Našla som mužovi cigarety, ale on nefajčí

jana699
8. apr 2013

našla som mužovi cigarety ale nikdy nefajčil dokonca sa mu hnusil dym a nadaval že fajčia iba cigani.ked som sa ho to opytala najprv bol v šoku potom povedal že ich našiel a nakoniec že si ich l´kupil pre seba od nervov v praci .no ja neviem ale človek kt.30r nefajči nezačne zo dna na den a nevyfači celu škatulku za 5 dni.čo si o tom myslíte?

jana699
autor
9. apr 2013

iba ten kto to zažil vie čo to byvat z niekym kto vás nepočuvalen sam seba.ked vyim ako sa sprava moj otec k mame aj po25r tak som zistila že moj život je v troskách a musím spravit neičo preto aby to nebolo horšie.ale ja som si užila už svoje za 5r som si prežila to čo druhe neprežiju za20r .manžel ma dokonca prinutil ist na potrat teraz si možno mys.že som hlupa ked si to dala vziet ale hlupejšia by som bola keby som si ho nechala.manžel mi strašne nadaval že budeme mat3 deti jak cigani že bude chodit preč do prace aby mi nepomáhal že sa neviem postarat ani o tieto dve.bola som zničená psychicky ked si pomyslela že by som mala dieta s človekom kt.si ho nezasluži a neváži si že má dve krásne zdravé deti.aj ked máme velky dom a aj to 3 dieta by malo vlastniú izbu a manžel zarába za dvoch nemohla som si ho nechat .v takomto vztahu to nemá zmysel.bohužial ani po potrate to neskončilo kes om začala krvácat a musela som ist zas do nemocnice llebo som mala take bolesti že som nemola chodit som rada že je to za mnou a nič nelutujem iba to že som nikdy toto nechcela spravit lebo deti mám rada ale nemala som na vyber

jana699
autor
9. apr 2013

ake to zistim radšej nech to viem ako bit v neistote.mna by už u neho nič neprekvapilo takže som na to pripravená a je pravda že by som si aj vydýchla.s nim sa neda rozpravat on mi povie že som sprosta a da si radšej nahlas TV

jana699
autor
9. apr 2013

@jana699 on nemá žiadnych kamarátov a počuva mladšieho brata kt.ešte o živote nič nevie a brat s nim manipuluje jakeby žije z bratom a nie s nami cela rodina napr.vedela že muž ma odložnych vela penazi amne tvrdil že nič nemá a v poslednom čase si pozera byty na nete

cawes
9. apr 2013

@ateh preco? co ja viem. Nechcem aby moj vedel ze fajcim ked je proti tomu. Ako uricte by som mu povedala moje zdravie moja vec atd ale za prve fajcim raz za 2tyzdne 1 cigaretu, tak naco.

jana699
autor
9. apr 2013

@lalinko2010 ale on práve že nesmrdí od dymu!a tie cigarety amal schovate

diusik
9. apr 2013

@jana699 ja ti poviem,podla mojho nazoru za tym jednoznacne nieco je,a to ze vymyslal tie historky,on urcite bude zatlkat...

asfodelka
9. apr 2013

@jana699 ja sa Ti cudujem ako si mohla otehotniet s takym otrasnym clovekom, ako vravis ze je, a dokonca 3krat. moja mama je z 5tich deti a neboli cigani. tazko tu najdes riesenie svojho problemu. chyba pohlad z druhej strany, ako to vidi on. mozno on by na Teba tiez riadne nakydal. ak sa mate tak dobre, dom, dobre zarabajuci manzel... preco neskusite manzelsku poradnu, psychologa alebo hoc len porozpravat sa a vykricat si jeden druhemu co Vam vadi, ale nie medzi 4ocami aby si neskoncila potom kdesi zaskrtena ako pises, ale pekne pred svokrovcami a Tvojimi rodicmi. preco skryvat problemy? my ked sme mali problemy dost vela urobilo ked sa to dozvedela svokra lebo ona je pre manzela autoritou. a ak by si aj zistila ze za tym nieco je, ci uz ina zena, automaty, alebo cokolvek ine, mas predstavu co urobis? opustis ho, pomozes mu vratit sa do normalu ci odides?

