Nevera s láskou

bublinka2802
12. okt 2013

Ahojte potrebovala by som poradit od tych co maju podobny problem. S partnerom sme spolu sedem rokov,mame spolu syna.Za tie roky co sme spolu sme prezili vela dobreho aj zleho,ale vzdy sme drzali pri sebe a vsetko sme spolu zvladli...Zili sme 5 rokov v zahranici,teraz sme 2 roky tu na slovensku.A tu zacal nas problem(aspom on to tvrdi).Ked sme sa vratili na slovensko,zistili sme ze zivot tu je tazsi,viac stresovejsi,problemovejsi...Ja som bola na materskej a on zacal robit.Cele dni bol v praci len aby nas uzivil a nas dal do uzadia,nevenoval sa nam,obcas sme sa pohadali pre malickosti,tak ako v kazdom pare.Az doteraz som si myslela aky mame super vztah,ako sa lubime.Prisiel jun tohto roka a kedze som nemohla najst robotu,rozhodla som sa aj zo synom vratit na tri mesiace do zahranicia,s tym ze partner ostane tu,lebo mal vela roboty.Cely cas sme boli v kontakte,stale mi pisal ako ma miluje,ako mu chybam a ze uz nikdy ma nikam nenecha samu odist....V auguste sa odrazu nieco zlomilo,citila som ze jeho spravanie je ine...Zacala som cez telefonaty a smsky do neho rypat a zistovat...Povedal mi ze nieco sa zmenilo voci mne ale nie je to nic vazne...A povedal mi ze niekoho stretol s kym si dobre rozumie ale ze je to len kamaratka...Vratila som sa pred dvoma tyzdnami a odvtedy to stale riesime...Povedal mi ze sa do nej zamiloval a ze ku mne nic neciti,ze iba ako kamarat...hlavne ze celu dobu mi pisal nieco ine...zacal mi tvrdit ze ta laska sa z neho pomaly vytracala a ze to trva uz dlhsie...Tak preco nikdy neprisiel?Zlozilo ma to a povedala som dobre koniec aj ked som nechcela.Uz som sa mala stahovat z bytu,prisiel za mnou chytil ma za ruku a povedal mi ze nechce o mna prist,ze chce zachranit nas vztah a spravi pre to maximum.Cely den mi rozpraval co je pre nas vztah ochotny spravit,ako ho chce zmenit,ako sa mozme poucit a napravit chyby ktore sme spravili.Ospravedlnoval sa mi ze zabudol co je v jeho zivote najcennejsie...Ale...stale je tam ona....su alebo aspom do vcera boli spolu v kontakte...stale jej pisal ze ju miluje a ze mu chyba a ona jemu tiez.povedala som mu ze naco chce zachranovat nas vztah ked miluje ju.Povedal mi ze lebo vie ze by sme ho mohli napravit a ze by sme mohli byt spolu stastny...ze to co citi k nej chce opat citit ku mne....je zmateny a raz rozprava tak,potom zasa povie alebo spravi nieco uplne opacne....vcera mi povedal ze sa v nom biju tri pocity 1,ze ma ma rad len ako kamaratku ale ze to chce zachranit lebo citi ze mozeme byt zasa spolu stastny 2, ze si za tie tri mesiace zvykol na to ze je slobodny a ze nikto ho v podstate neobmedzuje a za 3, ze ju miluje ale nechce s nou zit!!!! Chce ostat so mnou a skusit spravit preto vsetko,dohodlli sme sa ze skusime poradnu....Problem je aj v tom,ze ona je z rovnakeho mesta,takze aj ked prestanu spolu komunikovat stale sa budu stretavat....Som z toho nadne a zmatena....Nechcem ho stratit lebo ho milujem a povedala som ze budem bojovat a spravim preto vsetko,Ze dam tomu tu sancu....Som ale strasne zmatena a mam z toho strach.... babenky ktore mate skusenosti poradte dakujem

kveta
12. okt 2013

@bublinka2802 Mame skusenosti a asi sa Ti nebudu pacit..

Zacnem enormne prakticky.. Mas pristup k uctom, usporam, si spolumajitelkov Vasich nehnutelnosti? Ak nie, tak si to velmi rychlo zabezpec. Ak by prisiel s tym, ze chce rozvod, ihned s nim ries majetok a zabezpec si ho zmluvne, aby si neskoncila ako vacsina zien bez spravodliveho podielu z majetku.

Co je ta nova zac? Na co ho ulovila? Robi po Tvojom navrate nova zenska sceny?

bublinka2802
autor
12. okt 2013

@kveta my nie sme spolu zobraty,my spolu len zijeme.... ta nova je starsia odomna ma 32,je rozvedena a ma dve deti,on je tak stary ako ja 29. na co ho ulovila?no ked som ja bola prec aj s malym,ostal sam a jej prerabal kadernictvo,zacali sa spolu rozpravat,pisat si,volavat....nakoniec z toho boli 3-4 hodinove rozhovory,50 sms....tak ako to byva vzdy na zaciatku...tvrdi ze ona mu dava pocit vynimocnosti,ze ma pocit pri nej ze niekomu na nom zalezi..... ta nova zenska sa stiahla,povedala ze chce aby zachranil nas vztah,lenze preslo par dni a uz mu vypisovala ako ho miluje,ze bude na neho cakat a ze nevie bez neho zit.a on chudak bol potom zas na pochybach,lebo momentalne k nej nieco citi....a nevie ako z toho von lebo nechce ublizit ani jej a ani mne.....no ale vcera to ukoncili a dnes sa ma pytal ze kedy navstivime poradnu....
tvrdi mi stale ze ma neberie ako partnerku ale iba ako kamaratku ale ze to chce skusit zachranit....co si o tom myslis?myslis ze ma moze znova milovat?

kveta
12. okt 2013

@bublinka2802 Myslim si, ze moze. Dama vytiahla tazky kaliber, ze bez neho nemoze zit. To ho ocaruje.. Na druhu stranu to podla mojich skusenosti rychlejsie vyprcha, lebo take visenie na druhom straca rychlo caro.

Co keby ste sa odstahovali?

kveta
12. okt 2013

@bublinka2802 Tu prerabku kaddernictva uz dokoncil? Zaplatila mu za to peniazmi?

adri266
12. okt 2013

@bublinka2802 nikoho neprinutis milovat niekoho. Podla vsetkeho on sam nevie, co chce. Poradnu skuste, hlavne jemu pomoze urcit si priority. A Tebe neostava nic ine, len cakat, ako sa panko rozhodne. Podla vsetkeho ho lubis a chces ho napriek tomu, co vyvadza.
Len je to divne, ze stacil taky kratky cas a on sa stihol odlaskovat a zamilovat do inej...co ked pojdes niekde opat???

A Ty, staci Ti mat vztah s kamosom? Staci Ti vediet, ze on Ta nelubi, ze Ta berie LEN ako kamosku? Ak bude jeho srdce volne, je jasne, ze sa najde ina zena, v praci, na ulici, v susedstve, ktora mu srdce zaplni...tak pozor na to.

V kazdom pripade, co najskor si vybavte poradnu a cakaj, ze je mozne, ze sa tam vynoria aj ine problemy, o ktorych doteraz nevies...drzim Ti prsty.

bublinka2802
autor
12. okt 2013

@kveta neviem ci mu za to zaplatila asi ano a hej dokoncil ona ho ma uz aj otvorene.odstahovat sa nemozme lebo on tu ma rozbehnuty biznis a dokonca riesi pracu aj s jej otcom a ona ma kadernictvo u otca na firme... vies ja si myslim ze to co on tvrdi ze je do nej zamilovany ze je iba ta pociatocna,prvotna zamilovanost taka ako byva na zaciatku kazdeho vztahu...
a k tej "dame" ona mu vypisuje ako ho miluje,po mesiaci chcela aby siel k nej byvat! ale na druhej strane mu tvrdi aby si zachranil vztah...

