Názor na naše manželstvo

7. dec 2022

Už dlhšie som zvažovala či sem napisat, ale asi potrebujem počuť názor, že som normálna. S manželom sme spolu už 8 rokov, z toho 2 manželia. Mame ročnú dcéru, on podniká. Ja som na RP, celé dni sme s malou samé doma. Nemá záujem prísť z prace skôr ako o 19-tej hodine, párkrát sa stane že pride skôr,ale to musí byt zázrak. Keď pride tak sa naje, umyje a zapne telku alebo sadne k počítaču , záujem o nás žiadny. Ja chápem, že má toho veľa a musí pracovať ak večer, ale vidí ako mi to prekáža. Keď vidím ako sa mala teší že je on doma, tak mi je až do placu. Vo firme na to nie je sám sú dvaja, majú aj zamestnancov. Vadilo by aj vám žiť v takomto vzťahu ? Ja som z toho na prášky , neviem čo mám robiť. Keď pride domov z roboty sa ani nebaví so mnou, len píše do mobilu a dohaduje robotu na další deň. Ďakujem za odpovede

petamich
7. dec 2022

vadilo 🤷‍♀️ ale ja mam standardy niekde inde, kedze manzel je rodic a nie spolubyvajuci darca spermii (prepac)

skusili ste sa o tom porozpravat, pred dietatom ti pozornost venoval?

vemi23
7. dec 2022

Velmi by mi to vadilo je to smutné 🙄 moj manžel tiež maka od rana do tmy. Cakame babtko ale uz mi do predu povedal ze si musi upraviť pracovnu dobu aby bol aj s nami... Skus sa s manzelom o tom porozpravat co ti na to povie . Ten cas s vami ktorý ste mohli tráviť spolu mu nic nevrati aby to potom nelutoval...

autor
7. dec 2022

@petamich toto si dosť presne napísala… je mi z toho naozaj hrozné, ja už naozaj neviem čo spraviť, aby pochopil že toto naozaj nie je normálne. Ale to by mal sám pochopiť a nie aby som mu to ja tlkla do hlavy

veronika3110
7. dec 2022

Vadilo.. moj je občas tiež taký, keď je veľmi unavený, inak sa vždy venuje a stačí raz a vadí mi to a hneď mu to dám najavo 😁 dlhodobo si to neviem predstaviť

autor
7. dec 2022

@vemi23 skúšala som to už miliónkrat , vždy povie že on to robí pre nás, aké ja by som sa radšej uskromnila a trávila čas s ním. To mu tiež stále pripomínam že aby mu nebolo ľúto keď mala vyrastie

mandzula
7. dec 2022

Velmi by mi to vadilo, ved to nie je vztah partner - partnerka a ani otec - dieta.

vemi23
7. dec 2022

Tak fakt nerozumiem tvoj manzel je vorkoholik? Lebo pises ze maju aj zamestnancov cize podla mna keby chce tak si pracu ulahci... Mrzi ma to velmi ale ked sa skusim vzit do tvojej situacie po pravde neviem co by som sama robila 🙄 asi by som velmi casto davala manzelovi pocitit ze sa to musi zmenit ale to isto robis...

denden77
7. dec 2022

vadilo.. moj bol v robote skoro 6 dni v tyzdni od rana do vecera, az do jej 8m.. az ho to vytocilo a dal vypoved.. jednu dceru si uz nevidel vyrastat, pri druhej to zopakovat nechcel..

petamich
7. dec 2022

ja to robim pre vas je nacastejsia (pre mna) vyhovorka, pokial nemate existencne problemy a chyba na splatku hypoteky, mne by nic nenahradilo spolocne straveny cas 🤷‍♀️ a hlavne cas dietata s otcom a ono byt matkou na plny uvazok s dietatom, ktore ma prve obdobia vzdoru, zuby...je niekedy tiez na palicu

ked ta nepocuva, skusila si niekedy, ze skratka musis niekam ist a musi ti pomoct, ze ci by to na zaciatok nepomohlo? a velmi ma to mrzi :( toto je zial vec, ktoru musi chciet manzel v prvom rade sam

autor
7. dec 2022

@vemi23 ja stále tvrdím, že je workoholik, on si podľa mna mysli , že pri všetkom musí byt , že to vie najlepšie - aspoň to je môj názor, on tvrdí že je to hlúposť , ale ja si nemyslím ..

panelacikova
7. dec 2022

doteraz si nenapísala, či ti venoval dostatok pozornosti predtým, než ste mali dieťa...

maminkadeticiek
7. dec 2022

Vadilo.Potreboval by zazit co je to vracat sa do prazdneho bytu.Ak mozes,nechaj ho to zazit.Chce samotu,mal by ju dostat.

ava987
7. dec 2022

Môj muž keď sa dá, je s nami. Uteká z práce domov hneď ako sa mu môže, malá začne vyspevovať už z obývačky, keď započuje jeho hlas, nepočká ani kým sa prezlečie a už si ho berie do detskej. 🥰 Pre mňa je toto normálne otcovstvo. A je veľmi smutné, keď to naozaj u vás funguje ako píšeš. Zásadná otázka je, ako to bolo pred dieťaťom...

