Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nechcem ho už trápiť

niims
21. okt 2012

Caute mamičky…
nehladam rady chcem sa tu len vypisat…zijem v cechacha nemam tu ziadnu kamaratku, nikoho iba priateľa ktorému možem doverovať, ale je to na neho už tiež veľa…vážne sa snaží ale nie vzdy to ide ..pochadzame z vychodu slovenska kde to je fakt bieda..ako myslim, ze to je bieda teraz pomerne všade ale určite tu sa nam lepšie žije ako u nas doma..
strašne ma mrzí to, že nemám rodinu – nemám mamu( no mám ju ale tak ona sa správa citelne ako keby som nebola jej už dlhši čas)..nemá mi kto pomoct, a teraz sme sa ocitli fakt v mizernej situácii… vycestovali sme tu spoločne za prácou a ostala som tu tehotna… samozrejme aj ked troška nečakane prekvapilo babo no partner sa strasne potešil.. tak som sa musela rozhodnut čo a ako či tu ostat v cr alebo ist na svk… bolo mi to akosi jedno tu mi nema kto pomoct doma tiež nie( je tam sice mama, ale ta by odo mna len tahala peniaze)..
tak sme sa rozhodli ostat tu v cechach… a kedze hladas byt… vsade tie pridrbane kaucie dopredu zaplatili sme dve najmy cca 16000kc jedna vyplata fuč… a teraz sa nam to akosi vymyka z ruk…
ja som v 35tt a mam strach, ze nebudem mat si ani zaco zaplatit porodnicu ked pojdem rodit male babo:(..a to ani nehoworim, ze nemam pre neho ani kociarik nič…priatela to velmi, velmi trapi ze nam to nemoze zabezpecit..ale akurat je mesiac po tom čo sme si platili ten byt tie kaucie..boli sme aj na svk.. tak nejak nam to nevyslo teraz s peniazkami…tak viem, ze musime len vydrazt ten mesiac ..lebo pozicka by bola len somarina..ale proste tam ten strach je ze o babo pridem ved ho ani nemam do coho obliect … niekto ma v zivote co chce a niekto sa snazi dost a aj tak mu nic nevychadza..ako nam dvom s priatelom…
normalne nemam chut zit. viem ze bez nas by sa mal moj mily lepsie neboli by sme mu na krku, lebo mne fakt nema kto pomoct… on by sa mal bez nas fajn…:(
trapi ma vsetko to, ze sa on trapi, jeho trapi to ze sa ku mne mama zachovala ako svina ( pre info moju poslednu vyplatu este zo slovenska si nechala, klamala mi, ze nič nema ja som sa to az teraz dozvedela z papierow ktore mi prišli tu do ciech aby mi vysla vobec materska – papiere mi samozrejme vybavit nemohla lebo nahodou jej dcera by mala viac penazi ako ona! tak som musela na slovensko behat hore dole to tiez slo do penazi… – pytam od nej peniaze naspat lebo vazne sme teraz v nudzi ich potrebujeme pomaly nieje ani na rozky…tak ona radšej pošle peniaze MOJE milencovi svojmu! a este mi povie hnusne ze mozem babo nahlasit na trvaly pobyt u nej aby nebol BEZDOMOVEC ze inak mi pomoct nemoze… ale to ze ja som sa jej starala o syna -mam 7 ročneho brata, pomahala dost financne, vzdy ak nemala tak som jej odniekial vyzobrala peniaze povedzme to tak…a ona sa tak zachowa!!! ) vazne nenavidim svoju mamu zato čo mi robi, a vsetku zlost si vybijam na partnerovi…
preto ho uz nechcem trapit a neviem čo robit… ci odist či čo som vazne zmetena:(
troska sa mi aj ulavilo ked som to volakde vypisala,,

fantagiro31
22. okt 2012

@niims niekedy v živote sa všetko zosype naraz, preto svoje peniaze si dávaj vždy zasielať na účet. Od účtu maj len ti kartičku, nikomu nedávaj ani priateľovi. V pôrodnici nič neplatíš. Priateľ pracuje v ČR? Neviem, či by i nemala porodi´T NA sr, DOSTANEš kočikové cca 750 ečiek, sice až o mesiac po pôrode, ale za to pokupíš najlacnejšie veci pre dieťa. Teraz kde bývate?

