Názory žien, ktoré odišli od partnerov

janettt
19. máj 2012

Stale castejsie rozmyslam nad smerovanim mojho zivota. Ci zit v pretvarke ,a dufat ze bude lebsie, alebo odist . Velmi by som chcela pocut mamicky, ktore odisli s detmi od partnera bez koruny.Kam ste sa podeli , ako ste si to zariadili , myslim tym byvanie , najom , male deti , robota, strazenie ked ste v robote.Da sa vobec nieco take zvladnut ked ste na to celkom sama?Partner navstevuje krcmu kazdy den , nieje spity do nemoty len ma svoju hladinku .Neviem ani sama ci som nenormalna ja ,alebo popijanie je uplne normalne.Uz ma to fakt nebavy ,uz som taka znechutena ze as.

luculus
28. máj 2012

ja som sa rozisla s byvalim pred cca 2 tyzdnami a nieco. Tiez sa mi naramne ulavilo. Sice prvy den som si poplakala, rozmyslala som ci robim spravne ale dnes, dnes uz mi je fajn, ziadne stresy, zla nalada, mam skoro permanentny poriadok (ak neratam este jeho niektore neodstahovane veci v krabiciach), zrazu mam ovela viacej casu, vyletiky,... Nastastie sa on odstahoval od nas lebo sme byvali u mna. Musim chodit do prace aspon 2-3x tyzdenne, mala je v jasliach, ale celkom vyborne to zvladame. Este musim ex nakopat k tomu nech mi zacne platit nacas a presne peniazky na malu a bude to fajn. Ten sa stale vyhovara ze nema a ze je vo financnych srac...ach kvoli mne (a to mi za 18mes co sa nam narodila mala dal peniazky 3x, do vtedy som jej vsetko platila ja, aj stravu). Stale som vsak zvedava do kedy ma budu prepadat sem tam pocity ci som spravila dobre, ci budem vediet zit bez neho,...ci to vsetko nepoznaci aj moj pripadny novy vztah,... citim sa trochu ako postihnuta ☹

janettt
autor
29. máj 2012

Ahoj sass158 , mas pravdu s tym alkoholom. Pre toho mojho je to zivotny styl , on ho nechce menit a uz vobec mu nepripada ze je to problem.Strasenie mi nepomohlo , on dobre vie ze nema kam odist s detmi. Viem ze aj ja by som citila na jednej strane strach o deti ,co bude dalej, ale na druhej strane neskutocnu ulavu.Takyto zivot je vezenie pre dusu.

katkasofi
29. máj 2012

@luculus super.mala si odvahu. Aj ja som poslala ex k vode...ale v treťom mesiaci tehotenstva. Ťažké som to mala,veľmi,veľmi. Rizikové, pôrod,vyzit z materskej...ale teraz je fajn. Mala bude mat tri roky a teraz v sobotu sa vydávam. Za človeka ktorý o nás skutočne stojí...ex ju ešte ani nevidel,nevadí, nechýba nám. Mala má nového Tatinka.a janett zvládnut sa dá všetko. Dúfam že máš rodinu ktorá ťa podporí. Keď nad tým rozmýšľam asi máš dôvody. Ja som zostala bývať doma, on býval u mna. Do práce som išla keď mala mala 18mesiacov. Dohodla som sa v práci na 4hod fixne v kancelárii a zvyšok som robila cez pc doma, do noci. A o pól piatej som vytrvalo do práce.spavala som 4 hodiny.aj menej.ale od dvoch rokov mi zobrali malú do škôlky...a už bolo lepšie. Je mi ľúto v akej si situácii,ale mysli nato,čo bude lepšie pre teba a dieťatko.do budúcna.ocko opitko? Nechcem to ďalej rozoberať, sama zvaž situáciu .drzim ti palce

e_l_e_n_k_a
30. máj 2012

@luculus co ??? ako postihnuta??? sak mas o jeden hladny krk na starost menej!!! sama pises ,ze ty si vsetko financovala...sak mas viac teraz pre seba a svoje dieta !!! tak co riesis? len mu pekne zavolaj,ze o hodinu bude mat veci pred dverami a je ti jedno ci mu ich niekto zoberie... a tym s nim skonci!!! ...a tie veci mu tam naozaj vyloz...posli su mu potom mms ,ze su naozaj tam ,nech sa pre ne ponahla 😠

