Navonok pôsobili šťastne. Teraz sa rozvádzajú. Stretli ste sa s tým?

maminuska
10. júl 2009

Viackrát som myslela že o tom napíšem, potom zasa nie, ale nejde mi to dostať z hlavy. Mám kamarátku , dobrú kamarátku ktorá sa chce rozviesť, má dve deti - 12 a 7 rokov. Je veľmi dobrá mama. Len donedávna som si myslela, že žije v dobrom a pohodovom manželstve, dokonca som jej často aj manžela závidela keď som porovnala môjho ex s ním.
Jej ešte manžel je človek spoločenský, priateľský , pracovitý a podnikavý - teda aspoň tak pôsobí a to aj na mňa.
Lenže ......... nedávno som ho stretla v meste a keby že ho nepozdravím bez slova ma obíde. Pýtam sa čo je s kamarátkou , na čo som dostala stručnú odpoveď : ani mi o tej k..r.ve nehovor.
Samozrejme že som jej volala, stretli sme sa a zistila som že niekoho má a chce sa rozviesť. Tiež som sa dozvedela pre mňa šokujúce informácie že ju muž niekoľko rokov psychicky týra a sem tam sa jej aj jedna ušla. Podvádzal ju kde sa dalo. V záujme detí o tom všetkom mlčala.
Teraz sa chce rozviesť a nikto nechápe prečo a je ten najhorší človek pod slnkom aj u vlastnej rodiny. Obidve deti však chcú byť s ňou.
Rada by som kamarátku podržala.. ale aj vo mne je taký červíček pochybnosti či mi hovorí pravdu. Chápem že je veľa rodín kde sa strašne veľa vecí varí pod pokrývkou, ale je možné že by navonok rodina pôsobila tak zdravo a vo vnútri bola tak hrozne zhnitá ? Stretli ste sa niekedy s takouto situáciou ?

macka01
10. júl 2009

myslím,že každy človek odkryje len to,čo chce.Pochopitelne,nekričíme hneď do celého sveta,že práve ten môj život za nič nestojí.A to ani najbližšej rodine či kamaátke.Hanbia sa a preto mlčia.Niekedy je to na škodu.Keby sa ozvali skôr,nemuselo by a stať toľko rodinných tragédií.Ten kto týra to obyčajne robí rafinovane a vyhráža sa kadečím aby tyranú osbu zastrašil a mal ju pod kontrolou.Je ˇažke si priznať pravdu a dhodlať sa spraviť správne rozhodnutie.A keď už k tomu dôjde treba toho človka podporiť a nič mu nevyčítaŤ a podať mu pomocnu ruku.Ja osobne nepoznam nikoho vo svojom okolí s takýmto problémom,le človek nikdy veru evie,čo si kto varí doma.Nechcela by som takýto problém riešiť,musí to byť ťažké. ☹

jaduska
10. júl 2009

maminuska - je to možné - mám osobnú skúsenosť ☹

mywiel
10. júl 2009

Hmm zalezi aké ste dobré kamaratky, ty o nej pochybujes a ona sa ti s tym nezdvoverila, to by som kamaratstvom nenazvala... 😕

vanja
10. júl 2009

ono veľakrát to navonok vyzerá ideálne a vnútri je to chrobačné. Tiež sme mali známich, ktorým sme závideli nielen vzťah, ale aj to ako boli finančno zabezpečení, že nemuseli brávať hypo, a iné úvery, ako my. A teraz sú už rok po rozvode a dokonca to už min. 3 roky medzi nimi nefungovalo. A pritom pred nami hrali divadlo. 🙄 🙄

vanja
10. júl 2009

podľa mňa by sa sa do toho nemala miešať, pretože sa môže stať, že ešte ty z toho vyjdeš ako tá zlá.

bejbypd
10. júl 2009

moj nazor nemiesat sa do toho cloveka to nuti nieco robit ale nie nie nie...moja naj kamaratka raz podvadzala svojho priatela aj mi o tom veselo rozpravala lenze jej priatel bol moj kamarat takisto ako ona a ja som to uz asi po dvoch mesiacoch nemohla vydrzat tak som mu to povedala...a kto bol za kravu?JA!!!on jej odpustil srdcervuco plakala a ja som bola ta najhorsia 🙄

vanja
10. júl 2009

bejbypd sme rovnakého názoru. Nemiešať´sa

luminkasp
15. júl 2009

o tom ci sa to moze stat niet pochyb, nikto nechodi po svete so srdcom na dlani, vsetci ukazeme len tolko kolko chceme.

