Neviem vystáť manžela, idem sa zblázniť

eli777
4. júl 2016

Ahojte.
V prvom rade uvediem, že tento nick som si založila len kvôli tejto diskusii, kvôli mojmu problému. (Nechcem, aby sa niekto z manzelovej rodiny dozvedel o tejto diskusii, resp, aby si ju dával do súvislosti so mnou...), preto aj niektore veci budú pozmenene (napr, pohlavia rodinnych príslušníkov, vek, nazvy miest...atd)

Ok, tak začnem..
S manželom sme spolu 5,5roka. Manžel je odo mňa 9 rokov starší. Mal svoje chyby, tak ako každý človek. No rozumeli sme si. Kym sme spolu chodili, bolo všetko vporiadku. Moja rodina ho ma rada, a preto často k nam chodil. Zabavali sme sa... ako všetko vporiadku. Po dvoch rokoch chodenia sme si povedali, že chceme babo, no nedarilo sa... čakali sme na babo cele dlhe dva roky. No nakoniec sa zadarilo. 🙂 .no hned na začiatku tehu mala komplikácie, takže nemocnica, nemocnica a cele tehotenstvo setriaci rezim na gauči. Byvala som vtedy stale doma u našich, kvoli tomu, že mamina je doma bez práce, tak sa o mňa "starala"... Brali sme sa kvoli setriacemu režimu az tesne pred pôrodom. A asi vtedy to všetko začalo. Mm jje zaneprazdneny človek, preto aj vybavu do porodnice som riesila sama. Nakupy a to všetko. Esteze mam rodičov, ktorí mi velmi pomohli, hoc aj finančne. Čoto kúpili. Porod som mala dost komplikovany, tak som po porode tiez bola par dni doma, mamina mi pomagala a učila ma babo kúpať atd. Potom som šla k svokrovcom, kde byvame s mm doteraz. No je tu dost vel 😎 a problemov. Svokor alkoholik, nasava kazdy deň, svokra sa chodi kdesi pracovne vypomahat, takze je stále preč a ja stále sama doma s babom a opitym svokrom podotykam, ze chlasce uz od rana)... mm tiez stale v robote strceny, domov si chodi ako sa mu zachce, hoc aj o jedenastej Večer, čo my už spime..., niekedy si ani fo postele nelahne, lebo zaspi pri telke, kde spi az do rana neumyty. Ano, pride z prace a nehodi sa do sprchy, ani len zuby si neumyje... co pred tym nerobil, vzdy ked. Za mnou prišiel mal hygienu vpohode, aj zuby umyté, nestalo sa mi, zeby mi niekedy nevonal. No co teraz robi...cele zle. Ako nechapem preco sa neumyva. Zacina sa mi trosku "zhnusovat"..
Divne, fakt nechápem co sa stalo. Rano vstane, vypije kavu, ani sa nenaje a ide zas do prace. A ha zas sama. Ano chapem, musi chodit do prace, nemoze pri mne vysedavat, ale nasa komunikacia je len cez telefón.
Preto som radsej doma u našich, na co sa on zrazu začal hnevať. Zrazu mu to vadí. Ale ja som rada doma. Doma mam klud, neriesim ochlasty. Doma sa malemu tešia, kocikuju a ja mam zrazu chvilku pre seba. Lebo u svokrovcov nestiham niekedy vobec istna wc, alebo beriem maleho so sebou. Svokra keď je niekedy doma, tak chce matklud a na maleho, ze stale jaky je nedobry, hoc len trosku za zamrvy, alebo zaplace... alebo napr mi vydeluje veci po sebe, ktore uz nosit nebude a ze ich mam nosit ja 😠 😠 😠 (no fakt ja potrebuje mnosit hadry po niekom)
Vravela som uz veľa krát, podme byvat samy niekde, hoc podnajom, alebo riesme hipouver apodme fo bytu, samy.... niee on mamicku neopusti. Tak samozrejme ze chcem ist k rodičom mojím. No mm sa az rozculuje ked nieco take spomeniem. Uuplne sa zmenil. Predtym mu nevadilo, keď sa mamina o mna starala a teraz zrazu akokeby ich nenavidel. Aj som sa ho pytala, ci mu vadia, alebo čo. Tak, ze nie, ze vsetko ok. Nvm, pripadam si oklamana, podvedena... vedela som uz pred svadbou, ze jeho otec chlasce, no nikdy mi nepovedal, ze od rana.. fakt som bola v tom, ako mi mm vravel, ze sem tam, alebo keď nejaka oslava tak to prezenie. A ja sa noralne svokra bojim. Ja malicka 157cm zienka, on vysoky do dveri s velkym pupkem...
Ja som spoločensky clovek, no nezavolam si ani kamosky, kvoli svokrovi, jemu to vadi. A este by som rada podotkla, ze byvame v dedine kde lisky davaju dobru noc a trepat sa hoc len do mesta s malym bábätkom je choré a zvlast v tychto horucavach. (Maly ma 11tyzdnov). Ach cele zle. Pred par dnami po mna prisla mamina so sestrou, bola som doma u nasich 6dni. Po 6dnoch prisiel za nami mm. Celych sest dni sme mu nechybali ☹ a este po mne vyskočil ze ci si myslim, ze mu maly nechybal. Ja fakt neviem co sa stalo s nim. Zhnusil sa mi. Vykrikuje mi, ze stale som u našich a pritom on nikdy neni doma, ani v nedelu, stale si nieco vymyslí, ze niekam musi ist. Aj ma napadlo vela krat ist snim, ale fakt ist s babatkom a parit sa v aute-no niesom drbnuta, aby som tomuto zbytocne maleho vystavovala.
Nemozem povedat, zeby som uz mm nemala rada. Ale.... vadi mi. Vadi mi ako sa sprava, vadi mi, ze mi s neumytymi rukami berie maleho...vadi mi, asi uz všetko. Ide ma poraziť. Mam pocit, ze tento nas "vztah" je suci k rozvodu... keby som to tusila, tak sa zanho nevydam a byvam si aj s malym u mojich rodičov a fuck... aa ozaj este jedna vec, ked som mu vravela, aby sme teda sli byvat k nasim, tak vraj nie, lebo bude mat daleko do prace. Ale predtym mu nevadilo aj kazdy den za mnou chodit... 😢 co mam robit?

