Nerozumiem si s partnerom

blueski
27. feb 2013

Ahojte žienky. Mám 32 rokov dve detičky vo veku 7 a 3 rok. Už dlhšie si s partnerom nerozumieme. Stále sa len hádame. Zavšetko ma kritizuje. Príde z práce a povie tam je bordel tam je bordel. Nič ani ako sa máš, aký ste mali deň, všade hladá chyby. Vo všetkom rozhoduje on. Chodí na nákupy, nás s deťmi neberáva, lebo s deťmi sa nedá nakupovať. Nezobere nás nikam za celý rok. aspon len prejsť sa nič. Máme zvieratá takže len o tie sa stará. Bývame v horárni 1,5km od dediny. Ja sa tu nenormálne nudím. Je to malá dedinka. Nemám tu žiadne kamošky, lebo tu len starí ludia. Mám rada šport, keď niekam chcem ísť, že nech postráži deti tak povie, že má robotu vonku. Keď poviem, že idem. On povie dobre deti budete samé doma a potom aj tak ustúpim a nejdem nikam. A to je stále tak. on môže veľa vecí ja nie, lebo máme deti. Už som rozmýšľala odísť, ale tým nastáva plno iných problémov. Vraj mi deti nedá, že budú u neho. A ani neviem či by som to zvládla s dvoma detičkami sama. Takže fakt neviem čo robiť, už ďalej v tomto vzťahu nevládzem.Keď sa za celý deň spolu o ničom nepovyprávate, lebo on nemá čas nechce sa mu je unavený. Akurátne večer zahlási poďmi se vymasírovať nohy. Už ma to tu ubíja. Nájde sa tu žienka, ktorá má podobné problémy. Alebo nejaká, ktorá začala s deťmi odznova.

mima4
27. feb 2013

@blueski
z toho co si napisala mam tiez pocit, ze vas vztah absolutne nefunguje, nemate spolocne zdielanie zivota, hodnot, casu, aktivit,..
ako to bolo kym ste sa vzali? aky ste mali vtedy zivot? Zmenilo sa to az prichodom deticiek?
Co tak si obnovit spolocne to, co bolo predtym, ako ste sa spoznali, ako ste zacali spolu chodit, co ste povystrajali, ake vyletiky absolvovali, ako ste travievali cas, ako ste si planovali svadbu, ake boli prve roky manzelstva... co vas spajalo... Komunikujte spolu, je velmi dolezite hovorit spolocne... lebo ak prestanete hovorit, budete uz len ako spolubyvajuci...

xenicka13
27. feb 2013

fuu, riadny sebec

blueski
autor
27. feb 2013

R
@mima4 mi sme neni zobratý. My len spolu žijeme fakt doslova a do písmena. Velakrát som sa pokúšala o rozhovor. ˇVždy sa tomu vyhýbal, a už naveľa keď išiel jesť som ho odchytila tak mi odvetí, že ho mám nechať nažrať. kolkokrát mi nadá do píč skur.....Mame tak bežne hovoril, čo si pi...A ona nič ona to tak brala a zvykla si. Nedokáže poďakovať, poprosiť tieto slová mu nič nehovoria. Deti dá svojím rodičom samé, ale k nám musia ísť len so mnou. Raz som povedala, že odchádzam akurát tu bola jeho mama., tak sa som nou pobila hodila ma o stoličku, vyhadzovala ma z bytu, kde bývame no nič príjemné. Je mi do plaču, lebo všetko to chcem zmeniť, len neviem kde začať.až sa mi tlačia slzy do očí. A on vie, že máme rodinu, tak už nepotrebuje nijako tráviť čas. Je si mnou istý. A nepotrebuje robiť veci ako volakedy.

blueski
autor
27. feb 2013

@xenicka13 On má rád deti, ale čas s nimi nijako netrávi. Večer keď dieťa zaplače sedíme v obyváčke a malý sa nám často budieval. A on neplače. Ale jasné ja som musela ísť za ním a utíšiť ho jeho to ani nenapadne. Ale čo sa týka roboty, tak spraví aj navarí, aj operie. Ale city absolútne žiadne.

