Nedôvera vo vzťahu

katinara
27. júl 2013

Ahojte, chcem sa ,, porozpravat,, vypocut si vase nazory na takuto vec...

S priatelom cakame dieta. Co sa tyka mna, nedoverujem mu. Viem v hlbke, ze mi je verny, ale proste ho upodozrievam stale, neverim mu.
Tiez mu neverim, ze ma miluje a to by som aj chcela vysvetlit, prosim nezlahcujte to, pretoze on to zrejme naozaj tak vnima ako rozdielne slova a vyznam ich... On je v citoch tazka povaha. Ja som nikdy nad vyznamom slov lubit a milovat nepremyslala, ale kazdy sme zrejme iny a on to ma postavene tak, ze lubit a milovat je unho rozdiel. Viem z nasich rozovorov, ze bol zamilovany velmi davno, asi pred dvanastimi rokmi a ze potom sice mal znamosti, ale nedokazal sa zamilovat, ze ich lubil, mal rad, rozumeli si...ale, ze nemiloval...pravdepodobne vie o com hovori a asi to ma skutocne takto postavene... Povedal mi, ze sa az do mna zamiloval a ja mu to nechcem, nedokazem verit, ze prave do mna... po tolkych rokoch a PRAVE DO MNA... stale sa ho na to pytam, neverim mu to, vyvraciam mu to a on mi vravi, ze mu ho to uraza a ublizuje mu to ked to spochybnujem, ze on mi da srdce na dlani, povie mi, ze ma miluje a ja mu ,, naserem do krku,, poslapem to a spochybnim... ze ho to boli... vravi mi ze mam v tom povrchny system, prenho, ze je laska svata. pytala som sa ho, ze preco ma miluje, zasa som mu to neverila, povedal, ze pre moje oci, preto, ze mam peknu dusu a preto, ze som verna a ze chapem inych. Aj tak som zas zacala s tym, ze ma nemiluje, ze neverim, ze sa po neviem kolkych rokoch zrovna do mna zamiloval... dalsia vec je, ze on je trocha taky vznetlivy, nikdy nepovedal nic vulgarne priamo mne, ale parkrat, ked som znova mala pochybnosti a zabijala som ho vecnymi otazkami a neviem cim, uz sa debata zvrhla do nervov vzdy a jemu vytiekli asi a povedal,,chod do pice,, ... ked sa ho opytam, preco sa tak so mnou rozprava a nevie sa ovladnut, tak mi povie, ze nikdy sa tak nevyjadril pokym som nevystupnovala vsetko tak, ze sa proste nevedel ovladnut, ze tlacim na pilu, ze on ma neklame a ja z neho robim hajzla ktory klame o tom co ku mne citi a ked zacnem este viac vrtat a vrtat, tak ze on sa nevie ovladnut a je to vonku... nikdy mi nepovedal ty krava, alebo p... len to chod do pice ked uz asi nevladal... a potom ked mi to povie, tak to ma utvrdi este viac v tom, ze ma nemiluje, nemohol by mi to predsa povedat... tiez dovod, preco mu neverim je sice stara vec, ale spomeniem aj to-na zaciatku nasho chodenia bol po rozchode s niekym koho lubil, nemiloval...viem to, pretoze este ked sme spolu nechodili a boli sme len kamarati, tak mi povedal, ze nie je do nej zamilovany, comu som vtedy nerozumela ako s nou teda moze byt, neskor ked som ho spoznala v tychto veciach sa mi to objasnilo-spominane-lubit-milovat... tak teda, na zaciatku nasho vztahu jej napisal sms-ze aj ked mu spravila urcite veci, ze ju lubi... dozvedela som sa to a hotovo, viete si predstavit... on mal na to vysvetlenie, ze on vie ako to myslel a preco to napisal...nieco mi aj viac o tom povedal, uz si nespominam... uz je zo mna dost vynervovany, berie leiky na tlak, vravi, ze sa nevie sustredit, ze stale je nervozny... neviem, uz aj stracam nad tym vsetkym nadhlad, taka som uz podozrievava a vymyslam konspiracky, ako to on ma, ako citi... preto by som chcela vase nazory, pretoze sa v tom uz sama stracam, kolko nad tym rozmyslam...dakujem vam.

