Neviem, či to zvládnem

anas123
7. sep 2013

uz som tu velakrat pisala ,aky mam zivot ,ako mi manzel len nadava presne menujem debil,psychopat,najnovsie uz aj zviera a stale vyhrazky ,ze ma zabije ,zadusi...byvame u svokry,manzel so svokrou su dobry ja som zla,mame trojrocnu dceru a uz som zacula ako jej manzel hovori ty mas taku mamu,a tvoja mama je ciganka.Uz som to zacala riesit malu som dala do skolky do dediny z ktorej pochadzam,poziadala som si o jednoizbovy byt.kde mam zmluvu od zaciatku septembra,byvame uz u nasich treba sa nam stahovat s malou do bytu,ale akosi sa mi neda,mam strach ako to bude dalej,ze mi bude chodit vykrikovat na byt,na malu ma pravo,ale co ak ju bude brat kazdy den,niekedy sa mi zda ze sa vratim kn nim,aj ked viem ,ze ma tam nic dobre necaka,neviem co robit som taka vycerpana,ze sa nevladzem ani stahovat...poradte mi prosim a k mate niekto taku skusenost

alexanotbad
7. sep 2013

@anas123 ahoj, urcite sa odstahovat.... ( najlepsie mimo SR ). cim dalej od nich, tym sa Ti bude lepsie dychat a zit. drzim paste.

maca_p
7. sep 2013

predbezne opatrenie a ucitelkam nedavat splnomocnenie, aby dieta mohol vyzdvihovat manzo. jedine po telefonickom dohovore v konkretny den.

miruska320
7. sep 2013

Hlavne sa nevzdavaj a pozeraj sa nadalej dopredu,prvy krok si uz urobilakked si odisla k rodicom a nasla si si pracu-sama si presvedcena a vsetko tomu nasvedcuje ze nebudes spokojna pri nom,tak chod dalej,vpredu ta caka len dobre-nehladaj tam tmu,tien-to si uz zazila-ver tomu ze teraz pre teba a dcerku vyjde slnko.Az ti bude robit prieky,vykrikovat tpri dome-mozes o pomoc poziadat policajtov,aby mu zakazali sa k tebe priblizit (to ide tusim cez sud)drzim palce

anas123
autor
7. sep 2013

@miruska320 uz som skoro v pondelok volala policajtov,pretoze aby sme nesli s malou do skolky ,mi dal skriza svoje auto pred moje aby sme nevysli,tak som sa ho uz nebala a povedala ak ho neuchili volam policajtov,ale zabralo to az ked som zobrala do ruky telefon

miruska320
7. sep 2013

@anas123 treba takto dalej pokracovat,aby videl ze nemas z neho strach,ale to ci je nasilny vies len ty,takze robit a spravat sa mudro a zodpovedne,nie provokacne

agfa
7. sep 2013

A na co este cakas? Ze ta odstahuje manzel? Aj to sa moze stat, ale dceru ti neda.

melesmeles
7. sep 2013

@anas123 ja byt na tvojom mieste urcite idem na policiu a aspon sa poroadim ake mam moznosti a prava v takej stuacii. urcite sa ti to zide. velmi ti drzim palce, aby si to vsetko zvladla!!! verim ti, ze si vycerpana a mas vsetkeho dost, ale mysli na tvoju malu a rob vsetko pre to, aby bola stastna! drzim palce!!! 🙂

anas123
autor
7. sep 2013

@agfa my uz byvame u nasich,len z batozinou a vsetko ostatne mame u nich,ale ked bude v praci tak to nejako prestahujem

mummy01
7. sep 2013

@maca_p toto sme teraz riesili na rodicku v skolke-ucitelky musia dieta vydat aj otcovi,zo zakona to tak vyplyva...jedine ak existuje pravoplatne rozhodnutie sudu na upravu styku tak vtedy nie,respektive ra riadia tym konkretnym rozhodnutim...

aristka
7. sep 2013

vyhľadaj právnu pomoc ,musíš vedieť ako sa brániť ,aké sú jeho práva a aké tvoje ,ako to doriešiť súdne a určite sa nevzdávaj..a kúp si kaser alebo paralyzér a maj ho stále pri sebe aj v noci pri hlave..držím ti všetky prsty ,aby všetko dobre dopadlo ....

libka1
8. sep 2013

@anas123 nemas na vyber... nastartuj sa a chod vpred... hadam nechces zit pri takom cloveku co ta nema za nic a tvoje dieta sa na to bude pozerat 😠 to najhorsie uz aj tak mas za sebou, vzdy je najtazsie spravit prvy krok, tak sa tes ze ty uz robis druhy 😉 a to predbezne si vybav a naozaj sa porad o svojich pravach, aby si sa vedela branit... a policiu by som na neho volala zakazdym keby som len videla naznak ohrozenia... jeho to casom prestane bavit... oni mu to ti policajti osladia, lebo ani ich to nebavi 😀 drz sa! o rok dva sa nad tym celym uz len pousmejes, len treba vydrzať 😉

anatalia77
8. sep 2013

@anas123 ako už bolo napísané,tvoj život sa pohol správnym smerom,bola by škoda to zabrzdiť,takže vytrvať.Neboj sa,toto nebude trvať dlho.Ak budeš trpezlivá,tak ho vlastne umoríš,a on už jedného dňa nebude mať energiu na prieky.Proste sa vyčerpá.Nie je perpetum mobile v ľudskej podobe.

maminka11
8. sep 2013

musis mat rozhodnutie sudu - aj predbezne, ze dieta mas zverene do opatery a vtedy manzel nemoze vyzdvihnut dieta z ms, pokial to nemas, ste rovnocenii zakonni zastupcovia dietata a moze ho z ms zobrat aj manzel
akonahle mas rozhodnutie zo sudu, musis dat kopiu do materskej skoly
spat sa nevracaj, bol by to zly krok pre teba i dieta a manzel by bol na "koni", ze bez neho nie si schopna zit a existovat
urobila si spravne rozhodnutie, ked si od neho odisla, nedaj sa ponizovat
drzim palce 🙂

anas123
autor
8. sep 2013

@maminka11 bojim sa reakcie malej,ona to chape hocikedy sa spyta kde je oco,ale uz mi aj povedala,ze nejdeme ku ocovi,lebo krici na maminku,a to ma len tri rocky

anas123
autor
8. sep 2013

@libka1 len sa mi zda,ze ja uz naozaj nevladzem,vsetko ma boli asi z vycerpania,stale unavena a velakrat rozmyslam ci som urobila spravne,ale ked sa pozriem dozadu nic pekne som pri nom nezazila,musim pozbierat aj tu poslednu silu ,ktoru mam

anatalia77
8. sep 2013

@anas123 verím ti,že si unavená,tak si skús dať krátkodobé ciele a tie plniť.Pomaličky krok za krokom.Hlavne to dotiahni do konca.To máš ako porod,vieš že má fázy.nemožeš si len tak zoskočiť z postele a povedať personálu :na dnes stačí,keď budem mať energiu,tak sa k tomu vrátime a dokončíme.
Už ti veľa do ciela nechýba.

libka1
8. sep 2013

@anas123 je mi ta fakt luto aj si viem predstavit ako sa citis 😢 vydrz, urcite to bude stat zato 🙂