Nechceme dávať dcéru strážiť svokre

26. dec 2023

Ahojte, mám problém nechávať dcéru (8m) samu so svokrou..kedy ste takto začali nechávať detí? Dcéra odmieta kočík, svokra by ju stále chcela kočikovať, myslí si že keď sa s ňou bude rozprávať nebude v kočiku plakať, nechcem aby to skúšala a stále s tým otravuje, stále chce aby sme jej dcéru doniesli keď ideme do obchodu alebo tak, proste ju chce strážiť, každý deň sa pýta kedy jej ju necháme. Ja nechcem ani muž nechce, nerešpektuje nás napríklad poviem aby ju netahala za ruky a robí to ďalej. Musíme jej ju vôbec niekedy dať? Není zlá babka ale ja mám na ňu od tehotenstva averziu, už vtedy sa vyjadrovala akoby dcéra bola jej stále hovorila ako bude každý deň kočikovať, že kojiť ani nemám aby ju strážila a bude s ňou chodiť k doktorom aby bola babka vždy pri nej, alebo že keď veľa priberiem ona bude chodiť kočikovať a ja môžem doma cvičiť. Odkedy sa dcéra narodila stále by chcela byť s ňou, stále píše, volá ale hlavne chce byť sama s dcérou.
Všade hovorí aký sme hnusný že jej ani vnučku nedáme postrážiť. Sme divný my či to máte niektorá podobne

mikitilik29
26. dec 2023

Pri prvej dcére som tiež bola taká a všetko som prežívala. A už keď máme aj druhú dcéru tak som rada keď babka ich berie aspoň na hodinu preč 😃

colsami
26. dec 2023

Nemala by som problem nechat svokru ist pokocikovat.

A ak dcerka kocik odmieta, po 20min sa svokra vrati domov z takej prechadzky uplakanej a pochopi to sama neboj sa. Ak dcerku ukludni a kocikovat sa necha, nevidim v takej prechadzke problem.

Takze, neprezivaj to tak extremne. Ved denne a k doktorom a podobne uletene napady - to jej ju davat nemusis, ale prehanas aj Ty v tomto zas druhym smerom...

beata_k
26. dec 2023

Tak ja by som jej 8m nedala. Nevidim dovod nacvicovat s vlastnym dietatom. Dieta nie je opica.

autor
26. dec 2023

@colsami v kočiku nevydrží ani chvíľu, plače tam odkedy sa tam položí, no ona tvrdí že prestane, nie neprestane mám to odskúšané
Stále hovorí o príbehu ako kočikovala dieťa nejakej jej sestenice a plakalo hodinu až zaspalo a že tak by aj dcéra vydržala, nie toto fakt nechcem podstupovať

lucia13022023
26. dec 2023

Nedala by som. Je to TVOJE dieťa. A hlavne keď to je taketo chorobné, aspoň mne to tak príde.

mikadooo
26. dec 2023

Pravdaže nemusíte jej ju dať... Vy ste rodičia. Ak poohovára a vy dostanete výčitku, tak proste vysvetlite, prečo nie (stačí stručne povedať - nerešpektuje naše priania a my nebudeme dieťa zbytočne trápiť, len preto, že babka chce).

svokrinjazykmonika
26. dec 2023

Nedala by som v žiadnom prípade. Ani normálnej babke, nie ešte hentakej.

stanislavicenka
26. dec 2023

@autorka ved jej ju nemusite davat. Mne nebol deti nikto kocikovat, nikto s nimi nechodil von, deti som nosila. Dcera bola sama u svokrovcov, rodicov, ked mala skoro 4 roky.
Ty hovoris o babatku, 8 mesacnom, to uz vobec by som nikomu nenechavala

mikadooo
26. dec 2023

@mikitilik29 8 mesačné? Lebo ja som do 2r. nedávala dieťa nikomu... A to mám deti 3 a nevidím na tom nič zlé, odmietam znásilňovať vlastné deti, lebo niekto "chce". Deti vyrástli, starí rodičia počkali a dočkali sa. Nič im neušlo. Akurát ja som deťom ušetrila zbytočné revy, lebo niekto si chce niečo dokazovať (u nás svokor).