p.j.jacky
27. feb 2013

@mima4
@blueski myslim ze co napisala mima4 je to krasne,ale urcite toto vsetko zalezi aj na jej mm a on ked nevidi problem,alebo proste nechce riesit,nema zaujem,je zbytocne hovorit aby ONA ....lebo je to vzdy o dvoch.
blueski-preco by si mal nechavat on deti?preco si on mysli ze sud by mu ich nechal? kedy by sa on venoval detom,ked nema cas sa o ne postarat,ked si nemozes ty dovolit ani ha hodku dve zacvicit alebo len tak ist do mesta?! Toto ta len citovo vydiera,nic ine!
Musis si urobit poriadok v sebe,mas rodicov co by ti pomohli ak by si od neho odisla?deti mas vo veku,kedy by si mohla ist do prace.
Naozaj zalezi na tebe co urobis,ale istotne si skusila vsetko mozne aj nemozne aby konecne sa ON zobudil,prepral a nic inak by si tuna ani nepisala....prajem ti vela sil a odvahy .drz sa.... 😉

sissy27
27. feb 2013

@blueski aj som ti chcela čosi poradiť, ale po tvojom druhom príspevku len jedno - zbal sa a odíď, aj s deťmi, on by ich aj tak nechcel a ani súd by mu ich nepridelil...kamkoľvek, k rodičom, do podnájmu, do azyláku - naozaj kdekoľvek sa k tebe budú chovať s väčšou úctou ako henten... len raz by mi vynadal tak ako tebe a to by bolo nadlho posledné, čo by mu z úst okrem slín vyšlo a dlho by jedol len to, čo prejde cez slamku...
akože pardon, ale ak si nevážiš samu seba, tak koho alebo čo potom si vážiš?

lvka
27. feb 2013

@blueski nebudem radit co urobit.... ale mas 32 rokov, to je tolko co ja.... beriem to tak ze zivot pred sebou....mozno dalsich 32, a mozno ovela viac.. Ked sa pozries na svoj zivot o dalsich 10 rokov, bude vyzerat takto isto? s nim? doma v horarni sama (deti uz budu mat viac a viac zaujmov - snad im to dovoli), cakat kym pride domov, aby ti vynadal do vsetkeho mozneho... preco myslis ze detom je lepsie ked pocuju ako otec nadava mame? ved muz si ma zenu vazit.. hadky sa stanu, pridu v kazdom vztahu, ale aj "hadat sa da slusne". Tvoj priatel je sebec, ma svoje konicky, vydiera ta psychicky, deti ti neda, nesmies nic, rozpravat nie, zaujmy nie......maj k sebe uctu, tvoji rodicia ti zivot nedali aby si ho ti zahadzovala... zijes len raz, kazdy clovek ma pravo byt stastny.. a ukazat to aj svojim detom
drzim palce

mima4
27. feb 2013

@blueski

tiez po tom druhom prispevku sa pridavam k @sissy27 . Tvoj priatel je chrapun, sprava sa k tebe ako k handre, nevazi si ta. Tam uz nie je problem v komunikacii, v nejakom zveladovani vztahu, tam uz je problem, ze on je v tom vztahu problem a ten vztah sa vyriesi, len tym ze skonci...
Poviem ti to na rovinu, pises, ze nie ste zobraty, nie je ti nicim, iba priatelom, zbal sa a odit s detmi od neho... on sa nezmeni...to je sorta grazlov, ktori si nevazia priatelky/zeny, vidia len sami seba, su primitivy.... to nie je o tom, ze si nerozumiete, on si ta proste nevazi... nemiluje ta....

hradnapani
27. feb 2013

@blueski baby ti tu uz dobre poradili. Mna len vzdy a znova udivuje ten chlapsky postoj, ze "deti zostanu so mnou". Ledva sa vedia o ne postarat, netravia s nimi cas, ale vzdat sa ich "nechcu". Ale oni to nemyslia vazne, je to len páka na ich matku, aby sa zlakla a neodisla od neho... cista manipulacia co s laskou nema nic spolocne 😠

mima4
27. feb 2013

@hradnapani ti chlapi maju svoje priatelky/zeny iba ako sluzky a opatrovatelky...

mata90
27. feb 2013

@blueski ja by som s takým mužom nedokázala žiť, veď on ťa postupne psychicky zdeptá. Veď aj ty ako každá iná žena od svojho muža potrebuješ lásku, nehu, pochopenie, objatie a on si ťa vôbec neváži 😢

libka1
27. feb 2013

do píč skur...? 😕 by po mne ani smrad neostal tak by som od neho utekala... to je fakt teda vztah na urovni 🙄 ty ho lubis alebo preco si s nim? zo strachu? premoz ho a chod... toto nestoji zato ked sa takto chova... 😝

aurelkan
27. feb 2013

skus si samu seba predstavit kde chces byt o rok... dva.... o desat rokov... Chces byt s nim? Tam? Ak nie tak asi nezostava nic ine ako zabojovat a dat sama sebe druhu sancu, odvaznym stastie praje 🙂

danadany
27. feb 2013

čo je veľa to je dosť, ak tam zostaneš bude ťa deptať ešte viac a čo z teba zostane? troska, ktorá je psychicky na dne a ako budeš deti vychovávať v takom stave? aj ty potrebuješ žiť a nie prežívať a čakať nervózna kedy zase príde domov aby ťa ničil, popakuj sa a pál z tade.... nebude to ľahké ale bude to lepšie aj pre teba a pre deti

