Hrozí nám rozchod týždeň pred Vianocami

19. dec 2022

Po 21r vzťahu už nevládzem mu dať xy-tú šancu. Máme 9r syna. V skratke: celý vzťah sme držali spolu, plánovali a dohadovali sa. O syna sa vie postarať, dokáže aj upratať, navariť. V chorobe sa vzorne stará. Nepije, nefajči, rodina je 1.radá v jeho živote, lebo jeho otec je 3x rozvedený. Žili bez matky. Rekonštruujeme byt, ktorý je jeho. Celý čas robí. Začal robiť - správať sa z môjho pohľadu divne. Robí vecí, ktoré pred tým nikdy nerobil.
Trebárs pozeral všetky fut.zápasy, príde z práce a leží na gauči do večera s diaľkovým ovladačom, keď sa chcem s ním rozprávať povie psst nepočujem televízor. Ja som na prášky, lebo sex.život = 0 alebo raz za mesiac.Strácam libido. Úplne. Vždy si nájde výhovorky.
Mali sme krízy, ale momentálne sa dlhú dobu cítim sama a žijem ako brat-sestra po 13r manželstve. Som nervózna a zároveň smutná. Všade chodím sama- vian.vystúpenia, program. Neviem čo robiť. Ale skoncime tam kde celá jeho rodina-rozvedený. U nás v rodine nikto.

paulinka17
19. dec 2022

Podľa mna to nie je dovod na rozvod. Treba to vykomunikovat

anjelicek26
19. dec 2022

Toto je dovod na pomoc jeden druhemu... staci, ked ma chlap depresie - maka cely zivot a zrazu bez energie, len padne lahne na gauc, nulova komunikacia, nulovy sex, to proste zvonia vsetky varovne kontrolky... treba mu dat tie spravne otazky, ako sa citi, ako to vnima, co sa deje...a bez vycitiek...ano ked zacnes chodit vsade bez neho ako vysledok toho, co robi on - pojdete od seba... len podla mna po 21 rokoch treba skusit aj "opravit" nielen zahodit vztah...to neznamena davat milion dalsich sanci, ale poziadat o parovu terapiu, psychologa, proste dat mu sancu hladat riesenia a nie takto... chapem, ze pred vianocami su emocie vypäte, ale rozchod tyzden pred vianocami je dost blbost pre vsetky strany...

lavinis
19. dec 2022

Kvôli tomuto sa chceš rozviesť? Toto sa dá ešte zachrániť. A určite týždeň pred Vianocami, kokos to už nedočká ani kvôli synovi???

lavinis
19. dec 2022

@anjelicek26 presne

madeline1
19. dec 2022

toto nie je na rozvod, ste uplne vpohode...ten intimny zivot trochu ozivte, mozno aj on stratil chut, ale treba to ozivit... ty mas len nalady, s tym skus nieco robit, inak on je idealny muz...asi si chce po praci trochu aj oddychnut...

michaela.g
19. dec 2022

Tiez som uplne vycerpana, koniec roka je v praci extremne narocny. K tomu uz 2 tyzden kaslem soplim co som chora. Tiez padam kazdy den do postele este pred 20:00. Dufam ze manzel neuvazuje ze ma opusti 😨 Daj tomu cas. Cez sviatky si oddychnete, zlepsi sa nalada porozpravate sa...

autor
19. dec 2022

Rodina pri nás nestojí nepodporuje nás skôr naopak hádžu nám polená pod nohy. Hľadajú v nás chyby. Po všetkých hádkach vždy je "dobrý" týždeň. A potom tam kde bol. Neviem prečo nechce so mnou tráviť čas. Delíme si starostlivosť o dieťa. Nikdy som nechcela skončiť ako žienka domáca. Šetrím peniaze kde sa len dá. Nekupujem sprostosti. Som na všetko sama a neohodnotená.
Cítim sa pod psa.

janinamojka
19. dec 2022

Parova terapia????

