Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Naštrbené priateľstvo

vierkainka
24. mar 2016

ahojte baby...rada by som sa s vami podelila o svoj zažitok a poprosial vas o radu čo s tym dalej.Pracujem v prevažne ženskom kolektive a došlo s jednou kolegnyou ,ktoru som mala aj celkom rada a považovala ju za kamošku k vymene nazorov. O čo išlo?Každa z nas pracovala na spoločnom projekte a mala svoju ulohu.Ona svoju ulohu nesplnila tak ako by mala a odovzdala svoju ulohu tak ako ju odovzdala.S chybami.Upozornila som ju na to,nakolko jeje uloha nadväzovala na moju a jej reakcia bola : tak si to nabuduce urob sama! Ako sa vravi,človek časom vychladne ako samozrejme i ja a kedže som nechcela aby boli medzi nami nezhody,pretože pracujeme na jednom pracovisku predsa,považovaal som za vhodne že sa jej ospravedlnim.Jej reakcia bola že nedokažem udržať svoje emocie na uzde,že sa neviem kontrolovať a citila sa nadalej urazena.Opäť som jej slušne pripomenula,že jej uloha obsahovala chyby čo bolo aj dokazatelne.Uzavrela som rozhovor tym,že sa už k tejto teme nebudem vracať,nasledne mi odvetila že ona s ao tom predsa nebavi,že ja o tom hovorim.V konečnom dosledku moje ospravedlnenie neprijala,pretože si ma vyhodila aj z priatelov na Fb.Viem že je to asi hluposť,ale mna to jednoducho mrzi.Co by ste urobili vy na mojom mieste?Ako mam k nej nadalej pristupovať?Ako sa spravať?Dakujem vopred baby za vaše odpovede.🙂

lintu
24. mar 2016

Zober si situáciu spätne. Byť na kolegyninom mieste, vyhovoval by ti tvoj štýl upozornenia na chybu a následný spôsob ospravedlnenia sa? Lebo nie je kritika ako kritika. Bola si zodpovedná za jej časť práce? Bola si sa teda kompetentná k nej vyjadrovať? Aj keď vieš, že druhý robí v niečom chybu, niekedy je proste lepšie mlčať. Nech je to akákoľvek oblasť, ak niekto na niečom pracuje, venuje tomu svoj čas a energiu, ono sa tá negatívna kritika naozaj ťažko prijíma. Tobôž od ľudí, ktorých do toho vlastne nič nie je. K tomu ešte zlý deň, prípadne absentujúca schopnosť sebakritiky a je z toho oheň na streche....

Posudzovať vašu situáciu z objektívneho hľadiska samozrejme nemôžem. Nebola som jej svedkom a nepoznám ani jednu z vás osobne. Aj keď ťa situácia mrzí, na tvojom mieste by som ju už ďalej pred kolegyňou nespomínala. Proste stalo sa. Koniec. Už to nevratíte. Maximálne si z nej môžete zobrať ponaučenie do budúcna.

Čo bude s vami ďalej, ti nezaručí asi nikto. Krok s facebookom bol možno trochu detinský, ale v záchvate hnevu sa i také stáva. Čo už. Neži priveľmi facebookom. Nie každý ho berie až tak dramaticky a vážne. V robote budete mať teraz asi ešte chvíľu dusno, ale pokojne sa skús ku kolegyni správať, tak ako doteraz. Niektorí ľudia nezabúdajú, no sú i takí, čo na vychladnutie potrebujú len čas. Uvidíš, čo to prinesie. Nejaké detailné informácie zo súkromného i pracovného života by som však nazatiaľ preventívne pred ňou radšej vynechala.

wanda52
24. mar 2016

Ja myslím, že neurobila nič strašné, keď ju upozornila na chybu...nakoľko na to nadväzovala jej práca. Neviem, akým tónom jej to povedala, či medzi štyrmi očami, alebo ju zhodila pred ostatnými... v tom je rozdiel. Ak si to vydiskutovali medzi štyrmi očami, tak tá kolegyňa mohla byť rada, že ju na chybu upozornila, mohla si to opraviť... ale ak ju zhodila pred všetkými alebo pred vedúcim, tak to už je iný pohľad na vec. Ja by som sa snažila chovať normálne, ako by sa nič nestalo. Fc by som vôbec neriešila, je to jej osobná vec, koho tam má za priateľov.

0silvia0
24. mar 2016

@vierkainka pozri sa, ja by som to nerozpitvávala. Sú ľudia rôznych pováh, určite si to myslela dobre, síce je otázne, akým štýlom si to povedala - to robí veľa. Ľudia väčšinou neradi počúvajú kritiku na svoju osobu, hlavne tí menej vyzretí. Pozri, zistila si, aká je kolegyňa urážlivá a ješitná, nabudúce ju pekne necháš, nech odovzdá úlohu aj s chybami, nech si to ona potom u šéfa vyžerie. Ak sa dá, rob projekty samostatne, aby si nemusela s nikým spolupracovať a aby bolo jasné, kto tu robí chyby... Zahoď to za hlavu a zober si z toho poučenie, ako nabudúce reagovať na urážlivé kolegyne 😉

misel0806
24. mar 2016

Za to ze si ju slusne upozornila na chyby v projekte si odula hubu.. Nabuduce jej nehovor nic za svoju pracu je zodpovedna ona aj ked tam ma chyby.. Nie ty.. Mozno to bola zavist ze ti si to mala vyborne a ona s chybami. Blbi lidi taky lidi pan bůh je ma take rad.. Nabuduce sa takymto kolegynam vyhni oblukom😜😀

tana85
24. mar 2016

@vierkainka nedam ti radu len napisem, ze aj toto je dovod preco delim pracu a sukromie. kolegovia budu pre mna vzdy kolegovia, na fb s nimi nie som kamoska, len s byvalymi, s jtorymi taky konflikt nehrozi. prijima takto kritiku resp.dobre mienenu radu vzdy? aj od inych kolegov, sefa? alebo sa jej to prave od teba takto dotklo? ak chces mat nadalej korektne vztahy, skus sa povzniest nad tu reakciu, nevracat sa k tomu a mat s nou rovnaky vztah ako k ostatnym. a nech ti je to skusenostou do buducna

slnecnica174
24. mar 2016

@vierkainka A preco si sa jej ospravedlnovala? Za to, ze si ju upozornila, ze urobila chyby? Pokial si jej to povedala normalne v klude a nenaziapala na nu ako hysterka tak nevidim dovod, preco si sa jej ospravedlnovala. Skor ona mi pride podla jej reakcie ''tak si to nabuduce urob sama!'' nejaka cudna. Ked urobila chyby tak sa mala ona za ne ospravedlnit s tym, ze nabuduce si da pozor a nie reagovat ako male decko. Aj to, ze si ta vymazala z FB je totalne detinske. Normalne by som sa k nej spravala tak ako doteraz.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli