Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Názory žien, ktoré odišli od partnerov

janettt
19. máj 2012

Stale castejsie rozmyslam nad smerovanim mojho zivota. Ci zit v pretvarke ,a dufat ze bude lebsie, alebo odist . Velmi by som chcela pocut mamicky, ktore odisli s detmi od partnera bez koruny.Kam ste sa podeli , ako ste si to zariadili , myslim tym byvanie , najom , male deti , robota, strazenie ked ste v robote.Da sa vobec nieco take zvladnut ked ste na to celkom sama?Partner navstevuje krcmu kazdy den , nieje spity do nemoty len ma svoju hladinku .Neviem ani sama ci som nenormalna ja ,alebo popijanie je uplne normalne.Uz ma to fakt nebavy ,uz som taka znechutena ze as.

0zuzinka0
19. máj 2012

ahoj, ja môj teraz už našťastie ex fyzicky aj psychicky týral, vyhrotilo sa to jeho neverou tak som konečne zbalila seba, malého a odišla bývať späť k rodičom. Do dnešného dňa som toto rozhodnutie neoľutovala, práve naopak nadávam si čo som neodišla skôr. Čo sa týka tých peňazí, nie je to ružové, finančne mi musia vypomáhať rodičia pretože sa mi nedarí nájsť si takú prácu aby som to časovo zladila s malého škôlkou. Rodičia pracujú takže som na syna sama ale som šťastná, Mám krásneho syna ktorého ľúbim, skvelých rodičov ktorý nám pomáhajú. Už len nájsť si prácu a nič mi nechýba. Je mi ľúto že syn nevyrastá v úplnej rodine ale čo by mal z detstva keby počúval naše ustavičné hádky. Urob to, čo je správne pre teba a tvoje dieťa. Radšej ostať sama s dieťaťom ako s niekym kto o to nestojí

janettt
autor
19. máj 2012

Ahoj , tak ten moj ma nebije , neznasa neporiadok , umyje riady aj podlahu ( dnes dokonca este aj pomne) , povysava a v nedelu vary polievku on ( lebo ho to bavy , nie preto ze by som nebola schopna navarit). On si mysli ze ked toto vie spravit , tak ma pravo pit , tak to on berie. Ja nikam nechodim a ked tak len s detmi. Ked poviem ze chcem ist kamaratke na kavu , porozpravat sa bez deti tak to nie ja nemam narok. On chodi na pivo hned z roboty, potom pride asi na hodku a pol domou a zase ide do krcmi j. Ja mam nanho uz alergiu. Presne viem ked sa otvoria dvere a pocujem ako ide , ako rozprava , ako sa namna pozera , ze zas ma vypite. Ja k rodicom ist nemozem , uz je tam sestra s detmi , tiez odisla od muza , je ich plny dom. Preto ma zaujima ci sa tu najdu aj mamicky ktore to zvladli uplne same.A tie hadky no to ma tiez trapi , cim si to tie deti zasluzili aby vyrastali v takej rodine .

e_l_e_n_k_a
19. máj 2012

@janettt
@0zuzinka0
@janettt
je mi vas ,ale aj vsetkych zien ,co toto prezivaju luto,ale ja vam radit nemozem,ja mam nastastie milujuceho manzela,aj ked tiez co-to medzi nami prehrmelo,ale nebolo to take vazne ako tu pisete vy.....takze ja vam mozem len drzat palce aby ste to ,babenky zlate, zvladli...
neviem,uz dlhsie nezijem na slovensku,ale neexistuju tam domovy pre opustene a tyrane matky s detmi? skuste sa informovat,mozno aj tam je cesta,ked moznost pomoci od rodiny odpadne

