Neviem ako ďalej. Zmena v správaní partnerky po nástupe do práce
Dobrý deň prajem . Ani neviem ako začať a ani neviem prečo som vlastne tu. Už asi fakt zo zúfalstva s tým že si vypočujem rôzne názory a možno mi to pomôže v mojej situácii. Mám priateľku s ktorou som dva roky. Boli sme dlhoročný kamaráti aj spolužiaci no po rokoch sme sa stretli a vyvinulo sa to v čosi viac. Trávili sme spolu každý deň , všetko sme spolu zdieľali robili chodili na výlety, robili romantické večere. Plánovali sme spoločné bývanie ba dokonca aj deti a stále sme to považovali za zázrak že sa z z dlhoročného priateľstva stal vzťah. Ona študuje na vysokej škole , no viacmenej externou formou .Najprv mala brigádu v upratovacej firme . Nič sa nezemnilo stále sme si dokazovali lásku túlili sme sa hovorili si všetko proste boli sme spokojný. Potom bola doma a pred tromi týždňami nastúpila do novej práce. Od vtedy to proste nie je ona a ja som mal z toho normálne depresiu že som dokašlal v robote čo sa dalo . Proste nie je taká ako pred tým a neviem či je to normálne a mám to akceptovať alebo sa začať báť najhoršieho. Nie som človek ktorý by sa jej len tak vzdal lenže vzťah musí byť obojstranný. Odkedy robí v novej práci je odmerená , všetko mi vytíka , a vadíme sa za každú blbosť fakt. Snažím sa sňou vždy potom udobriť s tým že ja som ten zlý a nech mi prepáči. Kúpil som jej kvety a podlizoval som sa proste no správanie stále také isté. Niekdy som ju zo sradny podripoval a bolo to v pohode ale teraz sa zato urazí alebo na mňa vyskočí . Sex od začiatku nebol nejaký exttra. Má proste nižší apetít. Skoro vždy to bolo z mojej iniciatívy je proste v tomto hanblivá. Zvyčajne sa strieda jedna dve polohy aj orál sa hanbí ale odo mňa ho neodmietne. Stále jej ho doprejam a vždy som ju urobil do konca. Väčšinou orálne alebo rukou a pomocou masáže. Pri styku sa mi to nepodarilo a to z predčasnou ejakuláciu nemávam problém. 15 min vydržím . Sex sme mávali tak raz do týždňa ale všetko pritom bolo na mne . Ale nesťažoval som sa aspoň bolo 🙂.Ak by som ostal ležať a nechal to na nej tak asi nebude nič. Aj som jej to pár krát vytkol ,no vždy rovnaký scérnar. Rozplakala sa že zas za všetko môže ona a že ju obviňujem z ničoho a že s a snaží. po hádke vždy mierne zlepšenie ale potom zas po starom až do novej hádky. No a čo je podstata tohto príspevku . Od kedy je v novej práci tak sex nebol ani raz (cca 3 týždne). Ked jej to spomeniem tak tak prídu klasické vyhovorky- unava , nemá čas, nieje jej dobre . Pritom mala aj volné dni takže unava vtedy nebola. Proste je pre mna frustrujce aj to domietanie v posteli a to jej čudné správanie. Ja by som snou kludne aj raz za dva dni 🙂 Nechem si nič nahovráť alebo ju obvinovať ale má kolegu mladého rovesníka, ktorý ju zaúča a píše s sním na messengeri, píše mu na dobrú noc chváli ho pred kamrátkami . Nenápande som raz čítal konverzáciu aj ked sa to nemá ale iniciatíva k písaniu a komunikácii je hlavne z jej strany. Nebolo tam nič o nevere ani som nič závažnejšie neodhalil . No proste aj v komunikácii ked spolu volajú je z nej cítiť radosť aj pri písaných komunikácia mu odpíše pekne ako mne kedysi . Ale ku mne je odmeraná. Mám podozrenie že sa doňho zaľúbila. Otázka je či je to naozaj a ako sa mám zachovať. Nechcem ženu ktorá má lúbi len keď jej to vyhovuje respektíve keď nemá prácu a kamošky na okolo . Proste tie flirtovačky mi rpídu ako taký uder pod pás a odmietanie v posteli ešte viac. Ja by som ju spravil aj keby že jak nemám chuť proste by som sa pre ňu obetoval . Ona to spraviť nevie. Síce hovorí že ma ľúbi a miluje ale ako zistím že to nie su len slová ? Nechem o ňu prísť ale zas to naťahovať a držať z mojej inciatívi prípade obávať sa každej situácie ked strene niekho milšieho , krajšieho že sa donoho zalubi a na mna sa vykaššle tak to by ma asi zabilo . Ja ju lubim , ma nedostaky ale je šikovná aj navarí ,uprace a vyhovuje mi ako partnerka. Dokonca som začal riešiť domček no už si niesom na 100% istý či chcem aby bola aj ona na papieri ako vlastníčka. Pritom by ma to pred dvoma mesiacmi také dačo nenapadlo že ju nebudem brať ako plnohodnotného a spoluvlastníckeho človeka pre ktorého by som spravil všetko.. proste viem viem si ju predstaviť ako ženu s dieťatom . Ale teraz už si ňou nie som taký istý. Je to len klasická kríza alebo začiatok konca .To je tá otázka ktorá mi blúdi hlavou a neviem sa jej zbaviť.Stalo sa Vám niekedy niečo podobné prípadne ako by ste mi poradili . Ďakujem Vám pekne.