jana699
autor
9. apr 2013

kamaratka ked podviedla muža a mala výčitky tak psycholog jej poradil nech nič mužovi nehovori lebo všetkym ubliži aj detom a ma len zatlkat,zatlkat a zatlkat.možno to bude moj problem.pred svokrou.oni su na svojej strane on ešte aj ju klame že toto nepovedal a tamto.a že ja nič doma nerobim a on e neiviniatko.deti najprv nechceli odist ale teraz ked im poviem ideme preč tak by hned išli lebo vedia že ja si poradim aj sama a ked neni doma deti nekričia a niesu nervozna proste pohodička.malemu raz povedal či je DEbil elbo mu vypol Tv a chcela aby sa mu muž venoval alebo pov.že takych debilov nemá nikto a oni potom plačču ale ked sme doma sami tak je pohodička o 360%lepšie

heidynka
9. apr 2013

@jana699 Ahoj, viem o čom píšeš, my sme mali podobného "otca" (teda to nebol nikdy otec!) mama sa sním našťastie rozviedla a život sa nám zmenil úplne od základov, od vtedy bola doma pohoda, kľud. Ja na tvojom mieste by som s ním nebola a to hlavne kvôli deťom. Viem, že aj ty to máš ťažké 😖 Keby si sa sním rozviedla, určite dostaneš polovicu majetku a na deti by musel platiť výživné (keďže píšeš, že má dobrý plat, tak aj to výživné by bolo nemalé) a časom si určite nájdeš prácu.

katka1981
9. apr 2013

@jana699, prepac, niektore reakcie dievcat sa mi celkom nepacili, ale asi sa ti nebude pacit moja reakcia. Keby mi dal facku alebo ma skrtil, uz by ma od neho neprekvapilo vobec nic. Ten clovek by bol pre mna a moje deti mrtvy. Sudom by mal zakazane stretavat sa s detmi, skrtil teba, moze napadnut aj deti. Nech ma radsej frajerku a ide z mojho zivota prec, s takym clovekom by som nemohla ostat ani minutu, ked uz sa nebojim o seba, svoje deti by som chranila. Drzim ti velmi palce, aby si si cim skor nasla pracu, preco nejdes do krizoveho centra? Mozno ti pomozu s pracou, ak nie oni, tak su organizacie pre tyrane zeny. Ja by som tie cigarety vobec neriesila, naco?

katka1981
9. apr 2013

@cawes, radsej mu to povedz, priznaj sa, lepsie ako ked ti nato pride sam. A mozno to aj vie, ved ma cuch, ale kasle nato. Ked ta lubi, pochopi, mozno tipovie, ze pomozem ti prestat, ale ja by som nedokazala tajit nic, ale je to na tebe, ved ty ho poznas lepsie.

jana699
autor
9. apr 2013

ahojte baby dakujem vám všetkym za podporu velmi si to vážim že si date tu namahu a napíšete mi .dakujem

cicka_micka
9. apr 2013

Tak moj muz tiez zacal po 33 rokoch fajcit...budes sa divit, zacal zo dna na den, vraj mu to poradil lekar, aby sa tak neobhryzal nechty proti nervozite... Skryval to predo mnou podla mna dost dlho vyse1,5 roka, aj ked ja som o tom vedela, len som mu to nepovedala. Vzdy tvrdil, ze cigaretu do ust nevezme... Je astmatik, alergik, kardiak... ja k tomu nemam co dodat...
Povedala som mu dost jasne, ze si nici vlastne zdravie a ze sa mi to nepaci.. lebo mam o jeho zdravie strach a nasim detom tiez nemusi ukazovat skvely typ na travenie volneho casu..
Nacapala som ho s cigaretou raz na dovlenke, ked strazil chvilu maleho... odvtedy nikdy...
Len cloveka skrie ta neuprimnost, jesitnost, a muzske ego..preco mi to vlastne nemohol povedat do oci, ked by som zrovna toto zniesla plne v pohode.... 😵