lujza123
20. máj 2012

@janettt odist vyzera nemozne len na zaciatku...ale da sa to...ja som odisla s rocnym dietatkom. Pravdou je ze prveho polroka som nebola schopna sa hnut a zivorila u nasich ale potom som sa rozhybala. Malej som nasla jasle, ja som sla do prace, som nastastie kancelarska krysa takze nehrozila viacsmenna prevadzka alebo wikendova robota takze sa to dalo zladit . Byvanie som si nasla normalne jednu izbu v byte kde byvali este navyse dvaja studenti, taky mlady zabiaci asi 18 rocny, tichy vecne zalezeny vo svojej izbe takze som ani nevedela ze tam su...a boli tam fakt malo od pondelka do stvrtka takze pohoda. Ale mala som moznost ist byvat s jednou kamoskou slobodnou mamickou do dvojizbaku len to bolo v inom meste (takej diere) tak som nesla....ale dalo by sa aj tak a bolo by to asi lepsie by sme si postrazili deti navzajom...A potom som si nasla novy vztah a byvame spolu takze super. A ano lutujem. Lutujem ze som neodisla ovela skor

trnka77
20. máj 2012

@janettt ani nevieš ako ti rozumiem ☹ ☹ musíš sa len nakopnúť a začať myslieť na seba.Ja si už nekladiem otázku-kto mi pomôže.ale ako to dosiahnem!!!!.....cesta sa vždy nájde,aj s x deťmi 🙂 😉 😉
Najhoršie na takom živote je,že práve takýto partner ťa presvedčí,že si NIČ a postupne začneš aj tak žiť 😠 😠 HLAVU HORE A SILNÚ VIERU V SEBA a o pár rokov sa budeš usmievať 😉

miska1917
20. máj 2012

Ahoj je tomu 5r co som zobrala deti a odisla.Robil potom peklo ale vydrzala som.Syn mal 5mesiacov a dcera 20mesiacov.Odisla som k nasim,aj ked nic moc ale aspon nieco,som tu dodnes.Ako som vdacna za vsetko co pre mna urobili,ale uz mam toho dost a chcem odist,a zacat sama.

janettt
autor
20. máj 2012

No ja obdivujem vsetky zeny ktore nasli tu silu a mali tu ovahu zacat novy zivot .Ja nad tym stale len premyslam , ci im zobrat otca ci nie . On je taky ten typ pripiteho dobraka oto je to tazsie.Keby ma bije ,alebo mi skaredo nadava tak by som nerozmyslala a isla kade lahsie.U nas sa vedsinou zvysuje hlas a trieska dverami a ani zasvet si neprizna ze ma vypite , a strasne klame kvoli pivu. Ja ho uz mam celeho prekuknuteho , preto ho nemozem zniest ako partnera ,lebo je strasne vypocitavy , falosny len preto aby mohol zduchnut na pivo. Slak ma ide trafit ked pocuvam tie jeho keci a oblbovaky ked presne viem kam smeruju.

e_l_e_n_k_a
20. máj 2012

@janettt a co tak skusit "zdrhnut na pivo" skor ako on....? zasi sa u kamosky aspon na dve hodiny... a ked dojdes domov,len povedz "bola som na pivo,kym budes chodit ty,budem chodit aj ja".....deti mu samozrejme nechaj doma...on ich tiez na pivo netaha...

mircalla
20. máj 2012

@e_l_e_n_k_a Ono lahko sa radi, pokial to nezazivas....ja mam doma dost podobne a ono to neni take jednoduche...

e_l_e_n_k_a
20. máj 2012

@mircalla uz som to tu pisala,ze mam milujuceho manzela,ale co to medzi nami prehrmelo....tak radim,lebo to teraz uz nastastie neprezivam ,ale prezila som obdobie,ked vdaka svokre sa moj manzel dal na vecerne posedavanie v krcme pri pive... tak radim. lebo toto co som poradila
@janettt som urobila ja...

