Nastávajúci svokrovci ma nemajú radi

lubka114
19. mar 2012

Do konca velmi zle prijali to že čakame babetko je mi s toho hrozne nemam chut ich vidiet :(((

koniarova
23. mar 2012

@lubka114 Lubka, z tvojich príspevkov je cítiť jediné: ja, ja, ja a zase ja 😖 😖 😖 😖 . Snažila si sa vžiť aj do situácie svokry? Pre ňu to zrejme nie je tak samozrejmé a tak v pohode, ako pre teba. A prepáč, ani sa jej nečudujem. Štandardná situácia to nie je. Ty ju nepochopíš, pokiaľ nie si matka. Ja mám dvoch chlapcov a viem sa presne vžiť do jej pocitov. Nemusí to byť o tom, že ťa nemá rada a neteší sa. Ešte ťa nenapadlo, že sa jednoducho bojí? Bojí sa úplne normálne a prirodzene o budúci život svojho syna a jeho detí. Načo jej majú dohovárať priateľove sestry? 😕 😕 Trápne. Čo ty nemáš ústa? Zober muža a dajte situáciu aspoň trošku do normálu, keď už je malé na ceste. A prepáč, v takejto neštandardnej situácii sa najprv rozmýšľa, až potom koná /plodí dieťa/. Aj to by ma naštvalo, byť na strane svokry. Chovajte sa ako dospelí a nie ako pubertálne decká.

suem
23. mar 2012

@koniarova Uzasne si to napisala. Palec hore. 🙂

suem
23. mar 2012

@vroni Citaj posledny prispevok od @koniarova, tam je to krasne napisane.

jedinecna
23. mar 2012

@vroni ale ja tu nehovorim o kamaratoch a ludoch co chodia po ulici.... si to predstav... mas muza.... a jeho matka a tvoja matka su sesternice..... matky vasich matiek su sestry... ale kazdy je strojcom svojho osudu ... ked to dotycnej nevadi, nech jej to nevadi ... to ze to vadi svokre - musi respektovat ....aj mne by to vadilo

vroni
23. mar 2012

@koniarova, @suem, ja asi citam nejake ine prispevky. Lubku TRAPI, ako sa svokra citi, keby to bolo o egoizme, tak povie svokra ma nema rada, nech si trhne nohou, nebudem k nej chodit, nech to riesi jej syn... Nic z toho tu nenapisala. Takze dost dobre nechapem, ako nema byt "egosisticka" a "pubertalna". Nevieme, ci je so svojim partnerom dva mesiace alebo dva roky a svokra o ich vztahu evidentne vedela. Preco neriesila situaciu skor (svokra)? Lubka sa o pripadnom tehotenstve radila VOPRED (sice u knaza, ale kazdy mame svoje presvedcenie), kde tam videte nezodpovednost a egoizmus?Ja chapem, ze sa svokra boji a ma obavy, ale zvalit ich na tehotnu nevestu (jej syn pri tom plodeni asi nebol, vsakano) - to je podla mna egoisticke. Co ma ako lubka urobit? Ist na potrat, aby nebola egoisticky pubertak? Alebo ako? Co je trapne na tom, ze ini clenovia rodiny maju rovnaky nazor ako lubka? To je predsa pozitivne, nevidim v tom nic trapne, pripada mi to uplne normalne.

vroni
23. mar 2012

@jedinecna, predstavujem.... A je mi to uplne fuk. Ak by som s tym clovekom vyrastala "ako brat a sestra" (poznali by sme sa, stretavali, kamaratili), tak by mi to urcite v zivote nenapadlo. Ale zoznamit sa ako dospeli ludia - nuz, mala by som uplne na haku, ze nase stare matere boli sestry...

jedinecna
23. mar 2012

@vroni 🙂 si ma povavila ....skoda len, ze geny su geny aj je ked ma 70rokov .... vzdy je to tam ... mne ostava len jedine.... @lubka114 popriat aby babatko bolo zdrave ... nie je nic krajsie, ako doniest si domov krasne, zdrave babatko...

koniarova
23. mar 2012

@vroni Prepáš, ešte raz som si prečítala diskusiu a stále si stojím za svojim. Len samé ja, ja, ja. Všetci sú zlí, nikto ma nechápe.

vroni
23. mar 2012

@jedinecna, ved prave. Spolocni praprarodicia znamenaju mizive percento spolocneho genetickeho potencialu, priblizne rovnake ako u dvoch uplne cudzich ludi. Takze by mi vadila len "moralna" stranka veci, ak by som toho clovenka poznala, nie spolocny geneticky material, ktory je v tomto stupni pribuzenstva uplne zanedbatelny. 😎

jedinecna
23. mar 2012

@vroni ale jedno prarodicia si tam pridala ....ja nie som geneticka - ale je to tam proste ... a ta "moralna"stranka veci? to akoze, ked by si ho poznala svojho bratranca a vyrastala s nim na dvore a mala s nim dieta tak by to bolo zle, ale keby si ho nepoznala cely zivot a stretnes ho na ulici - a mas s nim dieta - vtedy je to OK???? trosku smiesne nie .....