katka1981
9. apr 2013

@cicka_micka, a hlavne ta haluz, ze mu to poradil lekar 😀

jana699
autor
9. apr 2013

@heidynka ahoj a ako ste to preživali ked ste boli deti?moje su v pohode ale ked on je dom atak on to snimi ani nevie ako otec.ked sa hra zo synom a malemu sa niečo nepodari tak mu povie ty si babrák čo si slepy vieš tak zákerne a potom sa čuduje že maly hodi hračky ved to ho ponižuje a bude mat nizke sabavedomie mne hento nerobia ja miúpov.to nevadi vela sa snimi rozpravam.prečo som od neho neodišla?nie je to len take jednoduche ja neciem či sa bojim ale sa hambim toho čo povedia druhy .neviem.ked si pomyslim že si spolu stavali tešili sa že pojdeme do vlastneho a teraz sa všetko pokazilo ked sme mali ist do vlastneho mi pov.tam ti ukažem.ked pride domov tak skontroluje čo som spravila jakeby mal doma služku .

jana699
autor
9. apr 2013

@cicka_micka mne by tió nevadilo ale urči by mi to vadilo pri dettoch ale ide o tie vyhovorky no nič kašlem aj tak sa to raz dozvie mam ja horšie problemy

jana699
autor
9. apr 2013

@heidynka moje deti maju 8 a ma 5 a boji sa že by ich manipuloval ked som raz odišla tak jeho bart prišiel a zobral mi deti svokra začal rozpr.ked sa nebudu stretavat a tak ale na štastie zistili že ona je na jeho strane tak už neznášaju aj ju.na toto som čakala lebo keby som odišla tak by oni trpely a nechcem aby to na nich niečo zanechalo a teraz chcu sami odist.bohužial muž sa naserie pre banálne veci ked mu deti zobral myš tak im vypol rozparvky lebo jemu su spravy prednejšie on sa nesprava ko otec ani ako manžel ja už nevládzem a neviem ako som to s nim vydžala

jana699
autor
9. apr 2013

@jana699 moj muž pov viac krát svokre že na nu nadávam ale to nnei pravda len sa mi nepači ked ho manipuluje a stara sa do veci ja si ju vážim lebo ma vela naučila a pomohla ale od tial po tial

barbora01
9. apr 2013

@jana699 zjavne nejde o cigarety, ani o to, ze ti nevysvetlil poriadne odkial ich ma, vy mate ovela vacsi problem.
co tak sa vykaslat na cigarety a zamysliet sa nad tym, kam tvoj zivot smeruje a ci sa ti to paci. a na druhych ludi sa vykaslat, nech si myslia co chcu, je to tvoj zivot a neziju ho oni, ale ty. Ani ucty za teba neplatia. Kazda sranda tri dni trva a tak ta budu tri dni ohovarat a potom si najdu iny objekt. A myslim,ze ked mas deti, tak by si mala chciet aby mali spokojny zivot a to uz vies len ty, ci ho so svojim ockom maju alebo nie. (a mimochodom ja doteraz nefajcim pred svojou mamkou, lebo sa nejakym zvlastnym sposobom hanbim, viem ze neschvaluje fajcenie, a ja nemam to srdce ju sklamat)

aupairkosice
9. apr 2013

Ahoj .. podľa mňa by si si s ním mala zafajčiť :D a hneď zistíš, či to boli jeho cigarety

jana699
autor
9. apr 2013

bola som u psychologičky a ta mi pov.nepozerajte nato čo mate ani na jeho oči a nato čo pov.ludia zbalte si veci a odidte takyto človek sa nezmeni je to sebec a ma rad len sam seba.je tu nejaka mama kt.si toto prežila am to za sebou?