niims
autor
22. okt 2012

ále volačo už mmáme... aj tak no..no ano priatel tu pracuje aj ja som tu pracovala, preto na svk by mi nárok na rodicák nevyšiel.. a materská je tu o niečo vyššia ako u nás doma..

fantagiro31
22. okt 2012

@niims ale nedostaneš tých 750, že ?

susanne6
22. okt 2012

ak potrebuješ nejaké veci, nájdu sa aj ľudia,čo ti darujú,len požiadaj .

fantagiro31
22. okt 2012

ano, veď ja tiež hádžem do kontajnerov, mnohí ti darujú veci. Len ide o to bývanie. Tam kde bývate nemôžete ostať?

niims
autor
22. okt 2012

ale praveže, máme kde byvat...:! no ved praveze dostanem aj to porodne. lebo mam trvaly pobyt na svk..ale mama mi ho uz najskor zrušila...

liz_lemon
22. okt 2012

@fantagiro31 to "kocikove" je cca 830 E

liz_lemon
22. okt 2012

@niims ale ved ty uz pomaly ides rodit, preco si si cele tehotenstvo nekupila ziadne veci pre babo? ved to sa kupuje postupne, nie naraz

fantagiro31
22. okt 2012

@liz_lemon nevedela som presne, ale isto za to pokúpi , čo potrebuje. Kočík kupí aj za 50 ečiek, nejaký starý.

liz_lemon
22. okt 2012

@fantagiro31 no, kupi, ale oni maju teraz krizu s peniazmi, zrejme kym pride vyplata, hentie prachy dostanu mozno v januari najskor

niims
autor
22. okt 2012

@liz_lemon ale vieš, že volačo mám ale tak kaarátky ma strašia, že mi toho treba zo začiatku velmi vela,.lebo že dieťatko stale blivká a budem musieť ho aj 10x denne prezliect.. preto ten strach ze pomaly ani nebude do čoho :( ...
lebo veela vela toho nemam mam len nejake základy paru bodyčok, dupačky overalky...:( to že mna každy len stresuje so somarinami

niims
autor
22. okt 2012

kamarátky*

fantagiro31
22. okt 2012

@niims aha, že teraz si zlá na partnera? No, ale aj on za to môže, bude otec, musí sa postara´t, aby si mala na veci.

niims
autor
22. okt 2012

no ved on sa snaži,. ale tiež to nie vždy ide on by aj chcel všetko naraz.. pokupovat hovoril niečo o pozicke .. a zeby mal maly /asi bude chlapček / ..všetko čo potrebuje... ale tak ja nechcem praveže tak aby sa potom tie dlhy s nami tahali cely uz zivot...jednu vezmeš pozicku a potom dalsiu a dalsiu uz ti nedaju pokoj ti pozickari.... ..
praveže on pracuje a sa stara. tento mesiac je kriticky.,. a potom uz bude dobre ale mna stve, že stale nam pomaha len jeho rodina a moja nič... proste sa citim na neho odkazana čo aj som a to ma deprimuje... 😒 chcela by som možno len troška záujmu aj z mojej strany rodiny nič ine..a nie

liz_lemon
22. okt 2012

@niims ale ved das podbradnik, alebo plienku, nie je to take strasne, to sa neboj 🙂

fantagiro31
22. okt 2012

@niims
@liz_lemon na také základné veci, by sa zmestili aj do 200 ečiek a potom ostatné pokupia, napr postielku môžu až v januári. Dôležitý je kočík. A aj overál , fusák, deka. Všetko pozeraj použité.

tinka9000
22. okt 2012

nepočúvaj "múdre kamarátky". Práveže prvých 5 mesiacov stojí najmenej, pokiaľ kojíš-inú stravu bábo nepotrebuje, mám 5 mesačnú dcéru, ktorá negrckala nikdy-to vôb ec nie je pravda že deti grckajú-len ak majú reflux. Potrebuješ peniaze iba na plienky, do cca 3 mesaicov máš bábo v perinke, takže ho práveže minimálne prezliekaš.Snaž sa upokojiť, a hlavne kojiť a máš vybavené, o pár týždňov bude lepšie, neboj. Teraz máš vlastnú rodinu a tá musí byť prvoradá, takže mysli pozitívne. To dieťa vám zmení život a urobíš všetko pre to, aby ste sa vedeli o neho a vás postarať. Držím palce.