autor
19. dec 2022

Ja som citlivka. Všetko prechádza mnou...celý deň čo prežijem. Stala sa vec že sme odchádzali od rodiny a chcela som sestru vyprevadit do taxíka. Nepočkal na mňa iba odišiel so synom a ja dobehla domov Sama po 5 min. a stihol sa opýtať syna "S kým ideš domov? So mnou alebo s mamou? Vtedy v tu sekundu sa vo mne niečo zlomilo a akoby chcel, že ako sa syn rozhodne.
Stále pyta o prepacenie ale nie som vydatá na to, aby som robila žienku domácu a všade chodila sama.
Chcem viac detí on už žiadne.😞

lilitela
19. dec 2022

Ja napisem dve veci k tomu co tu zazanelo. Lebo zaznieva to v diskusiach casto: Prva: psycholog, terapeut - chcela by som vidiet jedinu, ktorej toto pomohlo, lebo ja poznam len take, co nepomohlo. Stalo ich to penaize a cas , natahovalo sa utrpenie. Druha: reci typu opravuj vztah - na to treba dvoch a ked sa snazi iba jeden, tak jedine co sa deje, je ze este viacej narasta frustracia (a to sa tyka aj komunikacie, darmo jeden komunikuje, pyta sa, ked druhy nie)

anjelicek26
19. dec 2022

Ale to je problem v tebe a nie v nom...preco nepracujes, ked nechces byt zienka domaca? Pri 9 rocnom dietati skutocne byt doma nemusis...potom sa totiz otvara otazka - doma sa nudis, cakas na neho ako na spasenie a on dojde unaveny a ty ocakavas jedinu komunikaciu s dospelakom do dna, ci? Viac deti v napätej financnej a vztahovej situacii proste nie je dobry napad, treba si to upratat... nema zmysel tahat dieta do situacie, ked uz teraz musis setrit, kde sa da... potom je on radsej bez sexu, aby nahodou dalsie dieta neurobil... ono to bude tak, ze bez vetra sa ani listok nepohne... ked zmenis par veci ty - urcite zmeni par veci aj on...
@lilitela ano poznam dost ludi, ktorym psycholog pomohol...len malokto o tom rozprava pri kave.

autor
19. dec 2022

@anjelicek26 nepracujeme obaja, máme veľmi dobré fin.zabezpečenie. Šetríme už roky nie len teraz. Proste prerabame tak nepracujeme. Nedá sa prerabať aj pracovať.

cacianka
19. dec 2022

Nikde nepíše že nepracuje, ale asi sa vyjadrila preto, že teraz rieši sama a nie s ním = spolu

anjelicek26
19. dec 2022

Ale tebe by ta praca psychicky prospela, ist proste medzi ludi...

autor
19. dec 2022

@anjelicek26 on nechce, že načo veď netreba robiť momentálne. Práca bude neskôr. Aj som si našla prácu. Nesúhlasil.😞

anjelicek26
19. dec 2022

Tak ale nesuhlasil... urcite by ti to prospelo nemat doma taku ponorku, skus este jeden rozhovor, ja by som sa asi ani nepytala. Moj muz tiez cely zivot naznacuje, ze pracovat nemusim, ze nam to financne vychadza, ale mna by vypinalo byt len doma a nezapajat mozog, nevidiet inych ludi, nerobit nieco "hodnotneho", kde ta aj pochvalia, co praca proste je... doma je to rutina a kolotoc upratovanie varenie ucenie sa s detmi, tam nejaky pocit "robim to vyborne" prichadza malokedy... ved mozes robit na polovicny uvazok alebo len par dni v tyzdni, ale proste aspon nieco...

kleopatra114
19. dec 2022

Úprimne , tebe treba zamestnať hlavu prácou , lebo vidis problémy aj tam , kde nie sú .

