Neprijatie partnera zo strany rodičov

trish31
20. jún 2012

Zaujima ma,ak ste takymto niecim presli,ako ste sa vyrovnali s danou situaciou?S mojou matkou som nemala nikdy dobry vztah,partnerov,vztahy,intimne veci sme nikdy nepreberali.O kamaratskom vztahu s mojou matkou som mohla len snivat.Mam priatela,s ktorym sa milujeme,ideme spolu zit a vziat sa,avsak opat nastal problem zo strany mojej matky-nepaci sa jej,odmieta ho.Otec jej len pritakava,ako cely zivot.

Ako ste presli takymto obdobim?Vdaka za kazdy nazor 😉

eeffka
20. jún 2012

Nepaci sa jej lebo... ? Musi mat nejake argumenty. Vidim ze mas len 23r.si samostatna ? Zila si uz sama,kolko ma rokov on....

kveta
20. jún 2012

@trish31 U nas boli odmietavi svokrovci, nechceli ma do rodiny.. Ustupovali sme.. Svadbu urobili podla ich predstav /samozrejme aj tak ju pokazili, ani nezablahozelali po obrade../ a po par rokoch sme zistili, ze nemame uz kam ustupit a situacia sa zmenila na domace nasilie z ich strany. Ked si manzel nasiel milenku, okamzite ju pozvali k sebe na navstevu napriek tomu, ze slecna prave rozbijala simultanne dve manzelstva, teda mala dvoch starsich majetnych milencov. Rozvod.

Moja rada: neustupovat. A zvazit spolocnu buducnost, lebo maloktory vztah permanentny tlak zo strany svokrovcov ustoji bez rozvodu.. V podstate je na Tebe, aby si to proti mame ustala a nenechala znicit Vas vztah..

trish31
autor
20. jún 2012

@eeffka pretoze ona zije na dedine a pocula o nom rozne klebety,ktore sa ale nezakladaju na pravde,nepozna ho,ja ho poznam viac ako 10 rokov 😉 Napriklad minule mi tvrdila,ze prevaza drogy,no uznaj 😅 Ja zijem sama od 18 rokov,od 18 rokov aj pracujem,nezijem s nimi.On ma 31,pracuje,maju rodinnu firmu.

trish31
autor
20. jún 2012

@kveta vies,mne je to len luto.Ked vidim,ako moje priatelky riesia so svojimi matkami svoju buducnost.Mna to trapi.

Keby som si nasla cloveka,ktory je enschopny,nezamestnany,alkoholik,fetak.Ale mam pri sebe slusneho cloveka,ktory mi vzdy pomohol a som si ista,ze mi ak vzdy pomoze,ktory ma miluje.

kohutovci
20. jún 2012

@trish31 mna neprijala svokra a svokor uz nema sil s nou cely zivot bojovat.. tak zostava pasivny.. zo zaciatku sme sa jej s manzelom snazili vyhoviet.. ale to vies.. vzdy sa nasiel problem.. a ked nahodou ziadny nebol.. tak ho vyrobila.. po svadbe som si povedala, ze stacilo a nekomunikovala som s nou asi rok.. manzel je nastastie na mojej strane.. obcas k nim chodil a to stale donho hustila.. aka som, preco nechodim.. takze ani ked som s nou vobec neprichadzala do styku nebolo dobre.. ked som otehotnela.. zacala pretvarka.. ktora trva dodnes.. do oci milo.. za chrbtom by ma utopila v lyzicke vody.. neriesim.. bavim sa s nou o pocasi a ked sa mi nieco nepaci.. nemam problem to povedat a je mi jedno ked sa aj na hlavu postavi..

