Neviem zniesť správanie môjho manžela

10. nov 2022

Ahojte baby, som tu na koníku už dlho tak píšem radšej anonymne.
Ani neviem ako začať, asi sa potrebujem len vyrozprávať alebo utvrdiť či rozmýšľam správne.
Sme s manželom 8 rokov, 4 roky manželia, máme 2 malé deti. A posledný rok ktorý mal byť pre nás konečne krásny a pohodový lebo sme sa presťahoval do svojho ide všetko dole vodou. Správanie manžela uz neviem zniesť, najskor to bol alkohol kedy sa opitý správal velmi zle ( nikdy mi fyzicky neublížil) ale psychicky to bolo doslova tyranie, odchádzal z domu s vyhrážkami ze sa ide zabiť a podobne a ja som ho s plačom prosila nech nikam nejde.
Potom alkohol ako tak prestal ale jeho správanie sa nezlepšilo, stále musím počúvať nadávky na moju rodinu, aky sme všetci hrozni (pritom sa pred nimi tvári ako ich najlepší kamarát). Dokonca mu vadí že som bola pozdraviť môjho otca.
Výčitky že pracuje len on a ja som žiadne peniaze nikdy nedoniesla sú tiež bežné, ale pritom ja som doma s detmi.
To že nikam nemôžem chodiť ani spomínať nemusím, raz som šla na 3h na wellness a on ostal s deťmi, ked som sa vrátila bol opitý a nadával mi čo som to za matku ked odídem od detí. Keď sa snažím urobiť pre neho niečo pekné odbije ma že on nieje nesvojpravny a vie to urobiť sám.
Nehovorím že ja niesom bez viny a správam sa vždy správne, niekedy už vybuchnem a on ma za to že len preháňam a za vsetko si môžem sama. On v podstate asi ani nevidí žiadny problem v našom vzťahu, a všetky problémy vlastne robim ja. Veľa rozmýšľam o rozvode, ale je mi to velmi ľúto kvoli deťom, niekedy mám pocit že možno má pravdu a ja len preháňam. vyvolavam ja.

fotoarch
10. nov 2022

zachranil od rodicov , boze dievca, ty si jak z brozurky psychopat a obet ... a este to oaj nevidis , sak je ok, sprava sa k nam slusne, kupuje nam, predpokladam vylety ... Dam otazku vedmy - ze je to sarmantny muz o ktorom by to nik nepovedal ako sa hnusne pod vplyvom alkoholu k tebe sprava ? Mavas niekedy pocit ze ma pravdu ? Ze s to zasluzis ? Ze ta zachranil ? Casom dospejes ako moja mamka v takom uzasnom stave do bodu ze uveris , ze bez neho si nik, ze ma pravdu ... uz sa ani bat nebudes, uz budes to co zijes povazovat za normal a agresivna budes na vsetkych co ti budu otvarat oci - lebo rozbijaju vasu dokonalu rodinu, a trhaju uzasneho otca od deti ...

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasitimi17
10. nov 2022

joj nechcem ťa urážať ale ty si taká sprostá fakt uplne sprostá... tak v 18 ťa donúti presťahovať sa k nemu, ideš preč a on sa ti ožere pri deťoch, vyhadzuje ti na oči že nezárabaš... kde si stratila rozum ?

chúďatá deti

zmrzlinka2021
10. nov 2022

Sorry, ale teraz netvrd, ze pocas chodenia pred svadbou bol hotovy anjel.

Sama si uz vtedy videla, ze su veci, ktore nie su celkom OK, ale chcela si dosiahnut svoje - vydat a deti.

zmrzlinka2021
10. nov 2022

@liljana
Akoze nič nedoniesla?
Ved jpodporuje partnera, vytvara mu podmienky nato, aby on mohol chodit do prace a nervuje sa doma s malymi detmi - extremna psychicka zataz.

A neexistuje univerzalny recept, co je najlepsie.

Ak sa stretnu dve vyzrete, vyrovnane a normalne osoby a lubia sa, vedia fungovat aj za podmienok, ktore nie su idealne, podla zelani...

zmrzlinka2021
10. nov 2022

@sasitimi17
Urcite jej rodicia vtedy hovorili, aby nebola sprosta a dievča ich bojkotovalo, lebo "hlas srdca", preto on ich teraz neznasa...

