Nevera v našom vzťahu. Ako ďalej?

hammova
28. aug 2014

Ahojte, som tu nová. Dnes ked som na internete hladala informácie o nevere v partnerstve, tak ma to vždy vyhodilo sem na Modrý koník.
S priateľom sme spolu niečo cez rok a pol, obaja máme 33 rokov. Bývame spolu v jednom byte 7 mesiacov. Môj priateľ je vysoko postavený muž, má dobré finančné zázemie a je veľmi príťažlivý a pohladný. Pracuje často mimo miesta bydliska a tu je chyba. Až príliš moc často v poslednej dobe. Nechcela som najprv veriť čo sa deje v našom vzťahu, ale postupom času som zisťovala (cca tri mesiace), že má milenku. A teraz to mám už aj potvrdené ☹ Najprv to začalo schovávaním mobilu, dal si aj heslo na odblokovanie telefonu, čo nikdy predtým nemal. Začal si často prať svoje oblečenie. Ked bol v práci cez deň vždy mi zvykol zavolať, ako sa mám, ako ide práca, ako sa na mna teší. Zničoho nič to skončilo, prestal mi volať zo dna na deň. Teraz sme plánovali cez leto dovolenku a jemu sa zrazu nechcelo ísť. že on má veľa práce a nemôže si nájsť čas. často mu pípajú v mobile sms a tie tajné telefonaty ma privadzaju do zurovosti. Prestal somnou spávať asi tak pred mesiacom. A už to mi bolo zvláštne. Zistila som si že má nick na pokeci (on odbehol za kamarátom, ale zabudol sa s pokecu na notebooku odhlásiť). Moja ženská zvedavosť mi nedala. no čo ja som tam všetko našla ☹ Plakala som ako malé dieťa. On sa jej priznal že má mna, že má priateľku, ale napísal jej že máme spolu iba "kamarátsky vzťah" no jej veľa nechýbalo k tomu a už sa aj stretli. Bolo tam napísané všetko ohladom stretnutie, dokonca si aj FB kontakt vymenili. Ako uznávam tá žena je krásna a mladá asi 25 rokov má dokonca má dieťa, ale to môjmu starému asi nevadí. No nie asi ale určite! Dalšia vec je že pred nedávnom musel ísť k urologovi a videla som jeho lek. zápis, kde sa lekárovi priznal že mal okrem stálej partnerky aj inú sexuálnu partnerku. Našťastie nič nemal, ani od nej nič nechytil, mal iba niečo s mechurom. Ale tam sa mi to potvdrilo na 100%. Je ku mne zvláštny, ani nie odmeraný, ale zvláštny. Iný ako bol predtým. Ja by som to aj chcela zachrániť, ale neviem ako. čo dalej. A ked vidím čo jej píše a to som ešte sms nečítala, tak mi je smutno. Mna tak nikdy neoslovil ako ju, mne také veci ako jej nikdy nepísal. Ja som sním plánovala budúcnosť. Teda obaja sme plánovali Spoločnú buducnosť. a Teraz toto??? Dá sa to vôbec ešte zachrániť, je možné že mu iba preplo, že má skrat a dokáže stým prestať?? A on ešte nevie otom že som mu na to prišla, a neviem či mám odvahu mu to povedať. Poradte mi prosím ako dalej. Dakujem za každú cennú radu

hammova
autor
28. aug 2014

@adri266 Ja hladam chybu v sebe preto, pretoze som mala tri vztahy pred nim a kazdy jeden sa skoncil neverou z partnerovej strany 😢 . ja viem ze ja urcite niekde robim zle. Pritom nie som ziadna pozabudjuta zena. mam 170 cm 56kg, som vystudovana farmaceutka, blondinka. Ale neviem kde je chyba, v mojom spravani?? Vyprsala iskra medzi nami? Kde je chyba? Co mam spravit? to sa mam naha odfotit a poslat mu to na mobil, ze ako ma rajcuje?? Mne to pride divne.... Tiez veci co si splu pisali mi pridu divne azvrhle, az nechutne.... to tak sa mam spravat, ako jeho milenka?

