Nechcem sa starať o synovca

fatima30
2. okt 2012

ahojte kocky,
moj synovec ma skoro 7 rokov a jeho matka sa nahho vykaslala ked mal 3 roky,proste nejavi zaujem zije si svoj zivot a absolutne ju netrapi co s nim je.onho sa staraju moji rodicia sestdesiatnici a stale mi hovoria ako mo prenechaju stafetu.....ja som so sestrou nemala nikdy extra vztah a ani nemam chut sa onho dozivotne starat ked jeho matka si uziva zivota.Synovec je rozmaznany robi si co chce dostane co chce lebo dedo mu chce vynahradit matku tak mu vsetko kupuje.nemyslim si ze som povinna sa onho starat i ked na druhej strane b mi ho bolo luto ked skonci v domove.jeho mater pobera prispevky nanho.....neviem ako im to naznacit ze jednoducho sa nechcem starat na ukor nasich deti zatial mam jedno ale casom pride hadam....
je to taka zamotana situacia pretoze nasi vzdy vedeli ze ja som ta zodpovedna......a asi si myslia aj teraz ze urobim co oni povedia,ale to nie su prazdniny to je predsa zavazok na cely zivot.
Ved ma matku!nech je zodpovedna ona!
Ps:sestra brala aj drogu,neviem naisto ci ich nepredavala a boli tam aj nejake kradeze,vykradacky.....

blumka
2. okt 2012

@irriss ved ale fatima sa nejde starat o chlapca uz teraz. ci som nieco nedocitala? zatial sa staraju rodicia a ked nebudu vladat cakaju ze to urobi ona...A vladat mozu este dalsich 20 rokov

irriss
2. okt 2012

@yukki
ano, "znam"Tvuj pribeh..sleduju Vas obcas v Teme 😉 🙂

Ja zase znam jine pribehy..negatini...trapeni a bolest...

blumka
2. okt 2012

a este k tym starym rodicom...z vlastnej skusenosti vidim, ze stary rodic nie je vhodny velmi na vychovu vnucata...lebo sa to v nich bije..chce byt babka/dedko ale musi byt mama/otec...a tu vznika velmi vela konfliktov, nedorozumeni, zlych reakcii atd...aj preto zrejme fatimin otec chlapca rozmaznava

irriss
2. okt 2012

@blumka ahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
omlouvam se............proto si prijdu na jine koleji...
ja to spatne precetla.. ☹
No rano byl v TV horoskop a ten muj rikal,ze dnes se "mam zamknout" 😅 .. 😲

irriss
2. okt 2012

@blumka
Muj manzel a otec mych deti ma stejne leta jako fatimy otec.. 😉

blumka
2. okt 2012

@irriss v pohode. 😉 .ved ja tiez neviem ako to vlastne s fatimou je, podla mna ani ona poriadne nevie...ci teda uz rodicia nevladzu a uz jej naznacuju ze je ten cas alebo vladzu ale len to sem tam predhodia ze sa raz bude starat ona...
a trosku ma mrzi ze uz sa fatima nevyjadruje k teme...

henikav
2. okt 2012

@fatima30 Ak to tak citis, ze sa onho nechces starat, tak sa nestaraj, nech sa postara ten kto ho priviedol na svet, preco by si mala brat na seba zodpovednost, ktora lezi na pleciach niekoho ineho. Pre toho malickeho je to urcite smutne, ale aj tak sa drz svojich pocitov. Tiez by som nevychovavala niekoho dieta proti svojej voli, iba ak by som to chcela ja. Hoci ja by som si ho asi vzala, ale to je zase iba o mojich pocitoch, keby sa niektore dieta u nas v rodine dostalo do takej situacie, bola by som rada ze je nas o jedneho viac, ale keby som to nechcela, tak ho nevezmem, len preto ze to chce niekto iny. Je to tvoj zivot a ty rozhodujes akym smerom ho nasmerujes

jabadaba
2. okt 2012

@nicky182 o boze, akoby to pomohlo, vyplieskat zavislaka po pysku. Keby to bolo take jednoduche, asi nemame ani narkomanov.

