Nechcem prísť o partnera. Čo mám robiť?

nosscire
23. sep 2008

Ahoj...
Zoznamil som sa s uzasnym dievcatom, obaja sme boli z toho hotovy, ako je nam spolu dobre... pozname sa dva mesiace (viem, je to kratko, ale obaja zazivame nieco co este pred tym nie), uz po prvom mesiaci, sme riesili otazku buducnosti...detia, rodina a pod, obaja mame pocit, ze by sme spolu dokazali zit a mat spolocnu rodinu, zda sa nam, ako keby sme sa poznali uz velmi dlho. Ale nastali problemy, vzdy ked sme boli spolu, tak sme sa nevedeli od seba odtrhnut a potom sme boli do noci hore a boli a este sme uplne unaveny a zniceny. Vzdy som k priatelke velmi mili, hovorim jej , ze ju lubim a ona mi to hovori tiez, dokonca ked sme spolu obcas si povieme, ze sa milujeme, este vcera mi to hovorila. Ale dnes som od nej nepocul lubim ta, alebo nieco podobne. Posledne dni mi uz ani tolko nepise smsiek, bojim sa toho, ci sa jej nezacinam vnucovat, alebo ci ma uz nema plne zuby. Bojim sa toho, ze o nu mozem prist, mozno som az prilis dobry k nej, taky som nikdy pred tym vo vztahoch nebol, doniesom by som jej aj modre z neba..Robim chybu??? Mam strach, ze sa nieco moze pokazit a neviem sa posledne tohoto pocitu zbavit.
Bol by som rad, keby javila vacsi zaujem o mna, tak ako to bolo pred par dnami... Co mam robit podla vas? Mam jej dat pokoj na chvilu?
Dakujem za odpoved a prepacte ked sem pisem..

siwike25
23. sep 2008

Ahoj tak toto všetko poznam aj ja ,prežila som si to pred 4r.Začiatok je velmy krasny ale postupom času sa to zmeni.Aj moj mucko bol taky ako ty ale postupom času my to troška začalo vadit.Kaža žena je ina ,jenej to vadi a druhej zas nie.Skus sa snou porozpravat ak ti to tak velmy vadi. 😉 😉 😉 .Ak smiem vediet kolko maš rokou? 😀 😀 😀 😀 .To je oky že si sa tu virozpraval niekomu aspon sa ti troška ulavilo,že?To je forum aj pre mužou a nielen pre ženy 😉 😀 😀

nosscire
autor
23. sep 2008

pre siwike25:

Ahoj, mozno sa budes smiat, ale mam 32 rokov, presiel som niekolkymi vztahmi, ale takyto som este nemal, priznam sa, vo vztahoch pred tymto som nebol verny... Stale som hladal nieco nove... asi som nikdy nebol spokojny s tym co mam, az teraz som spokojny a preto si to tak vazim a bojim sa o to.. Urobil som vsetko co som z mojej strany mohol, nie som v kontakte so ziadnymi kamaratkami a vsetky konakty som zrusil, vobec mi to nechyba.. Ale dnse vecer prisla sms lubim ta.. som ako decko 🙂
Mal som dva vztahy sucasne pred tymto, dokonca aj popri nich som mal milenky ( nebol som vzdy taky ), ona o vsetkom vie a mal som pocit, ze mi nebude doverovat koli mojej minulosti, ale vraj mi uz plne doveruje...
Asi je to len strach z toho, ze bude robit to co som robil ja inym...ako zasluzim si to, ale ona by to neurobila ..

Ako si to riesila ty? Ked tvoj mucko 🙂 bol tiez taky a zacalo ti to vadit? Porozpravali ste sa o tom? Mne len chyba trochu istota, ale nechcem si ju vyprosovat, lebo to moze mat opacny efekt .. poznam to z vlastnej skusenosti, ked to robili mne priatelky..

nosscire
autor
23. sep 2008

ps: pred tym som mal vzdy zadne vratka, teraz ich uz nechcem.. aj pre to sa tak bojim o tento naozaj pekny vztah...
Ako sa mam zbavit strachu ze sa to moze pokazit? Vsetko sa moze stat, ale pred tym som nikdy nemal strach o vztah, teraz ho mam aj vtedy ked to je zbytocne...