tinika
20. máj 2012

@janettt a u vasich sa uz fakt miesto nenajde? ked sestra mala aspon to stastie ze je u nich, aby si to aj ty mal troska lahsie? alebo čo keby si sla so sestrou byvat niekam spolu? boli by ste dve na deti, na najom aj na vsetko či nevychadzate dobre? hm? v kazdom pripade drzim prsty

maruskak
21. máj 2012

ahojte.musim povedat, ze ja zazivam nieco podobne. Pozname sa 10 rokov (zili sme v spolocnej domacnosti) a manzelmi sme 5 rokov, máme 4 rocného syna, ale od uzavretia manzelstva sa moj vztah k manzelovi akosi zmenil, jasne, zena po porode a hlavne prvorodicka ma co robit, aby zvladla male dieta,seba a vsetky tie povinnosti, ved asi to poznate a muz ide na chvilu bokom,lenze pride cas a zene zacne chybat muzska pritomnost a ked sa zacne zaujimat o to, pride nato, ze nieco nie je v poriadku a tym to aj zacalo,stale doprosovanie, prid domov skor,lebo syn ta vobec nevidi,sluzobky, do noci v praci a neviem co este. Ako cas plynul a plynul, spamatala som sa az teraz, rozhodla som sa, ze si najdem byvanie a odijdem s malym, medzicasom sme sa rozpravali a obidvaja dospeli z nazoru, ze sa uz akceptujeme,len ako otec a matka....vsetko ostatne sa vytratilo, takze hladam byvanie pre mna a syna, neviem sice ako to zvladnem,ale trufam si, s podporou mojej rodiny a priatelov, pevne verim, ze to vyjde, chcem zit normalny zivot, nik z nas nedostal do ruky navod, ako zit, ale cakat dalsich 5 rokov, ze nieco sa stane, to uz nie a zit v spolocnej domacnosti,len kvoli dietatu, to nie je riesenie....chcela by som vediet, ako to povedat, resp, vysvetlit synovi, ze mamka a ocko, neviem ci mu povedat, ze sa nemame radi, alebo ze to nefunguje, neviem, syn to vnima, ze doma medzi rodicmi to nefunguje, babke prednedavnom povedal, ze moji rodicia sa nemaju radi, ocko mame skace do reci a nebozkaju sa 🙂) vidim ze synovi chyba vzor, nema koho nasledovat, ja sa snazim, ale su veci, ktore musia robit otcovia so synom....

eaka
21. máj 2012

@maruskak Vidíš, syn to už pochopil aj bez toho, aby ste mu to hovorili... a prečo neodíde muž? Ty máš odchádzať s dieťaťom a on ostane sám vo veľkom byte?? (shak koniec koncov ako u nás...)

smatulka
21. máj 2012

@janettt ja som od mojho ex odisla, ked mal maly 1,5 roka. este pred rozchodom som zasla do svojej prace a opytala som sa, ci mozem nastupit skor a dohodla som si podmienky, aby som bola financne zabezepecena a zaroven maly netrpel, potom sme si medzi ex a mnou vyrovnali majetok, takze mi zostal 1izb. byt s hypotekou, ktoru splacam. kedze v nom bol vtedy najomnik a bolo treba ho prerobit, tak som asi 6 mesiacov byvala u mojej maminy, teraz sme uz 3ti rok v nasom malom bytiku, ktory maly miluje. moja mamina je na dochodku, takze kym nechodil do skolky bola s nim doma ona, ja som mala zaistene pre neho jasle, takze som nebola na to odkazana, ale mamina ho tam nechcela dat, ze ked je doma, tak ho bude opatrovat. financne sa to zvladat da, len si musis urcit, co je dolezite kupit a rovnako tak, kde mozes usetrit, ja som si spisala, kolko zarabam a co vsetko MUSIM zaplatit, ten zvysok potom investujem, kde treba... dalej napr. platim vyssie platby za byt, aby mi potom dali preplatok, za ktory mozem ist s malym na dovolenku v ramci SVK resp. CR, nerobim velke nakupy jedla, ale skor po troskach, aby sme ozaj vsetko zjedli a nic nevyhadzovali, kupujem len tolko oblecenia, co ozaj potrebuje, ak su drahsie veci, ktore treba kupit, dohodnem sa s celou rodinou (vratane jeho otca), ze to dostane v ramci nejakeho sviatku a zlozime sa na to spolocne - napr. bicykel, lyze, prilby apod., dostat sa do tohto stavu ale neslo okamzite, treba chvilu cas na to, aby si zistila ake mas vydavky a kde mozes usetrit
@maruskak nikdy nie je jednoduche vysvelit detom, preco rodicia od seba odisli, ale ani im to nesmies zatajovat, moji znami to urobili a dietatko - dcerka, bolo zmatene, nakoniec som sa s nou rozpravala ja a krasne to pochopila, mala vtedy 4 roky, v prvom rade musis maleho uistit, ze ho stale obaja lubite, aj ked nebudete spolu byvat, potom mu treba povedat, ze ci si pamata ako sa maminka a tato spolu rozpravali, ze na seba kricali, skakali si do reci, ze sa nepobozkali a opytat sa, ci sa mu to pacilo (urcite povie, ze nepacilo) a preto, aby to on nemusel pocuvat, aby mamina a tato po sebe nekricali a neboli k sebe zli, ale dobri, tak musia ist byvat kazdy niekam inam... to je v tomto veku najjednoduchsie vysvetlenie, navyse, to ze sa rozidete predsa neznamena, ze sa s otcom nebude stretavat, takze si uziju aj tie cisto chlapse veci spolu, drzim palce

