Nechce tretie dieťa

zuzana212722
2. nov 2018

Ahojte potrebujem skutočne jeden normálny názor na našu situáciu v manželstve
Máme 2 deti 8 a 5 ročné prácu zázemie dosť všetkého čo treba k životu aj viac.. Manželstvo normálne po všetkých stránkach
Do manželstva sme už vstupovali s deťmi už som naplánovala ďalšie teda mala som to v sebe vyriešené že už ďalšie nebude...lenže mne tak preplo že som začala pociťovať väčšiu a väčšiu túžbu po bábätku no manžel nieže úplne ani počuť len to chce za príliš veľa rokov ja už dva roky snívam a on dva roky stále že nie a že o pár rokov viete si predstaviť že žena čo túži po babu má čakať ďalších pár neurcitych rokov kým sa jej muž bude cítiť... Viete ja to nechápem že som to takto začala pociťovať tak intenzívne mne totálne Hlava prepla a nič iné tam väčšinu dňa nemám... Samozrejme ze sme sa o tom rozprávali všetko vie aj ako sa cítim chápem aj jeho ale tá túžba je tak silná tak strašne silná určite ma pochopíte tie ktoré toto zažili ja chápem aj jeho viem ze ho do toho nedotlacim ani by som to neriešila tak ze ho oklamem ja chcem aby to chcel rovnako ako ja a ..
Ja už neviem čo mám robiť mám 28 rokov viete ja nechcem si pokaziť manželstvo on je úžasný chlap fakt jediná vec ktorá ma zoziera je to babo.. Navyše mi začína hovoriť že ak neprestanem tak mu to úplne zhnusim a nebude chcieť žiadne nech prestanem ale ako... Priznám sa že som rozmýšľala aj nad rozvodom jasné že to nechcem ľúbim ho aj on mňa ale moja hlava neustále myslí na babo je to take ťažké aj si poplacem to sa nedá.. Neviem co mam robiť v tejto situácii ako prestať myslieť a na to.. Nechcem si pokaziť manželstvo a rozhovory to len kazia čo mám robiť?

beky1813
3. nov 2018

@zuzana212722 inac, ja sa ti cudujem, ze po tom vsetkom, cim ste si presli, si neuzivas konecne normalny zivot a chces to komplikovat.

tova
3. nov 2018

@hettinka ona v 42r. bude riesit ale vnucata ked jej deti budu rodit skoro ako ona. Jej deti budu po Vs, nebude riesit karieru, muzea ani skoly... Kazdy ale ma ine priority v zivote. Pre vnucata zase bude dobre mat vitalnu 45r. babku na sankovacku 🙂

hettinka
3. nov 2018

@tova v 19 a 22 nebudú po VS. Jedno bude maturovať a druhé robiť Bakalára. Ak budú teda študovať.

@zuzana212722 len chcem povedať, že sa s tým dá vyrovnať, dá sa žiť aj bez 3. dieťaťa dobre a šťastne. Neľutujem to. Ani nepremýšľam, aké by to bolo. Ti moji dvaja akční pubertiaci nás zamestnávajú až moc. A finančne je to tiež zaberak. Neviem, ako by som im napríklad vysvetľovala, že ako jediní z triedy nepôjdu na zahraničnú exkurziu, lebo plienky a mlieko pre ďalšieho súrodenca sú drahé a nemáme na to.
Človek nikdy nevie, čo život prinesie a radšej 2 zdravé deti a dobre manželstvo, ako vydupať si tretie, a potom sa doma hádať.
Treba sa posunúť ďalej, užívať di ďalšiu etapu života, nové aktivity, zážitky aj mimo materského centra a detského ihriska.

alchemilkazltozelena
3. nov 2018

@hettinka super si to napisala 👏👌👍 presne si vystihla co som aj ja chcela napisat

moonlight1210
4. nov 2018

@zuzana212722 ked som si teraz pozrela tvoje minule otazky spred cca dvoch-troch rokov - to mas stale toho isteho muza?
A ak ano, nechces to tretie dieta aj ako oslavu noveho zaciatku medzi vami?
Lebo to nie je dobry dovod.

Znama sa takto dala presvedcit na oslavu noveho zaciatku s muzom trikrat a nakoniec ostala sama so styrmi detmi a dlhmi.