niims
autor
22. okt 2012

no dakujem tinka...🙂) bodaj by to tak bolo... ja viem ... mam uz jeden vyhliadnuty.. ked ja mam strasny strach.. ze to na mna pride skor lebo..maloktore mamičky rodia v termine.. ja mam ten moj 24.11. a keby to bolo tak bolo by to vazne super... priatel by mal peknu vyplatku ja matersku...ale ked to pride skor tak neviem čo spravíííme nebudem mat ani zaco porodnicu mat zaplatit keby chcel byt pri porode 🤐 🤐 🤐 🤐

niims
autor
22. okt 2012

a tie plienky tiez nevidim velmi problem ..priatel robi teraz robi tu v cechach vo fabrike priamo sa tu vyrabaju plienky a damske vlozky takze tam kupi vazne za lacno nejakých 200kusov 200kc co je pekna pomoc ..🙂 ja neviem proste to na mna všetko dolahlo

liz_lemon
22. okt 2012

@niims preco stale pises, ze nevies ako zaplatis porodnicu? ved tam sa neplati nic, teda iba ak nadstandard, epidural, ale to nie su veci, ktore by boli take strasne nutne

niims
autor
22. okt 2012

u nas sa plati .. ak tam bude so mnou priatel a ten chce byt viš... to sa bojim ..ze nebudem mat začo :O

liz_lemon
22. okt 2012

@niims pri porode? ved to nestoji tak vela, na Slovensku 30 E

sissy27
22. okt 2012

@niims ja budem asi za hnusnú, ale prepáč, vedela si, v akej ste situácii (financie, bývanie, vzťahy s rodinou) a aj tak sa pri sexe nechránite a potom hop, nečakané tehotenstvo a čo robiť? ok, tak dieťa sa pýta na svet, zbytočne riešiť, ako sa navlieka kondóm (aj keď do budúcna by sa mohlo hodiť, nech neprídete k ďalším deťom v tejto situácii), nastáva otázka, čo ste robili,odkedy si zistila, že si tehotná? len zháňali bývanie? ty si v ČR nepracovala? vzťahy s mamou si si mala "upratať" dávno, to nie je problém posledných týždňov či mesiacov, ako je možné, že mama prebrala tvoju výplatu, prečo ti nechodí na tvoj účet ? takže neobviňuj mamu za to, že si na partnera nepríjemná, ale sama na seba sa môžeš hnevať, že si veci neriešila skôr...
a otecko pri pôrode - no vieš, ak je to naozaj taká finančná záťaž, tak asi by bolo lepšie, keby to oželel, nie?

liz_lemon
22. okt 2012

@sissy27 musela pracovat, ked bude dostavat v CR materske

sissy27
22. okt 2012

@liz_lemon som sa pýtala, lebo ak áno, tak potom mi je divné, že až pomaly pred pôrodom rieši otázku, že čo všetko bude treba a kde na vziať... veď tehotenstvo trvá dosť dlho na to, aby si odkladala peniaze, riešila situáciu, kupovala tých pár potrebných základných vecí... ako zodpovednosť nula bodov v tomto prípade 😖

liz_lemon
22. okt 2012

@sissy27 veru tak, mas pravdu, mozno patria medzi tych co vsetko minu, alebo to co napisala nie je az tak celkom pravda, ved najprv ze nema co obliect babu, a nakoniec vecicky ma kupene

lentilka29
22. okt 2012

ked si sa chcela len vyrozpravat a sa ti ulavilo,tak som rada....ine tu naozaj necakaj 😉 kazda z nas ma dost svojich problemov,mozeme ti max.poradit

januska191
22. okt 2012

@niims vzchop sa a zacni konecne pozitivne mysliet! to babetku vobec nerobi dobre, kes si v depresii. Mas kde byvat, to je hlavne, nepocuvaj kamaratky, uplne ti staci dvoje dupaciek, dvoje bodynka. Zaspini, prezlecies a operies. Spavat moze pri vas a kocik kupis urcite nejaky lacny. Urcite si si predstavovala pre svoje dieta nieco ine, ale mysli na to, ze je to len docasne. A to ze trapis svojho partnera, to je uplna blbost. Co by robil bez vas dvoch, jeho zivot si teraz ty a vase dieta. Prestan mysliet na hluposti, mate pred sebou pekny zivot.
A co sa tyka tvojej mamy, urcite ta to velmi trapi, ale prestan sa ty a tvojho partnera zatazovat jej chamtivostou a hlupostou. Ty budes lepsia mama a urobis pre svoju rodinu vsetko!
Treba mysliet pozitivne, lebo vacsina z nas by sa asi za chvilku zblaznila... Za chvilku budes mat krasne dietatko, mas milujuceho partnera a vsetko ostatne spolu zvladnete!!!