maruskak
21. máj 2012

eaka-byt nadobudol manzel pred uzavretim manzelstva a ja nechcem nic, ako som prisla tak aj odijdem, on vlastne vsetko mal, od zariadenia, este pokym sme byvali spolu v spolocnej domacnosti, on by ani nesiel nikam, si myslim a ani nepovedal, ze odijde a my mame zostat, len povedal, ze mozeme zostat dokedy chceme, ze sa nemusim hned stahovat....
byt nie je velky, ale vidim, ze syn potrebuje uz svoju izbicku, svoje kralovstvo 🙂 ako to minule nazval 🙂
to by ma riadne nastval, keby muz sa nechcel rozpravat s malym, lebo on ma taku makku povahu ale najdem sposob 🙂...samozrejme ze chcem aby sa stretaval otec s malym, tak casto ako mu to cas dovoli, ale nemyslim ze toho casu bude nejako enormne vela, ked za 5 rokov si nevedel najst 1-2 hodiny,aby odbehol domov z prace za synom,vsetko sa da, len treba chciet,no a zase nechcem byt nejaka hniena, nasiela si asi 15x za 5 rokov cas pocas pracovneho tyzdna a vikendy striedmo....ach radsej nepisem, ved to asi poznate 🙂 Ďakujem za podporu, aj ked poviem pravdu, chcela som uz navstivit psychologicku a porozpravat sa, ako to dietatu povedat, vysvetlit, ale tu najdem, vzdy skusenosti a hlavne realitu zivota 🙂

cecil36
21. máj 2012

@e_l_e_n_k_a system "kto z koho" zabera len u maleho precenta muzov. A toto male % muzov musi milovat svoje deti a byt k zodpovedni (co u muza, ktory ma rad alkohol ci ma akukolvek inu zavislost velmi nehorzi). Poznam pripad, ze zena tiez chcela ukazat muzovi, ze ked ide on ide aj ona. Skoncilo to tak, ze sa predhanali kto skor z domu zdrhne. A deti zostali same. Nakoniec sa aj tak rozviedli..... V inom pripade muz chce ist tak straaasne na pivo a zena nikde, tak bral do krcmy aj dieta. Takze, co zena dokazala? Nic. Ak muz nechce doma sediet nezostane. A uz vobec nie vynucovanim, ked ides ty tak aj ja. 😖