pribinak
4. júl 2016

vlastne byvanie? ved ked je non-stop v praci asi aj slusne zarobi. vlastnym byvanim by by sa vyriesila velka cast problemov, naco zas k vasim a potom zas k jeho. najdite si nieco vlastne

whitecat666
4. júl 2016

@eli777 na tvojom mieste by som sa zbalila aj s babatkom a sla k tvojim rodicom. Ani sa s nim o tom nebav a nepytaj sa ho na to. Skratka mu oznam ako hotovu vec, ze odmietas aby tvoje dieta zilo v dome s alkoholikom. On je cele dni prec tak nezi zivot podla jeho predstav. Ak ta miluje pride za vami alebo zacne pre vas zhanat nieco vlastne.
Inak nechapem ked je stale v praci, preco na tom nie ste financne aspon tak aby ste si mohli zariadit vlastne byvanie...

sissy27
4. júl 2016

@eli777 ja k tvojmu elaborátu len toľko:
1. vlastné bývanie - malo byť už dávno, resp. malo to byť to prvé, čo ste mali riešiť ešte pred tým, ako ste sa rozhodli splodiť dieťa
2. obaja sa odstrihnúť od pôvodných rodín - nie v zlom, zabuchnúť dvere a vídať sa len 3x do roka, ale normálne sa osamostatniť (čo veľmi úzko súvisí s bodom č.1) a žiť si svoj rodinný život, styk s rodičmi obmedziť na návštevy, nie tam knedliť týždeň...
na to, aby ste fungovali u jedných alebo druhých rodičov nepretržite, ste sa nemuseli brať a zakladať si rodinu...

