icon

Neviem ako ďalej. Zmena v správaní partnerky po nástupe do práce

avatar
jsturbo1994
14. okt 2018

Dobrý deň prajem . Ani neviem ako začať a ani neviem prečo som vlastne tu. Už asi fakt zo zúfalstva s tým že si vypočujem rôzne názory a možno mi to pomôže v mojej situácii. Mám priateľku s ktorou som dva roky. Boli sme dlhoročný kamaráti aj spolužiaci no po rokoch sme sa stretli a vyvinulo sa to v čosi viac. Trávili sme spolu každý deň , všetko sme spolu zdieľali robili chodili na výlety, robili romantické večere. Plánovali sme spoločné bývanie ba dokonca aj deti a stále sme to považovali za zázrak že sa z z dlhoročného priateľstva stal vzťah. Ona študuje na vysokej škole , no viacmenej externou formou .Najprv mala brigádu v upratovacej firme . Nič sa nezemnilo stále sme si dokazovali lásku túlili sme sa hovorili si všetko proste boli sme spokojný. Potom bola doma a pred tromi týždňami nastúpila do novej práce. Od vtedy to proste nie je ona a ja som mal z toho normálne depresiu že som dokašlal v robote čo sa dalo . Proste nie je taká ako pred tým a neviem či je to normálne a mám to akceptovať alebo sa začať báť najhoršieho. Nie som človek ktorý by sa jej len tak vzdal lenže vzťah musí byť obojstranný. Odkedy robí v novej práci je odmerená , všetko mi vytíka , a vadíme sa za každú blbosť fakt. Snažím sa sňou vždy potom udobriť s tým že ja som ten zlý a nech mi prepáči. Kúpil som jej kvety a podlizoval som sa proste no správanie stále také isté. Niekdy som ju zo sradny podripoval a bolo to v pohode ale teraz sa zato urazí alebo na mňa vyskočí . Sex od začiatku nebol nejaký exttra. Má proste nižší apetít. Skoro vždy to bolo z mojej iniciatívy je proste v tomto hanblivá. Zvyčajne sa strieda jedna dve polohy aj orál sa hanbí ale odo mňa ho neodmietne. Stále jej ho doprejam a vždy som ju urobil do konca. Väčšinou orálne alebo rukou a pomocou masáže. Pri styku sa mi to nepodarilo a to z predčasnou ejakuláciu nemávam problém. 15 min vydržím . Sex sme mávali tak raz do týždňa ale všetko pritom bolo na mne . Ale nesťažoval som sa aspoň bolo 🙂.Ak by som ostal ležať a nechal to na nej tak asi nebude nič. Aj som jej to pár krát vytkol ,no vždy rovnaký scérnar. Rozplakala sa že zas za všetko môže ona a že ju obviňujem z ničoho a že s a snaží. po hádke vždy mierne zlepšenie ale potom zas po starom až do novej hádky. No a čo je podstata tohto príspevku . Od kedy je v novej práci tak sex nebol ani raz (cca 3 týždne). Ked jej to spomeniem tak tak prídu klasické vyhovorky- unava , nemá čas, nieje jej dobre . Pritom mala aj volné dni takže unava vtedy nebola. Proste je pre mna frustrujce aj to domietanie v posteli a to jej čudné správanie. Ja by som snou kludne aj raz za dva dni 🙂 Nechem si nič nahovráť alebo ju obvinovať ale má kolegu mladého rovesníka, ktorý ju zaúča a píše s sním na messengeri, píše mu na dobrú noc chváli ho pred kamrátkami . Nenápande som raz čítal konverzáciu aj ked sa to nemá ale iniciatíva k písaniu a komunikácii je hlavne z jej strany. Nebolo tam nič o nevere ani som nič závažnejšie neodhalil . No proste aj v komunikácii ked spolu volajú je z nej cítiť radosť aj pri písaných komunikácia mu odpíše pekne ako mne kedysi . Ale ku mne je odmeraná. Mám podozrenie že sa doňho zaľúbila. Otázka je či je to naozaj a ako sa mám zachovať. Nechcem ženu ktorá má lúbi len keď jej to vyhovuje respektíve keď nemá prácu a kamošky na okolo . Proste tie flirtovačky mi rpídu ako taký uder pod pás a odmietanie v posteli ešte viac. Ja by som ju spravil aj keby že jak nemám chuť proste by som sa pre ňu obetoval . Ona to spraviť nevie. Síce hovorí že ma ľúbi a miluje ale ako zistím že to nie su len slová ? Nechem o ňu prísť ale zas to naťahovať a držať z mojej inciatívi prípade obávať sa každej situácie ked strene niekho milšieho , krajšieho že sa donoho zalubi a na mna sa vykaššle tak to by ma asi zabilo . Ja ju lubim , ma nedostaky ale je šikovná aj navarí ,uprace a vyhovuje mi ako partnerka. Dokonca som začal riešiť domček no už si niesom na 100% istý či chcem aby bola aj ona na papieri ako vlastníčka. Pritom by ma to pred dvoma mesiacmi také dačo nenapadlo že ju nebudem brať ako plnohodnotného a spoluvlastníckeho človeka pre ktorého by som spravil všetko.. proste viem viem si ju predstaviť ako ženu s dieťatom . Ale teraz už si ňou nie som taký istý. Je to len klasická kríza alebo začiatok konca .To je tá otázka ktorá mi blúdi hlavou a neviem sa jej zbaviť.Stalo sa Vám niekedy niečo podobné prípadne ako by ste mi poradili . Ďakujem Vám pekne.