p.j.jacky
21. máj 2012

Ahojte kocky.JA som od muza neodisla,ale vyhodila som ho(pre neveru).15 rokov sme zili si myslim dobre,spokojne,ale ako som otehotnela,nastali problemi.
Dnes cakam na rozvodove papiere a potom na majetkove vyrovnanie!Bytu sa mi vzdat nechce ani ho predat,ale citim ze na vyber nebudem mat.Mala bude mat o 3 dni rok,jasle tu nemame,varovat smalou nema kto.Moji rodicia pracuju.Som financne na dne,pomahaju mi rodicia.Muz plati hypo a na malu mi dava 100e.Rodicak mam 217e,s ktorymi zaplatim energie aby nas neodpojili.Ale do rozhodnutia sudom o vyzivnom v byte zostanem a az potom sa rozhodnem ci sa to da zvladnut.Ak nie mam moznost ist k rodicom.Ako posledne riesenie.

maruskak
21. máj 2012

Nastastie moj muz nepijem, aj ked ide niekam von, vzdy mi povie, alebo sa dohodneme, v tomto problem nie je, ale myslim tym nas vztah muza a zeny, ze sme sa uplne odcudzili a respektujeme sa uz len ako otec a matka, to je vsetko, vsetko zlyhalo,aj komunikacia a pritom som vzdy bola ja prva,ktora zacala komunikaciu o nasej situacii aj teraz aj skor, a vo vsetko muz suhlasil, ze aj on to tak citi, a nepaci sa mu to a nakoniec z neho vyslo, ze aj ked sme sa brali, vedel ze robi dobru vec, ale vnutorne nebol o tom presvedcený tak ako ja, ze robi spravne, ze to tak chce a preto to casom islo vsetko do kelu....a dieta vidi a citi, ze rodicia sa akosi inak spravaju k sebe, ved to poznate....rozvod budem riesit neskor, aj ked obidvaja vieme, ze skor ci neskor k tomu pride...a nastastie slusne a rozumne sme sa rozpravali, len dufam a verim, ze to tak ostane aj nadalej 🙂 mozno som naivna, uvidime co bude dalej...

wolke7
21. máj 2012

@janett odchod od partnera, zo spolocnej domacnosti nie je lahka vec, mala by byt dobre premyslena a zvazena, lebo kroky spät sa robia tazko. Niektore problemy sa ti odchodom vyriesia, niektore nove, o ktorych teraz netusis ti vzniknu. Alkohol vo vztahu je velky problem. Ak to tvoj partner nechce riesit, bola by to od teba velka obeta zostat s nim.
Deti si na rozchod rodicov zvyknu tym lahsie, cim su mensie. Otca stratit nemusia - naopak bola by skoda ak by sa to vasim rozchodom stalo, ale budes riesit veci ako vyzivne a navstevy - a to chce casto pevne nervy.
Mala by si dbat na to, aby si bola financne zabezpecena a nezavisla, inak si narobis viac problemov ako sama chces. Cize to chce byvanie a staly prijem a odvahu - je tu vela zien, ktore to bez väcsich problemov aj s detmi zvladli.

eaka
21. máj 2012

@cecil36 Práve to ma napadlo, že chlap najskôr vezme dieťa so sebou, ako by kvôli nemu ostal doma.. Ja som raz prišla domov a... aj sa mi ťažko na to spomína.. bábätko v byte samo... chlap na didžine s kamošmi... vraj však nechal som "chuvičku" susedke... skoro som umrela... na to nezabudnem nikdy

maruskak
21. máj 2012

Ufff tak to u nas nehrozi, zeby otec nechal syna doma sameho, to nikdy a nikdy ho nebral do krcmi a na ine alkoholicke posedenie, to zase nie, neriesim problem s alkoholom, ale skor ako to psychicky zvladne dieta, ak sa osamostním, jasne, zeby som nesla, len tak, kebyze nemam zabezpečené byvanie,to mam a chcem mu vytvorit take podmienky, aby sa citil skoro ako doma, aj ked to nebude doma...aj tak vacsinou casu sme sami dvaja a podporu mám, aj ked to bude tažke, myslim pre vsetkych....