siwike25
23. sep 2008

wauuu 32r no myslela som si že maš cca 20r.xixixixiixix 😀 😝 .Ako som to riešila?porozpravala som sa snim otom ale nezabralo to,xixi.Ale postupom času to prešlo na stalu kolaj ktora nam vihovovala obom.Tiež sme si po 1 mes.chodenia planovaly dieta a aj sa postastilo po8 mes. chodenia a mame krasneho čertika Simonka 😀 😀 .Tak chcela by som to ešte raz prežit,je to krasneeee 😉 😉 ale časom to pominulo 😅 😅 .Tak to si bol ale poriadny uletnik,čo? 😀 😀 .Si zalubeny až po uši 😉 .Držim ti palce aby to dopadlo tak ako si to ty predstavuješ a potom napiš ako to dopadlo.hm? 😉 😉

nosscire
autor
23. sep 2008

ok napisem 🙂

nosscire
autor
23. sep 2008

pre siwike25:
dakujem za tvoje skusenosti.. 🙂 uz mam lepsi pocit 🙂

siwike25
23. sep 2008

Ten strach ide s tvojim vekom,už si si určite uvedomil že si už neni najmladši(bez uražky 😉 ) ale mysliš to važne a chceš si už založit rodinku,mam pravdu?

maruschka
23. sep 2008

nosscire..Ona musí aj dýchať a žiť.Nemôže byť všetko nalinkované-tak dnes si povieme 5x že ľúbim ťa.Vieš,každý vzťah postupne prejde do bežného vzťahu-aj keď sa ako ľúbite.Tvoje dievča má prácu,svoj okruh kamarátov, rodinu, záľuby, tak isto ako ty. Je jasné, že chcete spolu stráviť každú minútu a dýchať jeden za druhého, ale okrem toho treba platiť účty,jesť,obliekať sa a pracovať.. 😉 😉

Ak jej dáš priestor na to, aby bola sama sebou, váš vzťah nebude stagnovať, bude sa rozvíjať a rásť ďalej.Prejde mnohými situáciami, v ktorých sa ešte lepšie spoznáte. Netlač na ňu. To nevadí, že ste si hneď na začiatku plánovali rodinu, bývanie. Ale nemôžete sa o tom rozprávať donekonečna. Skúste sa venovať spoločným záľubám, alebo len tak sa túlať, sadnúť si na kávu a rozprávať sa o bežných veciach-práca,kamaráti,nákupy...Ak sa necíti na svadbu už túto sobotu, tak jej daj mesiac, rok.Kam sa ponáhlať?Určite to budete obaja vedieť, kedy je na spoločný život naozaj ten správny čas. 😉 😉 😉

nosscire
autor
23. sep 2008

pre siwike25:
mas pravdu, chcem rodinu, len ten spravny partner tu nebol.... zrazu sa to zmenilo a uvazujem o veciach o ktorych ma ani nenapadlo pred tym rozmyslat.. velmi ma to zmenillo.. nechapem tomu..

siwike25
23. sep 2008

chlape zaluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuubil si sa ,chapeš? 🙂 🙂 🙂 😉 .To mu sa hovory LASKA . 😉

nosscire
autor
23. sep 2008

pre maruschka:

urcite mas pravdu, to poznam, ked som bol vo vztahu obmedzovany a preto som v nom nevydrzal... Niekedy mam pocit, ze na nu tlacim, potom ale dostanem odpoied, jeeej aj ja to tak vidim 🙂
Netlacim na nu, snazim sa to udrzat pod kontrolou...

Ale asi ju neham trochu bojovat o mna, len nech sa nezlakne, ze sa nieco stalo, ze ju uz nelubim
Dakujem za odpoved 🙂

nosscire
autor
23. sep 2008

pre siwike25:

nooo, to viem, myslel som, ze som skala 🙂 ale stalo sa

siwike25
23. sep 2008

😉 😉

nosscire
autor
23. sep 2008

ozaj, pytala sa ma aku mam krvnu skupinu.. je to velky problem , keby sme mali rovnaku? myslim koli dietatu

svuba
23. sep 2008

nie je to ziadny problem,dnes sa uz da vsetko riesit

nosscire
autor
24. sep 2008

a ako sa to riesi, ked maju obaja rovnaku krvnu skupinu?

yasminelle
24. sep 2008

Nie je dôležitá krvná skupina, ale RH faktor. Problém vzníká len vtedy, ak má žena negatívny RH faktor. Vtedy myslím dostáva nejaké lieky.
Ty po mesačnej známosti už myslíš na krvné skupiny?

nosscire
autor
24. sep 2008

ja nie ale ona. po dvoch mesiacoch

mamutka
24. sep 2008

ahoj nosscire,
mozno sa dievca trosku nudi 😉 vies, zaliezt do pelisku a hovorit x krat ako sa lubite je super, ale skus do toho vsunut nejaky napad so super vyletom, staci opekacka alebo tak, vies asi co ma rada.....moj zlatik bol taky zlaty, az som si myslela, ze je ako maslo, len natriet na chleba a to je cele - to ma napadlo po 2 rokoch, nie mesiacoch, ale sme pokecali, no na druhej strane bol dost akcny a vzdy ma niekam vytiahol, nieco mi ukazal a nejak sme to dopatlali tak az sme si upatlali babatko 😀 teda po par rokoch,
tlacit na pilu nema zmysel, nepostrehla som ci spominas jej vek, ci sa ona naozaj uz chce viazat, alebo len sonduje.....no a mozno ti neveri, koli tvojej povesti, ak niekoho stretla co si pustil hubu na spacir s umyslom uskodit, tak si bud isty ze by dokazal podat veci tak, ze to naozaj boli, ludia su totiz zavistlive......... 😖
no ale jednoznacne, pokecajte, bez toho to nepojde, a pekne na rovinu, slusne, jemne, ale nie vyhybavo, to je tiez otravne totiz...