luculus
30. máj 2012

@katkasofi super, vyborne si to zvladla, treba sa prekonat a zvladnut aj tazke casy. a gratulujem k svadbe 🙂. my mame tiez niekoho teraz kto by mal o nas zaujem, hlavne nikoho koho poznam uz 10 rokov ale v zivote by ma to nebolo napadlo :D. len je to pre mna velmi zvlastne ked sa zrazu ku mne sprava niekto tak milo a ja mu uz po tolkych rokoch co som nemala "normalny vztah" neviem prejavit moc city :/ hadam sa este nejako dam do poriadku aj po tejto stranke
@e_l_e_n_k_a postihnuta v zmysle ze ked som bola 6 rokov vo vztahu bez prejavovanej lasky z jeho strany tak teraz neviem ako tu lasku prejavovat inemu muzovi, preto si pripadam ako postihnuta :D. ale fakt mi je lepsie, dnes dostal velke 2 kabele a este knihy a drobnosti a pustim sa do "prerabky" bytiku (hoci je novy a sme tu 1,5 roka) :D. lebo moj drahy ex nemal zaujem si to tu zveladovat hoci do toho nedal pomaly ani korunu (pardon kupil gauc, stolicky do kuchyne, komodu a nocne stoliky) a to mame vybaveny komplet 4izb byt - novostavu. Proste spadol z neba oddychol si. Ale aj tak chcem s nim vychadzat dobre a neviem byt na neho zla. predsalen je to otec mojho dietata a vzdy ho budem lubit - istym sposobom

malabiba
9. júl 2012

@janettt rozvod je pre mňa najväčšia prehra v živote ☹ , dodnes mi je to celé ľúto, kvôli deťom, exovi, majetku, peniazom..., ale nešlo to inak...dnes som šťastná v inom vzťahu, v ktorom sa už na problémy s chlapmi dívam úplne inak 🙂 som viac nad vecou

digysa
9. júl 2012

@janettt Mas jedno stastie, ze tvoj manzel je dobrak. Inak dufam, ze chapes, ze zijes s alkoholikom. Ak chodi na pivo kazdy den, tak to skutocne musite zacat riesit.... Bohuzial s nim to uz nepojde tak, ze mu das upozornenie, aby prestal chodit na pivo.
Tak sa totiz alkoholik nelieci 😅 On bude musiet vyhladat odbornu pomoc. Ale podla toho, co pises ho mas uz plne zuby....
Keby si chcela zostat, tak urcite nebudes tolerovat jeho pivo kazdy den a on je na alkohole zavisly (urcite to berie iba ako odreagovanie a vobec netusi, ze je alkoholik 😖 ).
TU su iba 2 riesenia:
1. Ak nemas chut zachranovat vase manzelstvo- zacni si hladat pracu a pripravuj sa na odchod este pred rozvodom....to je najlepsia alternativa. Nezameriavaj sa nad tym, co robi on....popri nom si "potichu" zacni vytvarat podmienky pre vlastny zivot a poziadaj o rozvod az ked budes ako-tak pripavena na novu cestu...

2. Ak mas silu a chces zachranit vase manzelstvo- Priprav sa na tazky rohovor a vyklop muzikovi, ze je alkoholik a treba s tym nieco robit. Dat mu ultimatum, ze ak si nezacne pocas volna hladat ine konicky, tak sa vase manzelstvo rozpadne. Ak ti bude oporovat, ze alkoholik nie je, tak mu povedz nech ti to dokaze. Spracujte si rozvrh pocas celeho dna. Na pivo moze ist iba v PIATOK ( ako vacsina normalnych ludi, bez zavislosti na alkohole). Pocas ostatnych dni si rozdelte cas pre deti- musi sa aj on dokazat postarat o dieta/deti sam, ako otec. Treba si urobit a spolocny den po praci- chodte niekde vsetci spolu.
Rozpiste si domace prace, kto bude co robit. Jednoducho musi nastat tvrdy rezim...