moni244
4. júl 2016

@eli777 ja toto nepochopím, robiť si dieťa, keď nemáte zázemie, načo ste išli do toho, keď ste nemali vyriešené bývanie, nežili ste spolu, nič? celé zle od začiatku

dominika6
4. júl 2016

@eli777
no pokiaľ tvoj muž nerobí na 4 smeny,alebo nieje riaditeľom podniku tak neviem prečo je celý deň aj víkendy prečo z domu,aj ked nemusí..aj toto je náznak že ,,uteká,, od teba,lebo po 6 dňoch zistí že niesi doma,to asi v poriadku nieje..
to že chodíš s dieťaťom jak kočovník raz tam,raz tam,ako máš náladu tiež nieje normálne,mali ste sa dohodnúť kde budete bývať..a uvedom si,že pokiaľ žiješ po strechou rodičov/svokrovcov,je to ich dom,oni sa nebudú tebe prispôsobovať...nehladaj chyby všade inde,len tam kde treba...
a to že sa tvoj muž opúšťa aj hygienicky? a spávate oddelen?
to je X sygnálov pre nefunkčný vzťah...bud to razantne riešte alebo rozchod...

bajana
4. júl 2016

Zase jedna uplne zbytocne sa rozpadajuca rodina....o vztah, o rodinu treba bojovat, nie si len tak urobit dieta a potom pri prvom probleme uvazovat nad rozvodom. Komunikacia je to, co vam chyba...a ty urcite nie si bez viny. Rozvod ma byt uplne posledne riesenie....
@sissy27 ti dala dobre rady, nebudem to opakovat

eli777
autor
4. júl 2016

@pribinak
@whitecat666
@sissy27
Ako ho mam donutit ist do vlastneho. Onje živnostník, ma autoservis, bavi ho to, ale pise si na yolatu uplne minimum, kvoli odvodom, aj ked zarobi celkom v pohode na uzivenie 3clennej rodiny+naklady a hypouver na byt. Pre tu jeho dielnu je stale strceny v praci, robi auta kamaratom hoc aj za par supiek, asi len preto aby nemusel doma byt... ja mam len rodicovsky, z ktoreho sa snazim dost velku cast odlozit na nabytok do bytu(pred tehu som tiez mala zivost a tiez len minimum kvoli odvodom, chapete)... takze vpodstate on je zivitel

megika1
4. júl 2016

toto všetko daj manželovi na papieri prečítať,aby vedel čo Ťa trápi a pred čím utekáš.......keď sa už nerozprávate ☹ pre bábo a pokoj v Tvojej rodine potrebujete žiť sami

sissy27
4. júl 2016

@eli777 neviem ako niekoho k niečomu donútiť, nikdy som to nerobila... toto ste mali mať vyjasnené dávno...
no ale asi nič iné ti nezostáva, ako spraviť si nejaký plán a ten mu potom predostrieť - slušne, kľudne, bez zbytočných cirkusov vysvetliť, že ste sa stali manželmi a rodičmi a mali by ste fungovať ako samostatná rodinná jednotka a teda by sa patrilo bývať a fungovať bez rodičov za zadkom... pozisťovať si možnosti aké máte v okolí, koľko by stál byt / dom, koľko máte vlastných zdrojov, koľko by ste museli brať hypo, koľko mesačne by vás to stálo...
a mať pripravený aj plán B pre prípad, že povie, že chce zostať u rodičov - to už je na tebe, či sa budeš chcieť rozviesť, alebo sa prispôsobíš a určíš si pravidlá, za akých si ochotná tam zostať...
ale rovno ti hovorím, ak sa sa mu chceš len povyhrážať rozvodom a v skutočnosti to aj tak nehodláš urobiť, tak s tým ani nezačínaj... lebo raz nedodržíš čo sľúbiš a už nikdy viac si z tvojich výčitiek ťažkú hlavu robiť nebude...
no a k tej hygiene - tiež iné nepomôže, len mu na rovinu povedať, nech sa ide osprchovať a umyť si zuby...

dominika6
4. júl 2016

@eli777
aha čiže prídeš do banky a ked uvidia,že ty ma materskej a on živnostník,oficiálne plat 300,- tak vám dajú hypo na byt úplne na počkanie? 😀...srandistka..teraz si neuvedomuješ že žijete zadarmo na úkor rodičov ...a ty si odkladáš ny nábytok..pokiaľ nemáš bokom mesačne min. 700,-(hypo,náklady) + ostatné veci,tak budeš pekne aj u svokrovcov..

