Nevesta verzus švagriná

20. jan 2022

Rada by som vedieť či to nejak pociťujete v rodine. Čo sa týka u svokrovcov. Švagriná môže svojmu priateľovi hocijako povedať ,nikto jej nič nepovie .
Ale keď ja ako nevesta niečo oponujem mužovi (ich synovi) tak to už sa im nepáči.
Neviem ,prosím vás povedzte že sa mýlim.. ale je to tak podľa mňam . Nedajbože hrešit ich syna pred nimi . Ale svokra môže . Ale jeho vlastná žena (ja)to už som len nevesta"však je to tak ,niesom im pokrvna

pribinak
20. jan 2022

Však načo hrešis muža pred jeho rodičmi? Je to hlúpe a ponižujúce. Ak máte nejaký problém či nezhody, riešte si to vy 2 medzi 4 očami, bez zbytočných svedkov
Nie pred svokrovcami

basska_b
20. jan 2022

Cize svagrina je ich dcera, vsakze? No, to je bezna prax, ze dcera je niekde uplne inde ako nevesta... to nezmenis

autor
20. jan 2022

@pribinak ale veď to isté robí aj švagriná ale svojmu mužovi ..ale ona môže

autor
20. jan 2022

@basska_b však áno . Muži radi si uťahujú so žien . Ale keď ja začnem 🤣to už není po chuti svokričke

pribinak
20. jan 2022

Čo nechápeš?
Ty ponizujes ich syna pred nimi. Samozrejme že sa im to nepáči
Ešte raz, ak máte problém či nezhody, riešte si ich vy 2 medzi 4 očami

karelova
20. jan 2022

Aha čiže keď svagrina alebo svokra začnú svojich mužov fackat, začneš aj ty, lebo ved oni môžu, tak prečo nie aj ty? 😀 Neviem, mne by bolo trápne 'hresit' muža u jeho rodiny...

autor
20. jan 2022

@pribinak bože ako vieš čo hovorím

autor
20. jan 2022

@karelova bože rypem.. trochu ..

autor
20. jan 2022

@karelova takisto je trápne keď muž zhodí svoju ženu pred svojimi rodičmi .

karelova
20. jan 2022

Tak to si vyriešte spolu medzi 4 ocami a nie pred celou familiou... Ked vieš, ze na take rypanie zle reagujú, tak neryp.. Viac by som tomu casu fakt nevenovala.... Proste nie si 'ich'.... Nie vsetky vyzenene rodiny sa berú ako svoji...

lucia147852
20. jan 2022

A čo čakáš ? Ich dcéra je ich dcéra. Áno si len nevesta. A v 95% to tak vždy je. Tak načo rýpeš pred nimi do muža? My aj keby sme ako nas*ati a povadeni, ani pred jednou rodinou to neukazujeme. A ani zo “srandy” pred nimi nerypeme. Za každou srandou je vždy trocha pravdy. A že hrešiť muža? Môj muž nie je dieťa, aby som ho tešila. Ak je ináč všetko v poriadku tak riešiš blbosti .

selest
20. jan 2022

Ano lebo tvoj muz je ich syn a svagrinin muz je "cudzi" chlap.

nnikka
20. jan 2022

Ja viem dobre o čom hovoríš. Ale nezmeníš to.

tomikejt
20. jan 2022

Nikdy by som,,nehresila" muža pred nikým. Ani neviem co tým vlastne myslis. Ja si muža vždy zastanem a držím pri nom a keď sa mi niečo nepaci tak to riešim doma v súkromí.

martina1201
20. jan 2022

Poznáš ten vtip: 60. ročná žena má dospelého syna a dospelú dcéru. Chváli sa susedke:

Tá moja dcéra sa úžasne vydala, nemusí chodiť do práce, manžel jej pomáha v domácich prácach, nemusí variť, lebo sa stravujú v reštaurácii, tak dobre jej muž zarába...

Ten môj chudáčik syn sa zato strašne zle oženil. Síce dobre zarába, ale nevesta nič doma neurobí, všetko musí robiť syn, ona nikde nepracuje, ale zato je lenivá variť, tak ho chudáka stále ťahá do reštaurácie...