(predpokladam ale, ze Ty si rozhodnuta uz odist.... 😔 )

pettka44
26. júl 2012

@janettt
@eaka ahojte maminky,tak ja pridám tiež moju skúsenosť,,,,od muža som už raz odišla po pol roku manželstva aj s mojím synčekom, pretože ma hodil o schody, v ten večer som zablila dve igelitky a odišla som s plačom k rodičom,,,,začal ma prosiť, slubovať, začal sa snažiť,,,u nás bol veľký problém alkohol a ujisťoval ma, že s tým je koniec, že chce rodinu,,,,takto ma lámal 3 mesiace,až som podľahla, vlastne som chcela rodinu a vtedy som ho ľúbila tak sme si dali ešte šancu 😖 😖
po mesiaci som ostala tehotná, počas tehotenstva, sa sľubi stratili ako mávnutím prútika, mal ma istú,,,,začalo sa ponižovanie, obvinovanie s kým som tehotná,alkohol a na Vianoce ma nechal úplne samúa ked prišiel tak ma dostal do takého psych.stavu.že som sa triasla 😢
PO narodení syna, mi nepomáhal, z roboty chodil rovno za kamarátmi, potúžený alkohol ma neustále urážal a ponižoval,,,nechcel mi dávať ani peniaze 😢 s deťmi sme nechodili ani na výlety ani spoločné prechádzky,.....
tieto Vianoce sa vo mne niečo zlomilo, dosť ma zbil, pre nič a vtedy som mu povedala, že to boli naše posledné spoloičné Vianoce,,,všetko to bolo pred ocami deti, ktoré sa triasli od strachu ☹ začala som intenzívne hľadať prenájom, kedže byt,v ktorom som bývala s mužom nebol náš.....našla som si s deťmi prenájom, chodím na brigády,kedže som stále na MD mamka aj otec mi strážia deti, aby som pomohla rodičom aj mne,,,je to dosť náročné, kedže, ale máme doma kľud a pohodlie,,,samozrejme, že si dávame pozor čo kúpime, všetko si spisujem,,,detom aj sebe kupujem oblečenie v sekáči, veci sú krásne a nestoja nás veľa,,,samozrejme zimné v obchode a snažím sa kvalitné, ale majú ho aspoň na dva roky, potraviny nenakupujem masovo, vo veľkých množstvách.Každú nedeľu mi deti napíšu jedálny lístok, a podľa toho nakupujem, vlasy si farbím sama, na nechty nechodím, nefajčím nepijem 😅

Nič nie je dôležitejšie, ako kludné a zdravé deti, ja som mala krásne detstvo a za to vdačím mojím drahým rodičom, a chcem, aby aj moje deti mohli pozerať na svoje detstvo s úsmevom. a Vieťe čo mi povedal starší syn ked sme prišli do nášho nového domova??? Konečne mamička a dakuje Ti za všetko 🙂
Samozrejme môj muž to nezvládal veľmi dobre,,,mal stav ked vrieskal, že beriem detom otca a pod. potom prosil, dokonca prosí stále a je v nádeji, že raz sa vrátil tak sa vráti znova, ale nie,,,,nič ako moje deti nie je dôležitejšie,,,kráčam zo vztýčenou hlavou s mojími dvoma krásnými chlapcami, ktorí ma dokážu tak silno a láskavo objať ako žiaden chlap na tomto svete 🙂 🙂 🙂

blueberry21
5. aug 2012

@pettka44 Ahoj tvoj pribeh ma rozplakal ☹ možeš byť na seba hrdá, klobuk dole pred tebou , že si nabrala odvahu a spravila to pre svoje deti. Vela štastia!!!

pettka44
6. aug 2012

@blueberry21 z celého srdiečka Ti dakujeme,,,,teraz sme šťastný 🙂

weverka11
7. aug 2012

ahojte baby :( tak velmi by som chcela odist od manzela... je to uplny blbec :( lenze problem je v tom ze maju uzasny vztah s malym on ho miluje a stara sa o neho a maly je na nom zavisly :( miluje svojho tatika... sme spolu 10 rokov 5 manzelia prezili sme si ukrutne zle obdobia vzdy som pri nom stala... gemblink chlast kamarati ranne prichody domov... nevera v tom asi nebola ale to by bolo to najmenej co by ma trapilo.. neni mi oporou nepo, je chorobny ziarlivec nepusti ma nikam a ak ano tak potom straaasne sceny... stale som kurva, neschopna gazdina zla mama... tak buy som ho chcela opustit ale on ma psychicky vydiera :( place robi sceny, viem ze by zacal chlastat, prestal chodit do roboty,... mame hypoteku a musela by som to asi platit ja... ale byt by mi nedal... strasne problemy budu to viem a ja sa najvuac bojim toho, ze by to videl a prezival moj syn :( teraz to nevnima lebo drzim hubu a nehadame sa pred nim... som uz zufala :((((((((