katinara
autor
27. júl 2013

@cerez V pripade, ze s tym nezacnem nieco robit, co nemam v plane, to mozne je. Ja si dam sancu.

katinara
autor
27. júl 2013

@paulinka44 Diky... Ak nemas o tom problem pisat, mohla by si blizsie opisat svoje pocity vo chvilach, ked Ti neveril, alebo aj obecne?

sissmiss
27. júl 2013

@katinara ak zacnes chodit ku psych. a riesit tuto nedoveru ktora ma podla mna silny zaklad prave v tom co robila tvoja mama...tak mas sancu. Uvedomujes si svoj problem, super. Prvy krok vyborne. Teraz to dako poriesit. Len si dovolim zafantazirovat...tvoj otec, dobry, obetavy a cestny clovek ( nalepky ako aj tvoje, dobra, obetava, cestna, stotoznujes sa s nim, chces mat take dobre vlastnosti ako on) a niekto ako tvoja matka ho aj napriek jeho dobrym vlastnostiam podvadzala...Oplati sa teda byt taky dobry a cestny, mat take vlastnosti? A ma clovek take vlastnosti ak ma v sebe pocit (mozno) zrady ze sa prizeral podvadzaniu, klamaniu milovaneho cloveka a nezasiahol (mal vobec ako?). Rodicia nam davaju niekedy strasne tazke ulohy...napriklad odpustit im co nas so samej lasky k nim donutili urobit... Odpustit mame ze ta zradila a spravit ta spoluvinnou (nie si, no mozno sa tak citis), necinnou, postavit ta pred otazku co je horsie, klamat, povedat pravdu, co viac ublizi?
Podla mna riesenim je terapia...a tato "malickost" je tam hodna spomenutia.

paulinka44
27. júl 2013

Boli to pocity bezmocnosti, poznala som to už z jeho správania kedy mi dával najavo, že mi neverí. Nedôvera prináša stres a nervozitu do celého vzťahu, do domácnosti, do spoločne strávených chvíľ a v neposlednom rade aj do intímneho života - tam to bolo cítiť najviac. Prehodnoť svoje správanie voči priateľovi a aj keď ťa znova prepadne pocit nedôvery, snaž sa ho udržať na uzde a rob so sebou niečo, lebo prídeš o priateľa. Potom by si možno chcela veriť, ale už nebudeš mať komu.

katinara
autor
27. júl 2013

@sissmiss Takto som nikdy nad tym nepremyslala, je to zaujimave, velmi. Dakujem.

sissmiss
27. júl 2013

@katinara toto su take zakutia ze neviem ci sa do nich pustat pocas tehotenstva... mozno sa porad s regresnym terapeutom, dietatko je uz tvojou sucastou, viem ze regresni nerobia taketo veci pocas tehu... Ak sa da tak skus psychologa na pokec a ine pohlady na vec. Drzim palce. A musis odpustit aj sama sebe. Skus si predstavit ze si tam, vtedy, a vidis samu seba, mas 17rokov a zaroven stojis tam v tomto veku. Ako sa citi ta 17rocna ty? Vies jej so svpjim dnesnym rozumom, sposobom prezivania pomoct? Objat ju? Poradit jej nieco? Len fakt opatrne...

katinara
autor
27. júl 2013

@sissmiss pre mna exportny pohlad a sposob..diky, ja sa popozeram po niekom, niecom..

