Návštevy u svokry

miriamina888
20. jan 2023

Ahojte mamicky, mam jednu otazocku, s manzelom a dcerkou zijeme momentalne v zahranici, ale chceme sa vratit na SR. Ked sa vratime, moj manzel bude chciet urcite časte navstevy u svokry na dedine, ja tam nerada chodim lebo je tam bordel a špina. Necitim sa tam proste dobre. A dcerka je este mala a bojim sa ju pustit len s manzelom. Je mozne nejako sudnou cestou zakazat navstevy u svokry, ak je to pre dieta nevhodne (spinave) alebo nebezpecne prostredie? A napr. dat podmienku, ze ak babka chce vidiet vnucku, tak by ju mohla navštivit u nas? Dakujem

viestta
20. jan 2023

Ak ma tvoj muz aspon trosku rozumu na to predsa nepotrebujes sudny prikaz. Ci?

pribinak
20. jan 2023

@miriamina888 to že v byte nie je hygienicky štandard ako si ty predstavuješ nie je na zákaz styku

Vieš si prestaviť čo by aj žiadosť na sud o niečo take mohla urobiť s tvojim manželstvom?

Toto si treba vykomunikovat s muzom

Nebezpečne prostredie? Vieš čo je to dílersky byt?

martul
20. jan 2023

@miriamina888 to je vtip, že?
Akože zakazes súdnou cestou mužovi aby k nej chodil?
Daj mu toto prečítať.

nikha2809
20. jan 2023

No mám dosť 😂🤦

melanta
20. jan 2023

Fakt som asi z inej planéty, pretože naozaj netuším, ako si niekto môže založiť rodinu s niekým, komu potom súdnym príkazom bude stanovovať, kam môže či nemôže chodiť. 🤦🏻‍♀️

kag120
20. jan 2023

akože toto je moc vy nadomnou máte pravdu

michu_
20. jan 2023

ved to povedz muzovi normalne a svokre navrhni, nech teda pride k vam alebo sa stretavajte niekde vonku...

miriamina888
autor
20. jan 2023

Proste svokra zije v nehygienickych podmienkach,dlhe roky nebolo povysavane, poumyvane, vsade smrad, wc a kupelna taktiez neumyta, kuchyna neskutocne spinava, v lete sa to este da, ale v zime, viac-menej sediet vo vnutri. A dieta vsetko chyta...manzel je z dediny, ja len ze tam nechcem travit svoj volny cas kazdy druhy vikend a odkedy sa narodila nasa dcera, tak tam nechcem spať...manzel si tam bude robit svoje veci a ja budem musiet pocuvat svokryne dristy a byt s malou

mistymay33
20. jan 2023

@miriamina888 Toto je vážne normálna otázka? Zobrala si si muža, ktoého vychovala tá tvoja svokra, ktorá žije podla teba v špinavom prostredí. Ak ti nevadilo, že aj muž vyšiel z toho prostredia, prečo ti vadí, že by tam išla na návštevu tvoja dcéra? Naozaj si myslíš, že to je na súdny zákaz, ak svokra nežije podľa Tvojich hygienických standardov? Tak je tam chod pomôct upratať...

h2
20. jan 2023

😂😂😂 To si robíš prdel? Chceš si vybaviť súdny zákaz, ktorý by tebe zakazoval navštíviť svokru???

melanta
20. jan 2023

@h2 ktorým by mužovi zakázala chodiť k svokre s dieťaťom

viestta
20. jan 2023

@h2 nie, sudny prikaz, ktory by jej muzovi zakazoval brat dceru na navstevu k svokre 🙄

miriamina888
autor
20. jan 2023

To mi len tak napadlo, s tou sudnou cestou, manzel nie je velmi zodpovedny, co sa tyka starostlivosti, ak mu veci a jedlo pre malu dam popod nos tak ju napr. oblecie, alebo jej da jesť, prebali...ale sam od seba nic! A aj co sa tyka bezpecnosti, mam strach o nu, lebo on sa tak neboji, nepredvida ze sa tam a tam moze buchnut alebo spadnut...

aurelia2000
20. jan 2023

A manžel pochádzajúci z takéhoto prostredia je medvedík cistotny?

viestta
20. jan 2023

@miriamina888 zacni vychovavat manzela k samostatnosti a zodpovednosti. To bude schodnejsie ako sudny prikaz. Alebo sa priprav na to, ze budes chodit robit strazneho psa pocas navstev u svokry.

jane89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miriamina888
autor
20. jan 2023

Hej viem koho som si zobrala, neporiadneho a benevoletneho manzela, ktory akoby zil vo svojom svete niekedy, ked mu nieco hovorim! Len proste nechcem chodit ku svokre s malou a budem musiet ist, ak nechcem aby moje dieta si nejako ublizilo lebo tatino neda na nu pozor alebo zjedlo nieco co by bolo pokazene...je lahke posudzovat...ja nepoviem raz za mesiac, tak ok...ale nie furt...

miriamina888
autor
20. jan 2023

Svokru uraza ak som nieco u nich doma urobila a narieka ze ona nevladze ale vadi jej ak my s manzelom nieco urobime, ja tam uz nepohnem ani prstom, kupili sme si vlastny byt a budem mat co robit...