lucsyia
7. aug 2012

mamičky, prajem vám veľa síl... zvládnete to... na začiatku je všetko ťažké...ale postupne sa veci začnú zlepšovať. 😉 Nič nie je lepšie ako domov bez kriku, hádok, bitiek, alkoholu...
Chlap ktorý si neváži to čo doma má, si nezaslúži ďalšie šance !!!!

pettka44
17. aug 2012

@weverka11
@lucsyia presne tak ako napisala @lucsyia,,,weverka11 ja som si tiez pri muzovi uzila skoro nieco podobne,,,aj moje deti ho maju radi,, starsi bol rad, ze sme odisli,,,uz to zacinal vchapat, a na malom teraz vidim pokroky,,prestal sa pocikavat, zacal rozpravat, proste ina klima aj ked ho idel tak bolo vidno ze sa lubia, ale aj Tvoj drobcek to casom bude vnimat inak,,,my ked sme sa hadali tak trpeli aj deti a teraz je to mesiac a pol co sme prec a vidim aky su usmievavy,,,,s muzom sa snazime stretavat kvoli detom,,,,teraz hra skveleho cloveka a chce nas naspat,,,,ale ludia sa nemenia a to by bol krok spat,,,cize Ty malickemu otca nevezmes,,,,moze s nim byt mozno castejsie ako predtym/u nas je to teraz tak/ 😒 je to vec dohody, emocie vychladnu a ked spolu zit nebudete tak rodicmi ste na cely zivot,,,,moj muz mi tiez vycita ,ze som vzala detom otca,,,ale o nas nejavil velmi zaujem ked sme boli s nim,,,,az teraz ked nas stratil,,,,vela sil

borkavan
22. dec 2012

@janettt by ma vážne zaujímalo či si odišla alebo ako to ide dalej. dúfam, že si odišla.

arabeska
22. dec 2012

@digysa ja viem ze si pisala v lete ale reagujem aj hlavne koli tomu ze si to tu moze citat mamina ktorej to pomoze...
k ludom zavislim,je jedno na com...ten clovek nikdy ale naozaj nikdy neprestane pokial sam nebude chciet,to neni klise,to je cista pravda,mam svoje odzite so zavislmi ludmi a garantujem ze pokial boli do liecenia dotlaceny nikdy to nedopadlo dobre,vzdy sa vratili k svojej zavislosti.zavisly clovek musi prestat uplne,nefunguje to tak ze alkoholik pojde na pivo raz za tyzden,on jednoducho nesmie uz nikdy pit a to vobec,ani kvapku pretoze by sa vratil nazad tam kde bol.
treba toho cloveka presvedcit,ukazat mu ze je naozaj zavisly a ze to co robi neni ok,pokial si to uvedomi,treba zacat s terapiou,odbornou,zial clovek kt. chlasta,fetuje,gembluje atd. potrebuje odbornika,sam si nepomoze.

kazdej zene co ma doma zavisleho drzim palce,je to boj na dlhe trate,stoji to vela nervov. ale ked sa to da vybojovat tak smelo do toho.
@janettt aj mna by celkom zaujimalo ze ci si odisla

