Naviazanosť na rodičov

bellan
27. apr 2016

Ahojte. Potrebujem trosku iny pohlad na vec, lebo niekedy si uz pripadam ako nie celkom normalna. 😖 Totiz, trapi ma vztah, aky mam s rodicmi. Dokonca natolko, ze mam z toho depresiu a objavili sa uz aj myslienky o smrti, samozrejme len myslienky, lebo mam 2 synov, ktorych milujem a zijem pre nich. Pre priblizenie, som slobodna matka a byvam u rodicov. Tu budeme kym nezacnem pracovat, co bude najskor na jesen. Mam pocit, ze ma nemaju radi, vidim to na tom, ako sa spravaju k mojej sestre, k nej su uplne ini. Stale mi nieco vycitaju, som podla nich zla matka, ktora nic nevie. Takisto moje deti su pre nich nevychovane. Myslim, ze by boli najradsej keby som odisla, no nemam kam. Velmi ma to trapi, rada by som s nimi mala pekny vztah, ale neviem ako. Staci mala vycitka od nich hned mam zle stavy a myslienky 😢

bellan
autor
27. apr 2016

Psychiatra aj psychologa navstevujem uz niekolko rokov ale nepomaha mi to.

papricka33
27. apr 2016

@bellan myslím, že sú len nešťastní z tvojej situácie a neschopní to spracovať tak, aby to prejavili inak. Mozno si predstsvovali, že "dopadne" inak, cítia sa spoluzodpovedni. Nepises, kolko mas rokov. Máš dve deti, takze sa naozaj musis vzchopiť a uvedomiť si, že už musíš dávať ako rodič, nie len dostávať, ako dieťa. Nečakaj, čo pre teba urobia rodičia, skús tu byť pre nich. Určite ťa majú radi, veď u nich byvas. Sú rodiny, kde vlastné deti v takejto situácii vyhodia pred dvere :-/ Skús sa na seba pozerať z ich optiky s možno ich pochopíš...

sardinka335
27. apr 2016

@bellan tazko radiť, lebo uprimne...je dost moze, ze keby sme počuli ich verziu vela veci by sa osvetlilo. zase neverim, ze len tak pre nič za nič je to take zle ake to je. Možno sa im nepáči tvoj životný štýl, možno si pre teba rodičia predstavovali iny zivot a dopadlo to tak, ako to dopadlo. Napriek tomu si myslím, ze kazdy rodič by mal to svoje dieta brat take ,ake je a snazit sa ho milovat aj ked pochybylo, aj ked sa v zivote potklo a narobilo nejake tie chyby. Nepíšeš čo ti vyčítaju, čo im vadi a či na tom nie je aspon zrnko pravdy. U vas sa to cele nejako nakopilo - proste ponorkova choroba. Ideálne je odist, osamostatnit sa. Ono potom aj tie hlavy vychladnu, ludia si začnu byt vzácnejší a začnu sa na veci pozerat inak. Bývať s rodičmi je samozrejme vyhodne, ved utiahnut to sama nie je maličkost, napriek tomu ked si najdeš tu pracu by som uvazovala o odchode, o osamostatnení sa nech aj v jednej cimre ale je to ,,moja,, cimra a ja som si tam paňou.

jeennyv
27. apr 2016

@bellan poviem to takto baby maju pravdu v tom, ze zijes s detmi u rodicov, niektori rodicia to neprekusnu, ze nie si samostatna, nemas vsetko naporiadku a takto a svojim spravanim sa snazia za to dieta vytrestat, aj ked pre mna je to nepochopitelne, no niekto nevie dat inak najavo svoje pocity...rozpravala si s nimi takto narovinu, co je vo veci, preco je vas vztah takyto aky je...hovoris, ze navstevujes psychologa, nenavstivili ho niekedy aj rodicia, neboli ste na nejakej terapii spolu, tretia strana by mozno vnimala vas vztah z inych pohladov...