cecil36
21. máj 2012

@maruskak ak si sa uz rozhodla, ze s nim nechces zostat, dieta si zvykne. Ak s nim budes od zaciatku pracovat, pripadne vyhladate sikovnu psychologicku, zvladne to neboj. A cim skor, tym si bude zvykat lepsie. V puberte by si uz mohla narazit na ovela väcsi problem 😉

e_l_e_n_k_a
21. máj 2012

@cecil36 no ja som mala to stastie,ze moj manzel alkoholik nikdy nebol,ale proste nejak psychicky nezvladal spravanie jeho matky voci nam... a tak to zacal riesit "utekmi"...ja som mu aj po par hadkach o tom ,vravela,ze len tym prilieva olej do ohna..alebo leje na mlyn vodu svojej matke,ktora sa normalne z toho vytesovala,ze my sa hadame.... a tak som mu vravela,ze ja uz mam tiez toho dost a tiez chcem ist zapit zial... ked som prisla domov,tak moj manzel sa mi ospravedlnoval....za tych par hodin co bol s detmi sam pochopil,ze tade cesta nevedie.... a teraz je to tak,ze ked ide niekde vonku ,tak ja idem s nim..... ja viem,ze som mala obrovske stastie a bol to risk...a ano suhlasim,ze take jednanie kto z koho ma minimalnu sancu na uspech,ale vdaka bohu ,mne to vyslo

janettt
autor
22. máj 2012

elenka , ja som to tak aj par kret skusila, a to som nesla ani ze von ale som jednoduchom potrebovala bez deti nieco poriesit s kamoskou .Bola som prec necelu hodku a uz mi telefon vizvanal alebo ked som prisla tak zduty, ofucany a ja akoze matka co sa nestara. Nepovie to priamo ale tak mi to dava pocitovat. Takze ja ked aj niekam poterbujem ist , tak sa furt len ponahlam.
K rodicom nemozem lebo sestra je tam s tromi detmi a ja mam dve , to je uz trosku vela a nasi su uz tak dost vistaveny.
Je pravda ze ked chce zena odist , musi mat vsetko premyslene do botky a by neostala na ulici aj s detmi. Chcela by som si snim sadnut a vysvetlit mu ze alkohol a krcma mu nic nedavaju, keby radsej venoval ten cas rodine. Ale takyto ludia nepocuvaju , aj keby som sa roztrhala tak jeho a moje predstavy o rodine su uplne ine. Skusim sa snim vazne porozpravat ale ked to je jak hrach na stenu hadzat. Napriklad zobere maleho na hodku von idu okolo krcmi ale on si zabudne cigarety kupit.To spravy samozrejme napoky , lebo tuhy fajciar nikdy nezabudne na cigarety.Tak musi utekat do krcmi a maly ma zachvaty , 20 minut huci jak sialeny ze on chce ist s tatinkom .Najtazsie je ovladat sa pred detmi , ked mam sto chuti povedat mu aky je ten jeho tatinko falosny. Drzim vsetkym mamickam palce aby sme raz boli stastnejsie , potom budu mat aj deticky pekne detstvo.

maranat
22. máj 2012

@janettt najdi odvahu a zacni zit od znova, myslim, ze horsie to uz nebude, ci? Kazdy si je strojcom svojho stastia, ak si pri partnerovi nespokojna, deti to nikdy nezachrania a budes len trpiet.
ja som ostala sama, ked som bola v 6tom mesiaci tehu, zbalil sa a odisiel, dceru nikdy nevidel, ani som ho neudala ako otca, no ale to uz je ina tema 🤐 ostala som byvat u mamy, a poviem, bolo to velmi narocne, jednak "dve gazdiny pod jednou strechou", liezli sme si do vlasov, okrem toho tam byva(l) aj moj brat, ale mali sme svoju izbicku a netrvalo dlho a stretla som svojho princa na bielom koni 😉 drzim palce, taketo rozhodnutie vyzaduje pevne nervy a vela trpezlivosti, treba sa postavit na vlastne a zacat kracat.
alebo este jedna moznost, ak si podebatujes s priatelom(manzelom)? najist spolocne vychodisko? mozno nejake liecenie? nahrada jeho vecernych posedeni?

