Nechať v budúcnosti dieťa u maminy?

9. feb 2023

S priateľom plánujeme v budúcnosti dieťa a ako býva zvykom, tak občas sa nechá krpec na pár hodín u rodičov, keď treba. Rodičia priateľa sú milí, slušní, starostliví a nikdy nezdvihli na svoje 3 deti ruku. Potom sú tu moji rodičia, a tu nastáva problém, respektíve u mamy. Ja a mladšia sestra sme adoptované už odkedy sme boli v pôrodnici, momentálne prežíva to čo ja v detstve. Už keď sme boli maličké bábätká a jej sa nepáčilo, keď sme plakali, tak stále po nás kričala až to bolo počuť na ulicu, bila nás, mali sme modriny. Otec kvôli nej dostal infarkt a doteraz sa mu z jej kričania zvyšuje tlak. Pokusy o to aby bola ticho sú marné, nepočúva nikoho. Práve toho sa obávam, že by sa stalo nášmu dieťaťu keby ho tam nechám. Rozhodla som sa neriskovať, ale nie je to nefér? Bol niekto v podobnej situácii?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zmrzlinka2021
9. feb 2023

Co nie je nefer? Pravdepodobne aj tvoja mama bola bita a tiez zazivala krik, ale ty to nemusis vobec akceptovat u svojho dietata.
Vobec by som neriesila co je fer, co nefer, ak raz vnimam danu osobu ako problemovu, nedovolim, aby ublizila mojmu dietatu

mira0611
9. feb 2023

Ahoj, je to tvoja mama, ale jej vychovne metody nie su najlepsie. Ani ja by som nenechala svoje dieta tam.
Deti velakrat placu a ked ona nema trpezlivost, tak jej zbytocne nedavam dieta. Same by som u nej dieta nenechala.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
syslik81
9. feb 2023

zvykom to nebyva ... xy babiek dieta-vnuca u seba samotne nemalo a mat nebude ... xy deti ani babky nemaju .. takze dieta si kludne sprav a aj si ho sama s muzom vychovaj ..

ildiko36
9. feb 2023

Ešte to dieťa treba splodiť, vynosiť a porodiť, más čas nad takými vecami rozmíšlať.

lavinis
9. feb 2023

Nie nedala by som dieťa žene ktorá má otĺkala tak, že som mala modriny

zuzikak
9. feb 2023

este dieta nemas tak neries. Ale spytaj sa sama seba co je dolezitejsie ? Aby to bolo fer voci nevyrovnanej osobe, ktora ublizuje dietatu ? Alebo bezpecny priestor a spokojne dieta ?

mk22
9. feb 2023

To načo riešiš teraz??
Véd nie si ani tehotná..

beata_k
9. feb 2023

Nedala by som.

dskjhfdlkdjhl
9. feb 2023

Je taka jedna rozpravka, myslim, ze sa vola Mudry Matko a hlupaci a tam tiez ti hlupaci premyslali, co budu robit, ak sa nieco stane a pritom sa k tomu este ani neschylovalo😉

martinkatinka
9. feb 2023

Bola si adoptovana, je to tvoja adoptivna mama. Bila vas a oni vas nechali u nej?

zorkahorka
9. feb 2023

Mamy zvyknu byt k vnucaram ine ako k svojim detom... otestuj si ju. najprv by som skusila byt s babom v tvojej pritomnosti

dadka128
9. feb 2023

Co je nefer ? Aby malo dieta traumu? Urcite by som jej svoje dieta nezverila.