eeffka
20. jún 2012

@trish31 jaaj dedina... Ked zijes sama a nie si na rodicoch zavisla tak to neries. Bud sa to vstrebe alebo nie. 95% problemov vyzehlia aj vnucata. Partner vyzera ok,myslim ze ziaden nevyzrety holobriadok a zase drogy celkom dobre vynasaju 🙂

trish31
autor
20. jún 2012

@kohutovci to ma mrzi.Ale stale to nie je tvoja matka,bojim sa ako to budem zvladat.Ja som silna osoba,ale je to predsa len matka.Viete co myslim 😒

kohutovci
20. jún 2012

@trish31 ak ti mozem poradit.. sustred sa na seba, priatela.. tvoju novu rodinu.. s matkou nebojuj.. nehadaj sa.. jednym uchom dnu.. druhym von.. je to boj s veternymi mlynmi.. nenormalne vycerpavajuce a aj tak ju neprebijes.. takze udrzuj s nou vztah v ramci moznosti a zi si svoj zivot

trish31
autor
20. jún 2012

@eeffka ved to.Dedina.Ludia su tu najmudrejsi na svete,pritom nas nepoznaju.A toto presne aj ja hovorim,mala som pred nim vztah s rovesnikom,ktory ma nutil chudnut,vyzadoval aby som spala namalovana aby sa rano prebudil vedla modelky a podobne veci.Uznajte 😅

trish31
autor
20. jún 2012

@kohutovci mas pravdu.Ja sa snazim jej veci vysvetlovat ale nejde to.Ked vidim tu jej znechutenu tvar tak sa mi chce zvracat.Ja sa za to hanbim,stale hladam chybu v sebe ale mozno nakoniec ta chyba vo mne ani nebola.

kohutovci
20. jún 2012

@trish31 jasne, ze chyba nieje v tebe.. ja viem, ze je to velmi tazke.. ale skus to.. nic jej nevysvetluj.. neries s nou.. ked bude mat nieco tak len povedz.. ale mami.. nechaj to tak.. a prehod sa na inu temu.. mozno casom pochopi, ze je zbytocne do teba hustit.. moj muz to riesi so svojou mamou tak, ze ked zacne nieco o mne tak jej povie,, ze ked nezmeni temu.. zdvihne sa a ukonci navstevu.. a funguje to 🙂

trish31
autor
20. jún 2012

@kohutovci napriklad vcera mi volala kam idem na vikend povedala som ze ideme s priatelom do Tatier a ona nic.Len nastalo ticho v telefone.

zmrzlinka
20. jún 2012

ja som mala s mamou dobry vztah a tiez mojho priatela a teraz uz manzela neprijala.....pre mna to bolo zo zaciatku tazke a snazila som sa ju nejak presvedcit,ale mala stale svoju pravdu.Tak som to nechala tak.Asi po troch rokoch sa to zacalo menit a teraz neda na zatka dopustit 😀 Nechaj to plavat.....ak s nimi nebyvas a nie si od nich zavisla,tak by to nemal problem.A priatel sa k tomu ako stavia?Mojho to dost mrzelo .... ☹

oskvarka
20. jún 2012

@trish31 tak moja mama ako ze sa nepostavila total odmietavo skorej postoj ako chces pozaz si zivot .. ak to musi byt je to tvoj zivot mne je to jedno a ked je u nas tak je relativne mila ak nema nejaky zrovna vynimocny psycho den .. co ti poviem uz mojmu muzovi (to sme este neboli svoji) povedala (mimochodom vtedy bol u nas na navsteve chudacik ani nemal akm ujst :D) ze vazne z jeho zivotnymi nazormi lutuje uz dopredu nase deti lebo to budu chudatka.... ale tak co narobis... je to tvoj zivot a nie jej ,.... mi mame teraz taky vztah ze pretvarka teraz som bola doma ale len sama nahodou tak hned kidala (aj ked mala akusi dobru naladu vynimocne takze sa to normalne dalo v pohode) ani som to nepocuvala jednym uchom dnu druhym von.... ale inak ako ze ku mne ma mama podobny vztah ako vravis ty vzdy sa bavime len o pocasi ... ked som bola gymnazistka len o skole (je ucitelka na znamky si potrpela aby sa nemusela za mna hanbit - mne to neslo ako si predstavovala tak sme sa moc nemali o com bavit) nieje to idealne to vobec nie ale zvykla som si a uz si nerobim ziadne iluzie o inom ztahu.. a pomaha mi ze byvam daleko od nej....

kveta
20. jún 2012

@trish31 No.. za par rokov budes mozno hladat chyby na manzelovi.. lebo tisic krat opakovana loz sa stane pravdou..