A asi sa to aj potvrdilo

liljana
10. nov 2022

@zmrzlinka2021 Zial, v obchode a za nehnutelnost, energie,... sa da platit iba zarobenymi peniazmi, nie papierikmi, kde je napisane, dnes nam bolo doma dobre. Ti co si sami platia svoj zivot, dobre vedia, o com je rec. Treba najst rozumny kompromis vo vztahu, ako dlho je optimalne byt s detmi doma a z coho zit.
Dnes je coraz brutalnejsie zarobit peniaze na vsetky vydavky. Z kazdej strany treba nieco platit. A s vekom to bude coraz a este tazsie.

dahra
10. nov 2022

môj muž mal otca, čo sa v piatok opil, v sobotu sa vyspal, v nedeľu bol ako med, v pondelok sa držal, v utorok už bol nevrlý v stredu na nevydržanie...a tak dokola, približne v takej schéme. Bol alkoholik?

zmrzlinka2021
10. nov 2022

@liljana Tak si panko mal taku hladat ale na 99 % som si istá, ze on by deti neriesil, neriesil skolku, ocr, varenie, domacnost... pri takych debilov zeny ked nastupia do prace koncia ako totalne chudery. Cize okrem kompletnej domacnosti a deti (ako na materskej) chodia muklovat do miestnych fabrik.
Som si ista, ze praca by sa nedelila. Takto zial konci stale este dost zien.

Na delenie si povinnosti - prachy a domacnost / deti, musia byt obaja paratneri normalni, vazit si jeden druheho a SPOLUPRACOVAT

zmrzlinka2021
10. nov 2022

@dahra ano, bol

fotoarch
10. nov 2022

@zoro9836 dobrý cieľ myslenia no zlý pokus ... Čítaj ju ešte raz a s porozumením ... Celá jej rodina sú divní, stále to spomina , bez neho je 0, nič nepriniesla nič nerobí , nikde nemôže ... Pán je dokonalý , je psychopat ..je tyran a ona je celý štát pod jeho nadvládou ,teda bude ..bohužiaľ .... Množstvo manipulátivnych narcisov behá po svete a hrnú sa rýchlo do manželstiev aby mali komu vládnuť ..často ku krásnym , rozumným, citlivým popoluskam ...

liljana
10. nov 2022

@zmrzlinka2021 Treba si hladat partnera, ktoremu neleni okolo domacnosti a domu a ma rad deti. Ale ked sa viac hladi na jeho peniaze, ci moze byt ona doma, tak vacsinou su zeny casom neprijemne prekvapene a dopadnu, ako hovoris.
Preco sa normalne chodenie do prace vola "muklovanie". Je to normalna cinnost. Chces jest? Zarob si. Nemas hlad, nerob.
Ja "muklujem" v dvoch pracach, nestazujem sa, lebo mam vychovu, ze praca je bezna, k zivotu patriaca cinnost. Upratovanie mi trva asi 15 minut denne a hodinu v sobotu, pranie 15 minut 2krat v tyzdni, varenie 30 min kazde dva-tri dni. Nakup potravin neberiem ako namahu, ale ako prechadzku. Najviac starosti v zivote matky zaberu deti, ale aj tie sa casto davaju na pol dna do skolky, ci do skoly.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamamoni
10. nov 2022

Toto absolútne nie je o tom,že ty nepracuješ....skús si nájsť prácu a po pár dňoch uvidíš aká budeš ,,k*rva (prepáč) čo sa chodí ..... s kolegami, a odchádza od malých detí,a domácnosť je zanedbaná, aj jeho potreby...." Hneď v prvý deň,keď budeš odchádzať z domu do práce ti to dá vyžrať, pôjde sa ,,zabiť" alebo nahovorí bludy deťom o tom ako ich maminka neľúbi......Ty máš doma narcisa,šikovného,rýchlo ťa odpútal od rodičov,stiahol do zlatej klietky,urobil 2 malé deti....a podprahovo ti vsunul že ,,máte v podstate dobrý život,a on nie je k*kot"......
Keď sa ,,ide zabiť" upevňuje si svoju pozíciu,sleduje nakoľko sa bojíš o jeho život,ako veľmi plačeš,a prosíš aby to nerobil, to je pocit zadosťučinenia pre neho,podľa toho vie,koľko si môže dovoliť pri budúcom ,,zabíjaní"
Nadávky a ohováranie tvojej strany (rodičia,kámošky,rodina) to je jeho snaha odpútať ťa od ľudí čo by ti mohli otvoriť oči
A vytýkavanie, že nezarobíš,neupraceš,nemáš,nevieš...to je ponižovanie...tým ťa dáva dole,aby si si uvedomila,že si nič...
Otvor oči žena.....🙏