bublinka2802
autor
12. okt 2013

@adri266 dakujem,no v pondelok hned volam do poradne a dohodnem najblizsi mozny termin... netvrdim ze sa nemoze este nieco vynorit,ale za tieto dva tyzdne bol taky uprimny asi ako za sedem rokov nie,povedal mi aj take veci co by som najradsej nepocula.ale povedal mi ze on chce byt ku mne uprimny a nechce ma klamat...

no mas pravdu on nevie co chce...stale ale tvrdi ze to chce skusit aj ked nevie ako to dopadne,ale chce dat tomu tu sancu..
no nikam inam uz nepojdem jedine ked by sme sa rozisli vratila by som sa naspat do zahranicia.a to ti poviem bola som tam u jeho rodicov,lebo oni tam ziju a zarobit peniaze kedze tu nemozem najst pracu...
on mi vravi ze u neho sa to postupne vytracalo,a ze to trvalo uz priblizne rok...ale nikdy neprisiel ze mame,alebo ze on ma nejaky problem,ze nieco sa deje.ked som odchadzala mi dokonca vravel ze ked sa vratim spravime si druhe dieta a odrazu mi po troch mesiacoch povie ze on ma berie ako kamaratku...neviem ci to tak naozaj je alebo si to len do hlavy vtlka...
samozrejme ze nechce vedla seba kamarata,chcem cloveka ktory ma bude lubit a chcem aby to bol on...
vies ja si stale myslim ze to co citi k nej je prvotna zamilovanost ktora byva na zaciatku kazdeho vztahu a ze to co citi ku mne samozrejme po siedmych rokoch uz neni take silne.ale ze to niekde je len to co citi k nej momentalne prevazuje....

kveta
12. okt 2013

@bublinka2802 To je este pomala. Moja stetka chcela s mojim muzom byvat po druhej sulozi.

Ano, tiez si myslim, ze je to to pociatocne pobluznenie. A par mesiacov to este potrva. Vydrzis to s nervami tak dlho?

bublinka2802
autor
12. okt 2013

@kveta myslis ze pokial nebudu spolu v kontakte aj tak to tak dlho potrva?

kveta
12. okt 2013

@bublinka2802 Ked budu len v obcasnom kontakte, potrva to dlhsie. Privelky priestor na idealizaciu..

bublinka2802
autor
12. okt 2013

@kvetka no tak ta bola velmi rychla...ved u nas to tak mozno tiez bolo,len oni si najskor tri tyzdne pisali,volali a potom sa spolu vyspali.tyzden pred mojim navratom! a vy ste to ustali,ci ste odseba?

lulu_lu
12. okt 2013

uf.... chlapec je zmateny, nejaka mu ucarovala, ktora ma dve deti a dalsiemu dietatu kradne otca, nech sa spamata!!!!!

Ja si myslim, ze je len ocarovany niecim novym. Urcite mu rozprava aky je uzasny atd....
a ty ak ho milujes... no neviem cakat? Ale ja si ymslim ze ak ta miluje a toto je iba blaznostvo, pochopi to az ked ta strati. Ked to s nim skoncis-nech si chlapec vyberie co chce. A ak by to bola aj tak ona, to zanmena ze on zato aby si ho milovala nestoji.
Drzim ti palce, aby si bola stastna ci s nim ci bez neho....

tatiana1985
12. okt 2013

@bublinka2802 moj nazor... aj keby ta opustil a ostal s nou, budu sa lubit, budu stastni - ale len prve mesiace ... nakoniec sa aj tak bude chcet vratit k tebe...ta zamilovanost u oboch vyprcha,zacnu bezne problemy,bezne (mozno) zitie...a to ako vieme je ine, nez pociatocne randenie a zamilovanost... a takisto uz len preto ze tato ich laska je zalozena na slzach a trapeni inej osoby (teba), uz len preto im to dlho nevydrzi 🙂 hlavu hore 🙂

bublinka2802
autor
12. okt 2013

@kvetka no urcite budu v obcasnom kontakte.lebo on riesi biznis s jej otcom a ona ma kadernictvo na firme,aj dnes tam bol dokonca ho strihala..... vcera som ju stretla a som sa jej pytala ci ju to bavi vo vztahu kde su traja,nasledne mu trubka poslala esemesku ze uz ho nemiluje,nechce s nim byt a ze trapit sa nebude a ze ostanu iba kamarati....

