Nemám rada partnerovu rodinu

2. aug 2022

Mám taký problém,s partnerom som rok a niečo,no z duše nemám rada jeho rodinu,trávenie času s nimi fakt len predychavam ,no problém je že partner ich má až veľmi rád,predsa je to jeho rodina,no mne skôr nevyhovuje to že oni sú takí proste veľmi šetrni aj jeho sestra s deťmi bože chrán aby niekam sa šli najesť a tak,minule sme boli na výlete 2h od nášho bydliska a oni si nabalili rezne a jedli ich na pumpe nehovorím treba šetriť ale oni snáď šetria na všetkom,a jeho mama so sestrou sú ešte také typy že pre deti by sa aj rozkrajali a ja zas taký typ nesom a sa bojím že ako to bude brať partner v budúcnosti,ja si chcem život užívať,chodiť po dovolenkách ( samozrejme z vlastných peňazí ) ísť niekam do reštiky,na výlet ,no mám pocit že partner po nich zdedil tu prílišnú šetrnosť ,že chce veľa variť a bože chrán ísť do reštaurácie a to robí v zahraničí a býva u rodičov tak nemá až také výdavky lebo zarobí tam nadštandardné ,ale čo z toho keď aj tak je lakomy

deti95060810
2. aug 2022

a teraz by sme ti mali pomôcť ako ich prevychovať, alebo ako znie otázka...
myslím že by si mala popremýšľať či tento chlap je vhodný pre teba, pretože ti musí byť jasné že len veľmi ťažko sa bude prispôsobovať tvojim predstavám...

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
2. aug 2022

@evamarek77 ale ja študujem tak ja nemám toľko peňazí aby som ich pozyvala,ale partnera nemám problém to ideme väčšinu pol na pol

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lintu
3. aug 2022

partner je "božechráň, ísť do reštaurácie", ale inak ho nie je problém pozvať 🙄
tak ako teda?

hermiona12
3. aug 2022

Budete mať potom problémy v domácnosti, výdavkoch , proste všetkom čoho sa týkajú financie , to už vidíš teraz že máte rôzny pohľad na spôsob života s finančnej strany no to je dôležité a dosť.

ada309
3. aug 2022

Nie je nic horsie ako lakomy žgrloš alebo ziarlivec... nuz, popremyslaj☝️

janetinka27
3. aug 2022

vela ludi si na vylet zabali jest, nemusia hladat restauraciu alebo jest halusky z prasku za 8e na nejakej chate. je to ich vec.
ty si este studentka a uz vies, ako sa maju stravovat rodiny s detmi. chod do restauracie a zaplat im jest a potom sa pozeraj ako to rozvrtali a nic nezjedli s pytali miesto toho palacinky😀
ked pises, ze idete s priatelom v restauracii pol na pol, tak zrejme on do tej restauracie ide s tebou. platenie alebo dovolenky, uzivanie penazi, ktore reste nemas, si dohodnite vy dvaja, je to o komunikacii. inak mnohe pary idu pol na pol a to dokonca aj v manzelstve.

elizabet173
3. aug 2022

jeho rodinu by som nechala bokom, je to ich vec, ako žijú, ty s nimi žiť nebudeš. Si ešte študentkou, nezarábaš, sama neskôr uvidíš, koľkokrát si budeš môcť zo svojho príjmu dovoliť dovolenku alebo obed v reštaurácii, aby to nenabúralo vážne váš rodinný rozpočet. Dala si málo informácií, ale všímaj si, či má priateľ problém ti zaplatiť kávu, zmrzlinu, lístok do kina, na plaváreň - takéto sumy by od neho mali byť samozrejmosťou, ak ty študuješ a on pracuje. Neviem, či máš nejakú brigádu, asi áno, keď si platíš v reštaurácii svoje. Rozprávali ste sa o tom, ako to vidíš ty a ako to vidí on? Bez osočovania jeho rodiny, samozrejme. Prečo si myslíš, že je nimi veľmi ovplyvnený? Myslieť si je jedna vec, rozprávať sa o tom druhá