Nechaj tomu cas uvidis co bude ale mam pocit ze sa zalubila ked si teba nevsima ...skus si ju nevsimat aj ty s uvidis co bude...Uprimne ak vam to neklape v posteli nebude ani neskor mal by si sa obzret po inom objekte najdes si lepsiu ktora ta bude mat rada a s nou si budes planovat spolocnu buducnost ...toto dievca nie je pre teba nevazi si ta ....
Teraz si v štádiu klapky na očiach a hoci sa k tebe správa ako k osine v zadku, aj tak ju obhajuješ. Čím viac ťa bude odstrkovať a nevšímať si ťa, tým viac ju budeš milovať a kajať sa, ospravedlňovať sa a chcieť riešiť to, čo ona riešiť proste NECHCE. Jej nechuť do sexu. Ospravedlňuješ ju v tom zmysle, že ona je hanblivá (nie je), že je veriaca (s apetítom to nemá nič, ani s dvoma polohami v posteli a ani s princípom orál prijímať, ale nedávať) ... budeš chcieť dobre, ale stále to bude len a len horšie. Keby ju zaujímalo čo cítiš ty, keby ťa chcela spraviť šťastným tak by dávno chodila k psychológovi, alebo sexuológovi a riešila by svoj problém sama od seba a zároveň s tebou. Ona predsa vie, čo ťa trápi a serie na to. Si ako taký mopslík, ktorý za ňou bude doliezať, aj keď nie je uspokojená jeho základná potreba, lebo panička nemá záujem o to, aby uspokojená bola. Otrasný vzťah. Budeš sa motať kolo horúcej kaše, až nakoniec aj tak si budeš musieť priznať, že tam nejde ani o vieru, ani o hanbu, ani o blok a ide len a len o to, že ju nepriťahuješ, nevoniaš jej, alebo je frigidná..... alebo je ten typ, pre ktorého sex dôležitý nie je a nebude.
@jsturbo1994 poviem ti tajomstvo - tvoja partnerka je SVOJPRÁVNA. Takže sa spamätaj a neospravedlňuj ju ako také hlúpe zvieratko, čo nechtiac vyviedlo čosi zlé. Po prvé, určite ju predchádzajúci partner nenútil štyri roky sexovať (to sa, prosím ťa, ako dá - aby si nebol prekvapený, že s ním pekne bez problémov spávala a ešte si to aj užívala, len tebe to nepovie a tak to trošku prekrútila, aby si sa necítil ukrivdený a menejcenný, keďže s tebou jej to nechutí. Btw, vôbec nerozumiem, na čo preberáte jej sex. praktiky s bývalým. Trošku choré, ale vaša vec) Po druhé, viera je len tvoja výhovorka, lebo si zúfalý. Veď ak by bola taká eňo ňuňo veriaca dodržiavajúca všetko od A po Z, nespí s bývalým. Po tretie, mala by zájsť ku gynekológovi. Partnerku, ktorá sexuálne žije a žiaden lekár ju nikdy nevidel, by som na mieste chlapa určite nechcel. Po štvrté, buď svojprávny aj ty, nenechaj sa využívať a nenechaj zo seba robiť hlupáka. Napíšem to sprosto - verím tomu, že tvoja partnerka by svojmu novému kolegovi nerobila ohľadom sexu také drahoty, aké robí tebe. Takže čo z toho vyplýva? Si mladý, hľadaj ďalej, pretože toto nie je tá pravá.
@tt247 Dam jej mesiac cas. Nebudem vyvijat natllak, budem sa spravat prirodzne bez vnucovania a znakov záujmu o sex a uvidim ci sa bude cinit alebo to bude mat na haku. Ak nic tak si snou dam rozhovor ala bud mi povies v com je problem alebo vzťah nema zmysel. V pripade ze by sa jednalo o frigiditu tak neviem ako by som pokracoval ale aspon by som vedel pravdu . Ono aj pre mna by bolo tazke povedat priatleke ze nemam rad sex . Ale klamat tiez nie je riesnie. Ale ked sa tak zamyslam tak ona nikdy nebola na sex ani na nejake experimenty. Porno v zivote nepozerala. Mozno su fakt take zeny pre ktore je sex tabu a nie zakladna a uvolnujuca potreba.Je to tazke pre mna ale ked nebude ochotna zabojovat respektuve priznat sa co je vo veci je to len umelo udrziavny vztah a nema to zmysel.
