Názor na naše manželstvo

7. dec 2022

Už dlhšie som zvažovala či sem napisat, ale asi potrebujem počuť názor, že som normálna. S manželom sme spolu už 8 rokov, z toho 2 manželia. Mame ročnú dcéru, on podniká. Ja som na RP, celé dni sme s malou samé doma. Nemá záujem prísť z prace skôr ako o 19-tej hodine, párkrát sa stane že pride skôr,ale to musí byt zázrak. Keď pride tak sa naje, umyje a zapne telku alebo sadne k počítaču , záujem o nás žiadny. Ja chápem, že má toho veľa a musí pracovať ak večer, ale vidí ako mi to prekáža. Keď vidím ako sa mala teší že je on doma, tak mi je až do placu. Vo firme na to nie je sám sú dvaja, majú aj zamestnancov. Vadilo by aj vám žiť v takomto vzťahu ? Ja som z toho na prášky , neviem čo mám robiť. Keď pride domov z roboty sa ani nebaví so mnou, len píše do mobilu a dohaduje robotu na další deň. Ďakujem za odpovede

mikadooo
7. dec 2022

Áno, vadilo by mi to. Pravdepodobne by časom moje city k nemu ochladli (keďže robota je na prvom mieste, ja, či dcérka až niekde ďalej) a asi by sme sa pomaly ale isto odcudzili...🤷. Začala by som si riešiť vlastný program, vlastný život a tak nejak postupne by som prestala s ním rátať, lebo aj tak on dá prednosť robote 🤷.

mila19
7. dec 2022

Vieš čo mi napadlo, že 100% nezažil starostlivosť otca. Inak otec sa hrá s dieťaťom inak ako matka. Asi by som sa opýtala, či takto plánuje do budúcna vychovávať aj svoje dieťa. Či mu nechce dopriať normálnu fungujúcu rodinu. Ono prakticky by ste mohli byť aj bez seba bolo by to zrejme rovnaké.

domak2
7. dec 2022

A preco ste s malou cele dni same doma? Ja by som sa zariadila po svojom. Strašne nerada sa pcham kde ma nechcú. Komunikácia na minimum, nasla by som si záujmy mimo domu, koníčky, kamosky, detske kluby...a priebežne by som si odkladala na deň, keď sa zobudí a zisti ze už spolu vlastne nie sme.

maruska2269
7. dec 2022

Určite vadilo. Moj manzel pracuje ak denne aj nocne a tak isto sa snazi si najst cas aj na nas. Ma tiez problemi s chrbtom, takze niekedy pride uboleny domov a ja to samozrejme repsektuje a neziadam od neho pomoc ale necham ho si oddychnut. Ale inokedy zase sa venuje malej. Dnes ju napriklad ulozil spat a teraz ked mrncala tak utekal on ku nej. Myslim ze je to normalne. Robi to sam od seba. Respektujeme jeden druheho a aj mne padne vhod si raz za cas pozret telku alebo sa bez stresu osorchovat alebo porobit este nejake domace prace 🙂🙂

emka530
7. dec 2022

Mala som to podobne, pokial som vo vysokých oktavach razne nedavala najavo, že takto skončí bud on ako rozvedený alebo ja ako vdova...prepínal sa nad svoje sily, zakazníci volali aj o 22-hej nebolo piatku, nedele, sviatku... ale nie že dva krat do mesiaca, ručala som na neho každý druhý deň, že toto neni život, že či mu tie peniaze stoja za to...ano, kto zarobí minimálku, si povie, že môžeme byť radi...ale podnikanie si vyberá svoje dane, nie je to zdaleka med lízať... sú to nervy, problemy, fofry, riešenie milion vecí...
no muž si to chvalabohu uvedomil, že rodina je najprednejšia, že pracovať od skoreho rana do neskorého večera je hovadina ktorá si vyberá daň - bud zničená rodina alebo zdravie..teraz pracuje od rana 8:30 do nejakej 16-tej. Večer už telefonaty nedvíha, vybaví ich ráno. Teraz už vidí ako mu tie nervy vtedy nestáli za to...
V týchto dňoch nastúpil na materskú, drobec má 2 a pol roka, ja som v práci. Teraz vidí čo je to len "doma sedieť" 🙂 i keď pomáhal aj vtedy, no vždy som bola doma, mohol sa vzdialiť...teraz už všetko s drobcom na rukách 🙂
asi som mala to šťastie že ten môj si to uvedomil, firma je jeho záluba, hobby, ale rodina je rodina, aj preto ho lubim a važim si ho 🙂
kludne mu tento príspevok prečítaj, či sa kusok nespamatá... a či si sám nenastaví nejaké tie mantinely 😉