hendikep
3. aug 2022

no vidíš nemáš nato aby si ich pozvala, možno ani jeho sestra nemá na platenie niekoľkých porcií deťom, to sa potom pekne znásobí keď neplatíš len za seba. Si myslím že už ten rezeň je pri dnešných cenách nadštandard, pochopíš keď budeš mať sama deti že nebudeš v reštike každú chvíľu 🤷‍♀️

nika11103
3. aug 2022

Joj moja , ja som bola taká istá . Doma som rodičom v 18tich vykrikovala že ja nebudem variť nechcem sa to naučiť ja budem chodiť len po restikach a objednávať si domov . Po desiatich rokoch je to tak , že restika naozaj raz za čas pri nejakej výnimočnej príležitosti , objednávka domov raz mesačne . A ja varím a varím a navarím aj na dva dni . A vôbec mi to nevadí . Tak to má byt ☺️ Život tá naučí . Prídu deti a trikrát si rozmyslis, či pôjdeš jesť von alebo si doma uvaris 🙂

sjuzi
3. aug 2022

@nika11103 pod toto sa podpisujem, takých múdrych nás bolo viac 😆 a veru už aj tie šnicle snažím aj ja na výlet pre mojich 3 chlapov. Človek rokmi a skúsenosťami sám zistí...

kailla_laura
3. aug 2022

s partnerom si berieš aj celú jeho rodinu, tak si to treba dobre zvážiť, ty budeš jej súčasťou 🤷‍♀️každému vyhovuje niečo iné

clarissa96
3. aug 2022

@sjuzi @nika11103 tiež sa hlásim 🙂 pre dcéru nosim vždy tašku jedla, aj pitia, má kopu potravinových alergií, a často namiesto vyjednávania čo môže zjesť v restauracii, mam po ruke svoju stravu .. takze vlastne pôsobíme ako lakomci 🙂

tykat
3. aug 2022

Ved casom sa rozidete a bude po probleme. Najdes niekoho a kym si viac vyhovujes a kto bude mat podobny pristup k peniazom ako ty.
A niektori ludia proste nie su ochotni dat 8e za jedlo ktore oni uvaria za 4e. A su aj ludia ktori restauracne jedlo nejedia, poznam takych ktori by aj dali tych 8e ale vadi im ze nevidia ako sa to jedlo pripravuje, z coho je pripravene.

mimikarol
3. aug 2022

Neviem aké majú staré deti, ale ja keď som mala dcéru menšiu (teraz má 7), tiež som s ňou nerada chodila do reštaurácie sa najesť. Ju zaujímalo všetko iné len nie jedlo, bohchran keď tam bol detský kútik, to ani pri stole nechcela byť. Chutilo jej máločo, to boli zbytočne vyhodené peniaze. Ešte aj teraz keď ideme, ona si dá pizzu s kukuricou a šunkou. Iné nezje, ale aj to je mega úspech. Mať také deti dve, alebo tri tak okolo restiky ani nejdem a tiež zabalím jedlo ktoré viem že mi zjedia

kaca222
3. aug 2022

A preto nemáš rada jeho rodinu? Ja mám partnerovu rodinu veľmi rada, hoci v tomto sú podobní - žiadne reštiky, stále sa varí doma, veľké oslavy na záhrade (čo ja by som nikdy nemala nervy niečo také pripravovať a radšej zajednám posedenie v reštaurácii a tortu u cukrárky), príliš často riešia, že niekto na niečo minul priveľa peňazí. A nie že by to bolo z núdze, proste sú tak naučení. Dôležité je, aby ste si vy s partnerom našli cestu. My sme spolu už 8 rokov, zo začiatku to občas bolo také, že sme o niečom mali diskusiu. Napríklad prvý krát keď sme spolu boli v obchode, presvedčil ma na kúpu tých veľkých ovsených Kauflandových vločiek lebo sú lacnejšie a predsa nebudem kupovať drahšie len preto že sú jemnejšie 😂 doma uznal že sú nanič a už kupujeme normálne 😂
Musím povedať že sa v tomto ale veľmi zmenil a robíme si po svojom - ideme na výlet, tak ideme vlastným autom a niekde sa potom najeme (ani jednému sa totiž variť nechce 🙃). Sme tam na návšteve, oni nám navaria. Sú oni tu na návšteve, vezmeme ich do reštaurácie. Takže hlavne sa vy dvaja dohodnite, ale nevidím dôvod, prečo kvôli tomuto odsudzovať jeho rodinu