bublinka2802
autor
12. okt 2013

@lulu_lu je riadne zmateny dokonca miestami zacinam mat pocit ci ho nechyta schizofrenia z toho... no vies milujem ho a povedala som mu ze mu to odpustim a spravim vsetko preto aby sme to zachranili...vies on tvrdi ze on ma ma rad len ako kamaratku.....ale ked ma objima alebo sa milujeme ja to necitim ze by ma nemal rad....
vies nema zmysel od neho teraz odchadzat pretoze sme boli od seba tri mesiace a on si za ten cas zvykol na slobodu,na to ze ho nikto doma necaka,ze nemusi nikomu hovorit co robi,kam ide...takze teraz by nam odlucenie nepomohlo iba pohorsilo.ine by bolo keby som bola tu a stalo sa to a vtedy by som odisla....a k nej on mi povedal ze ju miluje ale ze zit s nou nechce...a kamaratovi povedal ze ani nejaku buducnost s nou extra neplanuje.... a ja ked som mu rozpravala ako si zariadim buducnost bez neho,a ze po case pride do mojho zivota iny partner tak sa mu to nelubilo,ze som ho vylucila zo svojho zivota....

lulu_lu
12. okt 2013

@bublinka2802 aha vidis to som si neuvedomila ze ste boli odluceny. Tak potom skusit zabojovat, ale nenchat zametat so sebou. Moja kamaratka takto dopadla po 7 rokoch si nasiel nejaku milenku jej priatel. Rok mu daval sancu az ho nakoniec nechala a teraz jej vypisuje ako ju miluje a bla bla. No uz rok je stastna ale s inym .

Snad si uvedomi co v tebe ma! Moc ti to zelam 🙂

vanga223
12. okt 2013

@bublinka2802 Moj nazor na nelahku situaciu, ktoru mas je, ze hoci poradna v niecom pomoze, no v prvom rade, aby ste mohli zacat znova budovat vztah je nevyhnutne zmenit mesto. Prestahujte sa a uvidis, ci to pomohlo. Stretavanie s doticnou Ti bude prinasat len bolest.

petraxy6
12. okt 2013

@bublinka2802 skús najskôr poradňu. on je teraz mimo a ak ho ľúbiš, nechaj ho tak. ja už ho vidím, ako by sa ku nej nasťahoval a staral sa o 2 deti a mali donekonečna krásny vzťah + musel by sa starať ešte aj o vaše spoločné....neexist. na poradni by ho mala dostať dotyčná na správnu cestu, i keď to nebude ľahké 🙂

kveta
12. okt 2013

@bublinka2802 On vcera sa rozhodol pre Teba a dnes siel za nou sa ostrihat? Tak to spolu flirtuju vo velkom nadalej.

bublinka2802
autor
12. okt 2013

@lulu_lu no ved to ja som povedala ze budem bojovat lebo mi to vsetko za to stoji aj ked vela ludi ma nechape...vela ludi a hlavne kamaratky co som si myslela ze ma podrzia mi povedali je to debil vyser sa na neho...prepac za vyraz ale takto doslovne mi to povedali...ale nikto nevie ako by sa zachoval pokial sa mu nieco take nestane...

bublinka2802
autor
12. okt 2013

@vanga223 mesto nemozeme zmenit,pretoze on robi biznis tu v okoli a ma tu velmi vela prace.my nebyvame priamo v tom meste ale vo vedlajsom vzdialenom 5 km,lenze maly ma v tom meste skolku,mame tam garaz,ja rodicov a on biznis,takze my sme tam stale... no a este ako naschval dotycna byva v panelaku oproti panelaku mojich rodicov!

bublinka2802
autor
12. okt 2013

@petraxy6 jasne ja som povedala ze skusim vsetko...to co si mi napisala si myslim aj ja....vies mna na tom celom trapi najviac to ze mi tvrdi ze uz ku mne nic neciti,ze on ma ma uz rad iba ako kamaratku... v poradni som nikdy nebola ale dufam ze ked sa vyrozpravame tak nam nepovedia chodte od seba,ale ze ho vazne navedu na spravnu cestu...
som si vedoma ze to nebude lahke,ale iba tvrdo vybojovane veci si clovek najviac vazi.....

