Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Neviem čo so sebou

bajecnazena22
10. apr 2014

ahojte....som tu registrovana už dlhšie ....ale nechcem to písať pod svojim nickom...

začnem tým že som sa vydala pred pár rokmi.... mam dobreho muža,lubim ho ..obaja mame prácu, dobre platenu,môžeme si dovoliť čo chceme....sme vdaka bohu zdraví........ muž je šikovny, pracovity , vela veci vie urobiť sam,netreba mu pomoc..ak tak len minimálnu...je važne majster........ domace práce mu tiež nerobia problém.... ale..... ale nevie dať najavo city.....a mne to vadí.... dosť často mu vravím čo by som chcela aby mi z času načas povedal alebo ako ma potešil.... darčeky mi tiež nekupy sam od seba..nejde o dary....ale o to že som u neho chcena... že sa mu páčim a ma o mna zaujem.... potrebujem z času načas odneho počuť aka som....
muž uprednostnuje svoju mamu...aj ked mu ja niečo poviem, urobí to čo mu povie ona.... ona ho ma pod prstom... a ja to nezvladam....
nezvladam že ma odsuva... davam mu riešenia ako a čo riešiť...on najprv povie ano tak to urobíme a v zapatí s tým nesuhlasí.... byvanie hladame už 2 roky...byvame so svokrou.... ked ja ho presvedčím že ideme preč..ona ho presvedčí o opaku....som na nervy ked ju počujem čo i len šuchnuť s niečím.... neviem si pomôcť

muž tým že urpednostnuje ju mi dosť ubližuje.... a tým že mi nedava najavo že som pre neho podstatna v živote, že o mna stojí a chce ma mi tiež nepomaha.... nepotrebujem aby mi hovoril lubim ťa.... ja chcem vidieť že to tak je...
ak sa jedna niečo okolo byvania...dava ruky preč..ja musím všetko vybaviť... v byte kde sme , preobili sme ho lebo ja som tam tak žiť nemohla... nestretla som sa z uznamím dobre si to urobila, vymyslela... ak sa nepochvalim sama tak nik....
nedarí sa mam male.... a ja viem že je to prenu...ona vie len dohanať a vymyšlať čo jej treba... a syn a nevesta kupia... ved ona je chudinka.... nema prácu a je doma už x rokov.... využíva nas z každej strany...muž o tom vie a nič nerobí.... stagnuje.....a ja nevladzem.... mam psych.tažku prácu, doma svokru...muž mi nedava najavo že patrím do jeho života.... citim sa tam len ako pokladníčka...
muž si zvykol nato že ked som doma a nie v práci, navarím operiem ..ma somnou sex... ..je o všetko postarane.... on nič nerieši..jemu to vyhovuje....
pred časom som si začala písať z inými mužmi... začalo to písaním.....davali mi to čo môj muž nie.... ked on bol v práci ja som vyšla von z niektorým z nich... viem asi ma odsudite ..ale keby ste boli v mojej koži asi by ste to urobili tiež...... nebolo to vela krát...lebo ja som chcela len zabavu a zaujem......nič viac..... ale jeden mi vedel poskytnuť viac.... sex s mojím mužom je fajn.... niekedy skvely ale vačšinou...nič moc... len čakam kedy je koniec...... mam radšej tvrdšie veci v posteli....on na take nie je .... vysvetlujem mu a vravím čo chcem... nerobí to.... nechce... a ten chlap vedel čo chcem a žiadam..... splnil mi to..víno dalo svoje a vyspali sme sa...
teraz ma asi odsudite.....ale všetko čo ma trapy alebo chcem..všetko riešim z mužom..muž vie o všetkých mojích tužbach a snoch... rozprávame sa....ale on ma nepočuva... vypne a nerieši..viem podviesť ho asi nebolo super napad......ale ako keby mi nedal na vyber,...svojím odstupom... ale poviem vam... niekedy mi prebleskne že som urobila chybu....a niekedy to vôbec nelutujem.... ludia robia horšie veci.... to nie je ospravedlnenie..ale fakt......
citim že mi v živote niečo chyba... snažíme sa o male a ja viem že s ním sa všetko pohne kde ma.......
zufalí ludia robia zufale veci....

zuzlicek44
10. apr 2014

pozri ..ked mas ty svedomie čiste, nemáš čo riešiť...tvoje rozhodnutie, tvoja vec...každí máme morálku posunutú inde, takže pokiaľ ťa nič nehryzie kasli nato...a ODSTAHUJTE SA UŽ. uvidís ako sa uvolníš potom a možno aj on...

gabulka15
10. apr 2014

ja si myslim , ze v prvom rade urcite zacat uplne sami zit bez SVOKRY . aj ja mam taky podobny problem byvam so svokrou , sice mi manzel tvrdi ze to neni pravda ako si ho omotava a stale mu vyvolava aby mu povedala nove klebety atd no des . ja to riesim asi tak ze ideme 2000km daleko od nej dufam ze to dost velka dialka nato aby ho kontrolovala .

denkaajejdeti
10. apr 2014

@bajecnazena22 Ahoj,
podľa toho ako opisuješ váš vzťah, tak buď rada, že bábätko ešte nemáte .....Neviem si ani len predstviť, ako by ste mohli fungovať ako skutočná rodina, máte toľko problémov vzťahových a emočných, že dieťa by bolo vo vašom prípade už len tým povestným posledným klincom do truhly.

tilda
10. apr 2014

@bajecnazena22 pockaj s babom, ako radi denkaajejdeti.... nemalo by prist do takehoto vztahu.....

silvinuska6
10. apr 2014

nad rozvodom si nerozmýšlala očividne nie si spokojná a vyzerá to tak že tvoj muž to nechápe a ani nepochopí no neviem ty sa v tom vztahu dusíš a verím tomu že on si myslí že je všetko super

adri266
10. apr 2014

@bajecnazena22 Ty, a nie si Ty partnerka toho chlapa, ktory napisal o svojom probleme pred hodinou??? 🙂
Jooooooooj, ale asi nie, oni maju jedno babo...

Zacnem odzadu. Neverou sa veci neriesia. Je Ti teraz s manzelom lepsie, ked si sa vyspala s tym druhym??? 😔 😔 😔 Aj ked, mozno citis chut pomsty, ze manzel je neschopny a Ty sa v duchu vyzivas, ze ale si mu dala. Ak Ta nebavi sex s nim, zajdite sa sexuologom, pusti video s takym sexom, ktory Ta bavi, skus pri tom rozne pomocky. Ak napriek tomu bude odimietat to, co od neho chces, tak zial, nesadli ste si, povedz mu, ze bud to budes hladat inde, alebo sa chces rozviest. Robit to potajme s inymi riskujes pohlavne choroby, prinajmensom.

Svokra v dome, to narobi viac zleho ako dobreho. Odstahovat ju alebo seba. Okamzite.

Vyjadrenie citov, Zacni od seba. Pride z prace, chod ho objat. Neverim, zeby Ta odstrcil.

No pravdu povediac, cely ten vas vztah je taky nijaky 😖 Neviem, ci by vam ozaj neprospelo to odlucenie.

digysa
10. apr 2014

@bajecnazena22 Ako ste stari? Toto je podstatna informacia....

stefka33
10. apr 2014

@gabulka15 Ja som išla necelých 500 km ďaleko a stačilo to. 2000 km to už máš tak na 95% vyhraté. 🙂

bajecnazena222
10. apr 2014

baby v prvom rade vdaka za odpovede.... a odozvy...

@zuzlicek44 niekedy som vravela..nevera nikdy....ale stalo sa.....nie je len moja chyba že som to urobila...ale vyčitky nemam......... velmi dobre viem že najlepšie je odsťahovať sa...ale mm sa stale nevie rozhýbať ..svokra je vyše 7 rokov nezamestnana... x krát sme sa o tom bavili, hadali a neviem čo..

@gabulka15 hm...aj ja by som hned odišla...ale mm nechce...oni ani nemaju normálny vzťah.... oni sa nemusia vidieť, rozprávať im sačí že ten druhy je vo vedlajšej izbe...a počuju sa... nerozumiem ich vzťahu.... 😖 nie je normálny...ale im vyhovuje... bavíme sa o tom...ale moja svokra ho naučila že problémy si riešia samy...a ked už nejaky je treba po sebe vrieskať.... ja ho učím ine..ale ubíja ma to ....

@denkaajejdeti ahoj... ani nevieš kolko krát som si to povedala.....a sama sebe som dala zavazok dokedy budeme s nou..žiadne deti....ale vidím že to len ona bude mať znovu navrch.... nejak viem že ked budem mať male zmení sa to..neviem prečo ale zmení....a môj sa uvedomí

@silvinuska6 nad rozvodom? neviem čo by som ním docielila...podla mna rozvod nie je riešenie našho problému... môj muž nie je zly..a ja to viem..viem že bude dobrý otec...ale momentálne tým že počuva mamu mi ubližuje viac než si myslí........

@adri266 viem že sa ti nepáči čo som napísala...ale nemusíš byť sarkasticka...ale aj tak vdaka za nazor.. 🙂 ..ja som sa z druhým nevyspala preto aby som si niečo dokazala alebo mala navrch pred mužom.... nešlo o to aby som ho potupila... skôr o to že druhy m dal čo som chcela.......a o to či som toho schopna...a ako to ponesiem.... ale ostalo to bez odozvy.. žial.... pohl. choroby neriskujem.....niesom blba....
ja pracujem na turnusy..niesom doma tolko kolko by som chcela..... ale ked som snažím sa aby mal všetko.... čo len potrebuje a chce.... viem že práve moja práca nas doviedla tam kde sme teraz....

@digysa medzi nami je len 5ročny rozdiel.... mm ma 30.

denkaajejdeti
10. apr 2014

@bajecnazena222 Ahoj, zarazilo ma tvoje vyjadrenie citujem "ONA BUDE MAŤ NAVRCH". Ty s ňou neustále súperíš, ale sama vieš, že nikdy nevyhráš, pretože tvoj manžel uprednostňuje puto s matkou pred tým putom s tebou ...a žiaľ, dieťa to nezmení 😔. To len ty tak vnímaš v tejto smutnej situácii, že to zmení jeho vzťah k tebe. Jediné čo príchod dieťaťa zmení bude to, že už nebudeš sama a ty budeš rovnocenná so svojou svokrou - ty budeš mať svoje dieťa a ona svoje. Dvaja proti dvom, to bude fér 😒....len smutné je na tom to, že žiadne dieťa si nezaslúži prísť na svet z iného dôvodu ako je láska.

katka.l
10. apr 2014

Podľa mňa sa dieťaťom nič nezmení! Skôr sa to celé zhorší. Lebo budeš celé dni doma na materskej a tým pádom budeš so svokrou! Stále ti bude stať za zadkom a radiť ti čo máš ako robiť s drobcom a všetko čo urobíš ty bude zle. Najskôr sa odstahujte od nej, potom si daj doporiadku vzťah s manželom a až potom mini. Jednoznačne sa treba odsťahovať.

bajecnazena222
10. apr 2014

@denkaajejdeti neviem či je to superenie...nezvladam žiť s nou.... predtým som bola velký optimsta človek večne s usmevom na tvary...teraz pomaly neviem čo usmev je..a dovod je ona.... ja viem že aj ona je príčinou problémov v našom vzťahu..viem že nikdy nevyhram... ona aka je taka je je stale mamu môjho muža... ubíja ma všetko čo sa spaja s nou.... viem asi strašne znie čo píšem....ale nevladzem...nie ked je ona s nami......

bajecnazena222
10. apr 2014

@katka.l byvanie riešim už 2 rok.... ked niečo najdem muž najprv suhlasí a potom cuvne..aj ked ho ubezpečím že svokre budeme pomahať a aj finančne...on povie dobre a len čo odídem do práce a vratim sa je inak... ( pracujem 2 týždne mimo domu..) ona ma dosť času na komunikáciu s mužom...

bajecnazena222
10. apr 2014

muž vidí že som sa zmenila.... som dosť plačliva, pritom som niekedy nevedela čo plač je....., neusmievam sa som važna.... niekedy nechape moje stavy..beriem.. nie vždy su skvele.. všetko sa snažím s ním riešiť aby mi povedal svoj nazor... zaujíma ma to... on ma zaujíma... na niektorých situaciach vidím že ma lubi.... ale nechape...

zabka88
10. apr 2014

@bajecnazena222 hmmm, zjavne nie si šťastná vo vzťahu s manželom ale chceš do neho priviesť dieťa? to fakt? 😲

katka.l
10. apr 2014

@bajecnazena222 tak potom ti poradiť neviem ☹ ale problem vieš presne pomenovať SVOKRA.

bajecnazena222
10. apr 2014

@katka.l dakujem ti za písmenka

bajecnazena222
10. apr 2014

@zabka88 vieš..niekomu to pomôže iným nie... neviem...