arabeska
22. dec 2012

a este k teme,odisla som od muza s dvoma detmi,luto mi to je dodnes pretoze sme nedokazali udrzat rodinu,len zial my dvaja nevieme fungovat ako rodina,vieme byt super kamarati(teraz) ale pokial sme spolu v jednom byte dlhsie ako 2 hodiny tak je ohen na streche.
isla som od neho bez koruny,bez bytu,auta...ale jednoducho som isla,ked som videla ako starsi syn trpi tym ze sa nonstop hadame tak mi to stacilo a proste sme isli.boli sme chvilu u mojej maminy,len ja si vobec nerozumiem s mojim otcimom(chlast,on si aj prizna ze je alkoholik,ale riesit to nehodla...)vtedy som prisla aj o pracu a celkovo to bolo velmi narocne,ani neviem kde a ako sa zjavil moj frajer 😅 vtedy mi to velmi pomohlo,aj ked som sa noveho vztahu velmi bala,prisiel dost skoro po ukonceni predchadzajuceho,teraz viem ze sa nam nic lepsie stat nemohlo,byvame spolu v podnajme,prave si berieme hypoteku na vlastny byt,cakame mimi a co je dolezite moje deti mojho priatela zboznuju.my sme taka zvlastna rodina teraz lebo aj moj ex si vychadza s mojim terazjsim priatelom a vlstne mam pocit ze takto to malo byt.vo vztahu ktory nefunguje by som uz nikdy nezostavala koli detom,pretoze tie trpia najviac treba nabrat odvahu a ist.
moje deti o otca nikdy neprisli,mozu s nim byt vzdy ked si povedia,kazdy vikend si ich berie,obcas sa zastavi cez tyzden,kazdy den sa informuje ako sa chlapci maju atd...da sa to,jasne ze na zaciatku to bolo tazke,ale teraz je to fajn.

janettt
autor
10. feb 2013

Ahojte baby , vela sa Vas tu nazbieralo a ja som tu dlho nebola. Ako to tu citam tak je fakt vela strasnych a najme bolavych pribehov. Niektore su tu naozaj strasne a popravde ked si to porovnam ,tak ja som neni natom az tak zle ako niektore z Vas! Odkedy som tu nebola tak sa nam nahromadilo kopec problemov ,hlavne financnych! Je nam velmi tazko ale nadruhu stranu moj partner sa teraz velmi snazi, do krcmi prestal chodit ide len tak raz za mesiac . Vsetkym nam to prospelo , konecne sa zacal venovat detom a aj ja citim ze by sa dala tato rodina este zachranit . Stale ale neviem ako to vsetko dopadne , alkohol je tazky super, este vzdy sa moze vsetko otocit naspet. Sama som prekvapena ako nam to teraz klape ale samozrejme sa bojim ,nemam istotu dokedy to tak bude. Teraz je premna najpodstatnejsie ze deti maju tatinka ktory sa im venuje a nepije /len prilezitostne , raz za mesiac co je unas uplne super/! Vsetkym Vam drzim palce a hlavne maminkam ktore odisli od partnerou , boli to tazke pribehy a spravne rozhodnutie odist!

050475
20. sep 2014

Ahojte, čítam tu veľa príbehov...no ja mám iný problém a neviem, či môžem napísať...No už, ked som tu ...Sme podľa mňa normálna rodina. Deti nám dospievajú a my nemáme ešte vlastné bývanie.....stále bývame u svokrovcov a mojmu manželovi to zjavne vyhovuje. Ved prečo aj nie. Maminkovsky hotel je naj. Ani by som mu nechýbala, keby som tu nebola.Ved maminka aj obriadi, aj navarí...ešte aj donesie, ba aj opere..len riady, čo nechá umývam ja. Veľa krát som mu hovorila:podme zoberme si daja úver a podme preč, ale on, že nie. Počkaj, ked zomrú a potom predáme chalupu a postavíme si malý domček. Ale ja nechcem čakať na smrť svokrovcov!!!!
Ved si to ani nezaslúžia.Za tých 19.rokov, čo sme spolu máme chatku, i pozemok, kde by mohol kludne ten domček stáť. I na tej chatke by sa dalo bývať, keby sa troška dala do pucu. Stačila by trošička snahy z manželovej strany.Treba tam vodu a dostavať aspoň jednu miestnosť a mohli by sme super bývať....dočasu, kým by bol domček....

hanatom
20. sep 2014

@janettt
@janettt som tu, žijem, lepsie, aj kvoli detom, ako by mali vyrastat v nezdravom prostredí,,,pomohli hlavne rodicia, dobre kamosky, dá sa to ver mi...

