Partner nechce dieťa

ciara2
15. feb 2018

Ahojte, Viete mi poradiť? S partnerom sme spolu rok, z toho spolu bývame pol roka. Doteraz sme sa vždy rozprávali, že chceme dieťa. Náš vzťah začal na rozhovoroch o všetkom možnom aj o tom, že budeme mať raz dieťa. Nedávno som začala túto tému, a že by sme tomu mohli nechať voľný priebeh, prv sa vyhováral a zahováral a nakoniec po pár týždňoch mi povedal, že nechce dieťa, že nemá také predstavy. Veľmi ho ľúbim, no mám pocit, krivdy a klamstva. Také pekné veci mi hovoril spoločné s dieťaťom a budúcnosťou. A teraz som v koncoch. Veľmi ho ľúbim no chcem aj dieťa, pre mňa je to zmysel života.

jana_eyre
15. feb 2018

@ciara2 a kolko mate rokov?

eeffka
15. feb 2018

@ciara2 aspon bol chlap a povedal to na rovinu, takze:
bud ho nechce vobec - odid
nechce s tebou - odid
nechce teraz - priestor na diskusiu

ciara2
autor
15. feb 2018

@jana_eyre mam 31 a on 33

melonik7
15. feb 2018

Nie je cas cakat..nech sa rozhodne definitivne a podla toho sa rozhodni..

ankasek
15. feb 2018

A kedy chceš mať dieťa? Máš najvyšší čas. Ak nechce, tak sa rozíď.

jana_eyre
15. feb 2018

a povedal to akoze uplne definitivne? viac krat? nech ti polopatisticky a uprimne vysvetli co zrazu tak zmenil nazor a ty mu zas uprimne a polopatisticky vysvetli co bude nasledovat ked dieta nebude chciet.. je malo zien co deti naozaj nechcu a pre vacsinu je to naozaj prirodzene ze po nich tuzia, nemat ich nie je nieco s cim sa da len tak vyrovnat..

pupavica
15. feb 2018

ja neviem, ja osobne by som na neho netlačila a dala tomu ešte trošku času..

iren88
15. feb 2018

@ciara2 nechce ho teraz alebo nechce vôbec lebo v tom je rozdiel? ale keď tam pozerám tak pri vašom veku už asi ani nie, nech sa teda rozhodne. ak proste povie, že nie a ty chceš dieťa tak asi treba hľadať niekoho s kým máte rovnakú predstavu o budúcnosti

danyb
15. feb 2018

podľa toho čo píšeš, buď zmenil názor alebo ťa vedome oklamal aby si ťa získal a teraz keď už si myslí, že ho kvôli tomu neopustíš tak ti to na rovinu povedal.. zmeniť názor mohol kvôli nejakým novým okolnostiam, ktoré nastali.. to sa dozvieš len úprimným rozhovorom.. alebo si to len nevie predstaviť s tebou.. úplne ťa chápem 😉 ale toto sú zásadné veci smerovania vo vzťahu, ak máte rozlišnú predstavu o budúcnosti, fungovať to dlhodobo určite nebude ☹ najlepšie otvorený rozhovor a vzhľadom na tvoj vek asi aj stanoviť nejakú časovú hranicu, kedy túto tému znovu otvoríte a ak sa jeho postoj nezmení, tak nič iné len odísť ti nezostane, inak nebudeš šťastná v tomto vzťahu a možno premárniš veľa času a potom sa už nebude dať.. a keď nebudeš šťastná ty nebude časom ani on.. rozhodne otvorený rozhovor 🙂 držím silno palčeky 😘

lavieenrose
15. feb 2018

pokial si napisala diskusiu na mk uz si mala ziadat odpoved na to preco zrazu nechce dieta preco ti klamal a uz ste sa mohli aj stihnut rozist . neodkladaj rozhovor..ja by som s takym nuzom nechcela zit a byt s takym co si nestoji za slovom..my s muzom sme byvali po mesiaci spolu po troch sme boli zasnubeni..poznali sme sa dlho ako kamarati..nemali sme na co cakat..mozes byt z tych stastnych ktore v pohode otehotneju aj po 30 a mozes byt z tych co ani 5 umelych oplodneni neda dieta..ja som to v povedomi citila ze deti musia byt teraz lebo potom uz moze byt neskoro..a to som hned vychytala mimomaternicove - jeden vajickovod..potom chvalabohu sa nam podarilo . a teraz potrat...niekedy to nieje take lahke...a to som sa snazila o 10 rokov skorej nez ty..

livisteve
15. feb 2018

kamarátka tiež mala partnera, ktorý nechcel dieťa. 6 rokov obetovala naňho, nakoniec sa rozišli. Kamarátka si našla terajšieho manžela, už má trojročnú dcérku, expriateľ má novú kamarátku už 5 rokov, ale dieťa ešte nikde. Závisí fakt od muža, či naozaj nechce, alebo len sa bojí, alebo okolnosti teraz preňho ne sú dobré. A zostať tehotná "náhodou" sa tiež neoplatí, lebo ľahko zostaneš s dieťaťom sama.