nikpa
26. dec 2023

Bábätko som nedávala nikomu, keď bolo treba, že som išla napr. k zubárovi tak muz zostal doma. Na nákupy sme bud išli všetci alebo jeden z nás zostal s malým doma. Proste je to tvoje dieťa, nemusíš sa nikomu spoveď prečo ho nedáš tam alebo tam alebo k svokre a ani nemusíš mať kvôli tomu výčitky. Príde čas, keď to možno ocenis a babke deti dáš ale povinné to nie je.

deti95060810
26. dec 2023

babke by som povedala že nech ešte troška vydrží a potom keď bude dieťa staršie jej na chvíľu dieťa aj povarovať dáte...
inak čo ja by som zato dala aby mne svokry pýtali moje deti...ani jedna ... vraj mali dosť svojich .

kubkovamama
26. dec 2023

S tým ne-kojenim,to mi dvihlo tlak,že nekoj aby som ja,babka znalá všetkého, mohla byť s bábätkom sama.A ťahať za ruky,do sedu predpokladanám alebo nasilu aby dieťa stalo,to poznám tiež,staré generácie.Proste keď nechcete, nedáte.V kľude,slušne vysvetliť prečo.Ono keď babky takto 24/7 tlačia na pílu,dosiahnu pravý opak.Az sa babka trochu upokojí,potom navrhnite na pol hodinku, hodinu, všetko záleží od malej koľko znesie.Ale ťahať za ruky aj napriek 100 upozorneniam,stačilo by mi na to aby som jej dieťa nedala.Jasne,že veľa ženám pomôže,keď babky berú deti,ale nie vždy je to dobré pre dieťa aj pre rodičov pokiaľ babky sú nerešpektujúce a netaktne otravné

mikitilik29
26. dec 2023

@mikadooo a čo že má 8 mesiacov. Ú nás dedo kočíkoval 3x denne malú. Do konca ju aj sám strážil pol dňa keď mala 6 mesiacov lebo ja som musela ísť do školy a muž bol v robote. Tiež niektoré matky to prežívate 🤦‍♀️

stanislavicenka
26. dec 2023

@mikitilik29 neprezivame. Kazdy sme iny. Ty si pravdepodibne nedojcila, tak to bolo jednoduchsie. Ja som dojcila skoro 2,5 roka. A keby aj nie, nebudem si dieta odkladat

autor
26. dec 2023

@mikitilik29 asi nemali stále blbé poznámky a tebe to asi vyhovovalo, dieťa nebolo ani na svete a už hovorila ako bude stále s ním, vlastne jej predstava je že ja ju mám nakojit prebaliť a odísť

mikadooo
26. dec 2023

@mikitilik29 a revala, hej? 3x denne v kočíku... A ty úplne pohodička, lebo ty si musela niečo iné. Ja som nemusela, bola som na materskej alebo rodičovskej. Keby som musela, mrzelo by ma to, ale nejak by som to predýchala. A určite by som potom neradila matke že no a čo, moc to prežívaš.

ivik4
26. dec 2023

Vsak kludne maj dieta zavesene stale na cecku, tvoja vec .
By ma zaujimalo skor ci tvojim rodicom dieta das

kandelabra
26. dec 2023

Nejde o babku, ale ja osobne neznasam praktiky typu "vsak dieta si zvykne". Ano, zvykne, lebo v tom veku nevie nic povedat, tak co mu ine zostava? A praktiky typu nechat vyrevat, tahat za ruky... jasne ze starsia generacia tak bola ucena, ale ak si babka ide svoje aj po vysvetleni, ze je to skodlive a preco, tak to mi vadi.
Nemala by som problem nechat dieta v tomto veku varovat na hodinku niekomu inemu, ale za predpokladu, ze tomu cloveku doverujem, a nie takto...

xckaret
26. dec 2023

Ty mas ale problemy

lienka.7
26. dec 2023

@autorka fakt to menej prežívaj...