dajana31
24. sep 2008

ax, no zabavne to tu je 😀 akoby som si citala bravogirl alebo kamarata... take problemy.. to riesia este pubertiaci alebo taky 21 az 23 rocny.. jasne, ze aj to zalubenie ma svoje hranice... si zalubeny, to je pekne, aj ja by som este chcela byt.. no ale ked pride dieta, to bude skutocna skuska... bude plakat a obaja budete podrazdeni, iba to preveri, aki ku sebe v skutocnosti dokazete byt... a nebudete mat na seba ani tolko casu

no, tu zalubenost ti zavidim, len skoda, ze trva vzdy tak kratko.. hovori sa, ze max. rok

orinka
24. sep 2008

dajana: max rok? Fuu... 😀 pridaj....
A k téme: dievča má buď málo rokov, málo voľnosti alebo málo lásky k dotyčnému pánovi...

nosscire
autor
24. sep 2008

malo lasky? fuha, tak na to som ani nemyslel.. tak dufam, ze nie 🙂

titkovamiriam
24. sep 2008

trosku som si to tu precita,a netaha ta kocka nahodou za nos. ☹

zalubenost moze trvat viac ako rok ,len sa o nu treba starat-a ked sa clovek popali uz si da dalsi raz vacsi pozor. 😀

yasminelle
24. sep 2008

No popravde, ja keby som sa dozvedela, že si robil predtým to, čo si robil iným babám, tak by si ma už v živote nevidel a zrejme by som sa nenechala ukecať, že so mnou je to iné, mňa miluješ. Lebo to vyznieva ako typický kalerááááb do hlavy.

Možno, že je na čase, aby si sa popálil. Možno, že tie baby predtým to s tebou mysleli vážne, trápili sa a nevedeli čo sa deje, keď si ich opustil. Takže možno to vesmír zariadil tak, aby si vedel aké to je. Ja verím na zlú karmu a na to, že nikdy nerob nikomu to, čo nechceš aby iný robil tebe, lebo sa ti všetko vráti... 😔 😔 😔

A celkovo mi tvoj príspevok vyznieva tak, že máš 18 rokov, robíš si z nás srandu a dobre sa na tom zabávaš. Neviem či má normálny 32 ročný chlap potrebu na takéto srdcové výlevy. Sorry za úprimnosť.

danu
24. jan 2010

ema27 • Dnes o 19:09
Ahojte, som v deviatom mesiaci tehotenstva a ruca sa mi vztah. Neviem, ci je to tym, ze este spolu nebyvame dlho alebo niecim podobnym. Moj partner nevie ako sa ma ku mne spravat, "leziem" mu na nervy a vsetko dava za vinu tomu, ze som tehotna. Ja to ale vidim trochu inak - naozaj velmi malo kedy sa stane, ze sa stazujem, ze ma nieco boli, same dobre viete, ako telo dokaze zlobit v deviatom mesiaci...jednoducho som bezradna, nemam sa moc s kym o tom porozpravat, toto vidim ako celkom dobre vychodisko na ziskanie nazoru niekoho, kto ma s tymto skusenosti. Prosim pomozte, velmi ho lubim a hlavne nechcem, aby sa stalo nieco zle.

Dakujem za vase nazory

mirka285 • 1d, 18tt • Dnes o 19:15
Emka nepises kolko mate rokov a ako dlho ste spolu?

popelka • snž • Dnes o 19:25
ahoj emka.mozno len neni pripraveny na to male,,,vies je to urcita zodpovednost,,,mozno sa boji toho,,,myslim,ze to chce len cas moja,vsetko sa vyriesi...papik

ema27
24. jan 2010

Ja mam 27 a on ma 31 - sme spolu uz dlho, ale byvame spolu vlastne asi len dva mesiace. Co sa tyka toho, ci je pripraveny na babo, myslim, ze je - mozno by sa dalo aj povedat, ze viacej ako ja (:, sme obaja velmi senzitivni ludia a citim, ze nevie zniest moje tazkosti s tehotenstvom (a to vobec nie su velke), ze nevie ako mi ma pomoct a preto zuri a hlada na mne chyby a strasne sa hadame. Pritom je to tak jednoduche, potrebujem len objat, pohladkat, vypocut - co som mu aj povedala, ale to zostava akosi nepovsimnute, po tych hadkach sa ani nedivim.