a nemiesat sa, kym ta nepoziadaju sami o pomoc 😉

kaktusik007
16. júl 2009

psychicke tyranie je prave take, kedy castokrat rodina vystupuje navonok ako stastna a spokojna a bez akychkolvek problemov... Chlap, co to robi, obvykle je na svoju zenu v spolocnosti druhych ludi nezny, mily, ohladuplny.... pretoze mu robi dobre to, ako ho vnima jeho okolie... a doma to potom vyzera uplne inak.... psychicke tyranie je uz len zmenou takychto nalad, viete si predstavit zivot s muzom, ktory je "rozpolteny"??? Podla mna je to velmi vycerpavajuce... A nic v zlom, ale pokial sa o nej vyjadril uz ked pretiekol pohar a prevalilo sa to ako o k***e, tak... mi to iba do toho obrazu zapada... pretoze teraz je ona ta zla, ktora si nasla priatela a chce rozbit rodinu... takyto ludia (najma muzi) su casto dobrymi manipulatormi a aj navedenie celeho okolia proti zene s tym, ze on je ten, komu rodinu rozbijaju, je prave jednou z foriem psychickeho nie ze tyrania, ale natlaku jednoznacne... zvlast, pokial sa na jeho stranu stavia este aj jej rodina.. :(

nik do toho nevidi, tazko povedat, kde je pravda... psychicke tyranie zanechava stopy na dusi, nie na tele... a su rozne formy... len ta zena vie, cim si presla a co si prezila, a vie, preco chce odist...

co sa teba tyka - mas to tazke, s kym budes kamaratka, s oboma sotva... bud si jedneho ziskas a uveris tej jeho pravde a potom uz budes pri tomto cloveku vzdy - alebo stratis oboch.... inak sa to neda, taky je zivot...

megi93
16. júl 2009

maminuska, je veeeela takýchto prípadov. Veľmi veľa. Pracovala som s mamičkami a ich deťmi, ktoré boli týrané, poznám veľmi veľa prípadov a vo veľmi veľa prípadoch je to tak, že nikto by to nikdy na toho manžela nepovedal, vyzerá milý, spoločenský slušný, chodieva dokonca do kostola, pracuje, kým manželka je doma a stará sa o rodinu. Všetci majú pocit, že je to ideálny chlap, ale v skutočnosti to môže byť ten najväčší hajzel na svete. A často to tak aj býva. Okrem toho, sa to možno nezdá, ale keď si človek premietne ludí vo svojom okolí, teda rodiny, tak určite minimálne 3 z 10 sú rodiny, kde je tyran a týraná žena. či už ekonomicky, psychicky, fyzicky...a často to nie je vidieť. Ani jeden spôsob týrania.

Tvoja kamoška je trieda, že sa dokázala z toho dostať a vykašlať sa naňho. A neviem, ta ju poznáš, ty sa rozhodni, ale možno hovorí pravdu a potrebuje tvoju oporu. Určite sa neriaď tým, že on je milý. Takí to robievajú najčastejšie.

bets
16. júl 2009

ludia, co pracuju s tyranymi zenami, tak hovoria o cislach, ze kazda piata, stvrta zena je nejako psychicky alebo fyzicky tyrana. ze okolie by nemalo predtym zatvarat oci. lenze ja sa snazim vnimat svoje okolie, okruh svojich znamych a nikde co len malicke podozrenie zatial nemam. ked je fakt pravda, tato statistika, tak potom naozaj to tyranie musi byt dobre ukryte a utajovane za dverami ich domacnosti.

dioliana1
16. júl 2009

su veci, ktoré sa ani najlepšej kamáratke nepovedia, hlavne ked sa týraná obvinuje za týranie sama, že ona na vine...

megi93
16. júl 2009

Presne ako napísala dioliana... Týraná žena sa s tým nezverí nikomu, ani svojej rodine. Pretože sa za to hanbí, zvyluje vinu na seba a ak to nie je psychické týranie, často si ani neuvedomí, že je vlastne týraná. Načí sa s tým stavom žiť. A to je najhoršie.

A bets, to že pozoruješ a sleduješ ludí nestačí. Na týranej žene to neuvidíš a nespoznáš ju. Nedajú sa zaškatuľkovať. Ani opísať a nemajú ani žiadne znamenia, podla ktorých ich rozpoznáš.

kveta
16. júl 2009

Maminuska, ja som sa tiež stala obeťou psychického týrania zo strany jedného príbuzného a je to presne tak ako si to popísala: všetci mu uverili ako jemu ide len o rodinu a ako ja jeho rodinu rozbíjam /je to manželov príbuzný/. Výsledok: z tej časti rodiny so mnou roky nik nehovoril, bola som čierna ovca. Pred pol rokom ma kontaktovala jeho druhá príbuzná, celá zhrozená - aj jej sa začal hnusne vyhrážať a citovo ju vydierať medzi štyrmi očami a ona z toho ostala zdesená. Netušila, že dokáže byť takýto. Najhoršie je, že ona o všetkom pred ostatnými mlčí. Je z toho na psychiatriu, ale bojí sa, že skončí ako ja: vykázaná z rodiny. ☹