Nevesta verzus švagriná

20. jan 2022

Rada by som vedieť či to nejak pociťujete v rodine. Čo sa týka u svokrovcov. Švagriná môže svojmu priateľovi hocijako povedať ,nikto jej nič nepovie .
Ale keď ja ako nevesta niečo oponujem mužovi (ich synovi) tak to už sa im nepáči.
Neviem ,prosím vás povedzte že sa mýlim.. ale je to tak podľa mňam . Nedajbože hrešit ich syna pred nimi . Ale svokra môže . Ale jeho vlastná žena (ja)to už som len nevesta"však je to tak ,niesom im pokrvna

janewithane
20. jan 2022

Asi je načase sa naučiť komunikovať tak aby si sa za vyjadrenia nemusela hanbiť pred nikým. Že hresit manžela..

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evica17
20. jan 2022

No ja by som nehresila muza pred vsetkymi...ked sa mi daco nepaci, piviem mu to doma, ale mimo deti....a takisto sa mi nepaci ked svokra ho za daco upozornuje a zhadzuje a rype..uz som jej to vytmavila, pretoze mi to pride ponizujuce predomnou, a najma pred detmi....ako prideme raz za cas na navstevu a to len riesi aky je tucny, co ma oblecene, co mame doma.... Nech si tam rype do svojho muza alebo inych...
Ale pre teba rada, nauc sa konstruktivnemu dialogu, najma s muzom, ak mas problem nejaky...rypanim si iba pikazite vztah a nic nevyriesis, nic sa nezmeni, lebo muz bude automaticky na rypanie reagovat bud hnevom alebo ignorovanim ...

amelie2017
20. jan 2022

Nedocitala som komentare, ale to vy ked sa stretnete, tam sa len vadite, jeden kyda na druheho alebo nechapem..

pstrap
21. jan 2022

Ja švagrinú mám tiež, ale tiež je ako ja, nevesta u svokrovcov. So svokrovcami mám skvelý vzťah, majú dvoch synov, ženatých a veľakrát si práve svokra nás nevesty zastane. A odkedy mi zomrela mamička, tak veru sa aj občas vyžalujem svokre, ako žena žene, keď sme samé. Vždy ma vypočuje a niečo povie na upokojenie. Je to fajn. A stane sa, že aj svokrovci sa hašteria pred nami medzi sebou, keď sme tam a aj ja s mužom tiež. Je to taký ventil. 😁 A sme v pohode. Záleží na tom, čo si ako pripúšťaš k srdcu, kvôli čomu sa hádate a či to musí byť aj s obecenstvom.

luccija
21. jan 2022

Vy žijete spolu?aký má svokor dôvod do teba rýpať?nevesta vždy bude iná ako dcéra....vždy.Ale ako sa poznám svoje by som si povedala či voči mužovi, svokrovci, ale, ak bývate spolu a svokrovci a švagriná a kadekto sa medzi Vás mieša a zasahuje do rozhovorov nikdy to nebude dobre

majkadca
22. jan 2022

Dcéra je vždy dcéra!!! A Ty si "len zena ich syna" jednoducho to tak je. Mohla by si sa aj na hlavu postaviť nič s tým neurobíš. Keď je akýkoľvek problém treba si to povedať doma.. To že si ťa manžel nezastane pri tom ako na teba útočia je smutné.. Ale aj to si treba riešiť doma. Ja by som svokre a to ten mojej hlavne nikdy neukázala že máme s mužom nejaké nezhody!! Takú radosť by som jej neurobila.. Presne viem ako by reagovala. A žiaľ je to aj tak že ona je mama tvojho muža a to tiež nezmeníš.