autor
7. dec 2022

@petamich mame sa dobre, čo sa týka finančnej stránky, to netvrdím , že by nám bolo zle , ale ja by som fakt obetovala materiálne veci za jeho čas a uskromnila sa ako som spomínala. Minule mi povedal, že Ved ja sa starám doma len o malú. Len… l

autor
7. dec 2022

@maminkadeticiek presne nad týmto som premýšľala , na pár dni sa zbaliť a nech pride do prázdneho a nech premýšľa .. a ak mu tak bude dobre, tak nech sa páči

petamich
7. dec 2022

zial chlap, ktory s dietatom nestravi aspon jeden cely den (a aj to je len taka mini-vzorka) bez pomoci absolutne nechape co vsetko to obnasa - a to este vacsinou maju oprate, navarene, upratane a nachystane co si ma dieta obliect 🤷‍♀️

autor
7. dec 2022

@petamich Ved to je to, že pokial to človek nezažije, nevie.. minuly týždeň mala 5 dni s teplotami, lebo jej išli stoličky. Ona je veľmi dobre dieťa, aspoň to mám šťastie, aj keď už má svoj rozum a vie byt aj zlá

kubkovamama
7. dec 2022

No môj je tiež,že za prácu pol kráľovstva,ale je to jeho životný štýl a má to strašne rád.S tým rozdielom,že keď príde dom a deti nestihne,tak so mnou sa normálne baví aj sa radí o robote.Cez deň máme x hovorov,videohovory,posielame si správy čo decká,čo bolo v škole,co robíme,atď.Kompenzuje to aspoň takto.2-3krat do mesiaca nás vezme niekam vyvenčiť alebo len tak lehnime pri telke.Neviem,tam ide o ten prístup k rodine,veľa chlapov maká od nevidím do nevidím,je fakt blbá doba,ja by som to nevyčítala.Mne by vadil ten chlad a nezáujem čo ide z tvojho chlapa.Ked sa udeje niečo,že potrebujes niečo vybaviť,pomôcť s veľkým nakupom,mala má horúčky alebo ty,tak ako sa chová? Príde a postará sa? Či povie ti do telefónu,že bohužiaľ?

vemi23
7. dec 2022

LEN sa staras 🤣 aj mne kamoska minule pisala ze jej manzel povedal ze on chodi do prace a ona je len doma s detmi ze to ma fajne 🤣 keby toto mne povie moj tak by som mu to dala vyskusat ,vela chlapov si neuvedomuje ze ked pridu z prace domov maju off su doma ale zena dieta neodlozi ta je s nim stále. Asi by som skusila odist na pár dni ako by zareagoval a keby uz ani toto nepomohlo tak neviem verim ze ti to vadi kazdej z nas by to vadilo takto sa zit neda... Jednak to narusa vztah otec dieta a jednak vas vztah ako manzelsky...je to smutne ako to je v dnesnej dobe niejtorym ludom je práca a peniaze prednejsie pred vlastnou rodinou

morgane1975
7. dec 2022

Ja na tom nič zle nevidím. Snaží sa zabezpečiť rodinu. Podnikateľ to ma ťažšie ako zamestnanec, ktorý odrobí 8 hodín a dovi… vážte si čo máte.

vemi23
7. dec 2022

A co práve teraz robi tvoj manzel? Travi cas aspon s tebou ked mala spi?

autor
7. dec 2022

@kubkovamama no, úprimne, keď som mala covid tak som bola s malou sama a on chodil do roboty, fakt som nevládala , no on musel robiť- lebo vtedy mali veľa roboty, nakúpiť zas nakúpi , to nemôžem povedať , keď idem niekam väčšinou pride moja mama, jeho už sa ani nepýtam, lebo viem čo povie.. ale musím toto rázne zmeniť od základu, som odhodlaná sa s ním opäť porozprávať

autor
7. dec 2022

@vemi23 zaspal na gauči 👍

mandzula
7. dec 2022

A co vikendy?

koniarova
7. dec 2022

Ries to,lebo o chvíľu bude neskoro.

autor
7. dec 2022

@mandzula soboty pracuje ako cez týždeň a v nedeľu toez väčšinou aspoň pól dňa sedí pri počítači alebo si robí niečo čo baví jeho - na nás neberie ohľad

thoughtfulweirdo
7. dec 2022

Vadilo. Aj môj manžel podniká, ale netrávi prácou ani o minútu viac, než musí, aby všetko fungovalo. Čo sa dá, deleguje na ostatných. Musí riešiť aj pracovné telefonáty, keď je doma, ale vybavuje ich expresne rýchlo a volajúcich upozorňuje na volanie primárne počas jeho pracovného času. Ja by som si s ním sadla a na rovinu sa ho spýtala, ako si to ďalej predstavuje, lebo nie je ani otec, ani manžel, tak čo navrhuje.

stateopera
7. dec 2022

Hlavne to nedus v sebe a povedz mu o tom

autor
7. dec 2022

@stateopera ja to nedusim, bavíme sa o tom minimálne 2x do mesiaca , vie že mi to vadí , že už nevladzem , ale jeho reakcie sú ako keby som ja bola tá divná , nie on

mandzula
7. dec 2022

Obaja s muzom podnikame, no cas pre nas dvoch a dceru si najdeme vzdy. Obcas musime potiahnut aj cez vikend, no stale sme prioritou my ako rodina, lebo zbytocne budeme len driet ako kone, ked sa nam vztah rozsype. Chapem, ze v dnesnej dobe sa ludia snazia zabezpecit, no nemoze to proste byt na ukor rodiny. A u vas to teda evidentne nie je o tom, ze by si ten cas na vas nenasiel, skor mu je prednejsie vsetko ostatne a hra to na zabezpecenie rodiny. Vypadni na par dni, ak mas kam, mozno sa zobudi.