1234321
3. aug 2022

@evamarek77 prečo by autorka mala pozvať na obed priatelovu rodinu? To čo je za blud? Akože oni sú úplní skupaci a druhý ich ešte ma pozývať? 🤦‍♀️🤷‍♀️

miriam11
3. aug 2022

Iné to nebude.

bets
3. aug 2022

Ja keď som prišla prvýkrát k svokrovcov, videla som, že fungujú inak, vo viacerých smeroch. Postupne som si začala porovnávať ich fungovanie s fungovaním mojej rodiny. A nastavili sme si s manželom to svoje, čo nám vyhovovalo. A bola som otvorená k svokrovcom a veľa veci som prebrala a naucila od svokry, lebo sa mi to viac pozdavalo. Vďaka mojej otvorenosti a tolerancii a rovnako vďaka tolerancii mojej svokry mame fakt super vzťah, za ktorý som veľmi vďačná.
Svokra mi po 20 rokoch povedala, čo si o mne myslela na začiatku, zabavili sme sa, ale aj mi to bolo neprijemne to pocut. A fakt som rada, že napriek prvým dojmom sme sa prijímali a mali radi.
Hneď na začiatku si povedať, že ich nemám rada, lebo inak vnímajú veci, inak fungujú, tak radšej si nezačínať žiadne vzťahy, lebo raz to bude prístup k financiám, inokedy prístup k deťom, k domácim prácam a pod. K manzelovi/priateľovi patrí aj jeho rodina. Z jeho správania a fungovania sa nikdy nevymaze vplyv rodiny. Časom sa bude len posilňovať, po 20 rokoch manzelstva človek vlastne zisti, ze je ako jeho mama, otec, hoci sa tomu všemožne bránil, a kritizoval ich za to. Vidím to na sebe, manželovi a ľudí okolo seba, ktorí sú ochotní si tieto veci pripustiť.

irusa
3. aug 2022

nevidíš aký majú príjem ..možno si to nemôžu dovoliť...my tiež ako rodina sme chodili do reštiky, veď na čo budem vyvárať, no pri dnešných cenách a 4 člennej rodine, keby sme šli v nedeľu na výlet a na obed nechám za mesiac vyše 200 eur a veru to nie je málo...čiže už sme si tiež nastolili šetrenie a nežijeme z výplaty do výplaty... no príde mi dosť napríklad na takom salaši za zohriaty polotovar bryndzových halušiek a pirohov zaplatiť 8 eur a cena za mäso sa radšej nevyjadrujem....

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domca1408
3. aug 2022

Ahoj, úprimne nie je dobre ani keď chalan všetko prefláka ale ani lakomý žgrloš. Ja mám v talári jednu historku so svojím ex, kedy sme šli do Demänovskej ladovej jaskyne a ked sme prišli na parkovisko a chceli po nás 5 eur parkovné tak to odmietol zaplatiť lebo je to proti jeho princípom. a ked som povedala, že ja to zaplatím tak to tiež nie. takže sme sa otočili a šli domov. Teraz sa na tom bavím ale v reálnom živote by ma švihlo keby mi chcel chlap kecať do toho čo si kúpim , v akej kvalite a atd. Keď ľúbim syrečky Karička tak si nevezmem Lunex len za to, že je lacnejší o 10 centov!! dalšia historka 😀 skrátka veľmi rýchlo ho pusti k vode...sorry ale predstav si, že budeš na materskej a vlastne bude mať príjem len on? šak to ti bude vydelovať na každú plienku!! a možno ti povie, že budete používať tie čo sa perú...proste fakt ruky preč....

kaca222
3. aug 2022

@domca1408 haha, síce tento prípad je už extrém, ale čiastočne to poznám 😀 blúdenie po celej dedine, lebo niekde predsa musí byť parkovanie zadarmo!
Našťastie sa ten môj rýchlo zmenil 😅