Nevládzem

lindakaps
10. nov 2015

Ahojte baby.ani neviem ako zacat,ale jednoducho nevladzem.Mam manzela a dve deti ale neni to idealne.Vlastnim taku firmicku,ktoru najprv vlastnil on a teraz ja.Od uplneho zaciatku som tam pracovala a robila vsetko tak ako ma byt.Lenze casom sa strasne zmenil,pil,penazi mu bolo malo,vadilo mu vsetko,stale nonstop ponizovanie,vrieska na mna,zhadzuje ma pred vsetkymi,pred detvakmi,pred rodinou a priatelmi,nestaram sa o nic ani o rodinu.Proste teror doma.Strasne ostal na peniaze a vzdy mu je malo penazi.Velky vplyv maju jeho rodicia ktory pozivaju alkohol.Ja neviem preco,ale stale si hlada nieco aby ma mohol ponizovat a hulakat po mne.Behom roka sa uz druhy krat stalo,ze mi prisiel vysoky ucet a zasa velke sceny a zasa krik a ponizovanie.nechape nic,ja uz neviem ako mu to mam vysvetlit a ako sa mam pred nim branit.Som vzdy v takom rozpolozeni,ze sa mi da stale zvracat a ma prehana z tych,nervou.Bojim sa hlavne skrz decka.je tam toho velmi vela

monicm
10. nov 2015

@lindakaps Akú pomoc tu očakávaš? Lebo ja vidím jediné východisko z toho, čo hovoríš, rozvod. Viac ti poradiť neviem, Ak potrebuješ poradiť, ako z toho von, možno by nebolo zlé zájsť za psychológom.

lindakaps
autor
10. nov 2015

@monicm vzdy som sa to snazila zachranovat a aby dobre bolo hlavne skrz deti.Ale kde pojdem s nimi.Ved nic nemam.

jeannna
10. nov 2015

@lindakaps Tazko ti nieco poradit, my ta mozeme maximalne povzbudit, ale vychodisko zo svojej situacie musis najst sama, popr. vyuzit odbornu pomoc, ako ti uz bolo odporucene.

lindakaps
autor
10. nov 2015

@jeannna bojim sa toho,aby ked sa to nahodou dozvie,aby nerobil este viac zle

jeannna
10. nov 2015

@lindakaps A tato firmicka vas zivi oboch? Alebo pracujes len ty? Ak sa chces od neho osamostatnit, mozno bude lepsie najst si ine zamestnanie. Musis najst nejaky sposob, ako od neho odist aj s detmi.

sissy27
10. nov 2015

@lindakaps akože nič nemáš? máš firmu, máš teda prácu a príjem... to je slušný základ...a tiež nejako nechápem, čo chceš zachraňovať ☹

ade2
10. nov 2015

Dobre no. Nechápem, za čo Ti prišiel vyskoký účet a na tom ste sa povadili.... Peniaze. V mojom ponímaní je to malichernosť... A potom nerozumiem, že prečo najskôr on vlastnil firmičku a teraz Ty. To sú zásadné veci. A máte deti. To je vážna vec. Najdôležitejšia v živote !!. Aby deti boli šťastné a vyrastali v harmonickom prostredí. To je základ. Detstvo je krátke obdobie, ktoré ale ovplyvní človeka na zvyšok života. Neubližujte svojim deťom !!!

lindakaps
autor
11. nov 2015

Ked sme otvorili firmicku,tak bola pisana na neho.milostpan mal predstavu,ze mu budu na ucte asi pribudat rovno zlate tehlicky.Lenze nie,on je vzdy s tym co sa zarobi nespokojny lebo ked sa zarobi vela,tak pre neho je to malo.Hned od zaciatku som vo firmicke najviac casu travila ja.vsetko som riesila prevazne len ja.Pred