@jsturbo1994 sú také ženy pre ktoré sex je len nutnosť. Nepotrebujú ho. Aj takí chlapi sú. Potom je to len o tom, že ak je takýto len jeden z partnerov, tak ten druhý šťastný 2x nie je a nebude. A jednoznačne sa ani milovaný 100%tne necíti. Pretože pre zdravého človeka je prirodzené, že ak niekoho miluješ tak po ňom túžiš i po sexuálnej stránke.
@jsturbo1994 presne, aspoň na istý čas zvoľ vyčkávaciu taktiku a uvidíš, na čom si. Či má o teba a o váš vzťah záujem alebo nie. Lebo ono je pekné, že ty ju ľúbiš a aj ťa priťahuje, ale ak je to jednostranné, je to len zbytočné trápenie. A tiež si dobre zváž do budúcna, či chceš mať takú partnerku (myslím ak by sa ukázalo, že ten sex ona skutočne nepotrebuje k životu - buď s tebou alebo celkovo). Zváž to pre svoje aj pre jej dobro, lebo aj toto vidím v budúcnosti len ako trápenie, prosenie, vypytovanie, odmietanie,... no nič pekné, pravdupovediac. Držím prsty pri správnom rozhodovaní.
Tak vám píšem teda o dva mesiace neskôr. Vo vzťahu stále zotrvávam ale naberá to skôr horší spád ako lepší . Vadilo mi že si kolegu/ kamarát vodí domov na kávu boli spolu vonku a že to považuje za normálne. Proste hodila to na mňa že jej neverím a som žiarlivý . Doteraz žiadnych kamarátov nemala kým nechodila do práce. Áno priznávam že som bol žiarliví po tejto situácii aj som jej to dal na javo . Proste bolo to nad moju hranicu . Ja by som nechodil len tak z holkou na pivo alebo trhy lebo by mi to prišlo proste ako randenie a hlavne ak by mi priateľka povedala že jej to vadí. Nemôžem si pomôcť. Možno by som inak bral nejakú dlhoročnú kamošku a že ideme pokecať. Ale ked človeka ktorého pozná 5 mesiacov a zdieľa sním spoločné chvíle s tým že ma sním ani nezoznámi lebo sa bojí že by som sa nechoval k nemu dobre . Ja som jej narovinu povedl že sa mi to nepáči a že mi to ide na nervy tie ich stretká . Aj ked to je v kamrátskej norme. Podla mna je to už prose nad hranicu . Momentálne som v štádiu že je mi to jedno . Ked sním bude chcieť byť viac než kamarátka tak bude. V posteli sa tiež nič nezmenilo . A pri tých konfliktoch vlastne ani ja nemám naňu chuť. Takže skôr horšie ako lepšie . Aj keď sú dni že sa tvárime ako by sa nič nestalo . Ale myslím že v hlave má už každý to svoje. Pekný deň
Musíš ju veľmi ľúbiť, keď ti stoji za takéto trápenie. Nechceš to skúsiť bez nej? Je tu risk, že o ňu prídeš, ale možno až potom si uvedomí, že jej stojíš za to, aby ťa tým kamarátstvom netrápila a že ťa naozaj ľúbi.
@jsturbo1994 keď už do nej nenamočil, tak sú na najlepšej ceste a od prvej chvíle iniciatívnejšia bola ona, išla po ňom (vždy prvá snaha o komunikáciu na nete)... takže si vlastne za takého chuja s prepáčením. Proste to ukonči, zbytočne sa trápite obaja. A inak - keby si si ty nosil domov kamošku/kolegyňu na kávu, tak by sa jej to tiež nepáčilo.
@jsturbo1994 myslim,ze k tohtorocnym vianocam by si si mal darovat jeden jediny darcek-svoju slobodu....trapit sa budes,ale casom vsetko preboli,uvidis...🙂
@jsturbo1994 posli ju k vode najdi inu a nestracaj nou dalej cas 😊😊 myslim ze po svete beha xy zien...naco sa trapit.Sak ani deti nemate.Nadych vydych a hor sa za slobodou 😈😈😈😆😆😆
@jsturbo1994 Neviem ako to s vami dopadlo,a nechcem byt kruta ale si neskutocne ufnukany chlap.Pises ako zenska,same zenske kecy.Ani sa necudujem ze ma pocit pohrdania.a urcite nie je frigidna,len ju to nebavi s tebou.Myslim ze ste sa priebezne uz asi aj rozisli,neviem,nie som na konci diskusie,lebo citajuc tie tvoje estrogenove vylevy som reagovala hned.

Začni sa správať ako chlap, lebo sa správaš dosť zúfalo, základom vzťahu je komunikacia medzi vami dvomi. Prepáč, ale keby môj partner písal na MK to, čo ty, tak ho kopnem do zadku. Skus sa nad tým zamyslieť a porozpravaj sa s ňou doma. Žiadna z nás ti tu nič neporadí, a tie hypotézy, že ma iného atď.Len by dvaja viete, čo tam je