Nefungujeme ako rodina

majkagv
21. máj 2015

sme spolu 11 rokov, mame dve deti. myslim si ze uz davno nefungujeme ako rodina. muz zaraba ja som na materskej. chodi na tyzdnovky, ked pride jeden den vsetko ok na druhy sa uz nerozprava z nicoho nic ak ano len vyvolava intrigy, zjape po detoch, nadava, cele dni vysedava na internete alebo pri telke. ked sa s nim chcem porozpravat odide, ze ho to nezaujima on zaraba. niekedy ked pride navsteva sa sprava ako by sa nic nedialo. navrhla som mu poradnu no odmietol. rozvod tiez ze mi tu radost neurobi mam mu ju urobit ja? deti sa ma stale pytaju preco je ocko taky, preco sa snami nehra, preco nam nadava? su to velmi sikovne deti slusne zo vsetkym mi ochotne pomozu dobre vysledky v skole. mam pocit ako keby vlastnemu dietatu zavidel uspech. poradte co robit ako dalej

bonaqa2013
21. máj 2015

@majkagv takéto správanie skôr signalizuje, že mu idete na nervy. Nemá náhodou niekoho? Môj brat sa tiež tak choval k manž. potom požiadal o rozvod. Samozrejme že si našiel inú. chlapi sú už takí.... keď niekoho milujeme, spravili by sme pre neho aj nemožné... A to chovanie je tak isto iné....

pribinak
21. máj 2015

Hm, nebavi ho to s vami :( smutne

Si na tahu, teba to s nim takto bavi?

timea7
21. máj 2015

@majkagv na rovinu mu povedz, že takto si rodinu nepredstavuješ, ak má nejaký problém, alebo sa mu niečo nepáči, nech otvorenie povie, nie ste malé deti. Ak sa mieni takto chovať, tak ťa k tomu rozvodu skôr či neskôr doženie. Ak sa nechce rozprávať, tak mu napíš list, alebo pošli mail, keď bude preč, opíš mu tam, ako sa cítiš, ako sa cítia vaše deti - ale bez výčitiek a že chceš s tým niečo robiť. Ak chce s tým niečo robiť aj on, najbližšiu sobotu idete spolu niekde von- kaviareň, reštaurácia, varovanie zabezpečíš. Potrebujete si toho povedať veľmi veľa. Ak nemá záujem, ak ťa zase odbije, začni sa pripravovať na život bez neho, odkladaj koľko môžeš, hľadaj si prácu. Spolužitie s mužom, ktorému ide žena aj deti na nervy, je strašné. Možno si zvykol na týždňovkách žiť ako slobodný, bezdetný, ale zabúdať, že má rodinu je veľmi detské....

ivett1
22. máj 2015

@majkagv no, ak to berie tak, že ti "tú radosť neurobí"...tak si ju urob ty ...povedz mu to ..."tak dobre, podám žiadosť o rozvod ja..." ... ale aj tak by som ešte skúsila rozhovor a nejako z neho vypáčiť, či mu naozaj "leziete na nervy vy-teda jeho rodina" alebo ...ešte je tu tá možnosť, že mu lezie na nervy jeho pracovný život, teda, že je frustrovaný z toho, že odchádza na týždňovky a vy ste doma ...možno ho vnútorne zožiera práve toto, ale nechce si to priznať (aj tvoj postreh, že akoby závidel deťom úspech, môže prameniť z toho, t.j. "závidí" vám spoločný rodinný život a že ti deti pomáhajú a poslúchajú ťa, sú viac s tebou a možno všetko s tebou aj riešia a on sa cíti nepotrebný ...) ... a možno ti to už aj niekedy povedal, že on musí celý týždeň makať atď. , len sa to nestretlo s nejakým účinkom, lebo asi nie je iná možnosť riešiť pracovnú otázku...
no, za pokus to stojí , ujasniť si takto vzťahy ... horšie bude ak si už zvykol na život bez vás a potom treba všetko triezvo zvážiť a pripraviť sa na to, že zostaneš sama s deťmi ...

natalym
22. máj 2015

Postaviť sa tomu čelom a všetko mu povedať tak ako si to povedala tu. Nahlas a dôrazne.

majkagv
autor
22. máj 2015

mna to uz dlho takto nebavi, snaha o tom sa rozpravat ja marna jednoducho daj pokoj, kvoli detom sa snazim s nim nejako zit, ale uz pozorujem ze aj deti snim uz sami nechcu byt, zacal mi vykrikovat ze ich ovplyvnujem a huckam proti nemu co som nikdy neurobila. boli sme v restauracii zapol mobil a cely cas bol na internete bolo to trapne az sa hambim s nim este niekde ist. nechapem na aku tarchu som mu? potom asi skor deti stale im hovori leziete mi na nervy, som stoho smutna nakolko mozem s hrdostou povedat ze su to slusne deti reakcie okolia to len potvrdia, mame upratane navarena oprate, pestujem bio zeleninku pre nas, mam pracu na doma kde si popri meterskej privyrobim 150 e, aj som sa zamestnala ale maly ma zdravotne problemy musela som ostat doma no a to mu strasne vadilo ze chodim. v poslednom case stale rozmyslaam nad rozvodom ale ak odist tak niekam daleko od neho

majkagv
autor
22. máj 2015

ja sa postavim celom len on chrbtom a jeho reakcia " len si povrav", neviem ako este s nim komunikovat

nezabudka1410
22. máj 2015

@majkagv Deti netreba huckať, Deti vidia a veľa vycítia. Majka, premysli si aj ako s bývaním a všetko ak by si sa rozhodla pre rozvod. Veď aj tak žiješ sama. Bolo by to to isté. Len by si cez víkend neprala veci a možno by ste nesexovali . Myslíš že má zmysel sa s ním ešte rozprávať. Niektorí muži nerozumejú, čo im my ženy chceme povedať.
A ak ste sa o tom už rozprávali , či pokúsili rozprávať, možno ešte jedno ´dalšie rozprávanie nepomôže. Nič neporieši. A niektorých mužov tieto rozhovory vytáčajú a aj tak to nepadá na úrodnú pôdu. Musel by chcieť. Možno ani nemá nikoho, len si odvykol. Keď je na týždňovke je nezávislý, robí si čo chce. Nemá na starosti deti, nepotrebuje sa s Tebou radiť o ničom, nesmeje sa s Tebou, ani netuší s čím sa boríš každý deň. Asi ho otravujete. Možno by stačilo iba zopár otázok. Bez emócií. Vecne. "Počúvaj, ja to vidím takto a takto." Nepáči sa mi to. Nie som šťastná. Už nie som s Tebou šťastná.

nezabudka1410
22. máj 2015

@majkagv Tak už nevrav, prines mu žiadosť o rozvod.

natalym
22. máj 2015

@majkagv Vieš čo ja si myslím, že to nie je také vážne. Asi si zvykol na ten týždňovkový život, je tam sám, no čo večer bude robiť, je na nete. Možno aj závidí, ste zladený s deťmi, on je mimo hry.
Neskúšala si si s ním večer chatovať napr. ? Možno by ste si povedali veci, ktoré si osobne neviete povedať.
Skús sa na to pozrieť z jeho strany. Chodí do roboty, nosí prachy, vy vlastne bez neho viete fungovať, chápeš?
Možno netreba hovoriť, dotýkaj sa ho, prejav mu lásku, miluj sa s ním, bude mať lepšiu náladu. Môj manžel chodil tiež dlho na týždňovky, nevedeli sme spolu fungovať ako rodina, ja som ho vylúčila z hry, nezapájala som ho, preto aj dnes máme problémy, lebo teraz sme zase stále spolu, už by som to tak nerobila.
O tých deťoch by som mu povedala, že sú smutné, že stále na nich kričí, že chcú byť s ním.

natalym
22. máj 2015

@majkagv Neuvažuj o rozvode. Toto nie sú dôvody na rozvod. To sú dôvody na nápravu.

jane_p
22. máj 2015

Ahoj, je smutné, ako sa k vám správa. Myslím si, že je to tým, že chodí na týždňovky. Je veľa mužov, ktorí žijú takýmto životom. Sú v robotách, na ubytovniach, ... majú tam svoj kľud, svoj režim, robia, čo im vyhovuje. Potom prídu na pár dní domov a je to zrazu iné. Niekto od nich niečo chce, niekde sú topánky špinavé, deti sa zamažú, plačú, .... niečo od nich chceš a zrazu je problém. Lebo si nemôže ľahnúť, čítať noviny, pozerať televízor.. niečo ich vyrušuje. A tak to riešia krikom, bitkou a pod. Myslím, že by ste sa o tom mali porozprávať a popremýšľať, či by nebolo možné nájsť si prácu, kde by bol každý deň doma. Samozrejme musí byť pracovná príležitosť (bez peňazí sa ťažko dá žiť) ale niekdy je lepšie žiť s menším rozpočtom ale žiť pokojne.

martinkabe
22. máj 2015

Ahoj, zamysli sa nad tym aky zivot ma tvoj manzel. Cely tyzden je prec mimo rodiny. Rano ide do roboty a potom na ubytovnu.. ake ma emocionalne uspokojenie? Kam chodi za kulturou? Ako sa stara o deti? Vidi ich vyrastat, smiat sa? Nie je len chodiaca penazenka?
Potom sa necudujme, ze vela chlapov na tyzdnovkach sa "zopsuje" pripadne najde nahradu v alkohole.
Moj otec takto bol na tyzdnovkach 20 rokov. Vnimala som ho ako nejakeho chlapa co nam ma doniest peniaze. Ze prisiel na dva dni pocas ktorych zasa robil doma opravy alebo sa snazil vychovavat? To ma skor otravovalo. Jenoducho bol navyse. Teraz po tych rokoch uz je doma a stazuje sa, ze nemame s nim nejaky hlboky vztah... ale cas, ked sme sa chceli, ako deti, maznat uz nie je. Zaciname mat svoje rodiny a svojich partnerov.
Moja rada? Zrus tyzdnovky alebo sa prestahujte za nim... takyto vztah nema zmysel a kvoli detom ostavat vo vztahu je zbytocne ...

majkagv
autor
22. máj 2015

To nemyslim ze by bolo tyzdnovkami, robil 3 roky tu bol stale doma a bolo to to iste este horsie ja som bola ticho, a ked som chcela aby nieco urobil bola som pi.. Jeb.... Lebo on chodi do roboty. A vela inych veci vykrikoval a urazal. Viem ze to neni v poriadku kamaradky maju muzov na tyzdnovkach a v zahranici a ked vidim ako ked pridu domov sa tesia s detmi a uzivaju spolocne chvile. Nemyslim si ze od neho doma vyzadujeme nejako vela.

natalym
22. máj 2015

@majkagv On Ti nadáva do píč a jebniutých? Žene, ktorá mu porodila deti? Papuľu by som mu rozbila, hocičím čo by som mala v ruke. Ako reaguješ na toto?

mima4
22. máj 2015

@majkagv

no ked zijete oddelene, ani sa necuduj, ze vas vztah dopadol ako dopadol. Aby otec bol v rodine len na vikend, je velmi malo!!!! Nielen ako otec, ale aj ako manzel...
Pises, ze 3 roky robil doma a nadaval ti vulgarne..a teraz si na materskej... cize si sa s nim rozhodla mat dalsie dieta??

Bud klames a nikdy ste nemali normalny vztah alebo si typicka "obet" a on typicky "tyran"... ktori sa proste nasli

natalym
22. máj 2015

Baby, môj muž je teda riadne číslo, ale takto mi nikdy nepovedal.

mima4
22. máj 2015

@natalym
takuto vulgarnost som videla aj u paroch...co spolu iba chodili... a pravdaze zena sprosta jak tago... este sa za takeho blba vydala pripadne si nim dala narobit deti aj ako slobodna....

natalym
22. máj 2015

@mima4 Toto je jedna z vecí, čo si na ňom cením, že sa takto nevyjadruje. Ale zase on vie ublížiť aj pohľadom, keď to na neho príde. 😀

natalym
22. máj 2015

@majkagv Tak potom bol taký vždy, odjakživa. A vlastne si rada keď je na tej týždňovke. Tak mu povedz, že stačí keď príde raz za mesiac s výplatou s takýmto chovaním.
To by u nás bola iná mela. Lopata, taniere by už lietali.

mima4
22. máj 2015

@natalym take slova nepatria do rodiny..co si z toho nesu tie deti? Od mala vnimaju chore a narusene vztahy ako nieco normalne, bezne, prirodzene... a s velkou pravdepodobnostou dievcatko si v dospelosti najde rovnakeho kretena a chlapcek bude sa k svojej zene spravat ako k handre...

natalym
22. máj 2015

@mima4 Áno také slová nepatria do rodiny. Lenže deti ich iste raz započujú inde a mali by vedieť čo to slovo znamená a ako sa používa, resp. nepoužíva. Tiež majú vedieť, že jeho rodičia majú právo na hádku, rozhovor, majú právo byť rozčúlení, smutní, zúriví.
Ale tiež by mali vedieť, že napriek občasným búrkam sa majú radi a oni s ich hádkami nemajú nič spoločné.

mima4
22. máj 2015

@natalym
ja som zas toho nazoru, ze pred detmi si nemaju riesit rodicia spory medzi sebou... to si maju riesit separatne bez deti...
To ze ich deti zapocuju inde, neznamena, ze sa maju tie slova pouzivat aj v rodine. Je nieco ine vysvetlit dietatu, ked sa stretne s takym slovom a nieco ine titulovat tak niekoho...

natalym
22. máj 2015

@mima4 A ako inak sa majú naučiť konštruktívne hádať? Resp. že niekedy treba zvýšiť hlas? Kde sa to majú naučiť?

tykat
22. máj 2015

Tak keď chodí na týždňovky ono to nie je nič "pre rodinu"...víkend strávi ako na návšteve, je to veľmi vyčerpávajúce, niekomu to nevadí ale niekomu týždňovky rozhodia celý život. Snažila by som sa mu pripraviť pekný víkend, čo má rád? čo ocení? Dobré jedlo? Alebo možno jeden deň osamote? To musíš vedieť ty. Podľa mňa je totiž večne nervózny z toho že je cez týždeň preč a príde len na víkend. My sme tak žili rok a poviem ti nikdy viac. Museli sme poriadne zaťať zuby aby sme to ustáli.

timea7
22. máj 2015

@majkagv Si šikovná mladá žena, ktorá zvláda všetko sama, ešte si dokáže aj privyrobiť, na čo ti je taký muž, teda okrem toho, že ťa finančne zabezpečí? Máš právo mať v mužovi oporu, človeka, ktorý ťa vypočuje, pohladí, porozpráva sa s tebou, teší sa na teba a nie hulváta a primitíva, ktorý ti vulgárne nadáva a deťom vykrikuje, že mu idú na nervy....Skúsila by som ešte ten list, alebo mail, ako som ti radila včera, aj keď úprimne - veľmi neverím v nejakú zmenu....a pripravuj sa na život bez neho. O rok, dva budú deti staršie, ak s zamestnáš, na deti ti bude platiť, nepotrebuješ pri sebe takéhoto človeka.

majkagv
autor
22. máj 2015

este mi tie slova pred detmi nepovedal mozno ak zaculi ale vela sa snimi rozpravam a vysvetlujem co sa smie co nie co ja skarede ze sa to nema v zmysle ze ma ocko toho vela alebo ho niekto nieco nahnevalo ved ono to bude dobre, poprosila som ho aby sa pred detmi spraval slusne. niekedy to lietalo aj u nas ale nemam na to kupovat nove tak sa to pokusam akoze nevsimat a nedat sa vyprovokovat.

peneloppe
22. máj 2015

@majkagv

Mne to pripada tak ze manzel si od vas odvykol. Chodi na tyzdnovky, tam ma iny rezim, zije si skor ako slobodny chlap, bez zavazkov. Potom pride domov na vikend a vy mu zrejme idete na nervy.
Treba sa na rovinu porozpravat. S chlapmi je to tazke. Moj manzel je s nami kazdy den, ale tiez mam pocit ze mu niekedy lezieme na nervy. 😀 Jeho idealny relax je pri telke alebo na tablete.
No ja ked sa postazujem, tak sa snazi.
Neviem co ti poradit. Normalne sa s nim porozpraj ako s dospelym. Skus naplanovat nejaky fajn program na vikend ked pride domov. Neviem aku ma pracu, ci manualnu, fyzicky narocnu. Mozno mu dopraj trosku oddychu najprv a potom niekam vyrazte. Ukazte mu aka ste skvela spolocnost, kolko zabavy si spolu viete uzit. Chodte do aquaparku alebo niekam kde vies ze sa deti spolu s manzelom vysantia a budu z toho same prijemne zazitky. Uvidis ako bude reagovat. A potom sa ukaze ci by vam to este ako rodinke klapalo a ci ma vyznam sa snazit dalej.

mima4
22. máj 2015

@natalym podla mna medzi sebou a usmernovanim zo strany rodicov...