lindakaps
autor
11. nov 2015

Pred rokom mi prisla prva vysoka faktura za mobil 50 eur a to zacal vycinat ako nepricetny chytil ma pod krk a skrtil.To bolo prvy krat co ma takto napadol.Po case sa to utriaslo ale mi zobral vsetko potrebne k mojmu uctu,peniaze mi daval na pridel,vsetko som musela vydokladovat a vratit zostatok penazi do posledneho centu.Nastastie toto vydokladovavanie trvalo len chvilu.Lenze vcera sa zasa stalo ze prisla faktura 41 eur a zasa ohen na streche.Volal mi do roboty a nadal mi do vyj...ych p..c a zasa spustil jeho sprchu slov,kriku atd.To ako ma zasa ponizoval a stale nic ine nema,ze sa nestaram o firmicku,rodinu a ze cele dni p
...u robim.to nevidi,ze zamestnanca nemam vsetko si robim sama,od rana do vecera som v praci,ked pridem domov sa snazim byt co to s detmi a venovat sa im
ked stihnem idem daco poupratovat.Nie stale mi len nadava,ze sa nestaram,ze nevarim,ze neni vsetko podla neho atd.

mysicka36
11. nov 2015

A kde v pi-i je on keď ty makáš? Raz by mi vynadal a nenápadne ho odstrihnem od prídelu financií že ani nezbadá. A na mieste je porozmýšlať nad rozvodom. Bývanie máte na úver či vlastnú nehnuteľnosť bez založenia? Začni myslieť na seba a deti.

inusa22
11. nov 2015

príjem máš, tak si prenajmi byt, zober deti a rýchlo preč !!!!

erickaa
11. nov 2015

@lindakaps fuj, tak to je iny grc. Na čo si s nim ešte vlastne? Raz by mi niečo takéto muž povedal a videli by sme sa už len na súde. . Však pre neho si menej ako slúžka. Skôr otrok

worker_falcon
11. nov 2015

@lindakaps je to "človek", čo si ťa vôbec neváži, ani trochu. Ani teba, ani tvoju robotu. Žiaľ, situácia je jasná.
Mimochodom, tiež som bol pred časom v jednej firme, kde je "šéf" manžel a manželka to má na starosti. V prítomnosti zákazníka sa s ňou rozprával ako s poslednou ******. Bolo mi jasné, že to musí byť manželka, nie zamestnanec. Strašné...

Na tvojom mieste by som žiadal o rozvod. Nechal mu firmu, ak na ňu má nárok, a zobral byt/dom. Potom by som založil rovnakú firmu a robil to lepšie ako on (čo určite dokážeš). A bez teba pôjde tá firma do krachu veľmi rýchlo, s jeho prístupom.

zajkka
11. nov 2015

@lindakaps to čo je za firmička?nejaká krčmička?nejaky obchodík?butičík?potravinky?preto volať firmička,že je malinká príjemček?
Ja ti radím ak možem,kopni ho do riti,čo si ty nejaká handra?a čo je 40,alebo 50 EUR za faktúru až taká pohroma?ved to nieje každý mesiac a niekedy sa stane 😒

vika35
11. nov 2015

presne tak srtit ta za blbych 50€? mne raz prisla fa na 70 mojej mame cez 100€ a nikto nas neskrtil ani nenadaval. proste obcas sa stane. mimochodom to bolo za firemny telefon? cize ucet bol koli praci? aj ked je to jedno. kedze v hmotnej nudzi nieste tak sa staci o tom v klude porozpravat a snazit sa trosku sa krotit pri telefonovani.
a deti to vsetko vidia a vnimaju myslis, ze toto je pre nich super? ze by im nebolo lepsie ak by mamicka bola stastna a usmata aj ked bez ocka? ved on by otcom neprestal byt a ak ma o nich zaujem tak by sa s nimi stretaval.
ja som za zachranu ale o to sa musia snazit dvaja, ak sa snazi iba jeden nema to zmysel a len sa trapite vsetci.

monicm
11. nov 2015

@lindakaps Ale máš, máš deti, na ktoré musíš myslieť, máš sama seba a ty si dôležitá, pre seba a pre deti. Máš možnosť, ako začať odznova a verím, že to musí byť ťažké, ale sú organizácie, ktoré pomáhajú, neboj sa vyhľadať ich pomoc. Pomôžu ti začať odznova. Uvedom si, že čo vidia deti, to napodobňujú. A hlavne, ak deti zlo nevidia, to neznamená, že ho necítia.

natalym
11. nov 2015

@lindakaps A Ty čo robíš keď na Teba ziape? Sedíš a krčíš sa od strachu?