lyzzy
10. apr 2014

@bajecnazena22 ...a co chces vlastne poradit???

bajecnazena222
10. apr 2014

@lyzzy skôr to zo seba dostať

lyzzy
10. apr 2014

@bajecnazena222 ...chapem.Ja ti viem poradit iba tolkoto:

1.Neobvinovat sa za podvod.....ano spravila by som to iste.
2.Ak mas este nejaku chu zit s muzom tak SA PRESTAHOVAT...a to hned.
3.Ale uprimne neviem ci vam to prestahovanie pomoze....tu je problem inde
4. NAJDOLEZITEJSIE:....NEMAT DIETA V TAKOMTO PROSTREDI!!!!!

sashabb
10. apr 2014

@bajecnazena222 asi treba muža postaviť pred hotovú vec. Nájdi bývanie a len mu oznám, že sa sťahuješ s nim alebo bez neho. Podla reakcie uvidíš, či mu je prednejšia matka alebo ty.

denkaajejdeti
10. apr 2014

@bajecnazena222 Ahoj, skús si znova prečítať svoje príspevky tak akosi z nadhľadu, akoby nešlo o teba, ale o nejakú úplne cudziu ženu a uvidíš, v čom je problém....
Tvoj problém nie je len svokra a riešením tohto problému nie je dieťa.
Tvoj problém je oveľa hlbší a zložitejší ako si ochotná vôbec pripustiť a ani po presťahovaní (čo tvoj manžel nespraví, skôr pristúpi na rozvod s tebou) nenastane tak vytúžená zmena v správaní tvojho manžela.

digysa
10. apr 2014

@bajecnazena222 V skratke by som to zhrnula si ako @lyzzy ale este pridam cosi.

Odhliadnuc od podvodu by si mala naliehat na to, ze do svokrineho domu/bytu dieta neporodis.
Ver mi, ze zmena byvania a spoluzite "vo svojom" su velka zmena pre manzelov. Aj vas vztah sa zmeni.

Co sa tyka vyjadrovania citov- tam je to tazsie....on je proste taky a pochybujem, ze ho v tomto mozes zmenit. To je jeho povaha. AK ho mas rada a mas 20 dalsich veci, pre ktore ho obdivujes, lubis a nechces opustit, tak by som sa s tym "chladnejsim" citovym postojom asi vyrovnala. To uz je dane, ako "zasadeny strom". Bud sa budes o ten "strom" starat a mat z neho osoh, alebo odides a pojdes do druhej "zahradky".

Ak chces vztah zachranit, tak by si si mala dat pohov s tym vyhladavanim "citov" (milencov) a sustredit sa na riesenie problemu- byvanie so svokrou.
Nedavaj mu ultimatum medzi mamou a tebou, len mu povedz, ze urcite si budes rozumiet s jeho mamou viac, ked kazda bude mat svoju kuchynu, lebo dvaja kuchari v jednej kuchyni- to nikdy, ale nikdy dobre neskonci.

keziah
10. apr 2014

@bajecnazena22 po porode budes ubolena, nevyspata (mozno aj niekolko mesiacov), neista az vystrasena z novej situacie, velmi zranitelna a vdaka rozhupanym hormonom sa nebudes obcas spoznavat. babatko sa preto potrebuje narodit do prostredia, kde sa matka citi dobre a bezpecne, proste kde ma vyhovujuce zazemie. momentalne ho nemas. ja osobne nevidim buducnost vasej rodiny ruzovo, pokial sa manzel neoddeli od matky. len teoretizujem, ale podla mna je najlepsia moznost postavit manzela pred to, ze babo si ochotna pocat az vo vlastnom.

adri266
10. apr 2014

@bajecnazena222 prave preto som sarkasticka, lebo nemas vycitky, lebo to nebola LEN Tvoja chyba. 🙄 Co to mam precitane, takze viem, ze to je typicka hlaska nevernikov. Za moju neveru moze moj partner, nie ja. Keby bol taky a taky, nebolo by sa to stalo. Pravda vsak je, ze ak by bol iny, vadilo by Ti zas nieco ine...