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liljana
10. nov 2022

Chlap vsetko zarobi sam, financuje, postavi sam dom a este chces od neho pomahat v domacnosti, kym si na materskej? Moje nervy. Problem je najviac ten alkohol a spravanie k rodicom.

autor
10. nov 2022

@liljana odíď z diskusie. Ďakujem za tvoje názory s ktorými sa absolútne nestotožňujem

zooeynka
10. nov 2022

Popros rodicov o pomoc. Kym nemas prijem tak sama s detmi velmi nenavyskakujes bez ich pomoci. Kretena sa zbav. Alkohol je katastrofa. Az ked casom budes mat normalny vztah s niekym tak pochopis akeho psychosa mas teraz.

zooeynka
10. nov 2022

@liljana si mentalne v poriadku?

liljana
10. nov 2022

@zooeynka Ano. A ty si tiez v poriadku? Kazdy ma spravo na svoj nazor. Ale opustam diskusiu, ako bolo povedane. Naco sa namahat.

zooeynka
10. nov 2022

@liljana podla toho co pises tak asi nie si....

lujza123
10. nov 2022

Pozri je pravda ze vela vzťahov prechádza krízou v období keď majú malé dieta/deti. Hlavne teda ten 2 - 3 - 4 -xxx rok materskej, to sú fakt akoby dva svety.
Na jednej strane zena ktorá trpí sociálnou izoláciou (lebo male detičky sú sice zlatucke ale mentálne niekde úplne inde ako dospelé osoby). Tých pár minút pokecu so spolumatkami na ihrisku ci večer s nervóznym chlapom tu dieru nezalataju. Tak isto strata identity, zrazu nieje čas na koníčky a častokrát ani na nikým nerušených 5 minút na WC. Proste celé dni a týždne ako stroj bez prestávky, jasne ze po rokoch je z ženy klbko nervou...

Na druhej strane chlap, pod neustálym tlakom. Už to zrazu nieje tak ako kedysi, nezarobim, nič sa nedeje. Teraz je tam hypoteka a ďalšie 3 osoby za ktore na finančnú zodpovednosť. Žena je akási nervoznejsia, sexu malo a pozornosti ešte menej. Je to sebecké, ale je to pravda, veľa mužov ťažko nesie fakt ze už niesu číslo jedna v živote ženy. No a na záver jeho deti, ktorým moc nerozumie, nevie to s nimy, dožadujú sa matky.

Dva odlišné, od seba vzdialené svety.

No posledná vec co je častokrát "klincom do rakvy vzťahu" sú tieto mocenské hry, boj o moc, dominancia verzus submisivita. Situácia keď on nosí peniaze, je akokeby na koni a rozhoduje, ona ma domácnosť, deti ktoré sú iba jej starosť a musi doslova prosiť o kúsok voľna túto nerovnosť vo vzťahu iba prehĺbi.

Niekedy sa to utrasie keď žena začne chodiť do práce, ale niekedy nieje cesty späť. Hlavne keď je žena dlhodobo nešťastná a frustrovana, to proste ten odpor a zúfalstvo rastie až jedného dňa vybuchne

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liljana
10. nov 2022

@zooeynka Aj ja si myslim, ze nie si normalna a nepotrebujem ti to tu vypisovat. Ale ked chces, mozme.

zooeynka
10. nov 2022

@liljana este si tu? Ved si chcela odist...

liljana
10. nov 2022

@zooeynka Cakam, ci ma este obstastnis nejakou trapnou pripomienkou.

autor
10. nov 2022

@lujza123 ďakujem ti, toto je uplne trefné

deedol
10. nov 2022

autorka, tvoj muz ma problem s alkoholom a este aj psychicke problemy. nikto normalny sa nikomu nevyhraza samovrazdou. moj nazor - bud nech sa ide liecit, alebo koniec, lebo to ovplyvni vase deti, aj ked ty si myslis nieco ine.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deedol
10. nov 2022

a este ta chce aj kontrolovat, kam chodis. s takym by som ja osobne nebola, ale tak tvoj zivot...