anatalia77
28. aug 2014

@hammova no ano.
Zena by mala byt milenka,priatelka,kucharka. Aspon tak to pisu v odbornych clankoch.
A ked treba,tak aj Robocop 😀
Vsak preco nie,na zenu sa vela vmesti 😉

marionmarion
28. aug 2014

@hammova ja rozumiem ako sa teraz citis, aj tomu ze je pre teba este priskoro si pripustit, ze to naozaj nema zmysel zachranovat...o mesiac, dva ti to uz bude uplne jasne, ze tento vztah skoncil a aj keby sa to teraz nejakym zazrakom zachranilo, uz by to nikdy nebolo ono a rozchod by prisiel tak ci tak, mozno o rok, dva, ale prisiel by. A vies preco? Lebo tvoj priatel ta nielen nemiluje, ale si ta ani nevazi...ak by si ta aspon vazil, tak sa s tebou najprv rozide a az potom si zacne s inou, neklamal by ta a nebolo mu uplne jedno ako sa citis...
Potrebujes sa hlavne dobre vyrevat a pripustit si, kde je pravda. Viem, ake je to tazke, zazila som, vsetky sme zazili...ale ak nechces zbytocne predlzit svoje trapenie, proste sa s nim rozid a snaz sa postavit na svoje nohy cim skor...drzim palce

evkakorcek
28. aug 2014

Daj si sama sebe otazku - Kam sa podela láska? či už z tvojej strany, alebo z jeho strany. Moji starý rodičia povedali raz jednu vec po 50 rokoch manželstva, že vášen, zalubenie a motyliky v bruchu prichadzaju prve roky spolunazivania a az potom neskor ked pridu deti a starosti tak prichadza ta prava laska taka ta nekonecna, nepodmienecna........ ak to vo vašom vzťahu nieje taka ta iskra tak to dalej ani neriskuj. On sa mozno bude mat dobre s milenkou a ty s niekym inym

elisa7
28. aug 2014

absolutne suhlasim s Ivkou, osobne by som urobila presne to iste...ale uznavam ze to nemoze urobit kazda zena...zavisi od formy spoluzitia, situacie, aj ostatnych moznosti...

anatalia77
28. aug 2014

@hammova a chlap?
Tak ten nemusi nic,sme nadsene ked dokazu dychat a rozpravat zaroven 🙂

marionmarion
28. aug 2014

@hammova prepac, ze sa miesam do tvojej konverzacie s @adri266 , ale ja ti poviem, kde je chyba. Absolutne nejde o to, ako vyzeras...ide o to, ako si seba vazis, aky mas ty na seba pohlad. Ako sa mas rada...tam je problem...

adri266
28. aug 2014

@hammova pozri, vraj 75% podvadza svoje partnerky. 😒 A hlavne dnesni mladi ludia su liberalni, nepotrpia si na vernost, radi skusaju nieco nove /som ucitelka na SS, takze daco o tom viem/.
Jednoducho si len nenatrafila na toho praveho.
Uz som Ti radila poradnu pre vas oboch, ale asi by bolo dobre aj pre Teba navstivit psychologa, lebo sa mi zda, ze mas kvoli tomu problemy so sebadoverou.
Opakujem, nevin sa za neveru. Je to muzova alebo zenina osobna volba. Ty si ho k nicomu nenutila.
A ak ho vzrusuje nieco ine, ako to, co mate medzi sebou, tak je este debil, ze Ti to rovno nepovedal.