Tu vidno ako rodičia nadržiavaju deťom. Jasné že švagriná jej dcéra si môže dovoliť rýpať do priateľa, ktorý nie je ich synom. Ale ty ako nevesta nesmieš rýpať do ich syna. Aspoň nie pred nimi. Tak isto sa ťa nezastanu ak tvoj muž bude rýpať do teba. Proste rypanie a dohováranie a výmeny názorov nepatria pred ďalšie osoby.....

didi2102
20. jan 2022

Predstav si že máš dcéru a syna, dcéra sa sťažuje na muža že je taký onaky,prikyvnes porozprávala sa vypočujem
No a teraz si predstav že príde nevesta a začne hovoriť na tvoje dieťa že je lenivý otrasný neviem aký,tiež by ti to nebolo pochutí ale keby sa ti sťažuje syn na nevestu tiež mu budeš prikyvovat

mamutka
20. jan 2022

Vysvetli svojmu mužovi, že si nemá z teba utahovat, potom mu nemusíš nič vracať pred nimi. To co mate za vzťahy, že musíte pred rodičmi zadrapovat do seba...

miadi
20. jan 2022

A ty si myslis ze ked svagrina rype ci “hresi” toho svojho u jeho rodicov ze tam to beru ako super srandu?

mariejenka
20. jan 2022

Ved keď švagriná kyda na jej muza, je to zať, cize tvojej svokre to nemá prečo vadiť,isto dcére podrží stranu. Rovnako ked tvoj muz zhodí teba pred nimi, nevadí im to. Neriešiť vase veci pred nikým a bude klud. Zaukoluj si manžela,ze na návšteve sa nezhody nepreberaju, taľafatky už vôbec nie.

autor
20. jan 2022

@martina1201 dobre . A je v poriadku keď aj mužov otec so mňa rype a nezastane sa má môj manžel ?čo nevesta musí byť len ticho ,nemôže mať názor ani protirečiť

pribinak
20. jan 2022

To že si tá muž nezastane, si riešte vy dvaja doma, mimo svokrovcov

0silvia0
20. jan 2022

To vase rodinne stretnutia vyzeraju tak, ze si ide v ramci rodiny medzi sebou navzajom do seba zarypat? Ved sa spravaj aspon ty ako dospela, nemusis sa zucastnovat rypania, lebo to vsetci ostatni tak robia🤷‍♀️

spadnutaslivka
20. jan 2022

ako často ste u nich? (či tam netrávite zbytočne veľa času)

luuubik
20. jan 2022

To sa da vysvetlit jednoducho - krv nie je voda. Proste vzdy je blizsi pokrvny pribuzny ako "cudzi" - rozumej prizeneny, vydaty, je to tak na uplne zakladnej, podvedomej urovni. Aj ty mas iste radsej svoje dieta ako cudzie - akokolvek by to cudzie bolo mile a dobre... Svoje je len svoje. A ano, takmer vsade je to tak, inteligentnejsi svokrovci sa to snazia vedome korigovat, davat si pozor na "ferove" spravanie voci vsetkym clenom rodiny, inde je to zvyhodnovanie vlastnych trapne okate - v tom pripade zredukovat vztah na minimum a ohradit sa razantne proti takemu jednaniu. Nepotrebujes, aby sa do teba niekto obuval a cistil ti zaludok za nieco, co u druheho prejde blahosklonnym mlcanim. A je irelevantne, o co sa jedna, stale je to jasne nespravodlive.

sasa1310
20. jan 2022

ja by som takúto nevestu a byť tvojim mužom ani manželku, nechcela ako si ty. Riešiš kraviny ako v materskej škôlke. Keď ona, tak aj ty, a keď ty nemôžeš, tak prečo ona môže. Sodoma gomora

zuzana212722
20. jan 2022

Správaš sa ako totálne decko.. A keby moja nevesta sa takto správala k môjmu synovi tiež jej svoje poviem.. Začni sa správať dospelo..

tomikejt
20. jan 2022

To ze teba si muž nezastane to je vizitka vášho manželstva a treba si to vyriešiť doma.

martina1201
20. jan 2022

Nie je to v poriadku. Na to treba odpovedať: Viem že nie som dokonalá, ale to nie je nikto, a kto je nech prvý poukazuje na chyby druhých. Najskôr si treba vybrať brvno z vlastného oka a potom hľadať smietku v oku druhého. A doma s mužom si pekne vysvetliť, že tak ako sa ty vieš a zadtanes jeho pred tvojimi rodičmi prípadne aj pred jeho rodičmi očakávaš rovnakú mincu aj pred tými jeho rodičmi.....

klarolinne
20. jan 2022

A tvoj muž keď do teba rýpe pred tvojimi rodičmi, isto sa im to páči, že?

20erika07
20. jan 2022

Nikdy by som muzovi nic nevycitala (nekarhala) pred jeho mamou, aj ked mame dobry vztah so svokrou ,hanbila by som sa za seba. Takisto ani moj manzel si to nikdy nedovolil pred mojou mamou. Je to ponižujúce.
Divná rodina, opičiť sa v niečom zlom po niekom 🤦‍♀️