Asi by si mala oplakat a odsmutit fakt, ze s Tvojou mamou sa nrda uprimne komunikovat a zaradit ju medzi ludi, s ktorymi sa bavis len o pocasi..

Si dospela zena a preto by si mala popracovat aj na tom, aby Tvoje srbahodnotenie nezaviselo od nejakej znechutenej pani aj ked je to Tvoja matka..

trish31
autor
20. jún 2012

@zmrzlinka mna to velmi mrzi,ako som uz pisala vyssie.Teraz ideme riesit svadbu,a ja sa o to s nou ani nemozem(a uz ani nechcem) podelit.Priatelovi je to luto,ja to na nom vidim aj ked on nepovie nic,ale vidim,ze ho to trapi.Ako si to riesila ty?Mam sa mu za nich ospravedlnit ja? 😅

trish31
autor
20. jún 2012

@oskvarka a ako si sa s tym vyrovnala?Trvalo ti to dlho?

trish31
autor
20. jún 2012

@kveta tvoja posledna veta mi neskutocne pomohla.Mas pravdu.DAKUJEM TI 🙂

oskvarka
20. jún 2012

@trish31 inak ako @zmrzlinka ako som sa vydala zacinam mat pocit ze sa to zlepsuje ... uz ako by si mama uvedomila ze uz to nezmeni zana mojho muza skorej brat ale tak asi to chce cas....
inak moja mama si zobrala oca nemal vysoku skolu a boli chudobny ako kostolne mysi (mama z lepsej ucitelskej rodiny) jej rodicia nesuhlasili ani za svet... neovoriac o tom ze otec mamu vybural na aute do stromu a bola tyzden v bezvedomi a tak sa dali do kopi.. co ti poviem teraz babaka (a aj dedko kym zil) nedali na nasho oca dopustit stale len krutia hlavami ze ako to ten nas otec s tou naspu mamou vdrzal 😝 😀

eeffka
20. jún 2012

@trish31 k tomu vyletu... mam pocit ze ty sa mamy bojis, lebo mne keby toto spravila mama tak sa jej spytam ze ci onemela alebo co cusi a co ma za problem, u nas v rodine sme sa isty cas hadali ako psy ( mama a 2 dcerenky) museli mat z nas susedia dost, ae ked jej nieco vadilo tak som pyskovala naspat a ked to malo rozumny argument aj som sa obcas zamyslela. 😀 Ja by som sa napr mojej mamy spytala ze co ju serie, ze ma 31r a ze je "stary" alebo tie drogy ? 🙂 ze ci ti nebude nosit pomarance do basy az vas zavru,a ze ci ejj neni trapne ze sa stretava s ludmi co poznaju ludi co pasuju drogy, nech si uvedomi co rozprava, a normalne by som sa opytala od koho ma take rozumy nech viete koho dat na sud a veruze by som si za zdrojom aj zasla. Noa otec podpapucnik...

trish31
autor
20. jún 2012

@eeffka moze byt ze sa jej bojim ano.Ja nemam rada hadky,akekolvek.Vyhybam sa im.Boli obdobia ked som pyskovala kade som chodila,pri nom som sa nejak ukludnila.Nechcem s nou prist do nejakeho ostreho konfliktu ale mam pocit,ze sa to blizi.

trish31
autor
20. jún 2012

@oskvarka moja matka je zivena otcom.Bez neho by nebola nic.