evabb35
27. júl 2013

@katinara pozri ešte ste len na začiatku vzťahu ... podľa mňa láska je skôr o skutkoch ako o slovách ... v mojom ponímaní ľúbiť niekoho znamená mať porozumenie, byť tolerantný voči nedostatkom, byť pozorný, nápomocný, tráviť s ním chvíle voľna a tak... zažila som vzťah plný krásnych slovných vyznaní a keď došlo na skutky, tak bolo po láske... a vy dvaja ste len na začiatku, čakáte dieťa a celú budúcnosť vášho vzťahu máte ešte len pred sebou, ešte sa váš spoločný vzťah, vaša láska len buduje... ono to všetko príde časom...príde dieťatko na svet, budete sa oň spoločne starať, spoločne zdieľať radosti a starosti s ním a všetky tie chvíle, ktoré vás ešte len čakajú, všetky vaše spoločné aktivity /rodičovstvo nevynímajúc/ poznačia váš vzťah a až potom sa ukáže, aký vzťah z toho všetkého vznikne. Buď do seba zapadnete ako dve ozubené kolieska alebo jednoducho to fungovať nebude a to bez ohľadu na to, či si budete denne vyznávať lásku, či budete váš vzťah preverovať...jednoducho vzťah, láska sa dopredu preveriť, oceniť nedá... jednoducho nedá sa to takto dopredu zistiť.

mamavera
27. júl 2013

@katinara riešiš nepodstatné veci a divím sa tvojmu manželovi, že to ešte vládze počúvať, ale pozor, onedlho ho to môže prestať baviť! Zaoberaj sa bábätkom, ktoré nosíš pod srdiečkom a nie tým, čím sa zaoberáš.

amadora
27. júl 2013

si na najlepšej ceste ako si pokaziť vzťah.... tak smelo do toho, pokračuj, never a čoskoro sa tvoje pochybnosti stanú skutočnosťou lebo toto prestane baviť každého chlapa

katinara
autor
27. júl 2013

@mamavera nie, pre mna su podstatne, ty ich vidis ako nepodstatne.Ja nie som Ty a Ty nie si ja, ale to urcite vies, z toho jasne plynie, ze pre mna kludne moze byt podstane to, co nie je podstatne pre teba. Ale dakujem za reakciu.

katinara
autor
27. júl 2013

@amadora pokusim sa tomu zabranit.Dakujem.

katka_grac
27. júl 2013

ked som citala o nom, tak akoby si pisala o mne... tiez to delim na lubit a milovat... a ked si pisala ako nanho stale tlacis a vypytujes sa, a omielas dokola to iste PRECO tak stupol tlak aj mne... 🙂 a vlastne si si tam aj sama odpovedala... nevypytuj sa stale dokola a mas pokoj... minimalne on urcite!!!

mamavera
28. júl 2013

@katinara to máš pravdu, že ty nie si ja a ja nie som ty, ja som sa totiž v živote môjho partnera nepýtala, či sa do mňa zamiloval., či ma ľúbi alebo miluje, neriešim to, nerozprávame sa o tom, je to pre mňa nepodstatné. Nezniesla by som, keby ma on stále terorizoval podobnými otázkami, ako ty svojho manžela. Nechápem, na čo by som sa pýtala sále do bezvedomia ja jeho, či ma ľúbi, či ma miluje....keby mi odpovedal milujem ťa, tak čo, mala by som mať dušu na mieste, alebo ho bombardovať ďalšími nezmyselnými otázkami? Pre mňa je dôležité, že je tu vždy, keď potrebujem s niečím pomôcť, že sa o mňa stará, keď som chorá, že nakúpiť, umyť riad alebo oblok nie je pre neho neriešiteľný problém, že má potrebu ma objať a pritúliť si ma aj bez jasných zámerov 😀 😀 😀 , nepotrebujem aby mi lásku vyznával slovne. A ako som mu lásku naposledy vyznala ja? Poslala som mu SMS - Chýbaš mi. Chýba mi tvoja vyšportovaná postava. Chýbajú mi tvoje mocné ramená, tvoje veľké dlane. Ďaľšia SMS - nakúpila som v Kauflande a nevládzem dotlačiť plne naložený vozík k autu 😀 😀 😀 . Napriek tomu, že som si z nášho vzťahu robila srandu, vedel, že mi chýba naozaj, rozumieš? Keď svojmu manželovi nedôveruješ, prečo s ním čakáš dieťa? A čo keby sa mu podarilo presvedčiť ťa, že ťa naozaj miluje a je do teba zaľúbený, veď tento stav nemusí trvať o rok, o päť, môže sa zaľúbiť zase do niekoho iného - bohužiaľ stáva sa. Keď sa budeš k manželovi správať tak, ako sa správaš a dostávať ho svojimi otázkami do nepríčetnosti, sama ho vženieš do náručia druhej ženy a to hádam nechceš. Užívaj si pekný vzťah, buduj si ho, mysli na to, že teraz tebou kmášu hormóny a tie ovplyvňujú tvoje myslenie. Keby si si nevedela dať rady, návštevou psychológa nič nepokazíš. A najmä - o chvíľu - po narodení drobčeky ťa zaplaví také more lásky, aké si živote nezažila. 🙂 🙂 🙂 🙂