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
awalancha3
27. feb 2013

@blueski .....je mi luto čo sa deje...Ujasni si, co chces. Domnievam sa, že je v tvojom zaujme aj v zaujme deti, aby si odisla. Vzdy sa vsetko dá, nehovor, že sa nedá, že si nevieš predstavit sama s 2 detmi. Je kopa zien co su same s 3 detmi. Zacni postupne. Ciel je odist od neho. Vsetko dalsie uz smeruj k tomuto cielu. Kde si byvala kym si sa tam prestahovala? Pracujes, ci si doma? Ziju tvoji rodicia a kde ziju? Aký máš s nimi vzťah? Nepomohli by ti? A surodenci? Mas nejake uspory? Vidim ze mas pristup na net, tak hldaj utulky a azylove domy, hladaj pracu pri Bratislave a potom mozes zit v prenajme.... 2 izb byt je najom cca 300 euro-350 euro.... ked budes mat plat plus výživne na dve deti, to sa nejako utiahne...... pomalinky si pripravuj podu, ziadaj o pomoc, chod na socilaku, postazuj sa.... neplac, pracuj uz teraz pre svoju buducnost. Viem, ze sa ti to zda tazke.... ale do 2 rokov to moze byt zrealizovatelne, aj mladsie dieta uz bude starsie. Hlavne to nevykladaj partnerovi, to by bola velka chyba, bud pokojna, mila, mysli si svoje, a pracuj vo svoj prospech...

zairah
27. feb 2013

@libka1 musím sa k tebe pridat,pri takomto chlapovi strácat každú minútu je zbytočnosť,nikdy mu nedocvakne,trba sa zbaliť a ísť bude to určite ťažké a bude ťa to stát vela nervov a vela slz ale všetko to prejde a nie je nad tú úlavu čo potom príde,ver mi aj ja som začínala odznova a to som na tom nebola až tak zle ako ty len to proste prestalo fungovat,bolo to ťažké ale nikdy som ani na minútu neobanovala že som sa takto rozhodla,nedovol nikomu aby šlapal po tvojej hrdosti na to nemá nikto právo,ani otec tvojich detí,ten prvý by ta mal na rukách nosiť,prajem vela sily 🙂

didi44
28. feb 2013

..Presne tak , zit vo vztahu kde jeden tihi a druhy hoppa nema vyznam... 😀

irriss
28. feb 2013

@blueski
1. krok, prestat "masirovat NOHY"..zrejme ma sve EGO tam 😉 😠
2. krok najit si jakekoliv hobby a venovat se mu.. 😉
3. krok - doufat, a verit ve zmenu..vsak 7my rok je povestny 😉

fikolina
28. feb 2013

Je lahke napisat ze odid od neho...ale v skutocnosti to take lahke nieje....kedze ma este dve deti..ja som bola v podobnej situaciii...Len ja som byvala este u nasich..ako som dovrsila 18 rokov..denodenne som pocuvalal veci ako si uz dospela ked sa ti nieco nepaci mozes vypadnut...ja uz ta nemusim zivit a pod.mama povedala ze jej vobec nepomaham v nicom..pritom som gruntovala cely byt...co mi povedlala to som spravila..a ona potom v navale hnevu ked mala tu svoju,,skvelu " naladicku a potrebovalal si do niekoho rypnut...my vycitalal ze NIC jej nepomaham..to ma vzdy zamrzzelo..hadavali sme sa stale...dokonca sme sa aj pobili..ale ja nechapem co jej na mne vzdy vadilo... ked som bola v puberte ani nevedela ze nou prechadzam...ked som si nasla chlapca vzdy som jej ho dosla predstavit aby vedela...cigaretu v papuly som nikdy nemala...a alkohol som prvykrat okusila v 17 a to uz mi tiahlo na 18..nidky som opita domov neprisla..proste neviem...ked malal super naladu taks me boli ako kamaratky...no to je ejdno....po gymnaziu ma na vysku nezobrali..nasla som si robotu....a denodenne zase same vycitky...ze sa mam zbalit a vypadnut.som dospela uz ma nemusi zivit..zarabam si na seba...tiez som kolkokrat rozmyslal ze si najdem niekde podnajom..a bolo to pre man tazke ..ako samu osobu..nie este s dvomi detmi...takze ja ta @blueski aj chapem ze to nie ej jednoduche...aj ked je tam ten problem len taks a zobrat a ist prec....a mimochodom..teraz uz byvam s priatelom na byte..zatial v podnajme a ideme ho kupovat...a s mamou sme sa udobrili lebo sme sa 3 mesiace nerozpravali ako som odisla....a povedala mi ze je na mna hrda a ze je stastna ze ma takto vychovala... ze sa staram o domacnost a varim a podobne 🙂