kiksina_21
8. dec 2014

Ahojte žienky. Ja mám taký problém, že ja svojho manžela z celej duše nenávidim. Neviem z čim začať čo mi na ňom vadí, lebo je to milión drobností. Už moja mama s otcom na neho nemajú nervy. Stále do mňa rýpe, aby ma vyprovokoval na hádku a potom mi hovorí že som nenormálna, že sa mám dať liečiť, dať si predpísať lieky atď., ale pritom on je psychopat. Máme spolu 2 detičky. Skoro 2,7 ročného syna a 7 mesačnú dcérku a manželia sme 3roky(teraz 19.11.) sme mali výročie svadby, ani si nespomenul. Bývame u jeho mamy čiže mojej svokry. Moji rodičia by ma asi aj prichýlili ku nim, len oni majú 3 izbový byt a bývajú tam ešte moji bratia. Finančne som závisla na ňom, pretože som v lete kúpila pozemok z mojich peňazí,ale ešte musím platiť 6 rokov úver. Som na MD a všetky moje financie idú na splátky a poistenie pre mňa a deti. Nechcela by som sa rozviesť lebo keď ten idiot zdochne( taký debili ako on neumierajú) chcem aby som ja aj moje deti dostali čo nám patrí (sirotské + ja vdovský), poraďte mi prosím ako odísť a či mám súdnou cestou požiadať o výživné pre deti a pre mňa. On je taká špyna,že si myslím že by žiadal polovicu z ceny pozemku, na ktorý on nedal ani korunu. Dokonca sme tam zavolali aj mojich bratov a otca pomáhať a aj ten guľaš čo sme tam varili mi dal preplatiť. Neviem ako ďalej, ja už nevládzem, nenávidím ho. Dokonca som dnes čitala članok kde titulka bola TROCHU DOBRE,DLHŠIE ZLE. Asi tak to u nás funguje. Keď je dobre, tak je dobre, ale nie dlho. On sa proste potrebuje hádať tak rýpe a rýpe. A ešte som zabudla napísať, že keď sa mu nepodarí vyprovokovať mňa tak začme svojej mame nadávať do pič.ch, satanoch a ešte neviem do čoho všetkého a všetko počujú deti. Ten starší to už vníma a už minule sa ma opýtal či babka ide do pi.e, hneď som to zahovorila.

moonlight1210
9. dec 2014

@kiksina_21
vyzivne si mozes ziadat aj pocas manzelstva. myslim, ze ti poradia na urade prace, co vsetko k tomu treba.

na vdovske a sirotske sa mozes vykaslat. nie je to zas taka suma, ze by sa pre nu oplatilo s niekym takym zit a cakat, kym umrie (aj ked toto asi najlepsie prezradza tvoju nenavist k nemu).
viac zaplatis ty na svojich dusevnych poruchách, komplexoch a skreslenému vnimaniu reality, ktore z toho budes mat. deti detto.

pozemok si kupila pocas manzelstva, takze je v BSM. BSM ale neplati striktne. teoreticky mozes dokazat, ze si tak urobila z penazi, ktore si do manzelstva priniesla, nie zarobila pocas manzelstva. potom by sa mohlo dat nieco s tym urobit, aby z neho nebol vyplateny. myslim, ze by sa to dalo brat ako kupa pred sobasom.
to ti poradi jedine pravnik.

kedze je, aky je, rozvod bude asi vojna. vopred si pozistuj ako je to so striedavkou (myslim, ze to bude jeden z jeho utokov, aby robil zle). pri malickom striedavka nehrozi, ale pri starsom uz moze sud priklepnut, ze si ho budete vymienat.

co sa tyka zivota s nim zatial, nez najdes ine riesenie, neostava ti ine ako hladat sposoby, aby si prestala na jeho provokacie reagovat. inak si nepomozes.
aj ked sa ti to nebude pacit, do istej miery si za to mozes sama, lebo bez divaka nie je divadlo. takze moze sa on hrat na smiesneho gasparka, ked ty sa vyprovokovat nedas.
potom su tri moznosti - prejde od jedu, ze to tebou nepohne, do agresie a bude ta bit, alebo s tym prestane a najde si ine sposoby, ako ta provokovat a ublizovat (nebude nic hovorit, len bude robit veci, naschvaly, co ta vytacaju), alebo si pojde jed vybit na dalsej dostupnej osobe, jeho mame.

otazka je - ked je to take zle? preco si peniaze investovala do pozemku a neodisla do podnajmu, z tych penazi by sa asi dalo istu dobu zit aj sama. nie?