janettt
autor
22. máj 2012

maranat dakujem za povzbudenie. Vies co , mne to pride ze tu na dedinke je to pitie a krcma uplne normalne, a ja som ta strelena ,ved vsetci chlapy chodia do krcmi. Je to uzasne ze mamicka s dietatom stretne ohladuplneho partnera a mozte spolu zacat odznovu.Drzim palce

jabera
23. máj 2012

@janettt ahoj... tak za prve, velmi ti drzim palce. ja osm odisla od partnera, ktory mi ukrutne klamal, dostal nas do velkych dlzob a podobne srandy... odisla som s 14 mesacnym synom. najprv k mame, asi na pol roka. potom ( to som mala obrovske ststie, ktore asi ty nemas) do bytu zdedeneho po babicke. zacala som pomahat kamaratke, doslova za jedlo a par korun, ktore boli alebo neboli.. s malym so sebou. este som ho kojila, cize 24 hodin v kuse spolu, bolo to dost narocne obcas.. ale ono to tak divne cele utieklo, sama neviem ako. teraz mam dieta v skolke, ja upratujem, brigadnicim, pobehujem, doma sijem a zijeme bez dlzob, aj ked sami... ale proste ide to, len sa musi zacat, to je to, co je najtazsie. rozhodnut sa a zacat. ak nemas kde byvat, je to straaaaaaaaaaaaaaaaaasne ale neuveritelne tazke... moc ti drzim palce...

eaka
23. máj 2012

@janettt Máš pravdu, že na dedine to takto divne funguje... ja som tam tiež nechcela ostať.. lebo mňa staval mladý do pozície, že pozri, iným ženám nevadí, že ich chlapi sú v krčme, ako keby mňa zaujímalo, čo vadí/nevadí iným ženám... a okrem toho som neverila, že by im to fakt nevadilo... Každú nedeľu musel utekať na futbal tých trapných upotených tučniakov, čo ledva dychčali, keď sa tam naháňali po ihrisku... a potom...nie jedno pifko, ale tri... a mne ide vyčítať, že nemám obed o 12tej, keď on o 12tej ešte sedí na ihrisku v krčme...a najlepšie, že veď všetci tam chodia s deťmi... vedľa postavili takú vratkú šmýkľavku, akurát na zabitie, ale ja som tá divná, čo nechce, aby moje dieťa chodilo v nedeľu do krčmy... Ale uznávam, že to časom trošku opadlo.. 😉 Ale nahádali sme sa pre to dosť.. lebo sa vyčerpal, opil a poobede spal... :-/

tigarah
27. máj 2012

ja som sa rozisla prave vcera. a padol mi velky balvan zo srdca. zrazu sa citim uvolnena... mam uplne iny pohlad na svet. sice nemusim riesit byvanie, lebo byt je moj. dost pil, mna sa ani nedotkol, nemali sme si co povedat.... nechcem aby moje dieta malo takyto vzor, ze maju vyzerat rodicia...

sass158
28. máj 2012

@janettt
Alkohol je veľký problém , bohužiaľ často prehliadaný , či dokonca čiastočne tolerovaný. Skúšala si ho aj nejako postrašiť ? Že od neho odídeš ak neprestane s tým svojim "pivkom" ?
Ja som skúšala všetko možné, prosenie, ultimáta,vyhrážky..a nakoniec som aj tak bola nútená odísť... ešte je to len 4 mesiace , vrátila som sa k mame ale už teraz cítim , že som lepšie urobiť nemohla. Pre mňa to však bola jasná voľba .. po prvej poriadnej facke. Poriadne popremýšľaj a uvedom si , že z kratšej cesty sa vždy schádza ľahšie 🙂))

Tu začni písať odpoveď...

Odošli