lavieenrose
15. feb 2018

@livisteve moja sesterka bola s takym 10 rokov...a teraz je sama ..baba 30 ..kym najde lasku kym si domov zalozia...nieje nad uprimny rozhovor...a vyhybat sa takym dolezitym otazkam moze len generacia 88 :D a okolo...svagrina detto ..niezeby sa zobrali a mali dieta..ale podla vsetkeho sa o tom este ani nerozpravali..lebo snubak nieje na ruke..to sa este nacakame...moja segra ma dceru ale 2000 km od slovenska..a my by sme chceli bratranca sesternicu..pre nasu dceru ..nech ma pekne zazitky..take ake som mala ja

dominika6
15. feb 2018

@ciara2 načo ho tlačíš do dieťaťa,ked ani svoji nieste? či chceš byť dalšia slobodná matka v poradí?

ciara2
autor
15. feb 2018

Prv som nechcela svadbu len tak spolu žiť s on súhlasil aj s dieťaťom no ked prišiel cas a uz by som chcela tak to zamietol a ze nechce, ze to nie je pre neho zmysel. Rozprávali sme sa o tom a nie raz a nie chvilku. Len ide o tom ze ho ľúbim a neviem si predstaviť byt bez neho no taktiež si neviem predstaviť nemať dieťa

malymyis
15. feb 2018

Ak ľúbi aj on teba tak to dieťa s tebou mať bude. Nieje načo čakať niesi stará ale uz by bolo na čase babo mať ☺ a to by mal pochopiť aj on ak je vyspelí aj rozumom nie len vekom

lavieenrose
15. feb 2018

@ciara2 deti nemusia byt zmysel zivota ..ale mozu do neho patrit

malasandrika
15. feb 2018

Podľa mňa nechce dieťa po roku vzťahu, to, že Ty chceš dieťa, lebo už máš na to vek, neznamená, že ho hneď chce aj on.

sjuzan77
15. feb 2018

@ciara2 tu nemá význam ani rozhovor, ako ti radia. Jedine, čo by to mohlo priniesť je to, že na dieťa ti síce prikývne, avšak po pôrode ostaneš na dieťa sama, v nejednej téme tu mamičky vyplakavaju, že im partner s deťmi nepomáha, po príchode z práce zasadne a celá starostlivosť, výchova + domácnosť je na žene, exemplarnejsie kusy dokonca žene vyčítajú stratu príjmu a financne ju vydeluju. Obávam sa, že by to bol aj tvoj prípad, keďže chlap po 30-ke by už mal mať postoj k deťom jasný, ak dieťa nechce, nezmení sa, maximálne ho spraví a ty sa staraj.

basska_b
15. feb 2018

Môj bývalý najprv že áno áno,veľká rodina, potom zmenil názor, že to ide do peňazí a v dnešnej dobe, bla bla, maximálne dve a ak bude prvé chlapec, tak bude stačiť jeden chlapec a potom so mnou nebude spávať... to mi povedal. A to mal len 24 rokov. Preto je to môj bývalý. S mojim mužom sme si v tomto okamžite sadli.

Toto sú zásadne otazky pohľadu na život. Ja viem, že ho miluješ, hlavne v prvom pol roku vzťahu, ale mám aj osobnú aj inú skúsenosť, že rozpory na tému svadba áno/nie a dieťa áno/nie poviedli k rozpadu vzťahu. Ja len aby si vo svojom veku nestrácala drahocenný čas. Keď sa dokážete takto otvorene pekne porozprávať, tak mu povedz, že pre teba je dieťa zmysel života. Keď mu to bude ľahostajné, tak je žiaľ egoista a nech je radsej šťastný s dievčaťom, ktoré má rovnaký postoj.

stanulienkat
15. feb 2018

Ste spolu LEN rok a ty chces dieta¿?? Ved sa este spoznavate. Nechapem,co ti tu baby radia o rozchode. Po roku keby mi niekto navrhol dieta,tak pozeram ako puk.

kikus48
15. feb 2018

Mas 31 ....vacsinou zena neotehotnie hned ...prvu dcerku mame po ivf po 8 rokoch ... bolo to narocne pre nas oboch ... takze cim dalej budes cakat tym mensiu mas sancu ze vobec otehotnies ... nechcen strasit ale naozaj to neide vzdy na povel

dominika6
15. feb 2018

@ciara2 rok je velmi krátka doba..to že on súhlasil s dieťaťom neznamená že to myslel hned hop-šup na to..asi má na to dôvody a prepočítava,čo sa týka práce,zázemia,financii..to nie len robiť deti z nudy..

majkeel
15. feb 2018

Po roku znamosti chciet od chlapa dieta? :D
No. Vacsina chlapov chce mat deti. Ale na rozdiel od zeny, ktorej v pripade rozchodu zostane dieta, vyzivne, moze mu branit v pristupe k dietatu. A kedze jemu zostane akurat tak fotka dietata, vypis z uctu s platbami vyzivneho, na ktore sa moze pozerat, vikendove stretavanie kazdy druhy vikend, si vacsina muzov dnes da dost zalezat na tom, s kym to dieta bude mat. A za rok sa clovek spoznat neda ...