yidaky
28. feb 2013

@blueski No ja by som v takom vztahu nevydrzala. Ano, nie je lahke odist s 2 malymi detmi, ked nemate kam ist. No nie je normalne, aby Ta stale ponizoval, nadaval a mal ta za obycajnu handru. A o tej hadke s jeho matkou, to uz ani nebudem rozoberat 😠. Tak sa ani necuduj, ze su "nekompletni". Takyto ludia ma neskutocne vytacaju, proste primitivi. Nemozes ist k rodicom? Aspon na cas, kym sa nejako pozbieras a najdes si nejaku pracu a podnajom? A keby aj na kolenach s kyticou prisiel, nevratit sa! Nikdy sa nezmeni, ani jeho matka nie. A vidis aky maju model rodiny. Nikdy by som nechcela, a nepripustila, aby v takom prostredi vyrastali moje deti. A to vyhrazanie, ze Ti neda deti, to su len bludy. Nie ste ani manzelia. Nejako sa zmobilizuj, lebo o par rokov z Teba bude len taka tyrana chuderka. No drzim palce.

rora
28. feb 2013

takze on ti deti neda v pripade rozchodu ale pritom nie je ochotny sa o ne ani postarat ak by si ty isla von? to je cista chlapska debilita.... takze ked tak vyskakuje a stale sa mu doma nieco nepaci daj mu na to dovod! nic mu neupratuj, nic mu neper, staraj sa len o deti a seba, ked uz nadavanie na teba nezmeni, nech je to aspon opodstatnene! ja som to tiez tak riesila

lila69
28. feb 2013

@blueski ☹ ☹ ☹ podla toho co pises, jeho spravanie = teda pomenovania akymi ta castuje je pre neho normalne, lebo si sama napsiala ze tak bezne nazyval svoju mamu... takze on ma proste taku povahu a zial si si to nevsimla skor, lebo ako tak pozeram, jednoznacne plati, ze ako sa chlap sprava k svojej matke, tak sa bude spravat casom aj k svojej zene - s tymto dievcence treba ratat 😒
A ako dalej? Deticky nemas nie uplne najmensie, teda skola, skolka a ty si hladaj pracu - to je prvorade.
TO ze byvate "na samote u lesa" je pre cloveka ktory je spolocensky uplna katastrofa ☹ Dalo by sa takto zit, ale to by si museli partneri dobre vychadzat, mat spolocne zaujmi, starat sa o domcek, zahradu, ale urcite nie toto.
Ze ti vezme deti... ha ha ha - a na zaklade coho? co si fetacka, pijes, gamblujes? alebo co ? Neboj sa nevezme, to sa len vyhraza, velmi dobre vie ze s deckami su starosti a toto je len sposob ako ta zastrasuje.
Pouvazuj kto by ti vedel pomoct aspon na zaciatok, byvanie, praca, brigada... Musis sa vzchopit a bojovat za svoje deti.
Co myslis, ako sa budu raz tvoje deti spravat vo svojich rodinach ked vidia ako ti muz nadava? Preberu si tento model a budu sa spravat rovnako ako tvoj muz ☹

lujza123
28. feb 2013

@blueski vies najtazsie je odist. Teda rozhodnut sa a ist. Pri takychto dlhodobych vztahoch, obzvlast ked su tam deti a clovek je tak zabehnuty vo svojom stereotype ze uz si vobec nepameta co je to iny zivot,spolocne rodinne vyletiky.....Tebe on lezie na nervy a ty jemu tiez. Zrejme spolu zijete len zo zvyku, deti, byvanie

Je tu veelmi vela zien co ukoncili vztah a zacali zit s detmi same. Ani jedna to nelutuje (teda aspon vacsina isto nie)....jedine co je na tom tazke je urobit ten krok...

