Máte problémy so svokrami po narodení deti?

12. máj 2020

Ahojte,ani neviem ako zacat..chcela by som vediet ako to mate so svojimi svokrami vy po narodeni deti? Problem je,ze moja si velmi narokuje na nasu dceru a akonahle jej poviem,ze sa mi nepaci ked nieco s nou robi tak sa hned urazi. Vobec ma nerespektuje a ani sa o mna nezaujima,nepomahala mi ani pred porodom ani po porode. Odkedy som doma z porodnice si pride na kavicku a akoby sa pohrat s vnuckou. Som z nej psychicky unavena a som stastna,ked odide a najblizsie dni mam od nej pokoj.

nistika
12. máj 2020

nemáme my rovnakú svokru?? ale moj muž nema brata :D no je vela horších, ak pozrieš forum iným nevestám nadávajú, ohovárajú čiže my na tom niesme až tak príšerne. treba si určite nastaviť hranice. ja viem ono to nejde ani ja som dlho nevedela ako, kedže tá moja je strašne urážlivá a vzťahovačná, ale hold ak sa urazí, máš dva týždne pokoj. ber to tak.

jaass
12. máj 2020

sadni si s manželom a rozprávajte o danej situácii. Čo ti vadí, povedz mu, že si z nej unavená....

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mogaa
12. máj 2020

Prepáč a s čím ti má svokra pomáhať? Babky sú na to, aby sa s vnúčencami hrali a rozmaznávali ich a nie aby pomáhali nevestám....Buď rada že sa zaujíma o vnúča, jej pomoc ešte v budúcnosti oceníš a budeš rada že dieťa môžeš dať svokre napr. cez prázdniny ....

autor
12. máj 2020

@nistika podla tvojho opisu to tiez vyzera na tu istu osobu aj s tymi dvomi tyzdnami 😊 ano viem su aj horsie svokry,ale mne aj tato narusa moj vnutorny pokoj a neviem ako to riesit,lebo pred muzom sa hra na chudatko a ten ani nepipne

nistika
12. máj 2020

@nikolka1986
@mogaa tak žena po pôrode to má ťažké sama so sebou, má hormony fyzicke problemy z pôrodu k tomu nove babätko, v noci nespí asi velmi, navyše je to skok. zrazu sa nestará o seba ale o malého človeka a potrebuje si zvyknuť. k tomu chodi furt svokra ktorá čaká že ju bude nevesta obskakovať...dakujem neprosim. a ked este zacne zjapat kde ma tu kavu jak ta moja ....

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daganov
12. máj 2020

tak nikdy som neočakávala ani od svokry, ani od mamy, aby mi pomáhali, či už pred pôrodom, alebo po ňom. Dieťa je tvoje a tvojho manžela, vy dvaja ste na to, aby ste sa starali. Takže nevidím nič divné na tom, že príde na kávičku a pohrať sa. Že ťa nerešpektuje a nárokuje si na malá, ti je už iná vec. Tu by som jej dala jasnú stopku. Že sa urazí, ti môže byť srdečne jedno. Ja by som jej aj povedala, že si svoje dieťa budeme vychovávať podľa nás a kľudne sa môže aj uraziť, nič sa nezmení. Nie arogantným hlasom, slušne. A ide leto, otepľuje sa, dieťa do kočíka, do šatky a šup na výlety. Nie si doma, vybavené.

autor
12. máj 2020

@mogaa zle som to sformulovala, chyba mi taky akoby zaujem z jej strany. Ked som bola tehotna aj tesne po porode sa ani neopytala,ci mi nieco netreba. Uz v porodnici mi vytrhla malu z ruk a hodinu mi ju drzala otocena chrbtom ku mne.

nistika
12. máj 2020

no mas to tazke. ale ono to urcite casom prejde samo. mne pomohlo (a to mi poradil moj muž) že sprav si podla seba. tzn ze ak do teba huci a nerespektuje ta, zober dieta a nakrm ho uspi alebo co prave chces ty robit. dobre slovo neplati (tak mi bolo povedane) tak sa nebav usmej sa a sprav si. je to tvoje dieta. co ta bude ohovarat že si si nakrmila dieta proti jej voli? lebo ona mala pocit ze place kvoli niecomu inemu?

deti95060810
12. máj 2020

troška mi to nesedí...na jednej strane píšeš že ti nepomáha a na druhej že si nárokuje o malú.... však ak sa pohrá s deckom , zabaví ho nie je to pomoc? čo by si chcela aby ti poumývala riad, povysávala alebo akú pomoc očakávaš?
moja prvá svokra mi dala 2 týždne pred pôrodom umývať okná - ale tie čo boli do dvora a do poĺa a tie čo boli na ulicu tak umývala ona a s každým kto išiel po ulici drístala....
Súčasná svokra tej keď sme povedali či by nám nepomohla - viac detí a zdr. problémy, tak mm povedala aby sme dali decko do ústavu...a vraj budeme bez roboty...

nistika
12. máj 2020

@nikolka1986 ja som sa vcitila ,ja to mám doma :D

daganov
12. máj 2020

no mne by teda malú z rúk nevytrhla, to si buď istá. Taký cirkus by som tam narobila, že by odviezli na psychiatriu alebo mňa, alebo ju, alebo obidve. Čo si nesvojprávna? A tvoj muž tam stál a prizeral sa? Čo sa týka dieťaťa, pravidlá určujete vy, jedine vy dvaja.