Skus sa na to pozriet ocami ineho cloveka. Fakt Ti stoji za to byt s niekym, kto ide k lekarovi, lebo MOZNO sa nakazil nejakou pohlavnou chorobou?

mirkava
28. aug 2014

@hammova rýchlo od neho preč!!!!!

ukulela
28. aug 2014

@hammova ak ta chlapi opustaju pre milenky, asi hladas stale tych nespravnych. a ano, asi za tym bude casom aj nuda vo vztahu. ale tam su na vine obe strany, nie len ty. ja by som mu povedala, ze o tom viem - a nech zaujme postoj, co chce robit dalej. nech sa panko vyjadri ... posobis na mna skor ako submisivna vo vztahu. lebo ja by som uz najskor pisala aj dotycnej .... takze v prvom rade zdvihni hlavu a ak to bude treba, s hrdostou od neho odid. nie je jediny a radsej po roku a pol ako po 10tich s dvoma detmi.

adri266
28. aug 2014

@ukulela vidis, aj toto je dobry pohlad na vec. Pretoze casto sy vyberame partnerov, akymi boli nasi rodicia
@hammova

leporeloo
28. aug 2014

@hammova ahoj, na zaklade toho co pises mam pocit ze ano problem je v tebe ale nie preto ze si skareda alebo priisebe alebo hlupa ale prave naopak ze si vsetko a aj napriek tomu si neveris...
preco si sypes popol na hlavu a places za muzom ktory sa k tebe zachoval otrasne
mne by to mrzelo bolelo ale v prvom rade nahnevalo a urazilo a skratka by som odisla
a ano moze sa stat ze sa k sebe aj vratite a nevera vas vztah posilni ale to je malicke percento pripadov
a najma to by si musela odist so zdvihnutou hlavou ...
mala by si v seba verit si inteligentna vzdelana urcite atraktivna a citliva osoba ktora si zasluzi aby k nej partner bol ferovy a pravdivy!

6969eva
28. aug 2014

@hammova Ak ho chceš, odíd. Moťno ti to znie divne a povieš mi, že ak to spravíš, bude koniec a ty ho predsa nechceš stratiť. Ale ono je to prekvapujúco jediný spôsob ako ho získať naspäť. Predstav si celú situáciu v opačnom garde - máš partnera,ktorý na tebe visí, máš ho prečítaného, istého,opozeraného....zákonitý stereotyp a potom je tu niekto nový, unikajúci, iba na chvíle občas, obdivujúci...koho by si chcela? Aj ty musíš zo seba urobiť niečo menej isté, dať mu najavo, že aj ty dokážeš bez neho žiť. Ono je to ťažké, ja viem, ale tiež viem, že ked v sebe nájdeš vlastnú cenu, aj on ju nájde. Naučila som sa, že človek nemá akúsi objektívnu hodnotu, ale má len takú cenu, akú si sám stanoví. Preto odíď. Výsledok môže byť dvojaký - buď je práve zamilovaný a povie "nevadí, choď si "alebo sa spamätá. A on sa spamätá skôr alebo neskôr, ale ty nemôžeš stratiť, môžeš v každom prípade len vyhrať.

tilda
28. aug 2014

@adri266 tlieskam vsetkym tvojim radam🙂presne tak,svata pravda!

6969eva
28. aug 2014

@hammova A ešte jedna poznámka. Píšeš, že je často preč, nie ste spolu dennodenne. Udržať vzťah na diaľku dá zabrať aj tým s tými najlepšími predsavzatiami a takéto vzťahy majú problém to ustáť. Ten tvoj už teraz má problém byť sám, pusť ho k vode...čo bude po 10 rokoch?

tilda
28. aug 2014

@hammova s eleganciou by som ho alebo seba zbalila,zrejme nie si typ co bude vystrajat,ked sa takto drzis hoci vsetko co pises vies...aj ked take mensie coro moro a pekne mu to vytmavit by bolo podla mna aj zdrave ;) nechapem coho sa bojis!a bojovat onho?nebud smiesna!laska na vztah nestaci...a uz vobec nie len tvoja,on je total mimo...nestracala by som cas a prchala kade lahsie kym nemate deti. Tyzden si porev pri vine s kamoskami,potom sa nadychni a huraaa do noveho zivota,takeho toho zdraveho;)a sla by som na fakt dobru psychoterapiu,polatat posramotenu sebadoveru...drz sa!