tanyan
26. dec 2023

Našťastie obaja rodičia máte rovnaký názor... Nemusíš jej ju dávať vôbec... Ona mala svoje dieťa, toto je Vaše a Vy sa rozhodujete tak, aby ste boli spokojní. Blbé reči si môže babka strčiť za klobúk. Ja som moju odmietla dať aj do jednej škôlky kvôli tomu, že riaditeľka povedala: každé dieťa raz prestane plakať. Naše dieťa plakalo oba vtedy, keď ho fyzicky niečo bolelo. Inak nevidím dôvod týrať a trápiť vlastné dieťa.

autor
26. dec 2023

@ivik4 nemám dieťa zavesené na cecku si predstav a nie nedávam ju ani mojim rodičom, oni chápu že v kočiku nevydrží a nedožaduju sa na pol dňa 8 mesačného bábätka, keď bude staršia nevidím problém a ďalšia vec je že keď rodičom poviem že na šunku je ešte skoro tak jej ju nedávajú a keď to poviem svokre tak príde reakcia ale čo by bolo a hneď jej ju pcha

autor
26. dec 2023

@xckaret máš nejaký problém? Tvoja odpoveď mi ma ako pomôcť?

ivik4
26. dec 2023

Myslim ze chapes ze som to myslela obrazne to s tym ceckom 😀. Dieta nema len Vas, ale aj starych rodicov.
Ked si stotoznena so svojim rozhodnutim, nepytaj sa druhych mám .

luccija
26. dec 2023

Nechcete tak povedz ešte nie, až neskôr je uplakaná...alebo choď s ňou.asi si nevychutnala svoje deti a teraz je násilná a otravna🤪

martinusik91
26. dec 2023

Keď teba ani muža nerešpektujú, určite by som ju nedávala. Nechcem ta strašiť ale toto je len začiatok a keď si teraz nenastavite pravidlá a hranice, bude to ešte horšie. Proste neustup. Keď chce byť s babom tak nech je, ale tak ako vy chcete. Keď uvidíte že rešpektuje to čo poviete, potom by som ju dala. Moja nerešpektovala tak som syna nedávala. Potom som si povedala že už je hádam dosť veľký a dala som ho. Skončilo to tak že si zlomil ruku a dva krát ho operovali. Tak ho ubavili... Je to o človeku. Tu nájdeš ženy čo ťa chápu ale aj také čo to v živote nepochopia lebo to nezažili. Sú babky a babky. Tomu jednu typu babiek by som dala aj mesačne a tomu druhému typu babiek ani dvojročné nie.

deedol
26. dec 2023

myslim, ze sama mas dobry odhad na to, ako by sa svokra zachovala napr. pri tom kocikovani. ak je ten typ, ze bude silou mocou kocikovat revuce dieta, tak nie, nedala by som. (videla som aj take pripady, ze babky a dedkovia aj hodinu kocikovali placuce dieta, lebo "ono raz prestane"). to je pre mna nepripustne.

co sa tyka strazenia v domacom prostredi, na zaciatok s tebou alebo s muzom, ale ak vies, ze vas nerespektuje (napr. bude dieta tahat do sedu, posadzat, stavat, davat mu jest nevhodne veci atd.), tak proste nie. vy ste rodicia a ste zodpovedni za vase dieta a nesmiete dovolit, aby mu niekto chtiac ci nechtiac ublizoval, ci uz fyzicky, alebo psychicky.

avakona
26. dec 2023

@stanislavicenka ja plne dojcim, a keď mala dcérka dva týždne ju prvú krát moja mama strážila keď sme šli s mužom na narodeninovú večeru. Ono existujú aj odsavacky mlieka. Dcéra to prežila bez traumy😀 fakt to niektoré prežívate, a potom tu plačete ze deti nevedia vydržať same a plaču len co vytiahnete päty z domu.

queen_mary
26. dec 2023

Nemusis ju dat. Ale potom o 2 roky ale pri druhom dietati neplac, ze nechce 😅

maryetta
26. dec 2023

Pokial je nieco co ste jej vyslovne povedali ze si nezelate ako rodicia pre svoje dieta-za ktore ste zodpovedni vy nie ona-tak jej jednoducho na otazku kedy jej date vnucku odpovedat-ked budeme vidiet ze respektuje vase nazory ohladne vychovy.