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ovaaa
12. máj 2020

Svokra nie je povinna ti pomahat . Dieta ma dvoch rodicov na starostlivost aj vedenie domacnosti a to si ty a tvoj muz. Ako si narokuje na dieta? Je predsa babicka, nech si buduje vztah. Nech malu vezme von na prechadzku a ty si vyloz nohy a kavickuj. Vsetko je o komunikacii a tu ste asi nejak zanedbali. Aku predstavu mas o pomoci? Na jednej strane sa stazujes, ze ti svokra nepomaha na druhej strane ti vadi, ze nieco s nou robi a ze sa o teba nezaujima...

daganov
12. máj 2020

@ovaaa to nevyhovieš, keby si sa poskladala do kocky. Keď sa svokra nezaujíma, zle je, keď príde, tiež je zle, lebo sa zaujíma príliš. Jasné, že sú extrémy, ako tu bolo spomínané o tej pôrodnici. Ale tiež to beriem s rezervou. Mám na rukách dieťa, novorodenca, moje prvé, to jej ho svokra len tak vykmasla a ona ju nechala? Či sa o to dieťa šklbali? Ja si to neviem predstaviť. Keby mi ho brala násilím, skutočne urobím cirkus, ak povedala len daj a ona jej ho dala a následne nechcela vrátiť, povedala svokre dajte mi ho? Či len mlčala? To všetko sú len naše domnienky. Čo také robí s dieťaťom, že sa to neveste nepáči? Veď ju upozorním, ale aj to sa dá rôznymi spôsobmi.

simuskaaa123
12. máj 2020

Našťastie mama môjho ex sa odmlcala. Pred pôrodom sa vyjadrila, že ak malej krsna nebude sestra ex tak oni mi pomáhať nebudú. Aj tak je. Od Vianoc malú nevideli. Ex moze dôjsť 2x do týždňa za malou podľa súdneho rozhodnutia.. Chodí raz za mesiac.. A naposledy po mne vykrikoval, že ako si predstavujem že dokedy ju kvôli korone neuvidia jeho rodicia.. Pritom on mi vždy sám píše ze sa pôjdeme len prejsť po dedine y malou.. Ja som rda že mám pokoj a snáď je jeho frajerka naozaj tehotná alebo nech ma babo jeho sestra a ja budem mat kľud

mogaa
12. máj 2020

Myslím že svokra sa chová ako mama jedného z rodičov....Tvoja mama nechce vnúčatko popestovať a pohrať sa s ním? Svokra je tiež mama tvojho muža, vnúčatko je aj jej krv tak sa mu vytešuje.....Možno teraz to tak nevnímaš, ale naozaj buď rada že má vnúčatko rada a "vidí sa v ňom"....Ty ako nevesta budeš vždy len ženou jej syna, ale vnúčatko to už je niečo iné - je to aj jej krv....na tvojom mieste ju skôr poprosím nech vnúčatko pokočíkuje či povaruje a ty si môžeš povybavovať veci, nakúpiť, či len tak oddýchnuť...neber to že ti chce ukradnúť dieťa, mamou budeš vždy ty ale dopraj dieťaťu milujúcu babičku....

daganov
12. máj 2020

@simuskaaa123 pre teba len dobre, ešte by mi svokra diktovala, kto bude krstná, najmä ak vychovala ona takého tĺka

simuskaaa123
12. máj 2020

@daganov však práve. Ono to začalo tým, že mi kúpi kočík. Potom ze som pica a ona mi ho nekúpi, nech sa o mňa stará sestranica ktorá je krsna.. No a potom ze ho kúpi že čo vymýšľam.. Tak mi ho kúpila, po pôrode sme sa rozišli a kočík mi nedali

daganov
12. máj 2020

@simuskaaa123 ak by ma označila tak, ako si napísala, skončila by som s ňou navždy, bolo by skrátka dodebatované

aylinn
12. máj 2020

Svokra neni povinna pomahať ale nevesty musia robit otrokov zoseba česť vynimkam 😂👍 no to su mi veci.. keď chce kavičkovať a hrať sa s malou tak nech ťa zavola na kavičku knej , nech ti ju uvari pohra sa s malou a ty sed s vyloženymi nohami.

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daganov
12. máj 2020

@aylinn teraz som ťa nepochopila, prečo by mali nevesty robiť otrokov? Zaliať kávu a naliať niečo na pitie je taká otročina? Možno ty máš zlú skúsenosť, moja svokra je úžasná, zbožňujem ju.

autor
12. máj 2020

Mrzi ma,ze som v tej porodnici bola ticho a nic som nepovedala, lebo som nechcela robit rozbroje a odvtedy sa to mozno taha,ze si mysli,ze mi moze zobudit dieta,lebo ju chce vidiet a podobne..a tie rady typu,ze nechaj ju vyplakat,aby nebola rozmaznana.. A co sa tyka pomoci,stacilo by keby aspon obcas prinesie nieco co sa da zjest, lebo mozno som divna,ale ja pri malom dietati nemam cas ani varit a nie este vylozit si nohy a pit kavu.

aylinn
12. máj 2020

@nikolka1986
@daganov napisala som česť vynimkam 🙂👍

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daganov
12. máj 2020

@aylinn no len ja to vidím opačne, výnimky sú tie pribrzdené, čo diktujú nevestám, akej farby sedačku si kúpiť, skritizujú zásadne vždy, všade a všetko, ale ja vidím okolo seba prevahu a veľkú tých normálnych

daganov
12. máj 2020

vieš, myslela som si, že si nič nepovedala v tej nemocnici a nehnevaj sa, ale pri jednom dieťati nemáš čas variť? Ak teda nie je choré, alebo postihnuté, v takom prípade chápem, ale čo potom tie maminy s tromi, štyrmi deťmi? Skutočne nie je svokra povinná ti variť, nech navarí manžel., alebo postráži, keď prídi z práce a ty navaríš.