Naše spoločné bývanie - trápenie

kvetinkaaaaa
15. dec 2015

Ahojte baby...potrebovala by som poradit v istej zalezitosti. S prialom spolu chodime uz 5 rokov a 6 meiacov. Mam 23 rokov, som este studentka na vysokej skole. Moj problem je v tom ze velmi uz tuzim po tom aby sme spolu byvali, a velmi sa kvoli tomu trapim - uz to trva asi rok a pol.... Ja uz to proste tak po tolkych rokoch citim ze by sme mali byvat spolu, aj ked viem ze som este mlada a bla bla bla...ale proste som este studentka a na domocnost neviem ci budem zvladat prispievat, co sa tyka brigad je to komplikovanejsie nakolko mam dost narocne studium a ak ho chcem dokoncit uspesne, brigada prichadza do uvahy len pocas leta. Co sa tyka sexualnych zalezitosti tak to je katastrofa.... s priatelom niekedy nemame sex aj dva mesiace lebo proste nie je kde... v kuse je u nas alebo u nich niekto. čudujem sa ako dobre to zvladame... velmi sa kvoli téomu trapim uz.... a neviem co mam robit... ci sa trapit a byt s nim a vydrzat to...aj ked spolocne byvanie pripada do uvahy o rok dva....neviem kedy najskor.nechcem na nho tlacit ale ked sa trapim vidi to na mne...alebo sa mam proste na to cele vykaslat a najst si ineho chalana... ja uz proste sa nechcem stale trapit. chcem uz byt s nim lenze toto je fakt trapenie...... baby porodte pls...dikes ...

kvetinkaaaaa
autor
17. dec 2015

@sandra551 mozes to aj mne v sprave preposlat , som zvedava dakujem 🙂

michaela1711
17. dec 2015

@sandra551 Jasné môže byť. Len ja som to priznám sa zo začiatku nezvládala ale potom v pohode a dokonca som bola rada že máme svoje. Asi to bude tým že nás naši rodičia nenaučili sebestačnosti aj na tom myslím záleží. A teraz nepocitujem že by som bola sama vôbec úplne mi to vyhovuje. Veď ako sa rozhodne navrhovateľka. To je na nej ona najlepšie vie ako to cíti a vie. My do toho toľko nevydíme.

natuska87
17. dec 2015

@kvetinkaaaaa Ja som tiez jedna z tych "staromodnych"...Ako studenti sme nic take, ako Ty neriesili...Brali sme zivot a vztah tak, ako "siel"...Sex bol dominantny / dane vekom/, ale nie podstatny.A ako pisala prva diskutujuca, vzdy sme "prilezitost" nasli...Dodnes sa smejem na tom, ze prvy bol v aute! Nic romanticke, malo miesta, vela telocviku...Aby sme sa vošli... 😀

ghostsgirl
17. dec 2015

@kvetinkaaaaa ahoj prepáč, tento príspevok neber v zlom, ale: stále píšeš len ako ty chces a rodina ta nechape a frajer sa boji... prepac, ale pride mi to strasne detinské. Ved ked tak strasne chces, tak zacni popri studiu brigadovat a mozes prispievat na tu vytuzenu domacnost. Ale nie, to nestihas a mas zrazu zle znamky, ked brigadujes. Z toho mi vychadza, ze asi az tak strasne nechces. Vsetkym by sa nam pacilo, kebyze vsetko co chceme dosiahneme bez nejakej namahy. Pride mi to, ze by si bola najradsej keby ti to vsetko predostreli rodicia alebo frajer rovno na striebornom podnose. Ja tvojho frajera uplne chapem, ze sa boji, ze to nebude zvladat financne. (Nezachytila som, ci on uz pracuje alebo studuje, prepac) ale ak studuje, tak je na tom predsa rovnako ako ty, mozno aj on chce mat dobre znamky... Jednoducho, ked na to raz nemam, musim pockat. A uz len to, ze zvazujes pre taketo nieco rozchod ma teda velmi nepresviedca o tvojej laske k nemu. A naozaj to neber v zlom, len sa nad sebou trosku zamysli. Tiez viem, co je vysoka skola a mat v prenajme byt alebo si zobrat hypoteku je tiez isty zavazok. Jedina rada, musis pockat alebo teda zacat brigadovat na ukor tych dobrych znamok, je to otazka priorit 🙂 Inak vam naozaj drzim palce, viem, ze to nie je jednoduche, ale mysliet si, ze za teba iste veci urobia ostatni je podla mna sebecke 🙂

zuska2001
17. dec 2015

akože ak nemáš peniaze na prispievanie do rozpočtu, nemáš právo žiadať od priateľa, aby všetko ťahal. Inak, uži si to, že je sex vzácny. Ked začne byť lahko dostupný, stane sa nudným.... ber to tak ako to je.

natalka13
17. dec 2015

neviem kde byvas, ale z brigady v Blave sa velmi vyskakovat - najom, strava,drogerka,oblecko teda neda.
Ani kopa pracujucich si toto nemoze dovolit, nastupne platy nie su extra vysoke.

leiladomi
17. dec 2015

@natalka13 tak to asi závisí o akú brigádu sa jedná 🙂 ak človek chce a pracuje na sebe tak to nemusí byť brigáda typu zarobím 3 eura 🙂 a v tej,, blave" sa to teda určite da

natalka13
17. dec 2015

@leiladomi zarobit v cistom aspon 1000€ ? Anie na cierno? za 4hodky prace denne a popri skole? Kde?

leiladomi
17. dec 2015

@natalka13 nehovorím hned ze 1000 EUR to je samozrejme ak hovoríme o brigáde a dennom štúdiu utopia( aj ked ja som na vs mala spolužiakov co si v poslednom rocniku otvorili svoje podniky resp začali v rôznych smeroch podnikať a velmi sa im darilo a stale darí ) Myslim ze sa dajú nájsť aj brigády lepsie platené a najlepsie ak je to praca,ktorá poskytne prax. Tiez si moze dat polovičný uvazok( vela ludi v mojom okoli to takto robilo ak sa chceli osamostatniť,záleží ale ci sa to s tou školou da skĺbiť) Ale kľudne ak zakladateľka chce bývať s priateľom tak velmi moze si dat individuálny studijny plán alebo externe štúdium a nadobudnúť uz popri skole prax a tiez prispieť do rozpočtu 🙂

natalka13
18. dec 2015

@leiladomi potrebuje aspon 800€ v hrubom, aby mohla mat najomny aspon 1zbak, platit dopravu a vsetko okolo zivota,aj to bude lentak tak.
Takze 10€ na hodinu - berem taku brigadu a idem prec z roboty,kde musim byt 8hodin denne.
Ak by taku brigadu nasli obaja, tak super a mozu aj cestovat.

jankajaov
22. dec 2015

@kvetinkaaaaa Ak ste s milovaným človekom malo by vám byť jedno kde ste, ide o lasku o vasen. Ci doma u vas alebo u nich. Nejde o to kto je v dome, ale o to ako to citite a vnimate vy. Uzivajte si spoločné chvile. Hlavne sa nevrhajte bezhlavo do niečoho čo nemate dopredu naplanove od predu do zadu. Je to pravda, že samým je super, ale ak si ho chcete vziať uvažujte nad tým, že si neberiete len jeho ale celú jeho rodinu. Riešila by som to asi tak, že nechajte tomu voľný priebeh. Tým, že budete teraz tlačiť na svojho priateľa si môžete naštrbiť vzťah s ním alebo s jeho rodičmi. Prajem Vám veľa šťastia a hlavne pevné nervy. Veľa rozvahy a trpezlivosti.