misel0806
28. apr 2016

Pozri ak by som citila ze som niekde neni vitana ja ani moje deti ze niekde kazim vzduch odisla bych bez vahania prec... Neviem ake vztahy medzi sebou mate preco ta odsuvaju na vedlajsiu kolaj... A je ozaj smutne ze vnucence su podla nich nevychovane ze toto moze niekdo povedat... Stary rodicia by mali mat z vnucat radost a nie sa takto k nim spravat.... No v kazdej rodine je cierna ovca😊

alaguema
28. apr 2016

@bellan koľko máš detí? Napadlo mi, že rodičia by možno uvítali mať už svoj kľud...

admin_vierka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mata1001
28. apr 2016

Preco pojdes pracovat az na jesen? Nemozes ist skor?

mata1001
28. apr 2016

@admin_vierka kazis tu vzduch uz dlhsiu dobu,nemyslis? Chod sa nudit niekam inam...

pupavka123
28. apr 2016

@alaguema Ked odpovedas,tak si aj precitat treba naco odpovedam...ved pise,ze ma 2 synov a ty sa pytas kolko ma deti

alaguema
28. apr 2016

@pupavka123 Asi sa ti nikdy nestalo, že si niečo prehliadla. Musíš sa fakt nudiť, chudinka 😎

jana_eyre
28. apr 2016

a nie je to sposobene len "ponorkovou chorobou"? ja som zila so sestrinou rodinou dokopy asi dva roky - najprv sme zili my u nich, ked sme stavali dom, potom oni u nas, ked si stavali dom zas oni.. no a po case to uz bol aj z mojej strany pocit, ze po prve mne vela veci n a nich prekazalo a samozrejme to bolo aj naopak a citila som, ze su nespokojni.. nebolo to nikdy nejako moc vypovedane /len parkrat ked svagor vybuchol 😅/

tak isto este ked som zila u rodicov, zila u nas moja najstarsia sestra s dcerkou - tiez bola slobodna mamina.. a urcite boli aj nezhody - podla mna to je normalne tam, kde sa stretnu uz dve rozdielne rodiny.. lebo ty uz tu svoju primarnu tvoris so svojimi detmi a rodicia su uz niekde inde..

ked chces zlepsit svoje spolunazivanie s nimi, tak si s nimi kludne sadni a porozpravaj im o svojich dojmoch, pocitoch.. nastavte si nejake pravidla aby ste si co najmenej "zavadzali" a dohodnite sa ako si to predstavujete do buducnosti - ci ti potom na jesen pomozu nejako s najdenim byvania a podobne.. drzim palce..

lujza123
28. apr 2016

@bellan byvala som 8 mesiacov u nasich ako slobodna matka s malou dcérkou a sli sme si teda poriadne do vlasov...a to inac mame skvely vztah..nikdy viac

sasa1310
28. apr 2016

@bellan chcú asi svoje súkromie, tiež mať svoj kľud a pokoj a zrazu majú teba s dvomi deťmi. Slobodnú matku bez vlastnej strechy nad hlavou....

pupavka123
28. apr 2016

@alaguema Nie,nenudim sa...ja som to nemyslela v zlom,co sa hned paprcis 😀 ale prislo mi to strasne srandovne...dotycna pise:mam 2 synov...a ty:kolko mas deti? 😀 😀

bellan
autor
7. máj 2016

@papricka33
@jana_eyre no neviem ci len ponorka, za kazdu blbost, co sa v byte pokazi napr. vinia mna, aj ked som to neurobila. Kazde rano sa budim so strachom, co si zas vymyslia. Ja sa naozaj snazim im tu nezavadzat, ale pri dvoch detoch je to tazke. A naozaj sa mi tazko zije ked viem, ze jedine blizke osoby v mojom zivote su len moje deti. Viem, ze to nieje "len", za deti som vdacna, ale nemam ani kamaratov, inu blizku rodinu, nikoho...a to mame rodinu fakt velku. Niekedy su medzi mnou a mamou svetle chvilky, ze sa aj rozpravame, ale vacsinu casu ma ignoruje, otec stale. Jedini ludia, s ktorymi sa rozpravam su moje deti. Pripadam si strasne opustena. Napriklad dnes, mozno blbost, ale...no otec na mna vyskocil s tym, ze som mu znicila kuchynu, lebo jedna latka z plavajucej podlahy sa posunula a vznikla tam medzera, zacal po mne vrieskat nech vypadnem. Teraz sedim na zemi v kuchyni, placem a oni odchadzaju prec, nechaju ma tu s detmi, nedovarenym obed a s myslienkami na smrt. Ja uz fakt nevladzem, mam pocit, ze to robia schvalne, lebo vedia ako hadky tazko zvladam. Od nervov som si doskrabala celo. Sedim tu a nevladzem nic robit. Baby takto sa neda zit. A toto sa opakuje skoro kazdy vikend ked su doma 😞