svetlonos
9. feb 2023

Ty este rozmyslas o ferovosti???
V dospelosti by som je dala zopar faciek na oplatku ja, nech sa preberie! Trubka. A ze daj dieta po anonimnom porode na adopciu 🙈
Ani len fotku by nevidela z mi jho dietata a ani zo mna. Ukoncila by som s nou uplne vztahy veskere.
Fer? Myslis, ze ona si pri bytke pokladala tuto otazku tiez??
Otec je dospely, mal sa vas zastat, prioadne radsej ostat s vami sam a rozviest sa. Ochranil by vas. Nebol toho schopny, tak nech si to kludne idsiera, tak mu treba, bol zbabelec!
A tvoje rozhidnutie je fer - hlavne voci bezbranemu dietatu! Mater nechcaj rozdrapi na kusy, fuj 🤮

eva8
9. feb 2023

@svetlonos štart z detského domova by mala oveľa tazsi

betulinka1
9. feb 2023

Nedala by som jej moje deti same. Nikdy!!!!a fer nebolo to, ze si vas adoptovala a mlátila, nie ze jej nedas vnuca.

tana85
9. feb 2023

deti tiez davam len ku svokre, ale mojej mame nie. svokra dava pozor, je predvidava a s detmi je pritomna. moja mama rokmi stratila ostrazitost, dovoli veci, pri ktorych si deti mozu ublizit a povie “ved co sa im moze stat”, je taka mierne nedbala takze u nej deti len ak som tam ja ci muz. je mi jedno ci je to fer, proste sa o deti bojim. v tvojom pripade by som dieta tiez nenechavala s osobou, co sa nevie ovladat, ani nahodou

mimi3008
9. feb 2023

V ziadnom pripade nie, nie, nie a este raz NIE!!!

tykat
9. feb 2023

Ako Sulik hovori "Cez ten most pojdeme ked tam budeme."
Ked budes mat dieta potom budes riesit. Zbytocne sa tym teraz zatazovat.

mimi3008
9. feb 2023

@tykat ale co sa zmeni sovtedy, kym to dieta bide mat? Minulost sa dovtedy neprepise, nevymaze, fakty ostanu tie iste

tykat
9. feb 2023

@mimi3008 ved hej, ale este ani dieta nema, ani nie je tehotna...niekedy v buducnosti planuju... a uz ide riesit ci ho tam da. No jasne ze neda, ale naco sa tym teraz zatazovat?

katulienkax
9. feb 2023

@svetlonos no a hlavne ze niektore trubky na modrom koni odradzaju od potratu a odporucaju nestastnej tehotnej dat dieta na adopciu 😉

svetlonos
9. feb 2023

@katulienkax
No ved. Je to kazdeho slobodne rozhodnutie. Ja za seba by som potrat nezvladla, a hrozne tazko len, keby mam byt v ohrozeni zivota sama, ale to som ja.
To ale neznamenena, ze ked sa ina tak rozhodne, budem ju mat za horsiu ( teds pokisl tsm nechifi sko na klavir).
Ale uz ked porodim, aby som sa spoliehala na nieciu dobrotu? To nie, radsej ny som chleba s vodou jedla a nie dat dieta cudzim 😢 Potom to sj takto moze dopatnut. Pahyle im dolamat, chrapunom, nie dat deti.

svetlonos
9. feb 2023

@eva8
mozno a mozno nie. Kamaratka, romka z decaku sa zamestnala v cechach aj s unytovsnim, bolo jej dobre. Kamarat tam tiez vytadtal od urciteho veku, adi 5 rocny tam siel. Dokazal sa zsmestnat aj byvat. Je zenaty, stadtny, pracuje, stadtna rodina, super manzelka.
Viem si predstavit, ze to musi byt o drzku dpoliehat sa v 18 len sam na seba. No rozmyslam, ci to je tak zle. Pretoze znasat modriny od rodicou si predstsvujem este horsie…

komplikovana
10. feb 2023

Ulohou rodica je dieta vychovavat a aj chranit. Aj ked sa jedna o rodinu- babku, neznamena, ze musis brat ohlady na nu. Ty ako rodic zvazis situaciu a rozhodnes ci nechat dieta babke je bezpecne, alebo nie. Takze o ferovosti nie je rec. A urcite nemaj kvoli tomu ziadne vycitky.

vilma7
10. feb 2023

A už máš aj vybratú škôlku?

Najlepšie najskôr porodiť dieťa a potom riešiť ďalej. Nemyslíš?