vroni
23. mar 2012

@jedinecna, nepridala. Prarodicia su stari rodicia, tych spolocnych nemaju, praprarodicia je spravne. Ak by som vyrastala s niekym, kto by mi bol ako brat, nevedela by som si ho predstavit ako sexualneho parntera, proste by mi to bolo proti srsti (ja nevravim, ze je to logicke 😉 )

jedinecna
23. mar 2012

@vroni u mna su prarodicia, rodiacia starych rodicov ... urovne nam sedia, len kazda to inak menujeme ... sama vravis ze to nie je logicke, tak preco vnucovat svoj nazor niekomu inemu .... 🙂

koniarova
23. mar 2012

@vroni
@jedinecna Dievčatá, teraz, keď už mimi čaká, je to v podstate úplne jedno. 😉 😉 😉 Hlavné je, nájsť spoločnú reč so svokrou. 😉

jedinecna
23. mar 2012

@koniarova no a spolocnu rec so svokrou musi najst len ona, je to len na nej a jej svokre ....

ullala
23. mar 2012

hups, som sa sekla 🙂

lubka114
autor
23. mar 2012

@koniarova : Prepáč ona sa radí so svojimi sestrami .... nemyslim na seba myslim na nas na mojho snubenca a na nase babo vždy sme to planovali .... ale zrejme to nevies pochopit kedže ju nepoznáš a nemas žiadne právo súdiť ma ked nemáš o tom šajnu ďakujem za príspevok ale tak tiež ked niekomu píšeš uvažuj ako to píšeš ! Ďakujem!

lubka114
autor
23. mar 2012

@vroni : Ďakujem za pochopenie a so snubencom som 4 roky ak by to nejake tie ženy ktoré sa tomu tak akurat nevyznajú hovoria že pubertálne ...

lubka114
autor
23. mar 2012

@koniarova No je jasné že to nechápeš lebo ty ma súdiť nemôžem po kým nevieš ako to je úplne do detailov ... ide o to že sa nesprava zle len ku svojmu synovi ale aj svojej dcere čo je to za matku ktorá povie svojej dcere že jej nepojde na svadbu po kym sme sa všetci o nu starali a modlili sa aby prežila ked dostala mozgovú porážku skús to pochopiť ako človek a nesúď ľudí ktorých nepoznáš Ďakujem !

lubka114
autor
23. mar 2012

@koniarova :Konečne normálna reč!

koniarova
23. mar 2012

@lubka114 Piata strana a jedno dobré slovo si na svokru nenapísala. Čo teda chceš? Počuť aj iný názor, alebo len poľutovať. Ty si mladšia, musíš byť aj pružnejšia. 😉 Skús si k nej nájsť cestu. Ale zaujímavé, že 4 roky vám vzťah fungoval. To sa pokazil len príchodom bábätka? Naozaj sa nič iné nestalo? Ja ťa nesúdim, len píšem, ako chápem to, čo píšeš ty. 😉

vroni
23. mar 2012

@jedinecna, ja predsa svoj nazor nevnucujem, jednoducho ho zverejnujem. Chcela som povedat, ze moralka nie ja vzdy logicka. Prdstav si, ze by vasi mali chlapca v pestunskej starostlivosti. Tiez by bol pre teba brat a rodina - a logicke to veru nie je...

lubka114
autor
23. mar 2012

@koniarova : Ja nemam dovod na nu napisat dobre slovo ked ho ani ona mne nikdy nevenovala ... ano po 4 rokoch všetko fungovalo aj ked sem tak mala problem s tym ale bolo vse okey az kym sa nedozvedela ze cakam babo vcera dokonca snubencovi povedala ze enveri ze cakam babo ::(

maminuska
23. mar 2012

@lubka114 vieš ono je to tak , že pokiaľ ťa situácia reálne nedobehne tak ju neriešiš ako to neriešila ani tvoja svokra.
Teraz tá situácia nastala , že už je " potvrdené " že máte spolu sex.
Keď sa ti narodí malé , malá a o pár rokov si vezme vnučku / vnuka tvojej sestry / brata tak minimálne by v tebe zahlodala pochybnosť či je všetko OK.

Tvoja svokra má právo nepriísť dcére na svadbu , je to jej rozhodnutie za ktoré si ale ponesie dôsledky a to buď negatívne alebo pozitívne. Všetko je ako bumerang.

lubka114
autor
23. mar 2012

@maminuska : Dakujem za nazor ...

danu
25. feb 2013

diskusiu zamykam na ziadost zakladatelky

Asmira team