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cacianka
8. dec 2022

@dreamss a za to má byť vďačná a spokojná, že len pracuje, ale nepije nebije netyra?! Že nie je gembler a narkoman ?!
Určite by pomohlo keby aspoň 2 dni v týždni prišiel domov skôr, napr. utorok a piatok cca o 16. 00 a prebral konečne úlohu otca a manžela. V sobotu vybavoval max 2 hodiny a celý víkend by patril rodine so všetkým vsudy, variť, prať, upratovať, venovať sa dieťaťu a žene, aj výlety a návštevy, bežný rodinný život naplno, aj s valanim sa všetci v 1 posteli.
Asi by som sa raz tak zbalila, odišla, vypla mobil, na stole lístok sme obe ok, a minimálne 2 týždne preč.
Max 1 sms za 2 dni dcéra je ok. Ale úplne preč, nejaká chata u kamošky, nie u mami kde prezvoni a dobehne.
Alebo "urgentne" musíš riešiť gynekologicke problémy a na 3-4 dni sa musí starať a byť doma. Žiadna mama ani svokra. On potrebuje riadny preplesk v realite, aby presta egoisticky riešiť iba seba, a teba prestal zhadzovať že si iba doma a nič nerobíš.
Alebo skús 3 dni nič nerobiť, iba jedlo a základnú osobnú hygienu teba a malej. Neoprat, nevysavat neumyvat neupratat neuvarit ani nenakupit , iba na tajno pre vás dve, či si geroj všimne

mandzula
8. dec 2022

@dreamss alebo by este mohla mat nevyliecitelnu chorobu, nie? To by jej potom nemal vadit ani ten alkac, narkoman, manipulator a spol., ale mala by byt stastna, ze vobec zije.

ahhola
8. dec 2022

Denne ťahá 12.tky tak mu to sype a mate peňazí jak pliev? Dá ti, koľko potrebuješ?

Ak nie, treba rozmýšľať, ci naozaj trávi celé dni vo firme... Co je vo veci... ze je radšej tam, ako s vami. A ráno kedy odchádza, dáte aspoň ranný sex? 💔

stary_ujco
8. dec 2022

A za tých 6 rokov pred svadbou to bolo ine. Aj po svadbe to bolo iné. A preto ste si do zlatej klietky zamiesili k zlatej andulke aj zlateho kanarika. Nech im je spolu lepšie...
Ale nie, manžel si firmu zalozil len pred pol rokom a začal ťahať do 7 večer, aby nemusel byť doma so ženou...

zmrzlinka2021
8. dec 2022

Urcite by mi workholizmus prekazal, ale ak by som si takeho cloveka dobrovolne vzala, tak by som ho respektovala a nechcela menit na svoj obraz.

jennky13
8. dec 2022

Skus to takym neutocnym sposobom.
Kup mu planovaci kalendar a na kazdy den mu napis napr. od 6- do 7 cas vyhradeny pre dceru a od 8- do 10 cas pre moju manzelku .
Na konci mesiaca urob tabulku : Kolko hodin venoval praci, kolko dcere a kolko svojej manzelke a spytaj sa ci je to takto spravne. Ci mu je jasne, ze ak do niecoho neinvestuje, tak to nebude napredovat .
Tak sa ho spytaj, ci buduci rok chce, aby jeho funkcia rodica a manzela napredovala, lebo teraz mu v tejto funkcii hrozi vypoved .
Strucne a jasne jazykom, ktorym verim rozumie. 🙂

barborachors
8. dec 2022

Vadilo a dost. Ale vies, to su chlapi, oni dôjdu z roboty a chcu mat svoj kľud. Berú to tak ze ty sa staráš o decko , si doma a teda nemas akoze ziadne povinnosti. Tak nebudu ti robit animátora a chcu mat svoj kľud. Treba si to dajako zariadit a nebyť doma len zavreta s deckom ale mat koníčky a záujmy a necakaj ze sa situacia zmeni nejakým rozhovorom, kde chlap počúva na pol ucha a nebere ta vazne, ved sedíš len doma s deckom. Na chlapa zaberajú len skutky. Proste zacni od seba a nebuď pasívna, co chlap. Daj mu strážiť decko a chod von napriklad. A uvidis ako mu začneš chýbať. Ale vyplakávanie nepomôžu chlapi su taky ze jedným uchom dnu…