zdena1990
20. jan 2023

@miriamina888 no ja som poznala jednu čo takto tiež tvrdila o svokre pritom to vôbec nebola pravda... Proste na dedine niektorý nemajú super upratané ako v mestách v panelákoch ide sa von dnu niekde sa d kuchyne vlastne komore nevyzuva majú hydinu mačky psov hold je to dedina ... Starší až tak poriadok neudrziavaju ... Ale zas aspoň naša malá izbu ukážkovu kde ani nechodili ... Keď sa ti nepáči chod a úprac..

miriamina888
autor
20. jan 2023

A snazila som sa manzelovi vysvetlit co mi vadi a co nechcem aby robil, co sa tyka domacnosti a malej ale on to nerešpektuje a robi si stale po svojom

miriamina888
autor
20. jan 2023

@zdena1990 svokra nechce aby jej niekto pratal! A je to pravda ze je neporiadna! Ona robila tazko v lese a je ako chlap! Nikde som taky bordel nezazila!

mariejenka
20. jan 2023

Tak sa porozpravas s mužom, ze raz za mesiac bude návšteva stačiť, ďalšie víkendy pojdete na vylet,k tvojim rodičom, alebo u vas doma.
A svokra možno uz nevidí dobre, nevladze,ma depresiu alebo nejakú psych.diagnozu...ale tu vidim viac, nie len ze je u nej spina, ty ju neznasas.

zdena1990
20. jan 2023

@miriamina888 ju to prejde neboj sa vlastná skúsenosť ešte bude rada keď jej budeš pomáhať aj moja bola taká tvrdohlavá ... Už sa dá som s ňou už viac ako 30 rokov musíš sa trošku aj ty prispôsobiť

miriamina888
autor
20. jan 2023

Proste bud budem musiet znasat a prezit tie reci dookola to iste co rozprava, sediet s malou pri nej, dohliadnut aby vsade nechodila a jedla iba to co jej ja prichystam alebo obetovat vlastne dieta a pustit ju s ocom k babke...

miriamina888
autor
20. jan 2023

Oni su divni, aj moj manzel je niekedy divny, nevie sa ku veciam jasne vyjadrit a chodi okolo horucej kase...hm ta tak alebo tak a vobec nevies co tym chcel povedat...ak sa ma moja dcera opyta preco nechcem ku svokre chodit tak jej poviem ze preto ze ma spinu a bordel...

mamelka
20. jan 2023

Tak chodievajte v lete a len na terasu, prípadne ponuknite prechádzku, alebo aby prišli k vám. Inak
Reči nemusíš znášať-si dospelá osoba ktorá hádam vie komunikovať, ja keď som bola niekde a Mária nechcela byť niekomu na rukach som prisla a povedala ,,chce mamu,, a vzala som ju.
Keď idete na návštevu tak sa poriadne predtým najedzte, inak mňa by zaujímalo aký hnus to musí byť keď tam nechceš ísť.
Ak tam nechceš ísť kvôli rečiam tak ta chápem, ale vždy máš možnosť povedať si svoje.

miriamina888
autor
20. jan 2023

@mariejenka nie nemam ju rada, lebo jej nerozumiem ked nieco rozprava, nedokonci vetu, nevies co tym chcel basnik povedat...a do vsetkeho sa stara, kym jej to 3x nepoviem ze nech s tym prestane! Napr. ked bola dcerka mala, chcela ju bozkavat na lica a cela manzelova rodina ma herpesy ak su chori, je to proste nebezpecne a ona to nechcela respektovat!

zmrzlinka2021
20. jan 2023

@miriamina888

Hovoris o dietati, ako keby bola iba tvojim vlastnictvom, ale to nie je iba "moje dieta", je to vase dieta a tvoj manzel ma pravo tiez rozhodovat. Neponizuj ho a nesnaz sa ho takto manipulovat, vydierat, lebo ostanes sama...

A ze nerozumies svokre?
A?
Taky je zivot. Ale to ako sa k druhym chovame, to vieme ovplyvnit. Je to mamina tvojho muza, babka tvojho dietata. Ak sa budes takto spravat, nebudes v danej rodine vitana.

Treba ludi prijimat a respektovat takych aki su. A hlavne nehrat sa na to, ze iba ty sa vies postarat o dieta. Lebo kazdemu raz mozu rupnut nervy a budes sa starat uz len ty a o vsetko.

babababka
20. jan 2023

A čo tak ísť k nej 2-3xza rok poupratovať?Okná umyť,pomôcť v záhrade,uvariť jej,prípadne vylíčiť,natrieť dvere,okná,nakálať drevo na zimu,oprať,ožehliť?2-3x za rok sa to dá zvládnuť.Tak ako nevesty aj svokry sú všelijaké.Ak pekne poupratujete bude mať čisto.Môže mať aj nejaké ochorenie,keď sa nevie dobre vyjadriť,alebo nevládze fyzicky.

pribinak
20. jan 2023

Keď budeš stará tak tiež budeš podľa tvojho zaťa či nevesty trepať od veci, nebudeš mat taký poriadok ako máš teraz a budeš inakšia

To je proste staroba. Ale tu nie je problém svokra a nejaký bordel, ty ju proste nemizes ani cítiť

Pozri cez leto to tam zvládneš, dá sa byt veľa vonku, vlastne aj jar a jeseň, cez zimu nech chodí ona ak vám
Inak robíš tu zo svojho muža dobrého debila.
Aké staré je to dieťa?