mamavera
28. júl 2013

@katinara sorry priateľ, nie manžel 🙂 , verím, že svoj problém, teda to, že ty to pociťuješ ako problém, po narodení dieťať v kolotoči kojenie, prebaľovanie, kúpanie, uspávanie, príkrmy....nebudeš mať čas riešiť.

mamavera
28. júl 2013

@katinara prepáč, že to píšem ako hokej - na tri tretiny 😀 , ale až teraz som čítala celú diskusiu, určite, to, čo si prežívala, keď mala mamina milenca ovplyvnilo tvoje myslenie. A aj to, že si človek citlivý, píšeš, tvoje myšlienky sa uberajú iným smerom, ako myšlienky ženy, ktorá rozmýšľa nad tým, kde sú kabelky v akcii a či jej sekne nová farba na vlasy...Tú knihu Päť jazykov lásky si zožeň, lepšie pochopíš sama seba a partnerovi sa zver s tým, čo si prežila, keď si mala 17, čo ovplyvňuje tvoje myslenie a cítenia a pochopí zase on teba. A povedz mu zároveň, že sa pousiluješ s tým vysporiadať, či už sama, alebo s odborníkom.

sashabb
28. júl 2013

@katinara sorry ale prídeš mi ako 15-ročná pubertiačka, ktorá nemá čo robiť, tak rieši sprostosti ...

petraxy6
28. júl 2013

@katinara máš veľmi nízke sebavedomie a myslíš si, že tebe sa to nemôže stať že ťa niekto môže milovať. Nerob to a začni veriť najskôr sama sebe. U neho je to jasné, že ťa miluje. A to že ťa poslal do péčka - to už by som asi ani ja nemala nervy, keby som ti povedala že ťa milujem a ty by si si našla 1000 dôvodov, že prečo neveríš 🙂 Myslím si, že máš blok z matky. tak by si to mala začať riešiť 🙂

katinara
autor
28. júl 2013

@sashabb co je sproste u Teba, nie je sproste u mna, je nas asi 6 miliard a je to pestre, kto co ako vnima. napriek tomu mas pravo znosit to pod ciernu zem a nazyvat to sprostym, len preto, ze to vidis inak. ale to je, no, take pubertacke... Takze sme si kvit.

actimela
28. júl 2013

@katinara myslim,ze problem je v Tebe a nie v nom--stale nieco hladas na nom,co Ti vadi a podrypavas ho..Ziadny muz nie je dokonaly a ani ziadna zena na svete...nezijes v rozpravke-zacni zit konecne!!! Vaz si co mas teraz a neries minulost....sama sebe ublizujes ☹ MILUJE TA!!!! chapes??? 😉 🙂

katinara
autor
28. júl 2013

@mamavera ake citlive a nezne 🙂 dakujem

katinara
autor
28. júl 2013

@amadora ale ja nechcem pokracovat, ale dakujem za radu, ze by som mala.

katinara
autor
28. júl 2013

@katka_grac 🙂 si ma rozosmiala, ze ,,stupol tlak aj mne,,a aky v tom vidis rozdiel, mozes par slovami? Mozem aj otazku naviac? Uspokojila by si sa, bola by si spokojna, keby Tvoj partner, manzel, vnimal tiez tie dve slova ako rozdielne a ,,len,, by ta lubil, proste nemiloval by Ta? To nema nic spolocne uz ani s mojim problemom, len ma to zaujima, nakolko to tiez vnimas ako dve rozdielne veci. Dik.