eli777
autor
4. júl 2016

@moni244
@dominika6
@bajana
My se boli dohodnuty byvat u nas, mam tam 3volne izby, staci dorobit vlastnu kuchynu a kupit novy nabytok, ale akosi po porode on zrazu nechcel ist k nam, ze daleko do prace, ze od nich je to blizsie, a ze si pristavime u nich, ze budeme tiez samostatne...a ja mu naletela, skutek utek, do bytu ani za svet, a o hypoteke ani počuť.
Ano ani ja nie som bez viny, no v nasom vztahu som ja ta, ktora pride a opyta sa, ci je vsetko ok atd, ale vzdy sa neda, mne uz praskaju nervy.
Nechcem sa rozvadzat hned pri prvom probleme, ale uvedomujem si, ze momentalne kazdy taha za iny koniec povrazu a vedie to len k tomu, ze sa rozideme.
Nechcem, aby Maly vyrastal bez otca, to urcite nie. Ja len nechapem, co sa s nim stalo. Ja mam 29rokov, preto som uz aj babo chcela, aj on nie je najmladší.

whitecat666
4. júl 2016

@eli777 podla mna ho donutis na vlastne byvanie jedine tak, ze na nejaky cas odides k svojim rodicom a potom si uvedomi, ze ta moze stratit a nie si ochotna spravit vsetko co on povie... 😒
Lebo teraz to funguje tak, ze on povie, viac mi to vyhovuje u mojich rodicov a ty sa prisposobis lebo on povedal. Tvoj muz sa tam chodi len vyspat a ty to tam musis cele dni trpiet. Taketo spravanie nemozes trpiet, mas predsa vlastny nazor, tak maj nejaku hrdost a chop sa cinu.

moni244
4. júl 2016

@eli777 29 rokov a bývať u rodičov? tak to už dupľovane nechápem, v tom veku si už mala mať dávno zázemie, byt

whitecat666
4. júl 2016

@moni244 no ved mali mat uz davno nieco vlastne, ale nemaju, tak vychadzajme z toho cim disponuju... Ani hypoteku im tak lahko nedaju kedze on si pise oficialne maly plat.

sissy27
4. júl 2016

@eli777 hmmm som myslela, že obaja tak nejak tesne po 20... no ale ty 29 a on ešte starší... ak doteraz nenašiel dôvod opustiť mamahotel, tak už ho ani hľadať nebude...

worker_falcon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
limoncino
4. júl 2016

@moni244 pritrafí sa, mať dieťa skôr, ako máš vybudované zázemie, tiež sa mi to "stalo",ale my sme u nikoho z rodičov nebývali, radšej sme sa uskromnili a bývali v menších podnájmoch a podobne, veď čo nám bolo treba, dvom dospelým a malému dieťaťu. A vypracovali sme sa, máme obrovský dom, deti majú zázemie, ale vedome plánovať dieťa a nemať poriešené bývanie, je silná káva. P

sissy27
4. júl 2016

@limoncino len zrovna im sa "nepritrafilo", oni sa dva roky ťažko snažili... už len za tie dva roky mohli mať vybudované zázemie, alebo aspoň čo-to našetrené na začiatok...
a presne, kto chce, ten si vybuduje aj keď sa "pritrafí" neplánovane...