Ja len dufam, ze sa to naozaj vyriesi, uz si pripadam ako truhlik, stale placem (: a on len stale buchne dverami a odide prec, ale dakujem vam velmi pekne, ze ste ma podporili, je to prijemny pocit.

mirka285
24. jan 2010

Emka tak to uz mate vek tak akurat...on si mysli mozno ze ostatne tehulky tolko nefnukaju,aspon ten moj mi obcas povie ze nemam tolko ochkat 🙂 uz to vydrz moja,neboj ono sa po porode vsetko zmeni,uvidis ako sa bude tesit z babatka..asi len nemate teraz dobre obdobie,ale ono to skor ci neskor prejde a zase bude vsetko super 🙂tak nebud smutna,len vydrz...

bibione
25. jan 2010

ja by som skor povedala,ze az teraz mu dochadza co sa deje 😅 chlap,co sa tesi na dieta,sa chova troska inac...sorry,ak som ta sklamala,ale ja mam inu skusenost...moj muz je sensibilny az prilis niekedy a vyslovene prezival moje trapenie aj v tehotenstve aj pri porode,aj po nom...plakal vzdy somnou a nikdy sa za to nehambil,ze place...
mirka: to neni take iste,ci sa to porodom zmeni...vtedy este len zacne zatazkavacia doba
ema: na to,ze ste dlho,by si mala vediet presne,ci sa tesi ci nie a popisat ako to preziva,co hovori,ako sa k tebe od zaciatku tehu chova...mne sa vidi,ze sa boji 😅

ema27
25. jan 2010

Ahojte, dakujem vam, on sa na to dieta tesi, to som si ista, problem je skor s tym, ze nevie zniest mna, ze sa malo usmievam, ze ma vsetko boli, ze som stale nespokojna a tak isto pocuvam: sak to uz preboha vydrz - chlapi.
Tazko sa to vysvetluje, ale on nie je typ cloveka, pre ktoreho je rozhodujuce to ako dlho sme spolu, alebo ako moc ma lubi, pre neho je rozhodujuci dany moment - bohuzial zije v omyle, ze musi byt stale vsetko v pohode a vzdy vsetci usmiaty, ze len on ma narok sa "nasrat". A vobec nema problem s tym mi povedat, ze ked porodim a uz budem mat za sebou to "najhorsie" obdobie a nespamatam sa (to znamena, ze budem usmievava a stale vtipna), tak sa budeme musiet vazne porozpravat....asi som to mala napisat hned na zaciatku, vsak? Tazko sa k tomuto priznavat, len si na to spomeniem, je mi zle. A preto som v zmatkoch, mam strach a poda pod nohami sa mi niekam vytraca.

Mozno to ma naozaj jednoduche riesenie: je to asi cele na mne, je to proste chlap, tak musim v tejto nasej vojne vytiahnut bielu zastavu ja a povedat, nech sa snazime obaja a zacat sa asi cez slzy usmievat, ale ta myslienka toho, co mozno pride, ked uz by som ako mala byt po porode v pohode, tu bude stale.

Mirka ja sa tajne tiez na to spolieham, ze sa to po porode zmeni, samozrejme pridu starosti ineho typu, ale bude tu aj maly vytuzeny poklad a ten nam snad vycaruje usmevy na tvarach a vykasleme sa na tieto problemy.
Tato nasa posledna hadka, kvoli ktorej sa uz dva dni teraz nebavime, je v poradi asi siesta takato od momentu, co spolu byvame...proste sa hadame o nicom a potom to dojde do takych extremov, ze sme mozno sami prekvapeni, co sme to povedali a to uz spat nikto nevrati a to ma hrozne stve.
Asi idem na to na chvilku do vane zabudnut 😉 a vymysliet nejaky plan alebo co 🙂, majte sa zatial pekne. Dakujem vam.

twinflame
27. jan 2010

ahoj ema, podla toho co som si precitala je u vas obdobie, kedy prisli dve zasadne zmeny pre vas oboch. Budete mat rodinu a k tomu ste zacali len nedavno spolu byvat. Asi to bude faza, ked aj partner citi, ze sa udiali zasadne zmeny a ide do tuheho. Myslim si ale ze ta faza zzivania sa vas dvoch ako partnerov je teraz normalna. Obaja sa potrebujete s tym vyrovnat. Je to taka skuska, v ktorej musite obstat. U Teba to ale vyzera tak, ze mas strach zo straty partnera a citis neistotu, co Ti v Tvojom stave na pohode nepridava. Vztah je zivy mechanizmus, vyvija sa, len treba skusit tahat za jeden koniec. Rovnaku neistotu ale moze citit aj on, nebude na tom nieco?