Strana
z2
avatar
janinah
14. okt 2018

Nová práca je stres pre každého,počkaj,nejako sa to vyvinie,príliš tlačís s tým domom a plánmi do budúcna...ale ak už teraz je problém v posteli,tak to bude celý život zrejme,tak si to dobre rozmysli,s kým sa chceš viazať,či ozaj ona je tá pravá...počkaj a netlač....

avatar
evora29
14. okt 2018

Nechce ta, a pomaly hľadá nový objekt. Momentálne je poruke ten kolega, tak mozes len čakať ako sa to vyvinie. Takto sa zamilovaná žena nespráva, neklape vam to v ničom, tak co chces silit? Lepsie ti bude, ked si najdes babu, ktorá je do teba zaľúbená tak silno, ako ty do nej, takýto vzťah je leb trápenie.

avatar
gagik
14. okt 2018

Ste spolu uz velmi dlho a ani svatba ani deti nemate,ide to proste do stratena uz.

avatar
juliet86
14. okt 2018

a co keby si sa jej otborene spytal? presne to co pises tu ty nam povedz otvorene jej. uvedom si ze ty si nezasluzis hentake spravanie a zaobchadzanie z jej strany. mas vyssiu cenu a hodnotu. zastan sa sameho seba. mne fto vies ako pride? a poznam take pripady z okolia? ze mozno ta mova praca jej otvorila ze zit sa da aj inak. byt vzdelany ambicie cstovat peniaze uzivat si a zrazu si nie je ista ci to co ma s tebou je dost. toj e moj odhad. drzim ti palce a chvalim ta ze takto zachytavas signaly.

avatar
evora29
14. okt 2018

@gagik Ale ak je ten rok v jeho nicku rok narodenia, t.z. ze teraz ma chlapec okolo 24-25 rokov, nie je nezvyčajné, ze nie su zobrati. Aj ta jeho priateľka vysokoskolacka sa zrejme do svadby nehrnie...su mladí a nezabezpeceni. Práve v tomto veku ženy kalkuluju, s kým si založia rodinu, aký je chlap zabezpečený, ci jej stojí za to, zostať s nim v dlhodobom vzťahu. Tu mu skôr príde, že mladá hľadá silnejší kolík, lebo nie je spokojná v tomto vzťahu

avatar
evakalna
14. okt 2018

@jsturbo1994 Nenapísal si koľko máš rokov a koľko rokov má ona.
Nepodlizuj sa jej - mne by to išlo strašne na nervy. Nerob zo seba somára - ja by som ťa nechcela.
Zaraď spiatočku - ignoruj ju, nekontaktuj ju ako prvý. Vyčkaj, aby ona urobila prvý krok. A budeš vedieť kam to ona smeruje. Až potom sa spolu rozprávajte. Potom budeš múdrejší a budeš vedieť na čom si s ňou.
Daj nám vedieť ako si pochodil....

avatar
ivik111
14. okt 2018

@jsturbo1994 no napisem ti to takto-cim viac sa budes snazit,tym viac to bude na hov*o.....skus urcity cas neriesit,proste nechaj plynut a niekedy sa veci pohnu urcitym smerom,ci uz k lepsiemu alebo horsiemu,uvidi clovek neskor.hlavne neries teraz byvanie,hypoteku atd.....

avatar
beckinka
14. okt 2018

Ja si myslim ze sa tvoja priatelka zapozerala do noveho kolegu. Predsalen, je novy, neokukany, nepreskumany a to je ine ako ty, ktoreho uz pozna roky.. V takomto stave je tazke bojovat o priazen, pretoze vo vasom vztahu asi nie je uz tolka vasen ako na zaciatku. Ja by som rozmyslala mozno opacne, isla by som na nu milacik, vidim ze si vystresovana, co keby sme isli niekam na vikendovy pobyt..A pri vinku, dobrej veceri sa narovinu spytat co je vo veci..Mozno caka nejaky posun vo vztahu, svadbu...To musis vediet len ty.

avatar
evakalna
14. okt 2018

@beckinka Toto keby urobil, ako si mu poradila, tak z neho robíš totálneho idiota§§§§§ To hádam nie!!! Ešte aby zbytočne vyhadzoval peniaze.
Mala si mu poradiť, aby bol sebavedomý a sebaistý CHLAP aby poznal svoju hodnotu a aby bol MUŽ - obrovská opora ženy. Keď takýto nie je, tak aspoň nech nerobí zo seba chumaja - miláčik pri vínku ako na tom sme urobíme si svadbu. V tomto prípade je svadby a založenie si rodiny tabu. Veď vidíš ako sa ona k nemu správa, že necíti že on je jej oporou.

avatar
katkati
14. okt 2018

Povedz jej rovno, že takéto správanie nie je normálne, nech ti vysvetlí, čo sa deje. Buď ti to povie, alebo skôr by som predpokladala, že sa bude vykrúcat. Keď nepripusti, že ťa ponižuje svojím správaním, tak by si jej mal navrhnúť rozchod. Takto sa utrapis.

avatar
beckinka
14. okt 2018

@evakalna ja viem, hlavne aby on nevyhadzoval peniaze za pobyt...A opora v chlapovi je podla teba co? ze pride domov, tresne po stole ze kde ma veceru? Ja mu neradim aby zo seba spravil debila. Len si myslim ze skor na zenu plati pekne slovo, oddych ked ma toho vela ako to ked pride chlap nasrdeny domov a pomaly dverami trieska. No ale kazda ma svoju definiciu chlapa, mozno tebe sa taky nasrdeny chlap viac paci.

A dalsia vec - to, co opisuje on, je len jedna strana veci. Cudovala by si sa, aky ma nazor na neho jeho priatelka. Keby ona zalozila podobnu temu, hned by bol chlap debil a hajzel a este neviem co. Teraz je chlap v tejto teme chudatko, neviniatko a ona zla zla zena, pomaly zlatokopka. Ja si myslim ze pravda je niekde uprostred.

avatar
deti95060810
14. okt 2018

podľa mńa je to začiatok konca....prepáč nechcela som ťa raniť, ale mne to tak pripadá...a prestaň sa jej doprosovať a podlizovať...😉

avatar
zuzanapjat
14. okt 2018

no príde mi že ťaháš za kratší koniec celý čas, nielen teraz keď má novú prácu. a to vidno práve vo vašom sexuálnom živote.... ona rada berie, ale nerada dáva, podľa mňa vo všetkom, len si si to ešte nevšimol.... môj muž by na to povedal asi toľko, že pri tebe robí drahoty s orálom, ale kolegovi by ho možno ako prvý urobila. Lebo tak to býva.....

avatar
taga
14. okt 2018

Myslím že jej nevyhovujes, ale nie si ani zlý chlap tak a tebou proste je... Ale podlizovanim sa jej sprotivis skôr či neskôr. A možno teraz stretla niekoho zaujímavejšie ho tak na tebe vidí už len to čo jej vadí. Ale opýtaj sa jej nie nas

avatar
kakawah
14. okt 2018

Ani ja ta nechcem ranit ale aj mne sa zda ze jej je s novym kolegom dobre a mozno je uz aj zamilovana. Vtedy zeny hlafaju na svojom partnerovi chyby a vsetko im vadi. Ja by som jej ro na rovinu povedala co si myslim. Nwmas co stratit lebo toro sa moze tahat dlho. Pri tebe ma istotu tak je s tebou ale s nim jej je dobre ale mozno sa boji na ako dlho by to bolo. Takze moze ta takto v sachu drzat dlho.

avatar
jsturbo1994
autor
14. okt 2018

Lenže mňa to strašne trápi jak može byť za dva týždňe všetko inak . Proste nemá na mňa taký pohlaď ako pred tým je to taký pohrdajuci pohľad a man trápi už ked len tak pozrie. Neviem ako dalej a neviem či dočasná rezignácia nie je práve to riešenie. Aj ked to bude pre mňa tažké lebo to bude ako by sme sa rozišli ale musím s ňou každý deň byť . To je ešte horšie ako keby sme asi nevideli . A máme 24r. človek si myslí že stretol už tu pravú pred tým som poriadnu známosť nemal . A aj ja si myslím keď sa tak nad tým zamýšlam že po dvoch rokoch by mal byť aj v sexe človek smelší . Ja tiež nie som nejaký kanec abo pornoherec. Ale keby mi apson občas niečo navrhla alepo popýtala si . Mne by to vyčarilo usmev aj na mesiac . Ona to vie že ked sa trošku snažila robilo mi to radosť a aj ja som k nej mal ešte bližšie . Tak ale bud jej to nedocvakne alebo je na mňa naštvaná aj zato že ju dlhodobo nahovrám na sex. Možno je frigidná alebo má nejký blok . Aj to som sa už pýtal tiež bol plač a vínko . Ale poprela to . Neviem ale neskutočne ma to žerie . Ja chodím do fitka makám a mám rád jedlo ale teraz mi vobec nechutí . Ona to proste nechápe jak mi ubližuje aj ked to nie je priamo . Lenže ak by sa spamätala tak by som snou bol asi aj napriek tomu sexu. Ona aj v predošlom vťahu stým mala problém a to ten že predošlí priatel ju do toho nútil fyzicky . Nie len návrhmi ako ja . Skušal som to aj priamo že rovno na vec ale to sa cukne uplne. lenže nehladiac na sex vzťah bol v pohode aj ked to v posteli nebolo dokonalé.serie ma to fakt ...

avatar
jsturbo1994
autor
14. okt 2018

@kakawah presne toho sa bojím .. :/ lebo čo ak teraz napríklad jej dá kolega vedieť že ju nechce. ku mne zas bude milá a ja nebudem vedieť či je to real ? proste príde nejký druhý kokotko a skočí potom zaním lebo mňa miluje len na polovicu vidí vo mne istoty ? kks bolo lahké byť pubertiak .

avatar
jsturbo1994
autor
14. okt 2018

@beckinka aa zaltokopka určite nie je. aj preto som ju lubim že ku štastiu jej stačí málo . nepotrpí sa na autá a byty . proste plán bol taký kúpiť starší domček postupne si ho spraviť. ale ten dom po dedovi asi odkúpim sám a uvidím ako sa to vyvinie . a pred tým ten vzťah myslela vážne hovorila aj o bábätku a nevadilo jej ked sme išli bez ochrany. proste ako by som to povedal .. nebála sa otehotnenia somnou . aj preto som si myslel že to myslí vážne.

avatar
kakawah
14. okt 2018

@jsturbo1994 ja mam takyto priklad denne pred ocami. V praci dievcina mala pred rokom svadbu a este pred nou to tahala s jwdnym kolegom. Jej manzel je jak medik dobrak velky je jej istota. Ten v praci je taky frajirek taky hajzlik ale zabavny a sexi. Chudak jej manzel vseyci ho lutuju a ze o tom rste nevie. No aj taky kruty je zivot. Inak zema aby milovala muza, musi si ho velmi vazit a obdivovat. Ale nie ze sa muz bude strapnovat a robit vsetko co jej na ociach uvidi. To nad zeny roto odradza. Ja neviem co mas konkretne robit ste dlo vo vztahu tak uz viete aki ste.Ale pises ze aj sexe je to nic moc. No rovno zosti co je vo veci a ked je do kolegy zalubena nechaj ju ist a najdi si inu

avatar
taga
14. okt 2018

@jsturbo1994 ale s tým sexom si trápny prepáč. Keby mne chlap furt hovoril a riešil ako, kedy, aké polohy, a bla bla... Keď má žena chuť tak to ide samé, bez presviedčania, prirodzene, vášnivo. Asi jej nevyhovujes v posteli, ale také veci sa ťažko hovoria

avatar
deshek
14. okt 2018

Ja by som sa na rovinu spýtala čo sa deje a podelila by som sa o to ako to prežívam. A to by mi aj imponovalo od môjho partnera keby to urobil. Ak by ste pokračovali ďalej do manželstva- bez úprimného objasňovania veci sa nezaobídete.hadat čo sa deje môžeš donekonečna- treba počuť druhu stranu čo prežíva.

avatar
zuzanapjat
14. okt 2018

Napísal si, ona sa hanbí robiť orál... tak k tomu asi toľko, že ak sa nehanbí že jej ho robíš ty, tak opačné garde je len výhovorka... aby si raz neskončil ako taký kkt, o ktorom bude rozprávať, ako si ju nútil do sexu... lebo to môže byť taká tá výhovorka...... ty ju nepriťahuješ dostatočne. Má 24 rokov, nemáte ešte deti. Ak by ste mali, môžeš čakať sex raz ročne a k tomu kopec výhovoriek a sĺz. Ona nie je tá pravá. Prehovárať polovičku do sexu je predsa ponižujúce. A stavím sa, že raz budeš ty ten najväčší bulo pred jej ďaľšími partnermi, alebo pred jej kamoškami, ktorému o nič iné nejde len o sex a ona sa cíti ako handra a podobné somariny. Odpútaj sa od nej postupne. Ona nie je tá pravá.

avatar
evakalna
14. okt 2018

@beckinka Nepochopila si ma ako ich vidím. Na základe toho čo napísal autor tohto príspevku si myslím, že ONA študuje na vysokej škole, má zaujímavú prácu, má 24 rokov a začína vážne uvažovať nad svojím životom. Určite chce, aby jej budúci manžel bol chlap na úrovni, mal vysokú školu a mal zaujímavé povolanie. Jednoducho, aby vedel na úrovni uživiť rodinu, keď raz ona bude na nekonečných materských a rodičovských dovolenkách s malými deťmi.
ON (autor tohto príspevku) má 24 rokov, nemá vysokú školu a je neuveriteľne nestabilný, nevie poskytnúť zázemie, naivný, vytvára si komplexy a mindráky a má totálne pomýlenú predstavu o rodinnom živote. Je ešte nezrelý, mladý, má veľa času na manželku a deti. Predovšetkým by mal myslieť na to, aby sa zbavil zlých myšlienok, ktoré mu chodia v hlave. Odporúčam mu navštíviť psychológa alebo psychoterapeuta MUŽA, aby mu trochu ukázal cestu životom.....

avatar
evakalna
14. okt 2018

@jsturbo1994 Máš už 24 rokov, si dospelý, samozrejme máš právo si zabezpečiť bývanie - kúp si domček alebo byt. Budeš 100% majiteľ a vlastník nehnuteľnosti a bude to iba tvoje. Keď si nájdeš iný vážny vzťah, tak majetok, ktorý si si zadovážil za slobodna zostane navždy iba tvojím majetkom.
Ak má o teba záujem, tak by ste mali spolu zájsť za sexuológom, že máte problém pri pohlavnom styku....

avatar
korinecka
Autor odpoveď zmazal
avatar
liduska12
14. okt 2018

Podla mna zakladom kazdeho stastneho a dlhodobeho partnerskeho spolunazivania je komunikacia a aby ste si aj celkovo ako partneri (v sexe, psychicky a fyzicky) vyhovovali. A tieto dve veci podla tvojich popisov asi moc nefunguju, tak by som si zlozila asi ruzove okuliare, pockala este dalsie 2-3 tyzdne ako sa situacia s kolegom vyvrbi a uvidis. Investicia do nehnutelnosti nikdy nie je zly napad ak mas to, ale zatial neries ziadne spoluvlastnictvo. Ked sa skutocne lubite (navzajom) ustojite aj toto, ale ked je to silnejsie z jednej ako z druhej strany, asi to nie ono a treba ist dalej. V zivote aj v manzelstve a aj ked su uz deti je mnoho tazkych situacii, ktore pary aj vdaka tej laske a komunikacii dokazu zvladnut...

avatar
luthine
14. okt 2018

Pri citani tvojho prispevku ma az zamrazilo, tak velmi mi to pripomenulo moj prvy "vazny" vztah. Bohuzial z druhej strany. Nechcem aby to vyznelo ze pripad tvojej priatelky je isto iste rovnaky ako moj, jednoducho som sa v popise jej spravania nasla. Moj ex bol skvely, mily clovek, verny, basketbalista, no vsetky baby by za neho vrazdili a on mal pritom rad iba mna. Aj ja jeho, akurat ze nie tak... spravne. Bolo mi s nim fajn kym po mne nechcel fyzicky kontakt, tiez planoval vsetko mozne aj nemozne do buducnosti, akosi si pri tom nevsimol, ze ja som z toho az taka nadsena nebola. A pritom som chcela byt! Zasluzil si len to najlepsie a ja som mu tak velmi nechcela ublizit. Lenze neslo to. Ked som sa vyhovarala mal nervy, ked som ho odtlacala plakal a ked som privolila bolo nakoniec aj tak dusno. Bolo to hrozne obdobie, lebo ma naozaj presvedcil ze so mnou nieco nie je v poriadku a ze som frigidna, chora, takmer ma dokopal k psychologovi. Cuduj sa svete ked som sa s nim nakoniec predsa len rozlucila a po roku stretla svojho teraz uz manzela, odrazu so mnou problem nebol ziaden. A nie je doteraz, comu je uz 12 rokov, za ktorych som raz nepovedala nie, a to uz mame dve deti. Ked to tam je- vasen a pritazlivost- proste to tam je. A ak nie, rozum to dokaze na cas potlacit, ale poviem ti... taky zivot je utrpenie. Podla mna zvaz, ci ti stoji za to byt s niekym, kto ta mozno ma rad, ale nemiluje ta tak naozaj, opravdicky. Ver mi, taka ozajstna laska, to je tiez aj vedomost,ze po tebe ten druhy tuzi a chce ta vsetkymi moznymi sposobmi.

avatar
jsturbo1994
autor
15. okt 2018

@luthine tak som rád že sa ti podarilo nájsť toho pravého 🙂 ved ano ja chápem lenže tých okolností prečo to nechce môže byť viac . a keby som sa jej len tak vzdal zo dňa na den neviem či by som to nelutoval . Ono je veriaca môže to byť aj viera . Ku gynekológovi a na preventívne tiež nechodí lebo sa cíti zdravá tam tiež niečo môže byť . Ono vypáčiť zo ženy niekedy niečo ja vážne ťažké . ja chápem že môže mať aj ťažké obdobie teraz . Ale je normálne že nemá chuť proste 3 týždne ? A že ju to nežerie ten pocit že sa musím robíš sám ako taký pubertiak . No mňa by to sralo keby že mi povie že sa robí sama a že ju zanedbávam . pred tým mala len jedného bývaleho s ktorým spávala a boli spolu pár rokov. Ale vravela že pri nom mala orgazmus asi iba raz že pri mňe je to uplne iné . Ze on ju len nutil spravil sa a zaspal . A na jej potreby nehľadel . Ja hladím vždy tak prečo aj tak nemá šmak ? Nemôže to byť prípad že ked ju 4 roky do toho nútil proste sa jej ten sex už znechutil ? Ku sexuologovy neviem či by šla to by zas indikovalo že je problém v nej a by bola ešte nedostupnejšia. Neviem ako to tam prebieha a nechcem aby bola vyplašená ešte viac . Nebudem teraz na nu vobec tlačiť nebudem sa ju pýtať o sex aj keby tri mesiace nič . Ale ked si ma nevšimne dlhší čas tak to budem asi riešiť radikálnejšie už. Vdaka zatial za všetky rady a príspevky.

avatar
jsturbo1994
autor
15. okt 2018

@korinecka Tvoja sitácia bola opačná ? Priateľ ťa odmietal v sexe aj ako partner ?

avatar
katkabg
15. okt 2018

Sa jej normalne po lopate opytaj ci chce byt stebou alebo nie a hotovo.....jaaaaa teda neviem anie ste neni manzelia a je xy zien na svete,hlavu hore.Nechaj nech ti odpovie a teda ak uz nechce byt stebou hor sa so vzpriamenou hlavou do slobodneho zivota.Svet sa nezruti.Teda ja byt muzom uz by som v takomto frustrujucom vztahu davno nebola.Ved ste vstadiu ako by ste mali za sebou 50 vyrocie svadby

Strana
z2