jana699
autor
9. apr 2013

@jana699 inač ked mal doma šajbes a volala som svokre že mi sa ho bojime že mu preskočilo tak nakoniec ja som bola ta najhoršia lebo že mamičke bolo zle ale ako som sa citila ja to nikho nezaujma ked sim žijem inač svokra ma ešte jedneho syna a ten robi doma to iste a švagryna sa musela odstahovat lebo ju začal bit ,nadavat a matery dal po hlave a nadava jej.to odkedy začal muž pracovata sim sa tak chova

heidynka
9. apr 2013

@jana699 boli sme stále v strese, tiež sa veľmi nepekne správal k mame a aj k nám (prepíbal nám telku ako ďeťom, vrieskal na nás aj na verejnosti), podobne ako píšeš a ešte ju aj podvádzal, bolo toho strašne veľa tu na fóre to nechcem do podrobností vypisovať, to ťa teda obdivujem, že si to tak dlho vydržala, bojíš sa od neho odísť? ani sa nečudujem, keď je taký blázon, aj mame sa vyhrážal (bolo to strašné)...čo povedia iní?? a čo by povedali, veď on sa môže hanbiť sám za seba, ty sa nemáš za čo! ešte ho po tom všetkom máš rada??

jana699
autor
9. apr 2013

nie pre boha čo si ved ubližuje mne a detom a ma nas za sluhov deti ho neznašaju lebo vydia ko sa ku mne chova a že mi z ničim nepomáha a venuje sa tV a pC ako im.dakuej za odpoved dava mi to velku silu

jana699
autor
9. apr 2013

@jana699 on mi strašne ublížil ja som snim asi len zo zvyku

heidynka
9. apr 2013

@jana699 veľmi výstižne to povedala psychologička ...

cicka_micka
9. apr 2013

Baby, ved nejde o tie cigarety, ale o tie vyhovorky...
Lebo ten moj je uzasny otec, aj ked toho volneho casu nema vela, venuje ho detom... Deti ho zeru a miluju... len ta neuprimnost a veci s nou spojene..no neviem...
Al hovorim si, nech si ma tie ciginy, nech si ich uzije... obcas ich najdem v dome, a poto mvyhovora ze to kamarat, co nas bol..je o priehladne...
Deti su vedene k zdravemu zivotnemu stylu, pohybu, sportu.. samozrejme neovplyvnim to, ked po nejakom case zacne fajcit... äpartia, kamarati, nervy)..
Co sa tyk lekarov, zazila som, sice len 2x v zivote,ze psychiater odporucil : Zapalte si, skuste to, namiesto tych liekov... az sa mi verit nechcelo... a nechce sa mi verit, ze je to pripad mojho manzela...

heidynka
9. apr 2013

@jana699 presne to som si myslela, že si s ním iba zo zvyku :( pozri aj moja mama s nami ostala sama, je pravda, že sme boli staršie ja som mala 15 a sestra 12, ale zvládla to 🙂 ten náš "otec" na nás ani neplatil výživné, lebo vrátil živnosť a odvtedy robí načierno, určite to zvládneš aj ty 🙂

sonagolisova
9. apr 2013

@jana699 tak jednoducho spanikaril....dlhodobo mal k fajceniu negativny postoij hlavne pred tebou a teraz bol nacapany na hruskach ....tak asi ostal chvilu v soku a hanbil sa ....toto fakt nie je ziadna tragedia... osobne by som mu povedala, ze si ok s tym, ak chce fajcit , ze je to jeho vec a ked mu to pomaha prekonat momentalny stres v praci ale ze ta mrzi ked ma pred tebou taketo tajnosti a bola by si rada keby ste si doverovali ..a na zaver si bafnite spolu 😀

asfodelka
10. apr 2013

@katka1981 mojej kamoske poradil lekar fajcit aby sa jej upravili zaludocne problemy.