Vies, ja som v tomto nekompromisna, kym partneri nemaju otvoreny vztah, s ktorym suhlasia obaja, tak potom nevera je uder pod pas, sebecky akt jedneho z nich. Akekolvek su problemy vo vztahu, neospravedlnuju ani muza, ani zenu , kym nespravili VSETKO preto, aby sa problemy odstranili, t.j. psycholog, sexuolog, terapia, atd. A ja by som neurobila to iste ako Ty. kazdy sa zcasu na cas vo svojom vztahu citi nestastny, pride umrtie v rodine, choroba, strata zamestnania, a milion inych zlych veci. A je len na nas, ako sa k tomu postavime.
Mas 25 rokov, si z inej generacie ako ja, som ucitelka na SS, takze viem, ako sa mladi ludia stavaju k sexu, k manzelstvu, atd. O stastie treba bojovat. Ak si ta osoba vo vztahu, co musi vsetko vybavit, tak si uz davno mala vybavit nove byvanie sama, manzela postavit pred hotovu vec a basta. Ak ides so mnou, dobre, ak nie, tak zbohom.
Nechcem zbytocne moralizovat, tak ako ja nepochopim Tvoje zmyslanie, Ty nepochopis moje. Ak vsak manzela milujes, prestan s pokecom, prestan s nahodnym sexom a zacni pracovat na tom, co mas. Ak nie, ukonci to predtym, ako sa vam narodi babo a este si par rokov uzivaj. Vydala si sa pomerne mlada, mozno potrebujes cas na vyburenie. Skoc za psychologom sama, mozno prides na to, kde je skutocny problem.

evickam1
10. apr 2014

najskor svokru prec,alebo ty co najjjdallejjjj ako sa da, ak sa nebude manzel chciet prestahovat, daj mu na vyber mama alebo TY ! on si poriadne zvazi svoj krok..ale az potom babo, ked budete mimo svokry, a uvidis, ze sa Vam pri tom bude aj lepsie darit 🙂 🙂 psychika urobi strasne vela, hlavne zleho 😠

mamavera
11. apr 2014

@bajecnazena22 tvojím problémom nie je svokra, ale tvoj manžel a váš vzťah, či si to už chceš priznať, alebo nie. Presťahovaním sa a narodením dieťatka sa síce zmení veľa, ale nie to, čo by si chcela ty. Neverím veľmi tomu, že by sa manžel od svojej mamy odsťahoval, ale keby aj, bude k nej chodievať častejšie, ako sa ti bude páčiť a stále sa s ňou radiť a robiť všetko podľa nej. On ťa totiž neuznal ako svoju partnerku, nedal ťa doteraz na prvé miesto vo svojom živote.Ty budeš mať ešte väčšie nervy, ako teraz, lebo očakávaš, že sa odsťahovaním od mamy odstrihne, ale to musí urobiť on vo svojom vnútri a keď sa to nestalo doteraz, asi sa to ani nestane. Dieťatko preverí každý vzťah, do toho vášho by som nad ním teraz vôbec neuvažovala. Váš intímny život sa odsťahovaním nezmení, viem, o čom píšem, mala som vzťah vyše dvoch rokov s mužom, úžasný človek, ale v tejto oblasti sme si nerozumeli. To, čo sa páčilo jemu, sa nepáčilo mne, to je raz v človeku a zmeniť to nezmeníš. Tvoj partner ti v podstate nedáva nič z toho, čo ty od muža očakávaš. Prečítaj si knihu Päť jazykov lásky, veľa pochopíš. On má na vzťah iný pohľad, ako ty, určite bolo medzi vami niečo, čo vás spojilo, ale na dlhodobý plnohodnotný vzťah to je málo. Ty vidíš problém v svokre. Zrelý muž by to už dávno vyriešil bývaním pre vás dvoch, lenže jemu súčasný stav maximálne vyhovuje. Postav ho pred hotovú vec, povedz mu, že hľadáš byt a do leta chceš, aby ste v ňom boli obaja. Ak s tebou byť nechce, je t to ľúto, odídeš sama.

zuzulienka1973
11. apr 2014

@adri266 Super si to napisala

gabulka15
11. apr 2014

@stefka33 to dufam , ale zasa existuje skype a uz sme tak boli daleko prec a kazdy den rozhovory atd . to ani ja so svojou maminou tolko neviem kecat jak tiiii muzi . ja nemam zlu svokru ale velmi otravnu az niekedy velmi velmi 😀 😀 😀 😀 dobru ,

Tu začni písať odpoveď...

Odošli