autor
8. dec 2022

Ahojte , ďakujem všetkým za názory 🙂 včera sme sa porozprávali , pýtala som sa aj na ten vzťah aký mali rodičia s ním , aj keď viem že nebol dobrý, keďže mali viac deti a nestíhali sa im venovať. Myslím, že na tom to najlepšie pochopil, uvidíme, čo prinesie čas 🙂

autor
8. dec 2022

Mame s malou aj nejaké záujmové krúžky , len teraz v zime je toho pomenej 🙂 skúsim niečo ďalšie nájsť
@barborachors a veru, mala by som sa nahodit a niekedy večer ich nechať samých , to je super nápad 😀🙈👍 ale zas neberte to tak , že doma chodím ako opustená žena 😀

stateopera
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stateopera
8. dec 2022

Tak potom si neuvedomuje čo má a mala by si mu dať najavo o čo môže prísť ak sa nepreberie

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vemi23
9. dec 2022

@dreamss muzi nech robia muzske veci a zeny zenske? To chcete povedat ze len zena sa ma starat o deti? A uz ked pisete o tych cinnostiach tak si predstavte ,e ja aj kosim ci s kosou alebo s kosackou, ci rubem drevo , alebo robim nieco s vrtackou podla mna ci je to zena alebo muz je jedno kazdy sa moze naucit co len chce len treba chcieť

retatka
9. dec 2022

Nieje rodinne založený typ muža .Takých je dosť ,čo sa v tom nenašlo.Nielen chlapov ale aj žien .Lepšie sa cíti bez Vás ,uteká z domu .Už len sa nejako rozumne dohodnúť aby boli obe strany ako tak spokojné.

radacak
9. dec 2022

Aj môj manžel pracuje celé dni.Ale keď večer príde, porozprávame sa a sme spolu ako rodina..Aj keď doma už máme pubertu a tá už má svoj svet ale my s manželom sme spolu... jasné že aj on niekedy ešte niečo potrebuje riešiť ale vybaví a pohodka

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aurora33
9. dec 2022

Môj názor? Máte to naprd.

gertrudaosem
9. dec 2022

Nemôže mať človek všetko...

vemi23
9. dec 2022

@dreamss no tak to vas znovu sokujem moj manzel pecie kolace a niektore lepsie ako ja 😁ale tak spat k teme pani tu pise prispevok ze sa jej nepáči ze jej manzel s nou a s ich dcerou netravi cas tak jej to ocividne vadi a chcela by to zmenit... Co chapem mne by to tiez vadilo a casom sa takýto styl zivota rozpadne

marca12
9. dec 2022

Obavam sa,ze rozhovory nepomozu,treba konat. Bud ist na navstevu k rodicom na par dni a nepovedat mu o tom,nech sa cuduje,kde ste. Moj je tiez workoholik,vela pracuje. No uz sa naucil najst si cas aj na spolocne aktivity. Vacsinou zavelim a on sa zariadi,aby sme niekam mohli ist alebo nieco spolocne podnikli. Casom si zvykol a vyzera byt spokojny 🤣 ale zase moj ke v tomto ustretovy nikdy nepovedal nie alebo zeby sa nepostaral v chorobe to neexistuje. Ked som ochorela vsetko islo bokom a staral sa pekne doma.

veroniq85
9. dec 2022

Ako jedna vec je ze muz nejavi zaujem o dceru. Ako je vela chlapov co to s drobcami nevie a casom sa to moze zmenit. Len mna by zaujimal aj jeho vztah k tebe napr. ked mala zaspi alebo ste chvilu sami. Mas s nim aj nejaky partnersky vztah (okrem spolubyvajuceho)?

laurikalalinka
10. dec 2022

Na čo ti je taky muž??začni chodiť von s dieťaťom on príde domov a vy doma nebudete,či si to vôbec všimne???nezatvaraj sa doma,venuj všetko malej,teraz sú trhy,vezmi malu a chod,možno mu cikne v hlave...