hlavne sa uc ovladat. v nenavisti sa lahko sklzne k cinu v afekte a potrestana budes ty.
jedna pani bola tolko ponizovana, komandovana, vysmievana a psychicky tyrana svojim muzom, ze ked raz umyvala riady a on pil kavu, co si nakazal uvarit, prisiel jej ju splechnut do dresu a hodil jej tam hrncek so slovami, ze este ani toho poondiateho turka nevie riadne urobit, co dokaze aj kazda sprosta baba v krcme. treskot rozbiteho hrnceka a riadny ulak z toho bola taka ta posledna kvapka v tyrani. prave umyvala noz. bez slova ho nim zabodla a umyvala pokojne riady dalej, kym on chrcal na dlazke.
chlap sice prezil, ale ona dostala (tusim) dva roky natvrdo za pokus o vrazdu. aj ked polahcujuce bolo, za akých okolnosti to urobila. chlap vysiel bez trestu.

kiksina_21
9. dec 2014

@moonlight1210 Ďakujem za radu, teraz je momentálne akoo baránok a bude to tak niekoľko dní, ale keď s ním začnem znova v pohode komunikovať zase bude zle. Tú pani chápem tiež mám niekedy chuť to spraviť, ale kvôli deťom sa ovládam.

womankc
9. dec 2014

@smatulka nestalo sa mi nič také a dúfam, že ani nestane. Klobúk dole ako ste to zvládla , neviem, či by som to takto dokázala . Pači sa mi, že ste sa tomu postavila čelom a vyriešila veci pragmaticky , vecne. Ja som toho názoru , že keď už sa dvaja rozídu majú to urobiť v slušnosti a hlavne nezaťahovať do svojich sklamaní a možno neprávostí deti, tie už sú potrestané dosť samostatným odlúčením rodičov.

tjaden
10. dec 2014

@kiksina_21 ja byť tebou odídem kým sa vieš ovládať, ak je naozaj až taký kxxxt raz ti tie nervy prasknú,daj ho na sud žiadaj výživne, hádam by ti rodičia pomohli aj finančne,či? najhoršie je to pre deti, oni nie su hlúpe, čím väčšie budú tým viac si to budú všímať a tiež budú hľadať riešenie - úteky z domu, alkohol..., U nás doma to bolo veľmi zlé, a nie len mama ale aj ja a moji súrodenci sme ho chceli odpraviť, súrodenci mali šťastie, že boli na intrákoch ale ja a mama sme s ním boli vkuse, mama sa držala až do jedného dňa ked ku mne prišla s jedom a povedala, že ona už nevládze, že to musí urobiť, tak som jej ho vytrhla vyliala a vysvetlila som jej, že ak ho zabije vyhrá tým on, nakoniec sme ju k odchodu dotlačili my deti, všetci sme hľadali nejaké lacné bývanie, keďže mame bral výplatu nemali sme ani cent, tak sme sa poskladali, ako deti sme mali vkladné knižky požičali nám maminé kamošky zobrala pôžičku, do bytu sme šli s troma skriňami dvoma postelami, pračkou....začiatok bol ťažký kým sme dostali výživne prešlo takmer pol roka niekedy sme nemali ani na chleba a potom sa to postupne začalo zlepšovať, všetky dlhy sme poplatili, po dvoch rokoch sme na tom boli finančne ok, a psychicky tak druhú noc na byte keď mi došlo, že môžem spať nikto už kričať nebude 😀

bonavoxa
10. dec 2014

@e_l_e_n_k_a 🙂 Připomíná mi to můj příběh, ale u nás to muž nezvládl, nešel do sebe. Odešla jsem a rozhodne nelituji, a nikdy litovat nebudu.