tilda
28. aug 2014

@hammova btw,stereotyp je po case v kazdom vztahu,ale normalny chlap si aj to vazi;)

sante81
28. aug 2014

Za 5dni začne škola a bude po probleme

majka99999
28. aug 2014

@hammova trosku sa zamysli, po roku je nuda a najde si milenku. Po 5 rokoch, ked budete mat dieta/deti, bude nuda a hnusny stereotyp, ty budes pravdepodobne doma a on si bude cestovat za pracou... Co myslis, kolko mileniek si asi este najde? Ked ho ocividne uz teraz vzrusuje ina zena viacej ako ty? Bola by si radsej, kebyze toto zistis trebars tyzden pred vasou svadbou? Lebo su aj taki "charakterni" muzi, co maju radi svoj bezpecny pristav a z neho vyrazaju radi na rozne dobrodruzstva.
@jahodka8 to preco nemoze mat niekto vsetko? Musi byt manzel skaredy, bohaty a verny? Alebo chudobny a krasny bude vernejsi ako bohaty a krasny? Alebo manzel je krasny, bohaty, verny a zena bude mat bordel v domacnosti a je neplodna? 😝

Keby si kazdy nasiel milenca len preto, ze vo vztahu uz neciti iskru ako na zaciatku, ma malo sexu, nudi sa a potrebuje vzrusenie, tak ja by som uz pretiahla cely pokec. 😀 Ak si partneri nesedia, tak s tym treba nieco urobit, ale vola musi byt z oboch stran. A ked treba, tak aj rozchod a najst stastie u ineho. Pre mna je nevera v takomto stadiu vztahu neodpustitelna. ☹ Ak by bolo dieta a on by uznal svoju chybu a mal volu to napravit, tak vtedy by som bola ochotna dat sancu.

kubisova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirka_sen
28. aug 2014

Aj ja som pred pol rokom zistila neveru po 4rokoch vztahu...je to sice uz ine...mame dieta...ja pracujem on bol esze na vyske...cize stereotyp a malo casu sme teda mali...ale potom akosy prislo na to ze si chceme k sebe najst znovu cestu a zmenit par veci...tak po 2mesiacoch sme sa dali znovu dokopy...a teraz je to take ze obcas mu to pripomeniem ale snazime sa na to zabudnut...ona u dlho nedala pokoj tak to bolo take ale ide to...da sa aj odpustit...vidim ze to teraz lutuje...lebo ho poznam kedy co ako myslii...uvidime dalej...ale ja som mu teda dala druhu sancu hlavne kvoli dietatu a tomu zvyku ze mas pri sebe oporu...ale zo zaciatku som sa isla z toho zblaznit to sa vo mne striedal rev..hnev...snaha pochopit to...nechut k jedlu...no katastruuufe

irusa
28. aug 2014

mám pocit z toho čo si napísala, že obviňuješ seba...myslím, že každý vzťah upadne časom do stereotypu...to nie je dôvod na neveru, ak by bol tak potom v každom manželstve ( vzťahu ) by bola nevera a každé by bolo nefunkčne 😒 ...po pravde ja by som o takého partnera vôbec nestála

irusa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amanda0405
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kubisova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kubisova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
puffu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amanda0405
28. aug 2014
Používateľ amanda0405 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od amanda0405.

@mirka_sen
vieš, ja si skôr myslím že ospravedlňuješ jeho neveru tým, že je vo vzťahu stereotyp a máte málo času....každý jeden vzťah skĺzne do stereotypu, nie je to také ako na začiatku...je to normálne a bežné...ale to neznamená, že budem chodiť s vtákom ohnivákom na zálety...to keby robil každý, tak je tu jeden veľký grupák....ja by som teda neveru nevedela odpustiť, aj keď sú tam deti, aj keď ho milujem....nedokázala by som mu už viac veriť a mám aj niečo, čo sa volá hrdosť...kto miluje úprimne a s čistým srdcom, nemusí hľadať potešenia inde...toť môj názor.... 🙂

irusa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kubisova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz