Neviem, či ešte milujem manžela

1babula111
12. okt 2015

Baby poradte. Úplne som zmätená a neviem, čo mám robiť.
Náš syn má 3roky, od noveho roka mam nastupit spet do prace, ktoru vsak este nemam. Maly pojde do skolky, mne uz to doma prepina. Doslova.
S manzelom sa stale hadame, mam pocit ze som vyhorela uplne. Uz ma s nim nebavi sex, ani ziadne aktivity. on sa nesnazi ma nikam bravat.
Stretla som muza do ktoreho som sa zalubila. Stravili sme spolu noc. pozname sa pol roka, v kontakte sme cca mesiac. on je zenaty nemieni sa rozvadzat, tvrdi, ze ma pekne manzelstvo, ze nema doma ziadny problem. ja si s nim viem predstavit zivot. je starsi o 15rokov. co mam robit? nakopnut nejako mrtvy vztah co mam doma alebo zacat odznova, rozviest sa??? som uplne na nervy..neviem co mam robit

sardinka335
12. okt 2015

Jááj zlatko....ty si sa nezalubila, to len ta henten dobre okefoval a to je všetko. Nadeje si robíš len ty. On sa rozvadzat nemieni ma ,,pekne,, manželstvo tak nechapem aký zivot si ty snim už ,,vieš predstaviť,,??? Ako čo sa rozvedieš a budeš čakať či sa rozvedie on a zatial budeš jeho matrac??? Z toho čo píšeš ťažko sudiť čo máš robiť, nekonkretizuješ čo sa deje u teba doma, v istých fazach prechadza krizou snad každe manzelstvo. Na toho ,,don chujana,, zabudni - on s tebou do buducna nepočita. Ja by som sa iste snazila rodinu zachranit ak sa da, ak je tam vola z oboch stran.

bajana
12. okt 2015

@1babula111 ozaj sa budes riadit tym, co ti tu napiseme? OK - kasli na milenca, ktory ti jasne povedal, ze o buducnost s tebou nestoji a chce si len uzivat sex s mladsou zenou...mas rodinu, mas muza, ktoreho si si z nejakeho dovodu vzala a vybrala ako otca svojho dietata....teda bojuj o vas vztah, o uplnu rodinu pre svoje dieta....existuju manzelske poradne...problemy vo vztahu by sa mali riesit inak ako tym, ze si najdem milenca

0silvia0
12. okt 2015

@1babula111 prefackaj sa, osprchuj studenou vodou a nečakaj, že ťa muž bude niekam brávať. Toto neviem čo je za logika niektorých žien, ktoré si nevedia urobiť s dieťaťom program aj samé, s kamarátkou, atď. Len nervózne čakajú, kam ich niekto zoberie a keď ich niekto nikam neberie, tak ich kučeravé myšlienky odvedú do postele nejakého chlapa, ktorého ktovie kde vzali, keď nikam nechodia 😎

natalym
12. okt 2015

@1babula111 To sa Ti len zdá.............. Ver, že by si ho nechcela mať doma.

emily203
12. okt 2015

@1babula111
Ahoj,,, myslim, ze ti to doma asi fakt neprospelo. 🙂 Ak vidis, ze tvoj manzel ta ma rad aj ked ta nikam nebrava (nechcem sa nikoho dotknut, obrazne, ze je truhlik), tak sa s nim o tom porozpravaj. Povedz mu, co ta trapi. A ten pan za to nestoji,,, ak to urobil a este ti povie, ze sa nechce rozvadzat, tak ...... s nim ta ziadna buducnost necaka,,, max ta vyuzije - sex. Ale ak toto ta uspokoji, ze ta bude mat iba na to... neviem. Ak mas milujuceho manzela, ktory ta nepodvadza, len je spomaleny, tak zacnite s nejakymi aktivitami... 🙂 Viac by som ti asi povedala, ako tu do par slov zhrnut myslienky 🙂.

orsulka
12. okt 2015

podla mňa všetko sa odvíja od toho, že si sa zamilovala. Toto podla mňa spustilo všetky tieto tvoje emocie, všetky otázky, všetko to, že chceš hodnotiť a hodnotíš svoj doterajší život.
Ten druhý chlap v tom má ale jasno. Takže od toho daj ruky preč, lebo hoci tebe je s ním fajn, jemu rozbíjaš rodinu, a on ťa má fakt iba na pobavenie. S Tebou on budúcnosť neplánuje !!! a čo s manželstvom ? to je ťažko radiť...neviem ako dlho ste spolu, a či manžela teda lubiš alebo nie. Vela sa zmení, ak by si našla prácu a išla medzi ludí, malý bude v školke, a hneď bude viac o čom sa budete môcť s manželom rozprávať. To či začať s manželom odznova, alebo nie, to už je na Tebe. Ide aj o to, ako by si bola na tom finančne keby si sa rozviedla, či máš kde bývať....to je tak vela otázok,ktoré by si mala zvážiť.......

1babula111
autor
12. okt 2015

@sardinka335 Máš pravdu, on ma nerieši si myslím. Len ma obláznil, ja hlupa som sa nechala a tym to pre neho asi haslo. moj manzel mi tvrdi ze ma miluje, ale nic preto nerobi aby ma nestratil. povedal, ze ak sa chcem rozviest tak ok. co ma zarazilo. stavame dom, tak jeho prva reacia nato, ked som povedala ze sa chcem rozviest, tak len co s domom? Chapes.. nie ze lubim ta, chcem byt s tebou.. to ma zarazilo.. nespavame spolu, lebo mna to vobec nebavi. je to nuda uz velmi dlho, nic nove neprinesie do intimneho zivota, lebo to neriesi. radsej si pospi ako povedal.. mne to chyba.. neznosti, dobry sex..

1babula111
autor
12. okt 2015

@0silvia0 praveze ja chodim s malym stale stale niekam.. muz s nami nechce chodit.. nema zaujem.. aj ked ho volam..

emily203
12. okt 2015

no...... ak ti povedal, ze ok na rozvod,,, tak to ma asi uplne v pazi. Bud zacnete obaja pracovat na zvtahu a snazit sa, alebo je to zaciatok konca...

doty1
12. okt 2015

a čo robíš ty aby to nebola nuda, aby ten váš "mŕtvy" vzťah nezhasol úplne? Kde ho berieš, čo mu vravíš, .....
@1babula111

0silvia0
12. okt 2015

@1babula111 no ale chceš povedať, že ešte prednedávnom bol tvoj manžel aktívny muž, všetko ho bavilo, chodili ste spolu na výlety a tak? A zrazu toto všetko prestalo?

alexska
12. okt 2015

@1babula111 a ty mas 5 rokov?nezrela zenska...pre pana preco nechavas len na muzovi ozivenie sex zivota,ty co prve najdes si ineho pichaca ako najposlednejsia ku..va a manzelovi vycitas ze sa nesnazi...to sa ako snazis ospravedlnit?mnuz keby som ja tvoj muz tak ta poslem rovnou ciarou do rit..i.miluje ta buduje domov a ty sa trtolis s inym?to by som ani ja chut nemakla na manzela ktory sa valas inou...zamysli sa nad sebou co robis pre udrzanie manzelstva,oziveni sex zivota...ci len hladas inych "pichacov"?mnuz dufam ze sa stebou rozvedie a do haja ta posle cim skor...

1babula111
autor
12. okt 2015

@orsulka Som s manželom spolu 9 rokov. On je taký, že mu stale musim hovorit. Zajtra mam narodeniny, asi by sa nieco patrilo. tak donesie kvety. idu vianoce, presne poviem asi co by som chcela, aj tak mu to nedojde a nic mi neda. nejde mi o peniaze, o dary, len o obcasnu malu pozornost. aj ked vie, ze vzdy placem, ked si nevsimne moj sviatok, aj tak s tym nic neurobi. zije tak, ze nema ziadne konicky, nesportuje, nestara sa o seba a mna uz nebavi mu to stale hovorit. pretoze ja som presny opak, rada sa upravim, jasne ze ma potesi, ked sa po mne obzrie chlap, jeho to netrapi, ze sa mi uz nepaci a nema snahu ziadnu. maly ho ma rad, ale to je tak vsetko.

sardinka335
12. okt 2015

@1babula111 podla mna sama robíš to čo svojmu mužovi vyčítaš...
Čo robíš ty pre to aby ten sex bol lepší? Čo robíš preto aby ste spolu viac komunikovali nachadzali spoločnu cestu? Vztah nebude fungovat samospadom, ze len čakam čo da partner a budem brat. ČO mu ty ako zena ponukaš okrem scen a hašterenia?
Ako ja netvrdím ze tvj muž je anjel z neba, určite ma svoje chyby ale verim ze problém je často na oboch stranách. Keby si on narazil kolegynu tak to by bolo ....mnohí chlapi su pragmatici - to je odpoved na otazku ,,čo s domom,,. Musela by som počuť aj ejho vyjadrenia a predpokladám ze aj on by mal čo rozpravať...

sardinka335
12. okt 2015

@1babula111 presne ako piše @0silvia0 to si musela davno pradavno vidieť aky muž je...čo si čakala ze sa zmeni. Tu svoju podstatu človek ťažko zmeni. A ked sa ,,dom stavia,, tak často nie je nazvyš financii čo sa tyka vyletov, na športovanie nie je čas ani energia, ok na staranie o seba a drobnost k sviatku je vzdy moznost to uznavam.

alexska
12. okt 2015

@1babula111 premna si len hladas vyhovorku aby si mohla skoncit..to su premna chabe vyhovorky..my sme s MM 12r a mame aj svoje problemy hadky ale vzdy si povieme co nam chyba,a co od 2heho ocakavame..predpokladam ze ty hnijes doma a ocakavas ze pracujuci manzel ta bude obskakovat a vynasat do nebies,ci?ja som tiez pohodlnejsia radsej pospim ako vylet a to sa ma somnou manzel oreto rozviest>lebo nie som dost aktivna?ale ked nieco navrhne idem alebo ja kkde navrhnem ideme...ale aby som si nasla milenca len preto ze sa mi zda ze som malo ospevovana=nezrela zensska..nepises zeby ta tyral pil hyral mal milenky,len panicke nevyhovuje....prajem nech ta kopne do zadku da par eur vyzivne a hladaj si svoje stastie uz chlapa ktory ta ma ako matrac 😉

doty1
12. okt 2015

@alexska ty si riadne naštartovaná 😉

1babula111
autor
12. okt 2015

@sardinka335 Ja sa v sexe naozaj snazim. Nikdy by som kedysi na seba nedala podvazky a podobne veci, teraz si to casto kupujem, prekvapujem ho po veceroch tym co ma rad. naozaj. lenze cele to trva 10min, jemu to staci a v momente zaspi. chapes. a ja co? vies, mysli len na seba. a v podstate vzdy to tak bolo, len som to nikdy neriesila. ale teraz som zacala na seba viac mysliet, lebo uz ma nebavi stale robit len jemu radost, ja chcem trochu radosti aj pre seba. mozno je to sebecke, ale vecne sa neda mysliet len na inych, na domacnost, na dieta.. som tu aj ja!

seahorse27
12. okt 2015

Dufam, ze nerozmyslas nad rozvodom kvôli tomu chrapunovi, s ktorym si sa vyspala...takých mam najradsej..."som spokojny v manzelstve, nemam ziadny problem a preto chrapem s inými zenskymi..." Ak sa chces rozvadzat, tak to urob kvôli sebe - ak naozaj tak velmi trpis v manzelstve a si si ista, ze samej s dietatom (opakujem samej - lebo ten tvoj novy objav s tebou zit nebude, ani nebude platit tvoje ucty, ani sa starat o tvoje dieta) by ti bolo lepsie, tak sa rozved. Najskôr by som ale skusila manzelsku poradnu - mozno vas tam psycholog nakopne, mozno tvoj muz potrebuje pocut nestranny nazor...

1babula111
autor
12. okt 2015

@alexska Myslim, ze si nepochopila o com hovorím. Nepoznáš ma. Myslím si, že ty si skôr alergicka na nejaké paničky tohto typu, čo si tu vykreslila. Ale taká nie som. On ma tiež podviedol, aj sa mi priznal. Preto tu hovorím, že neviem, či to má ešte význam. Len si niekedy rozmysli, čo napíšeš. Alebo radšej nepíš vôbec, lebo ja som tu chcela poradiť, nie zhodnotiť nejaké typy žien, kam sa ale vôbec nezaradzujem.

0silvia0
12. okt 2015

@1babula111 jaj, ty si ako moja mama, stále všetko otcovi pripomínala, naznačovala, furt chcela z neho nejakého romantika z telenovely. Veď sa prosím ťa zariaď a pozri sa na svojho muža reálnymi očami:
- zistila si, že romantik to nie je. Kúp si sama čo chceš, vyteš sa z toho, povedz mu, nech si nerobí starosti, že si mu uľahčila prácu. Odbremeníš muža od pre neho nudného zháňania darčekov a ty si ušetríš plačkanie a fňukanie, že si ťa nevšimol.
- nemá koníčky? nešportuje? A ty máš aké? Buď mu príkladom, možno sa pridá a keď sa nepridá, tak v tomto sa nezhodnete no a čo? Urobte nejakú grilovačku doma, pozvite priateľov (ak nemáte, pozvite rodiných príslušníkov atď.)
Jednoducho pracuj s tým čo máš a nevymýšľaj sprostosti, to fakt nemá význam. Hľadaj to, čo vás spája a nie to, čo vás rozdeľuje.

