiaca spi u nas alebo u jej rodicov;Povedal ze pokial sam nenasetri na polovicku toho bytu tak zostane u nas;Priatelka s tym suhlasila a tak odkladaju spolu na tu druhu polku si chcu zobrat hypoteku. No a co sa tyka svadby tak to rovno povedali ze si ten svoj den chcu robit podla seba a teda si to aj zaplatia . Takze peniaze co im my rodicia dame si chcu nechat na zariadenia a auto-lebo na spolocne byvanie nechceli od nas ani euro. Takze porad ako sa dostat tak lahko mladym k byvaniu. Ja to posuniem synovi priatelke ,budu radi.

sandra551
17. dec 2015

@taty Napíšem ti súkromnú správu 🙂

taty
17. dec 2015

@sandra551 dakujem