autor
19. dec 2022

@kleopatra114 to viem, musím mať "záber" makať inak ani večer nezaspím. Prácu pri Pc nemôžem vykonávať lebo by ma kleplo po mesiaci

pipistrel13
19. dec 2022

no problem moze byt aj v tom,ze nepracujete,celkom ma zaskocilo,ze prerabame a neda sa aj prerabat aj pracovat,musim ta uviest do reality - tak ludia bezne ziju,este maju aj par deti navyse a aj v nizsom veku ako vy...
to,ze mate peniaze je jedna vec ale nie zbytocne je prislovie "praca slachti cloveka"😉

ckocka
19. dec 2022

Prd na práci a mierne hysterická povaha, to nie je dobrá kombinácia.

autor
19. dec 2022

@ckocka robím všetko čo treba, všetko vybavujem, telefonujem ja, už som napiekla 6 druhov koláčov, na sviatky sme pripravení. Nerobím prd alw všetko

ckocka
19. dec 2022

To znie neskutočne vyčerpávajúco všetkým ženám čo sú zamestnané, robia čo treba, pečú koláče a dokonca aj telefonujú.

zero_hero
19. dec 2022

Mne to príde, ako keby bol vyhorený z tej rekonštrukcie. Ja som toto zažila s mojim mužom tiež, rekonštruoval sám, za pomocí môjho otca, ten už je však starší, tak to bola skôr taká pomoc, keď bolo treba niečo podať, pridržať, takze na všetko bol sám. Do prace vtedy tiež nechodil, čiže celé dni sa točili len okolo domu, po pol roku mu z toho už fajn sibalo. Tiež si myslím, že to nie je dôvod na rozvod ale na rozhovor, ale na druhej strane píšeš o xytej samci, tak neviem či je problém len toto.

autor
19. dec 2022

@ckocka nechápem. Ale dobre. Si predstav že 20r som vybavovala vsetko ja. On nikdy nič. Všetko tzn. všetko čo ťa len napadne. Pracovala som nepretržite 15r a vždy bolo všetko zariadené. Teraz nepracujeme od septembra 🙏

autor
19. dec 2022

@zero_hero ešte je toho viac.

autor
19. dec 2022

@zero_hero ako sa prejavoval váš muž?

oliolijanka
19. dec 2022

Autorka, ale ty sa ho nemusis pytat, ci mozes ist pracovat😀 Jednoducho chod a nebudes prerabat.
On sa ta tiez nepyta, ci moze lezat pri telke a lezi.

Problem je, ze ste spolu tak dlho a stali sa z vas siamske dvojcata.
Keby som si nasla noveho priatela a povedal by, ze nemozem pracovat, ze on mi da najest a byvanie v jeho byte a za to mu ja budem robit sluzku a plus rekonstruovat byt, sex budem moct mat, iba s nim a raz za mesiac... hmmm, lakava ponuka, no nezober to😀

zero_hero
19. dec 2022

Unavený, frustrovaný, nervózny, nič ho nebavilo, to nadšenie z toho, že nám sám robí domov bolo fuč 🤷‍♀️ samozrejme, nie všetko išlo podľa predstáv a hladko ako po masle a to mu na nálade nepridavalo. Ale teda my sme iné problémy nemali, len tu rekonštrukciu, bolo to len obdobie, ktoré bolo treba preckat. Ale keď píšete, že je toho viac, tak toto môže byt už len posledná bodka, to už ja neviem posúdiť.

autor
19. dec 2022

@zero_hero presne toto prežíva, lebo rodina nepomôže iba kontrolujú a prečo tak a nie hentak, otec sa ku nemu správa jak jeho zamestnávateľ, žiadne city. Matku nemá. Ešte príde domov a chcem s ním niečo riešiť tak vybuchnem ja každý druhý deň. K tomu sa nám " postastila" nehoda na totálku. Bol z toho mimo a riadne. Treba nové auto,a kým sa poisťovňa rozhodne vyplatiť tak je z toho nešťastný, lebo bola to jeho vina (má traumu).

autor
19. dec 2022

@oliolijanka si tak mimo, že ani o tom nevieš, vyťahuješ iba slová z kontextu....