lulu_lu
12. okt 2013

@bublinka2802 tak momentalne je debil 😀, ale ja ta chapem, tomu sa hovori laska a ver tomu keby to postretne aj ine kamosky, mozno tiez sa snazia zachranit vztah, Ja tiez enviem ako by somsa zachovala,a le asi by som bola tiez schopna mu neveru odpustit kedze ho milujem a je to dobry muz, ale s tym sa mu samozrejme nechvalim. Clovek nevie akos a zachova v danej situacii.
A aj on rovnako, nemusi byt zly clovek za to ze pochybil, len dufam ze sa spamata

bublinka2802
autor
12. okt 2013

@kveta no bol sa tam dat ostrihat...on k nej aj predtym chodieval...som mu vcera hovorila aby tam nesiel...ale ze mu dnes volal jej otec aby mu doniesol lesenie alebo co a ze vsetci sedeli u nej v kadernictve ked tam prisiel takze sa spolu ani nebavili....ale boh vie ci je to pravda...povedal mi ze ona ho viac kontaktovat nebude a on ju tiez nie...

kveta
12. okt 2013

@bublinka2802 Uprimne? Az ten boj o manzela vyhras, budes premyslat preco si vobec o neho bojovala ked tak klesol v Tvojich ociach.

sante81
12. okt 2013

@bublinka2802 mozno by som dokázala odpustit fyzicku neveru, kvôli detom, ale nikdy nie to, ze môj muz sa zamiluje do inej zeny a ja by som ho prosila aby zostal s nami. keby mi povedal ze ma berie ako kamarátku, tak by som radsej zvolila rozchod. ten pocit horkosti a ponízenia by som asi neustála.

kveta
12. okt 2013

@sante81 Autorka temy to zjavne ustala, tak jej nepridavajme viac zataze, nez je potrebne..

bublinka2802
autor
12. okt 2013

@kveta vies co budes sa divit ale on v mojich ociach neklesol,mna to len vsetko trapi a je mi z toho smutno.najviac ma trapi to ze mi hovori ze ma nema rad... ak by som si bola ista ze to budem neskor lutovat,alebo mu to vycitat,tak by som to neskusala...

maribell
12. okt 2013

suhlasim so @sante81 ..jednorazova nevera je nieco uplne ine ako laska... tiez by som asi skor rozdychala neveru ako to ze sa moj manzel zamiloval do inej ☹

kveta
12. okt 2013

@bublinka2802 Este neklesol... este sa nedialo nic take, ze by mal klesnut... ale ako poznam tieto "pripady", tak to este len pride... Ta schizofrenia sa bude zhorsovat a budes sa chytat za hlavu, ze vobec nespoznavas svojho muza..

Vo faze, ked sa chlap rozhodol pre milenku /netvrdim ze je to Vasa faza, len to tu pisem, lebo mi to tu fazu trocha pripomina/ je muz kritickejsi k svojej dlhodobej partnerke a hlada si dovody a ospravedlnenia pre svoj odchod... casto vytahuje take dovody, ze zeny kukaju len s otvorenou pusou.. moj mi trebars vycital, ze som na neho raz kricala pri soferovani na dialnici.. ano, kricala som... sli sme vtedy 130 km za hodinu do zakruty a on zaspal za volantom.. dovod na rozvod.. 😀 Prichadzaju aj vycitky za veci, ktore zena vobec neurobila.. a tusim u vsetkych okrem mojho pripadu bolo aj presviedcanie manzelky, ze ju uz nemiluje.. /u nas bola obdoba Milujem Ta, ale stetku milujem viac../ Ked sa situacia ukludni a pobluznenie milenkou skonci, zrazu manzelku znovu miluju.. ale nech premyslam ako premyslam.. nepoznam manzelku, ktora tomu po tom vsetkom naozaj veri..