A so vzájomným podvádzaním sa nemám skúsenosti, v tomto neviem poradiť.

1babula111
autor
12. okt 2015

@seahorse27 Ďakujem. Máš pravdu, ja sa nechcem rozvádzať kvôli iného, to vôbec nie. Nám to škrípalo už dávno pred tým, ako som spoznala toho chlapa. Som zalubená, to áno, ale nemám ruzove okuliare, ze dufam, ze sa rozvedie kvoli mne. Ja sama viem, ze je chrapun, ked to este aj povie, ze je spokojny so svojou zenou. viem o co mu islo, ja netvrdim, ze neviem. len ide o to, ze manzel podviedol mna, ja jeho, vieme to vzajomne a ziadne vycitky nemame ani jeden.

jana_eyre
12. okt 2015

@1babula111 "On je taký, že mu stale musim hovorit. " a ktory taky nie je?

aj moj je taky, ze mu musim stale vsetko hovorit, smerovat, menezovat /asi si to kompenzuje, kedze v praci musi menezovat on 😀/
viem, ze to lezie na nervy, ale vzdy bol taky aj ked sme spolu zacali a tak to proste musim akceptovat, obcas povycitat /aj on obcas povycita mne moje chyby/, ale necakam ze sa nejako rapidne zmeni..

je na tebe ako sa rozhodnes.. ale predpokladam, ze si si ho nezobrala len tak a s vedomim, ze to je len na par rokov.. proste tvorite rodinu a ak je nejaky problem treba ho poriadne aj niekolko krat donemlatom vydiskutovat a snazit sa problemy vyriesit.. nemyslim si, ze rozvod, ci rozchod je prve riesenie ktore sa naskytuje..

a neveru komentovat nebudem - neveru neznasam, nech uz je z akehokolvek dovodu..

seahorse27
12. okt 2015

@1babula111 V jednom prispevku pises, ze spolu nespavate a v druhom, ze ho po veceroch prekvapujes v podväzkoch...bavis sa dobre?

natalym
12. okt 2015

@0silvia0 Teraz si napísala veľkú pravdu, niekedy zmierenie sa s daným stavom učiní obrovský posun vpred.

natalym
12. okt 2015

@seahorse27 Však to sa vzájomne nevylučuje. 😀 Pobehá v podväzkoch a sex nikde.

1babula111
autor
12. okt 2015

@seahorse27 Tak nespali sme spolu dobrý mesiac, lebo uz ma to nebavi, ked stale zacinam ja. 3 mesiace som sa snazila nabudit ho, ozivit sex, vzdy to dopadlo rovnako. ktoru zenu by to bavilo stale sa snazit dookola, navarit dobre, romantika vsetko a on zaspi este pred tym ako sa zacne sex? Ako baby neviem co mate doma vy, ale nepoznam zenu, ktorej by nechybala vasen v sexe, chut atd.

0silvia0
12. okt 2015

@1babula111 no je rozdiel, či predtým bol spálňový tiger a teraz sa zmenil, alebo bol taký vlažný odjakživa...

eeffka
12. okt 2015

@1babula111 neries milenca a sex, lebo toto raz prejde kazdeho ale to ako by si zila bez manzela.
lepsie alebo horsie? a podla toho sa zariad

keby som sa mala spoliehat na muza a dary k sviatkom tak asi len tie Vianoce by trafil...vsetko co popisujes su take problemy zeny co nema ziadne velke problemy... az/ak zacnes pracovat a zacnes pobehovat ako stepna koza medzi domacnostou, pracou, skolkou a lekarmi moze sa stat ze tvoj muz bude v podvazkoch nervozne dupkat nozickou 😀

1babula111
autor
12. okt 2015

@0silvia0 Uprimne povedané, pred tým ako som otehotnela som mala o 10kíl viac ako teraz a viac som ho priťahovala ako teraz. To mi aj povedal. Tak asi ho nepriťahujem už. Čo nechápem ale vôbec. Teraz nemá akosi chuť sa milovať, radšej si pospí ako povedal, aj ked spánku má dosť si myslím. Spí viac než ja.
Asi je vo mne chyba.. len neviem kde, ked on povedal, že všetko je ok. Aj ked nie je..