vejkazvejka
15. feb 2018

je pravda, že vekovo podla mňa čas to riešiť, ale vzťahovo je to ešte dosť skoro..my sme spolu už štvrtý rok a môj tiež bol že raz áno ale tak za 10 rokov...no ja mám zdravotné problémy teraz mám 23 (ja viem ešte mladica :D ) ale nechcela som čakať lebo vekom sa šanca znižuje a teraz verím tomu, že je väčšia šanca popri liečbe..no a celkovo som rodinný typ takže chcem detičky už teraz vždy som chcela už aj v 18tke som sa na to tešila, no a teraz to konečne aj sám uznal že dobre ideme na to vo februári začíname liečbu tak uvidíme...názory sa menia ale tiež na to potreboval čas a ja som sa mu snažila trošku jeho myslenie otočiť lebo jeho názory o dieťaťu boli katastrofálne, že už nikdy nikam nepôjdeme, nič nekúpime, nič nebudeme mať a koniec života a všetkého, no teraz je u nás často cez víkendy jedno dievčatko z rodiny a zbožňuje ju a sám sa občas opýta niečo ohľadom dieťaťa a povie že sa teší...samozrejme občas príde nálada, že on chce cestovať a budovať firmu a pripadá mi neistý ale to mám aj ja občas také opušťáky keďže je to zodpovednosť a nedá sa vrátiť do obchodu...tak som tým len chcela povedať, že ak nemá iné deti možno je v tom myslení o tom tiež v takej fáze neistoty ešte keďže doteraz sa možno nad tým nezamýšlal...možno len potrebuje čas, občas treba robiť z toho vedu občas treba nenápadne do podprahového vnímania...a uvidíš čo z toho bude za nejaký čas ale rok je naozaj málo a hlavne pol roka spolužitia to je nič to je stále fáza zvykania si na seba v domácnosti podla mňa

sasa1310
15. feb 2018

@stanulienkat a čo je na tom, že sú spolu len rok? Polroka spolu bývajú a to je viac, ako keď je niekto spolu 5 rokov a vidia sa tak 3x do týždňa

@ciara2 no treba si všetko vydiskutovať, čo chce, kto od života, ešte pred svadbou. Ak on naozaj nechce dieťa (poznám veľa takých chlapov, ktorí naozaj dodnes to dieťa nemajú, aj keď sa oženili) tak si musíš ty vybrať či on alebo dieťa s iným. Nemáš 20, ani 25 rokov. Máš už 31, na hľadanie vhodného otca už najvyšší čas

eliska13
15. feb 2018

@ciara2 a aký má dôvod chce šetriť, lepšie bývať, boji sa čo sa zmení, chce si ešte užívať ....lebo čakať 2,3 roky, že MOZNO bude chcieť je pre teba zle.Takze veľký rozhovor a budete sa musieť rozhodnut.Su chlapi čo vôbec nechcú deti nepíšeš aký je či je vyťažený v práci, či má svoje hobby cvičí, stretáva sa s kamošmi....asi chce niečo iné ako ty, alebo potrebuje len postrčiť.Mozno by som pristupila, keby mi povedal počkajme pol roka, rok ešte si užijeme dovolenku, zariadime byť...nepíšeš prečo vlastne odmieta.Cas uteká rýchlo a chlap môže mať deti aj po 40 tke

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanulienkat
15. feb 2018

@sasa1310 stojim si za tym, ze po roku sa akurat davaju dole ruzove okuliare. A pol roka v spolocnej domacnosti je akoze dost?? A to ze ma vela rokov??? Tak teraz rychlo bum-bum na decko, lebo som stara, len nech to dopadne ako chce?? Presne pre toto je velka rozvodovost. A potom tu vyplakavaju a hadaju sa o 50 e vyzivne a zakladaju dotazy, ci uz je materska na ucte. Ale zufale zeny robia zufale veci.

ciara2
autor
15. feb 2018

@lenkakravcova priateľ robí, niekedy je viac vyťažený niekedy menej. Preto nechce dieťa, lebo ho nechce priniesť do takéhoto sveta a on vidí novým život ako utrpenie

livka283
15. feb 2018

Rok je aj nie je malo, my sme sa brali po dvoch rokoch a dcéra sa nám narodila po vyše roku od svadby, bude mať šesť a manžel teraz ani za svet nechce druhé, finančné problémy nemáme, no ja som nešťastná, nechápem to, dom veľký, po troch rokoch od pýtania sa kedy ideme na druhé mi dochádza chuť, energia mat dieťa s manželom, lebo ta túžba sa nedá odstrániť ako smietko zo stola, alebo podľa jeho slov či nie je tabletka na potlačenie takej túžby, alebo ci ma omrzelo prvé :( ťažko radiť, na toto musia byť dvaja ;)