Mala by si si konecne uzit po tych vasich pociatocnych karamboloch, co teraz mate. A budovat to a udrziavat si to. Pre vsetkych vas styroch.

evica01
4. nov 2018

Si zdrava zena.
Zdrave zeny tuzia po babatku do svojich asi 50-60 rokov. To budes aj v 50tke takto otravovat?
Mas velke stastie, ze mas dve zdrave deti, super manzela a zazemie. Potrebujes mat problem, zacinas sa nudit.
Sklidni hormon. A to doslova. Ak ti z toho az tak prepina tak chod k zenskemu doktorovi a povedz mu to. Asi mas vysoku hladinu hormonu, ktory riadi chut po babatku 🤦😀

caelley
4. nov 2018

Ale no tak, uz mate dve. Ci 7 bilionov ludi je malo pre tuto planetu, treba viac?

lacibo
4. nov 2018

@zuzana212722 je to vždy smutné a tak troch aj nepochopiteľné pre mňa, keď muž nechce mať so ženou ( ktorú údajne miluje) dieťa..a to je jedno, koľké v poradí to už je..veď keď muž miluje ženu, prijme aj jej ( preňho cudzie dieťa) a tobôž svoje vlastné.. či nie? ..a mimochodom čím viac detí, tým lepšie v dnešnej dobe, ak máš jedno sa už pomaly ani vnúčat nemusíš dožiť, tak sa to všetko posúva a deti odchádzajú do sveta.. je to všetko o prioritách a hodnotách v živote,ktoré má každý inak nastavené niekto má pred 40 tretie a niekto s jedným veľkým dieťaťom si kúpi nové drahé auto..😉

kikusa008
6. nov 2018

Tak ja som ako tvoj muž, máme dve deti, som rovnako stará ako ty, už pri pôrode som chcela podstúpiť sterilizáciu, len žiaľ vek nepovoluje.. Proste mne je jasne, ze pri dvoch deťoch ostaneme, ale u nás sme chvalabohu obaja tak nastavení, že máme dve krásne, zdravé deti, vlastné bývanie, prácu, čo nám viac chyba 😀

sasa1310
7. nov 2018

@lacibo no to už je len názor. A žena chlapa nemiluje, nemá tolerovať jeho názory? Veď on je živiteľ rodiny. Teraz každá rodina nech má desať detí, lebo čím viac tým lepšie. A nech každé má 10 domov a každé 10 detí....ako to tu bude potom vyzerať?

michaelkanr
7. nov 2018

No ja odpadavam z tych komentarov, uplne neempatickych a miestami az zakernych. Postihnute dieta moze zena mat bez ohladu na to, kolke je v poradi...

K teme-ja ti rozumiem. Tuzba mat dieta je uplne prirodzena, v manzelstve vam to funguje, netriete biedu, chces tretie dieta, nie sieste, nie je to nic vysoko “nad ramec.” Problem skor vidim v tom, ze manzel nechce. Pravdepodobne by sa to zmenilo, keby si bola tehotna, ale osobne by som na dieta tak netlacila, ked vidim, ze partner je apriori proti.
Skus sa zamerat momentalne na to pozitivne v zivote, vypusti myslienku na dalsie dieta, venuj sa dvom sucasnym a daj si cas nejaky rok. Potom skus tu myslienku opat nadhodit, ak stale budes citit tuzbu. A muz sa s odstupom casu, s cistou hlavou mozno vyjadri inak. Pretoze je mozne, ze je znechuteny aj neustalym pripominanim, nechaj ho vydychnut, “zabudni na to” (viem, ze to sa lahko povie). Zacni aj ty sa venovat nejakemu konicku, ktory si nemohla realizovat, lebo deti boli male a pod, vedome si to uzi, ze to mozes robit, rozvijat sa.
A cas ukaze. Mas vyhodu veku, netreba na to tlacit, mozno to nakoniec zariadi osud🙂
@zuzana212722

lacibo
7. nov 2018

@sasa1310 nič z toho, čo si napísala, som ja nepovedala ( resp. nenapísala😉), to si si len ty z toho vydedukovala..a zaujímavá myšlienka - tvoja - že žena by chcela 10 detí ( aj keď by si ich nemohli dovoliť) a muž by jej musel "dohovárať", aby nebláznila?😅..ja vychádzam z predpokladu, že obaja manželia majú väčšinou probližne rovnaké životné hodnoty a názory a aj približne rovnakú úroveň IQ aby si vedeli zvážiť, koľko majú mať detí.. myslím, že v tomto nie je autorkin problém, ona skôr narážala na to citové hľadisko, že manžel sa nevie vcítiť do jej pocitov a potrieb a preto mi to príde smutné.☹.samozrejme, som proti tomu, aby to presadzovala nasilu, tobôž aby sa ho snažila nejako "prekabátiť", to mi príde veľmi nesprávne - aj muž sa má právo rozhodovať o svojich deťoch)..