oskvarka
20. jún 2012

@trish31 no tak moja mama tiez zaraba ako ucitelka menej ako otec .... ktory sice nema vysoku skolu ale tak pracu ma dobru... ale ked sa brali tak otec robil na druzstve a mama mu tam chodila popri vysokej skole pomahat... beznadejne zalubeny co ti poviem 😝 😀

zmrzlinka
20. jún 2012

@trish31 my ked sme riesili svadbu,tak priatela uz mama brala......tak neviem.....urobte si svadbu taku aku chcete vy.
Ja som sa za nasich manzelovi neospravednovala.....vedel,ze ma to mrzi a trapi a nejak sme to nehrotili.....proste sme to nechali plavat.

oskvarka
20. jún 2012

@trish31 ty si tusim ako ja ja tiez neznasam hadky... aj nas otec a preto je doma radsej ticho nech sa mama vyzuri :D.... uz ju berieme trochu ako klinicky pripad... lahsie sa to potom zvlada... ale oco ju ma rad... aj ked vzdy na nom vidim ze chape ze chodime domou malo lebo nemozeme z mamou doma vydrzat...

trish31
autor
20. jún 2012

Kocky,ja mam sto chuti jej o tej svadbe ani nepovedat.Ved sa dozvie z dedinskych reci nie?A mozno sa nad sebou zamysli potom.

trish31
autor
20. jún 2012

@oskvarka ja by som jej dokazala povedat a vycitat vela skaredych veci,ktore mi porobila,ale radsej mlcim lebo viem,ze by sa citila velmi zle.

lu2112
20. jún 2012

@trish31 Ja som z mojim manzelom uz 12 rokov a zaciatky boli velmi tazke u nas bolo problemov viac. Na zaciatku vadila jeho narodnost co nasi nevedeli prekusnut kedze stary rodicia pochadzaju od Ziliny a j asom domov doniesla Madara 😀 a potom samozrejme on nechcel pomahat v rodinom bisnise mal svoju robotu a nestihal a ked povedal ze nemoze tak stoho bol hned problem trvalo to asi 4 roky kim sa vsetko zmenilo a samozrejme moj manzel musel vela krat ustupit a kusnut si do jazyka. A teraz je ten najlepsi zat na svete takze u nas pomohlo vydrzat a hlavne to nasu lasku len spojilo presli sme si vela tazkym ale teraz sa tesim z celej nasej rodinky. Drzim palce a vidrz najlepsie je ze nebivate pod jednou strechou a mozno cas pomoze 😀

hradnapani
20. jún 2012

@trish31 verim, ze ti je luto, ze nemate dobry vztah s mamou, ale ten ste nemali ani doteraz. Je preto zbytocne sa nad tym trapit. Podla toho co pises, si samostatna mlada zena, mas dobreho partnera a mysli hlavne na to.
Ja ta tiez plne chapem, mojej mame tiez nevonal moj nastavajuci. Vyriesila som to tak, ze som to prestala riesit. Co najmenej som sa o nom s nou rozpravala, viedla som s nou len bezne rozhovory, ona postupne ustupovala, ked videla ze je to dobry clovek. Po svadbe sa to postupne zlepsilo, berie ho na vedomie, aj sa vedia celkom pekne porozpravat.
Aj keby sa tvoja mama s nim nezmierila... zivot je taky, je to jej problem a nie tvoj! Ty si chran svoje stastie. V zivote je to tak, ze obcas nemame vsetko...

oskvarka
20. jún 2012

@trish31 no ja som vycitavala a viedlo to len k tomu ze sa mylim ... a ked uz nemala argumenty tak posledny argument bol ze ma pravdu a nediskutuje a bodka skratka ze sme sa vzdy povadili a ona si nikdy v zivote fakt ani zar neuznala svoju chybu... jedine ak v nejakej hluposti sama od seba a aj to vecsinou nie ale pri konfrontacii nikdy a mohla som ako kolvek mierne tu vicitku dat do eteru jednoducho ja som decko ona rodic takze ona ma vzdy pravdu ... takze uz sa ani nepokusam... vobec... a aj to sa casto povadime... dakedy staci ze ocino odskoci do obchodu co som doma na 10 minut a vrati sa a uz je ticha domacnost ani nevie preco .. chdacik .... ma to s nami tazke :D