vonicka
22. okt 2012

pises zopar protikladov - ze sa bojis, ze babatku nebudes moct dat to, co by si chcela a potom si napisala, ze ani nemas chut dalej zit. Druhy protiklad pises, ze sa tvoj priatel babatku potesil ale potom si napisala, ze by sa mal podla teba bez vas fajn. Ked sa na babo tesi, tam mu neber nadej, ze to dopadne dobre, a neber tu nadej ani sebe. Pozri, si tehotna, mozno porvy a poslednykrat v zivote, teraz na tom uz nic nezmenis, tak sa nedepkuj. Hlavu hore a bud vdacna za to, ze mas co mas, niektoi ludia by sa vzdali kopy veci za babo. Ja viem, ze to asi nemate lahke, lebo vam nevychadzaju peniaze, ale to sa da zvladnut. Zaklad je pozerat sa na to pozitivne, lebo negativnymi myslienkami sa urcite nikam vopred nepohnes. Samozrejme, som realista a je jasne, ze vas bude musiet priatel zabezpecit, ale to uz je na nom ako sa posnazi, dufam, ze sa naozaj aj posnazi a budete moct naplnit aspon zakladne potreby pre babo.
Co sa tyka oblecenia - kup ho za lacne peniaze z druhej ruky. Kocik nie je az taka nevyhnutnost, ak peniaze nemas. Postielka tiez nie - dieta moze spat s tebou. V kazdom pripade urob vsetko pre to, aby si kojila, lebo umele mlieko je drahe (okrem ineho).
Ak sa ti zda, ze je to teraz cele zle, povedz si, ze ste teraz na tom dne od ktoreho sa odrazite. Mate na to ten najkrajsi dovod 🙂 Drzim vam palce a budte stastni

niims
autor
22. okt 2012

no holky beriem kazdy nazor takze v pohode... a lentilka29 neboj sa nečakam tu nič od nikoho proste to na mna dolahlo a chcela som sa vypisat... ze som nezodpovedna. mozno ano ale kto to mal ovplyvnit mala som akesi skryte babatko prve 4 mesiace som mala normaálne mesicky zacali mi meskať až neskor to som šla k dr a bola som uz v 17 tt pomaly.. to sa narychlo nazbieralo .. bola som hodne kontrolovana vzhladom na to , že to bol pozdnejši zachyt .. dotkori,. stres.. matka všetko na mna dolahlo a ja zato nemozem ,ze sa cely ziwot spolieham na to jedine matku ktoru som mala a zivila som ju.. lebo tak aj bolo pošli mi nejake peniazky z vyplaty mladsiemu brachovi treba hento tamto... proste ma citovo vydierala ja ti pomozem baliček na mimino a pre mna do porodnice uz ide tri mesiace od nej.. neviem čo je na tom az take nezodpovedne a zle verit svojej matke.. az teraz ked mi došli papiere som prišla na to , že ma okradla.. a k tej vyplate preto ju mala ona lebo som jej chcela pomoct a mala mi vyplatit najom v byte na svk..ale vzhladom na to, že tu je priatelowa mama ktora sa vazne stara a ma radost rozhodli sme sa ten byt na svk nechat tak ... a to mama asi nemoze predychat a robi to čo robi... co nebola by som az v takej riti, mal by mi kto pomoct. a vlastne ma mi kto pomoct ma skor stve ze som na krku priatelovi ..ale tak ma svoj rozum keby nechcel zutekal by hned.. a jasne , ze vieme ako sa pouziva kondom a neboj sa aj sme ho pouzivali ..ale tiez to nieje 100ná ochrana... keby ma mama nezadlzila.. nepoohovarala ma vsade aka som spina tak ma teraz beru vsetci inač... ano nemam obvinovat matku ? fajn neviem ci je normálne že svoje dieta zadlzi a berie ako stroj na peniaze pokial som zila ako 15 ročna s jednym starsim chlapom v dome ktory jej nakupoval vecicky, potraviny dal sem tam na najom bola som najlepšia dcera... teraz ma vsade spini tak.. neviem proste do toho nevidííte nikto

Tu začni písať odpoveď...

Odošli