Nenormálni rodičia

konvalinka404
27. dec 2017

Dobrý deň. Prosím vás potrebujem súrne pomoc, moji rodičia sú rozvedený a otec má novú priateľku ktorá má syna a máme ju veľmi radi. Dnes sa nám stala zlá situácia v rodine ( u otca a jeho priateľky) ... Nevlastný brat(12r) mi dal po "pysku" a ja(13r) som mu to vrátila a ona (32r)a otec(37) sa tak nahnevali že sa pohádali a rozišli sa ... Ležia teraz v jednej izbe otec je otočený od nej chrbtom na konci postele a hraje hry na mobile, písali sme jej že už to nikdy neurobíme no ona naliehala že zajtra odydu z domu a už sa tu nikdy nevrátia (#cezvikendubabky) lebo sa Paťo(brat) nevie správať jak clovek ale robí zo seba autistu. Zajtra ráno chceme zdrhnúť... A nevieme ako dať rodičov v sebe zase aby boli spolu. Prosím pomôzte . Ďakujeme
S pozdravom Sofia a Paťo

konvalinka404
autor
28. dec 2017

@moonlight1210 nie, oni už odišli teraz 😭😭😭 a z 12rocnym

eva8
28. dec 2017

Zdá sa, že Paťo žiarlil, že sa musí o mamku deliť aj s inými súrodencami, preto tak vyvádzal. Aj u môjho 12r. sa prejavila žiarlivosť v istej situácii na mladšieho bratranca. Je to prirodzené, len treba s tým popracovať, vysvetliť. Rozchod ste nezapríčinili vy, deti. Ak by ste chceli, s nevlastným bratom môžte ostať v kontakte (cez fb?), možno by ste mu pomohli zvládnuť jeho správanie. A zblížite sa bez robenia si zlého. Ocko bude teraz nervóznejší, takže kľud, nikam neutekajte, nerobte ďalšie zbytočné problémy. Si veľká baba, pohraj sa s mladším bratom, prípadne mu niečo pekné porozprávaj, prečítaj, zapnite si telku. Hlavne kľud. Všetko bude tak ako má byť.

konvalinka404
autor
28. dec 2017

@eva8 mama mu zobrala mobil

katharines
28. dec 2017

@konvalinka404 teraz povedz ocovi, ze uvazoval ten tvoj nevlastny brat aj nad smrtou. Je to velmi dolezite. Podla toho, co si o nom pisala to nemusi dopadnut dobre. Nevahaj. Ak je otec rozumny, vypocuje ta.

eva8
28. dec 2017

@konvalinka404 ver, že nie na stálo
a katharines dobre poradila. Povedz to nie s krikom, ale rozvážne

eva8
31. dec 2017

@konvalinka404 všetko v pohode?

konvalinka404
autor
31. dec 2017

@eva8 áno 😊

imaf
31. dec 2017

@konvalinka404 - učivo 4.triedy ZŠ - množné číslo prídavných mien - mäkké i !

konvalinka404
autor
31. dec 2017

@imaf bože a niekto tu rieši nepodstatné veci .... Mobil mi niekedy upravuje a čo ..

konvalinka404
autor
31. dec 2017

@imaf a nieje to učivo 4. ročníka ale koncom 7.