bellan
autor
7. máj 2016

@mata1001 nemozem skor, sukromnu skolku neutiahnem, cakam kym maleho vezmu do statnej

bellan
autor
7. máj 2016

@jeennyv na terapiu ich nedostanem. Podla nich oni ziaden problem nemaju, vsetko zle robim ja a moje deti

mata1001
7. máj 2016

@bellan nezavidenia hodna situacia...opytala si sa ich preco sa tak k tebe spravaju? Musis sa vzchopit kvoli detom...neskrabat si celo,nesediet na zemi a plakat...to ti nepomoze.ja viem mne sa lahko hocori ale musis byt silna....a otec deti ti nevie pomoct? Aspon do podnajmu do garsonky keby sa ti podarilo...naozaj nemas nikoho kto by ti pomohol? Nejaku kamosku,tetu,sesternicu...porozmyslaj...

papricka33
7. máj 2016

@bellan mas to ťažké, je mi z toho smutno ☹ Skus vydrzat, kým pôjde malý do škôlky, ty do práce a skus sa osamostatniť. Aspon jednu izbičku na nejakej ubytovni. Bude to ťažké, ale budeš sa musieť zmieriť s tým, akí sú. Zameraj sa na deti a na seba. Hľadaj silu v sebe. To, ako sa k tebe správajú, raz budú musieť stráviť. Skôr či neskôr ich to doženie. Ale to je ICH cesta. Ty si vyber tú svoju. Šťastie je vec rozhodnutia. Naozaj. Ak budeš chcieť, kľudne mi napíš IP. Nerob hlúposti a myslí na to, že tvoje deti majú po len teba. Aby si neurobila

papricka33
7. máj 2016

presne to, čo tvoji rodičia

marcelatje
7. máj 2016

@bellan preco sedis na zemi a places? Pozri aky je krasny den. Vezmi deti von a prides na ine myslienky. Niekedy sa clovek zacykli a nevie z kola von. Cerstvy vzduch pomaha.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bellan
autor
7. máj 2016

@mata1001 neviem preco sa takto spravaju, ono je to takto uz odmalicka. Vzdy bola moja sestra uprednostnovana. Odo mna vzdy nieco vyzadovali, ona nemusela nic. Ked sme ako deti spravili blbost, ja som bola vzdy na vine. Mozno to ma zo svojej rodiny, jeho mladsi brat bol tiez milacik rodicov, ale neviem, nie som psycholog. A uz ani nemam chut sa ich na nieco pytat lebo hned som podla nich sibnuta a vymyslam. A byvaly...s nim nic, on sam ma existencne problemy, ostava mi len pockat kym maleho vezmu do skolky, snad ano. O 2 dni ma 2 roky.

bellan
autor
7. máj 2016

@fidka79 viem, aj to je nazor. Zial vybrala som si zleho partnera.

mata1001
7. máj 2016

@bellan a maleho ti zoberu urcite od sept do skolky ked nema 3roky? Nemas babku ze by si k nej odisla do jednej izby aspon docasne....predsa by tam bol"dychatelnejsi" vzduch

bellan
autor
7. máj 2016

@fidka79 a moji rodicia nemaju 70 ani zdaleka, otec ma 50...ale chapem, co si myslela

bellan
autor
7. máj 2016

@mata1001 ma tam surodenca, cize akasi vyhoda, ale na 100% to budem vediet az o par dni a babku uz nemam, iba dedka, ale ten ma 83 rokov a deti mu lezu na nervy, cize to nepripada do uvahy

bellan
autor
7. máj 2016

@marcelatje viem, ale ked sa citim takto blbo mam problem vychystat seba aj deti a ist von

marcelatje
7. máj 2016

@bellan chapem. To vychystanie je najhorsie potom to uz ide. Aj detom by bolo vonku lepsie. Prehraju sa a ty si mozes zatriedit myslienky.