Je to nieco akokeby zijes v podzemnej kobke, moc sa ti tam nepaci ale je tam bezpecno, vsetko poznas...potom zrazu vides na cerstvy vzduch a nechapes ako dlho a hlavne preco si doteraz zila v podzemi

digysa
28. feb 2013

@blueski
Takyto postup by som zvolila ja...
1. Najdi si pracu!!! Najdi si pracu.!.... deti su v skvelom veku, mozu chodit do skolky a to druhe uz do skoly. Ak budes mat pracu, tak zvladnes odchod od neho. Aj on bude musiet nieco platit na deti.

2. Mate auto? Mas vodicak? Ak nie, tak si ho bleskovo urob! Byvas v zapadakove, kde je to dolezite

3. Zacni sa pomaly pripravovat na odchod....zapisuj si, co vsetko zle zazijes...rob si dennik, ktory mozes pouzit pri rozvodvom konani, keby sa dozadoval deti... ( aj take blbosti ako, nechce postrazit deti,ked potrebujem ist von....presny datum, presny cas, opis si situaciu)

4. Mas kamaratku, alebo niekoho komu sa mozes zdoverit? Ak ano, tak by som to prebrala aj s nimi. Ja osobne by som to prebrala s rodicmi, ci mi mozu nejako pomoct. Neviem, aky vztah mas ty. Ale zo zaciatku budes urcite potrebovat pomocnu ruku

5. Pocas tychto 4- och bodoch by som sa stale snazila urovnat vas vztah tym, ze by som mu aj pisomne opisala tvoju situaciu- nepaci sa ti, ako sa sprava; nemas co robit, si stale doma, potrebjes ist von aj bez deti...ak sa to nezmeni, tak pokracuj v strategii "EXIT"....

zairah
1. mar 2013

@fikolina to je všetko smutne ale vztah z mamou a partnerom,otcom spoločných detí je úplne o niečom inom,a prepáč ale nedá sa to ani porovnávat asi tak ako láska k dietatu z láskou k mužovi

sendy182
1. mar 2013

@blueski ahoj čo sa deje u vás v dedine? chodí ti tam dieťa do zš?.........nie je tam neaký spolok alebo aj tety sú dobré.....aspoň troška ti prejde čas.........mladšiemu podaj prihlášku do mš od septembra a ty sa poobzeraj po robotke......veď keď žiješ v horárni tak život nekončí.......párveže ste na samote tak by ste mali byť ako hrdličky........skús sa porozprávať s mužom aký má problém, čo zlé si mu urobila že sa nezapája do aj chodu domácností.......neviem mne to pripadá ako keby ste mu šli na nervy.........pretože ani deťom sa nevenuje čo je fakt smutné.......ako ďaleko máš do mesta? je možné s deťmi dochádzať ak by si si našla prácu tam..?.......pretože ty potrebuješ prácu....lebo začneš utekať k mame aj s deťmi.........čo sa nedá vylúčiť ak nebudeš mať inú možnosť pretože si mladá a život to preteká pomedzi prsty......čo ti povedia deti neskôr..........? prečo je to tak a ty si nič neurobila...........muž nie je všetko na svete............. 😉

fikolina
1. mar 2013

@zairah no islo tam o to ze vsetci jej radili ze sa ma zobrat a ist od neho prec....ale v skutocnosti to nie je take lahke len tak odist ekd nema kam ist..a ved som aj napisalal ze to ma este o kolko tahsie ked ma este dve deticky.... proste princip bol v tom ....

kristina2323
15. sep 2017

@blueski ahoj,ja mam ten sami problem,vidim ze je to uz starsieho data,ezte aj jeho matka robi len problemi,ibaze on je je milacik,ked som mu pivedala ze pislala malu v spinavych ponozkach do skolky,namiesto toho aby si to s nou vybavil,tak mi jednu vrazil,on vidi len seba a svoju matku,uz ma to s nim nebavi

emilia25
15. sep 2017

@kristina2323 precitaj si este raz po sebe hlavne tu vetu mi jednu vrazil.na co toto trpis a ze nebavi uz davno si mala byt prec isto to nebolo prvy krat ze vrazil.zbal sa a utekaj od neho rychlostou blesku.a nezmeni sa to ak na toto cakas bude to len a len horsie.