eli777
autor
4. júl 2016

@whitecat666
@moni244
@whitecat666
@sissy27 ja som z domu vyplatila sestru, ze reku rodicie budu dole, my si urobime kuchynu hore, schodiskom je oddeleny dom pre moznost samostatneho byvania, tak sme ani neriesili vtedy byt, lebo aj tak bol on stale u mna doma. Ale ano. Som hlupa, lebo som mu naletela. Panecku, ale co som urobila, ze sa takto zmenil? Alebo sa nezmenil a ja som sprosto nevidela a bola donho zalubena cele tie roky? Ja uz nevladzem.
Aj som sa so svokrou bavila o prispievani do domacnosti, no vraj im teraz netreba, ze je to vporiadku, iba len tolko aby my sme robili nakupy, tak ona zdy napise zoznam co treba a raz za cas sa ide na velky nákup ... drobnosti co narychlo vypadnu nakupim aj tu v potravinach

limoncino
4. júl 2016

@sissy27 no veď píšem, že vedome sa snažiť o dieťa a nemaž vyriešené bývanie je silná káva 😀

bajana
4. júl 2016

Platíš za svoju nerozvážnosť a platiť aj budeš, ale hlavne tvoje dieťa. Mm som stretla, keď som mala 28, prešli sme si vzťahom na diaľku, podnájmom, hypotékou, svadbou a až po 6r sa nám narodilo prvé dieťa. Bohužiaľ už čas nevrátis, musíš sa akurát porozprávať s mužom. Ale obávam sa, že s 38r. chlapom už čo sa sťahovania nepohnes....

sissy27
4. júl 2016

@eli777 no dobre, tak to berme tak, že bývanie by bolo... síce nie úplne samostatné, ale je... tak sa zas dostávame k tomu, že predostri mu argumenty, prečo máte fungovať ako rodina spolu a samostatne a priprav sa aj na variantu, že on od mamičky preč nepôjde... ale zas na druhej ho chápem - či máte bývať u jedných alebo druhých rodičov je to isté, u tých jeho si nekomfortná ty, u tvojich bude zas on... ty tam budeš pohodlná, lebo budeš mať po ruke svoju mamičku (tak ako má on teraz) a on tam bude cudzí (tak ako si ty teraz)... celé zle...
myslím, že tu už nie je viac čo riešiť - porozprávať sa s ním, porozmýšľať nad tým, čo ďalej ak on od mamičky nebude chcieť odísť a podľa toho sa zariadiť...

eli777
autor
4. júl 2016

@sissy27 nasetrene som mala, no az po svadbe som zistila, ze on tu od toho pozicane, on totiz rozbil svoje auto, a leasing.... tak som sprosto minula vsetky uspory aby sa aspon cast toho dlhu zaplatila...

sissy27
4. júl 2016

@limoncino no ako sa dozvedáme, tak bývanie riešené bolo - u rodičov... 😅 a to teda nič v zlom, ale nevidím rozdiel v bývaní u rodičov alebo u svokrovcov - vždy tam bude jeden viac doma a jeden "prisťahovalec"...

worker_falcon
4. júl 2016

@sissy27 ... a práve preto to nie je dobrá možnosť, ostať u niektorých rodičov.

sissy27
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
whitecat666
4. júl 2016

@eli777 takze ste byvanie mali naplanovane u vasich ked ste sa snazili o dieta?
Preco ste teda potom isli byvat k jeho rodicom? Ak ste sa dohodli, ze skoncite na hornom poschodi u vasich (a staci vam tak malo) tak sa tam skratka vratte. A je po probleme!
To mas problem doma zavelit ide sa k nasim lebo tak sme sa povodne dohodli a bodka?

eli777
autor
4. júl 2016

@sissy27 ano to ano, ale moj otec doma nechlastna a ani nie su u nas hadky kvoli alkoholu, tak samozrejme ze by som chcela radsej byvat u nasich. Hlavne kvoli malemu. Na rozdiel od jeho mamy, ktora sa tvari, ze co tu chcem, ze co maly placka, moja mamina sa tak netvari, ani nam rano o pol siestej nechodila do spalne a nekontrolovala mi skryne ani neprezerala suplik

limoncino
4. júl 2016

@sissy27 presne tak..

sissy27
4. júl 2016

@worker_falcon ja to tvrdím od začiatku a stále, že ak sa raz niekto rozhodne zakladať rodinu, tak má žiť samostatne...ale bohužiaľ, tu ako vidíš, to ani nikdy v pláne nebolo a očividne ani nebude... ja ľúbim svojich rodičov, aj svokrovcov mám výborných, ale nebývala by som len tak z roztopaše ani u jedných...