lindakaps
autor
11. nov 2015

@mysicka36 na uver je firma...a dom kde byvame,tam je zadrhel

lucindamax
11. nov 2015

Alkohol je metla ludstva, a myslim,ze nebude lepsie :( Neviem ake stare mas deti, ale vzdy je lepsie byt radsej len s jednym rodicom a hlavne, ze je doma klud, pohoda aj ked menej penazi ( tie sa daju vzdy zarobit) verim,ze este mas rodicov a ty by ti snad mohli pomoct. Zeny su silne, len musis tu silu najst a zacat to riesit. Ak je manzel alkoholik a tyran, tomu nepomozes, mysli na seba a deti. Ste priorita!

lindakaps
autor
11. nov 2015

@worker_falcon toto presne urobil aj on niekolko krat ked sa stalo,ze sme vo firme boli obaja.takto isto sa ku mne spraval ako tu pises ty.

lindakaps
autor
11. nov 2015

@natalym samozrejme,ze sa branim a zautocim aj ja na neho slovami,ale on to ma v pazi a nepocuva co mu ja vravim

libka1
11. nov 2015

robi cirkus za 50 eur fakturu za telefon? 😅 mne z toho vychadza nejak to, ze ste na tom financne velmi zle. tym ho neospravedlnujem, podla mna nie je normalny, len mi pride ze jedna z nejakeho dovodu skratovo a ten si tu zatial nenapisala. "firmicka" na dlh, dom so zadrhelom, no neviem, mala by si pisat jasnejsie ak chces od niekoho radu, aj ked mozno ziadnu okrem rozchodu nedostanes 😅

natalym
11. nov 2015

@libka1 Nemusia byť na to finančne zle, ale ak je debil tak aj za 20 eur narobí bordel. 😉

zuzica4
11. nov 2015

Toto neni dobre,urob nieco kym neprides o poslednu silu a zvysky sebavedomia.Urob to najlepsie pre seba a pre dvoje deti. Nenechaj si nicit zivot a odid. Nenechaj sa zastrasovat ani nim ani jeho rodinou. Si jeho manzelka-rovnocenny partner.

libka1
11. nov 2015

@natalym to ano, ale to skrtenie mi nesedi, to mi pride ako uplny skrat uz. a podla toho co pise dlhov maju na rozdavanie asi. ved nech ozrejmi zakladatelka ako na tom su, zatial vieme len ze on je na peniaze. otazka je co to je byt na peniaze. chce 1000 mesacne, alebo 10000 mesacne, a ked ich nema je nervny 😅

natalym
11. nov 2015

@libka1 Tak ak sú dlhy, nervy pracujú, aj krotkí človek sa zmení na zviera, viem z vlastnej skúsenosti. ☹

libka1
11. nov 2015

@natalym asi tak. ale za 50 eur fakturu niekoho skrtit 😒

lindakaps
autor
11. nov 2015

firma slape tak ako ma,zaraba.Domy boli jeho rodicov ale nakolko sme brali uver,tak su napisane oba na nas dvoch.Lenze aj keby sme sa isli rozviest,bolo by to komplikovane hlavne s rozdelenim majetku.

libka1
11. nov 2015

@lindakaps tak rozvod nikdy nie je jednoduchy. a delenie majetku uz vobec nie. a odkedy je taky nervak? v prosperujucej firme skrtit niekoho za 50 eur telefonny ucet mi pride uplne mimo.

lindakaps
autor
11. nov 2015

@libka1 on ma jednoducho ruzove okuliare na ociach.Ked zarobim menej robi sceny,ked viac robi sceny.Ma vidiny velkych penazi,ale v tejto brandzi ktoru robim sa jednoducho extra velmi zarobit neda.On by chcel ,ze denne zarobim 1000 eur?To sa jednoducho neda,ked mam kaviaren.On jednoducho aj keby mal neviem ake peniaze na ucte,tak je stale nespokojny.nadava,ze musim platit odovdy,najom,energie,tovar a tak.on by to mal najradsej vsetko zadarmo. 😖 😒 A hold,sme na slovensku a tu sa bohuzial inak podnika.Podnika clovek pre seba a aby statu stale pchal peniaze.