sportacus
28. júl 2013

@katinara Neni si ti nahodou moja frajerka? 😀 Presne akoby som čítal tu moju. Nechápem Vás baby načo to potrebujete vedieť?! VeĎ keď chlap povie milujem ťa ja neviem. Moja frajerka robi presne toto isté. Furt sa ma vypytuje či ju milujem a stále dokol a neveri mi mne idu prasknuť z toho nervy a pár krat sme sa do krvi pohádali a vynadal som jej do zakomplexovanej chuderi. ALe tak ona ma len 25 ja 32 ale aj tak neskutočne ma s tým vytáča furt fut rýpe do mna s týmito slovami. Načo potom máte chlapa keď mu neverite? Ja sa nebudem čudovať keď ho dovedieš na psychiatriu lebo ja som už jednou nohou tam! 😀 😀 😀

moonlight1210
28. júl 2013

Ty by si mala v sebe ako zaklad vyriesit nedoriesene pocity okolo nevery tvojej mamy. Ja mam dojem ze tam e pes zakopany. A tiez istu dvojtv arnost tvojho otca ktory tvrdostou zakryval seba.
Myslim ze nevera tvojej mamy vyplynula z dvojtvArnosti tvojho otca (jedna vec je vediet, ze ma len okolo seba hradbu a druha pod tou hradbou cely cas zit a nebyt pusteny dovnutra).
Podla mna si si naroky na seba dala prave preto ze aj ty sa bojis pustat ludi dnu. A preto vlastne stale vynucujes dokazy, vyvracias ich a vynucujes si stale dalsie a detailnejsie. Nacerpala si pocit ze cenna si len ked si niekto a treba to dokazat cinmi. Preto si si aj nasla partnera s tazkou povahou lebo to bola ticha vyzva.
Vies svetu ukazat ze si len clovek? Svoje chyby? Svoju nedokonalost? Nebojis sa jej?

petraxy6
28. júl 2013

@katinara dobre to vystihla @moonlight1210 😉 Je dobré, že to riešiš. Ja som bola taká ako ty. Môj to so mnou vydržal 16 rokov 😀 Teraz som všetko pochopila čo som robila zle, čo som si nevážila, lebo som NEVERILA 😉 A vlastne tým, čo mi urobil, mi otvoril oči. Ja mu vlastne ďakujem, lebo som našla príčinu môjho bloku a teraz už je len na mne čo s tým urobím. Ale jedno viem, neurobím už takú chybu ako som robila 🙂

katinara
autor
28. júl 2013

@sportacus 😀 aha, no mam na Teba kopu otazok, mily clap...ale nie 😀 ked chlap povie milujem ta tak nevies? ehm, dobre 😉

katinara
autor
28. júl 2013

@moonlight1210 ,,preto si si aj nasla partnera s tazkou povahou, lebo to bola ticha vyzva...,, Dakujem. A dakujem vsetkym, ktori prispeli svojim pohladom, nazorom, vacsia cast z vas ma donutila minimalne sa zamysliet,pozriet sa na to z inych uhlov, diky za ochotu.

sportacus
28. júl 2013

@katinara teraz som zas pre zmenu nepochopil ja 😀 😀 😀

sashabb
29. júl 2013

@katinara keď si prečítaš túto "tvoju" tému tak hádam uvidíš, že si jediná ktorá to vidí inak. My všetci to vidíme normálne a rovnako. Ty by si mala isť zrejme v prvom rade za nejakým psychológom (a to myslím v dobrom).
Ty si zrejme neuvedomuješ, že svojími zbytočnými otázkami ničíš svojho partnera, a doslova ničíš váš vzťah. Prečo si vôbec s ním keď mu neveríš? prečo si sa rozhodla mať s nim dieťa, keď mu neveríš že by ťa mohol milovať?
Veď ostaň sama, a nebudeš mať vôbec takéto problémy a tvoj partner si nájde ženu, ktorá ho bude milovať tiež tak ako on ju a budu spolu šťastný.
Silno pochybujem, že tento Váš vzťah bude prosperovať...
Nieje ti to trápne stále to z neho dolovať? Mne príde skôr, že si potrebuješ dokazovať aká si super a úžasná a len potrebuješ počúvať dané slová aby si sa v tom utvrdila. 🙄