bonavoxa
10. dec 2014

Abych to ve zkratce popsala, jaké to bylo u nás. Vyklubal se z něj mamánek, workoholik, manipulátor, nevyrovnaný člověk, nedospělý, se zvráceným hodnotovým systémem. Když se nám narodila malá měly jsme jít bývat zatím do domu jeho rodičů. Sliboval, jak to tam všechno připravuje, celé patro...a když sjme přijely, bydlely jsem v jehomládeneckém pokojíčku...a jakože kuchyň byla bývalá koupelna, kde byl vyrvaný sprchový kout, místo toho lednice a sporák, na zdi dvě poličky a přes záchod školní lavice jako stůl. Nedalo se tam existovat s malýcm dítětem...a společná kuchyň s tchýní...všechno jí vadilo, i že malá má roztahané dvě hračky, že drobí, jako by nikdy snad neměla děti. ona všechno zvládala....a synáček taky pořád vyhazoval na oči, jak maminka všechno zvládala. Chodil se jí ptát na každou blbost...jak přišel z práce, nejdřív za maminkou, byl nemocný...a já jsem zdravotník...ne maminka mi dala už tohle, maminka potřebovala, šel, ani se neptal. Za všechno sjem mohly já a malá, vyplakávala před návštěvama, jaká je neštatstná, vymýšlela si zdravotní problémy, aby pomáhal jí a ne mě.Přišla mi před malou vykřikovat do špín, že sjem po porodu přibrala, chudák synáček má zkažený život...nezastal se mě...a ještě s ní souhlasil. Na nemocnou malou schválně otvírala okno.
Jenom co má, aby se ukázala, jak si nejlíp nekrást..bylo mi zle. A pochopila jsem, že on je po ní.
Nestaral se o nás výhradně, tamto koupil mamince, tamto sobě do dílny, peníze mizely...i celá moje 50tisícová rezerva a celá mateřská. A jen vzdychal, že musí pracovat, jak ho obíráme o čas a peníze, že on chce jít kalit, mít zájmy jako předtím. pracoval i 20 hodin denně bez jídla...ale ne kvůli nám, jak to tvrdil, ale protože sní o tom, že bude slavný a bohatý výrobce kytar. Apelovala sjem, ať jdeme ven, na procházku, sama si hledala akce v okolí, ale vždy byl jen nervozní a vždy s náma tahal kamarády, jak kdyby ho rodina nudila. Chtěla sjem aspon společné snídaně a večer torchu času pro be...nic. Jen mi nadával, jak se kvůli nám dře a má pokažený život. jeho rodina se smála z našich hádek, popichovala, at si dělá svoje...jakou že furii si to vybral .
Když měl něco nakoupit, ztratil lístek...nakupování, že ho nabaví. Na té vesnici byla malá Jednota, neměli tam ani pleny...prostě bych tam nic nekoupila.
Nešlo to s ním po dobrém, ani po zlém..vždy se jen urazil, nekomunikoval, na malou se nezeptal.
Odela sjem k našim, ale i po tu dobu, co sjme to nechávala otevřené, tak se choval jako blbeček. Vrátila sjem se ke svému ex, žiju normální život, malá je spokojená a má konečně tatínka.

pitusa
10. dec 2014

Skuste to najprv riesit spolu, vyhladat prip psychologa, skusit vsetko co sa da... nechcem povedat, ze odist je ta lahsia cesta, ale aj udrzat vztah stoji dost vela namahy. Kazdopadne ak je v tom alkohol, aj ja sama by som bola skor na odchode. Ale skuste to este! Drzim prsty - a v pripade odchodu, myslim si, ze vzdy sa najde niekto, kto pomoze, treba verit v dobre. 🙂

timea7
10. dec 2014

@kiksina_21 tvoja nenávisť k nemu je obrovská, nechápem, prečo si s tým človekom splodila ďalšie dieťa...len si oddialila možnosť sa finančne osamostatniť. Neviem, aký pozemok si platila a čo konkrétne splácate, ale išla by som určite po radu za právnikom. Zbytočne tu opisuješ, ako nadáva tvojej matke, hulvát bol určite vždy len si to nevidela,alebo nechcela vidieť, no je už zbytočné to riešiť. Začni sa obzerať po práci, nie je to v dnešnej dobe ľahké nájsť takú, aby si uživila seba a dve deti a tolerovali ti OČR-ky.

siffelerik
10. nov 2023

@janettt ja mam to iste az na to ze ked som chodil do prace tak chodila moja zena pit s kamaratmi vela razi ju museli hladat lebo som sa o nu bal a to sa nam narodil syn to mi povedala ze som iba stale v robote .Tak som dal vypoved potom jej bolo zle ze som len doma : koli comu .lebo si nemoze vypit potom ma podviedla a nwvjem kolko razi este ,:odpustil som jej a ked po tychto veciach isla do obchodu zlatko za 20 min som naspet tak prisla o 3 hodiny tak som ju nepustil domov lebo som sa jej spytal ze kde bola lwn odvrkla a zavolala na mma policajtov su to mu 3 tyzdne co sa mi skryva a maleho mi neukaze ani fotku neposle