Zvrhlo sa co? Specifikuj.

blumka
2. okt 2012

@irriss ale to nie je o veku...to je o tom vztahu babka-vnuca...neviem ci ma chapes. Ak rodicia dietata ziju a maju starych rodicov, tak su to oni ktori rozmaznavaju, robia s detmi to co by nerobili s vlastnymi detmi...snad ma chapes...ale akonahle sa z nich pre nieco maju stat "nahradny rodicia" tak sa to vtedy zacne bit...rodic zastava vo vychove dietat inu poziciu ako stari rodicia.
dufam, ze nepisem ako hotentot 😅
len pisem vlastnu skusenost 😉 netvrdim ze kazdy jeden je taky

irriss
2. okt 2012

@blumka
Tusila jsem tuto opozici. 😉 🙂 .jen jsem se nechtela rozepisovat..ale kdyz uz jsme takto daleko..
Otec mych deti je jejich otcem i dedeckem zaroven..
Vychovava a rozmazluje zaroven a to vekem urcite BUDE 😀 😀 😅 😅 😅 🤐 🤐 🤐
p.s. Ale tema neni o mne..a @fatima tu neni..takze koncim..Pekny den vsem

blumka
2. okt 2012

@irriss 😀 😀 esteze si tam aj ty 😉 (v dobrom 😉 )

rolak
2. okt 2012

@fatima30 a je to aj nejako právne poriešené? viete o sestre,kde žije? veď ona má niesť nejakú zodpovednosť za to,že zanedbáva výchovu syna a nie poberať naňho príspevkky,tie patria jeho starých rodičom...oni majú chuť to poriešiť? myslím,že je to veľmi dôležité,lebo treba vyriešiť,kto je právny zástupca dieťaťa,kto koná v jeho mene? kto chodí na rodičko,napr? kto bude podpisovať papiere v škole???? myslím,že keby sa začalo riešiť toto,možno by sa plynule postupovalo aj kk tvojmu problému....možno by sestra zaujala iný postoj.... osobne chápem tvoje pocity, každopádne by som sa snažila byť synovcovi nápomocná,aj keby si ho sestra vzala naspäť k sebe, on je obeť jej bezohľadnosti....

fatima30
autor
2. okt 2012

@nicky182
dakujem

fatima30
autor
2. okt 2012

kocky mam toho dost uz to nemozem citat,dam tuto temuz adminom rusit.dakujem tym co sa mi snazili pomoct

jabadaba
2. okt 2012

@fatima30 len ma zaujima aky vyvoj temy, ake reakcie si cakala? Nieco v duchu, nechces synovca, jasne, sups s nim do domova ak stari rodicia prestanu fungovat? Ci? Si uvedom jedno - to dieta nemoze za prusery vo vasej rodine, a ze ich tam asi mate pozehnane... Tvoja tema znie "Nechcem sa starat o synovca", no tak sa nestaraj. Vybodni sa na neho. Z tvojich prispevkov je aj tak zrejme, ze k nemu vztah nemas. Vidis v nom sestru, jej spravanie, nevnimas ho pozitivne. je pre teba zatazou, bremenom a zjavne aj buducou hrozbou, lebo Ty uz dopredu vies aky bude. Mozem len skonstatovat, ze mi je toho chudacika nesmierne luto. S rodinou to nevyhral! 😢

jabadaba
2. okt 2012

@fatima30 a este nieco, vyjadrila si sa ako si tvoja sestra uziva. Naozaj si myslis, ze fetacka si uziva? Ak sa nadalej vezie v drogach, co sa da celkom realne predpokladat vzhladom na jej drogovu minulost, tak uzivanie to je, ale nie zivota. Skor ju mozes lutovat, je to chudera, ktora padla na dno a asi sa z neho uz nevyhrabe. To je skor vzacnostou. Nemas teda za cim plakat a lutovat, ze ona si zije bezstarostne kym Ty nevies co prv. Som presvedcena, ze by si s nou nemenila.

zlatanka
2. okt 2012

Ahoj mam to skoro rovnake ako ty.mam synovca 6rokov jeho mama konecne zacala pracovat tak sa o neho starame mi alebo jej mama.moj brat ke ma tyzdnovkach tak ze s malym su raz za cas.ved predsa pracuju memozu sa o neho starat citujem 🙂 takze kazdy mesiac je u nas a u druhej babky.na zaciatku som to brala ale ked zrazu bol u mas stale a jeho rodiacia doma odychovali alebo jeho mat si masla frajera tak pekne krasne som to bratovi vysvetlila ze uz mam to dost. Vsetky peniaze sme minali na nich na viac jedla.hracky.rozpravky a oni zatial setrili.ved idem mataj ja teraz svoje dieta a chcem mat uz pokoj som skoro o nervy prisla.tiez mi ho je luto ale bohuzial ma dvoch rodicov nech sa staraju ja ich tiez neotravujem.prist k babke cez prazdniny ok ale stale aj cez skolu?uz tu dlho neboli a dufam ze ani nepridu ja chcem mat traz pokoj ked.som tehotna a nie sa stale rozculovat s nimi.pridu cela rodinla ona fajci jednu za drohou on je cely vikend na mete a decko cely vikend papuluje pridu vyzeru nas vezmu daslie penoaze a o tyzden su tu znova

janocka
2. okt 2012

temu zamykam na ziadost zakladatelky