Nevlastná dcéra ohovára

mackapnacka
21. júl 2021

Ahojte, priateľova 6r dcéra nám v rodine urobila poriadnu drámu. Mávame ju cca 3 dni v týždni niekedy viac niekedy menej.
Máme spolu dobrý vzťah, vždy som k nej dobrá, snažím sa aby sa u nás citila dobre, aby mala doma v chladničke čo má rada, aby sme mali snacky čo má rada, kupujem jej nové veci, hračky aj sa spolu hráme kreslíme si, no zároveň ju aj vychovávam a samozrejme teda nedovolím všetko čo si zmysli a pod. Ale žiadny problém spolu nemáme.
No vždy keď príde domov prvé čo svojej mame hovorí ako som jej niečo zakázala, aká som bola zlá, ako som sa hadala s tatinom(aj ked sa takmer nehadame) a jednoducho robí intrigy. S jej mamou som sa kvoli tomu pohádala aj ked sme boli roky za dobre pretože ona jej všetko verila.
S malou som si to snažila vysvetliť chcela som aby mi povedala prečo to robila ale dostala som len odpoveď NEVIEM. Povedala som jej že ma to veľmi mrzí že sa o mne tak vyjadrovala a chcela som sa dostať k podstate prečo to vzniklo nenasilnym rozhovorom ale ťažko.
Chcela by som vedieť čo si myslíte aky problém môže to dieťa mať v hlave so mnou alebo čo sa jej deje asi v hlavičke keď sama sa nevie vyjadriť. Úprimne ma to zoziera ked neviem dôvod prečo to celé vzniklo.

moonlight1210
21. júl 2021

@mackapnacka mozno naozaj dcera vycitila, ze ked povie o vas dvoch nieco pekne (ze u vas robila to a to a bolo jej fajn), tak mama sa bud uzavrie, je smutna, alebo sa vnutorne nahneva a zacne byt podrazdena.
mozno sa mama vnutorne porovnava, ci vie dietatu dat viac, ci je viac milovana, dolezitejsia, ...
mozno vdaka tomu utrusi nejake poznamky, aby jej dcera oponovala a dala najavo, ze pre nu je aj tak dolezita ona.

nemusi ani nic priamo dcere povedat. dieta vidi, ako sa chova, ako jedna hned potom, co jej to povie. a spoji si to.
a ak chce tomu predchadzat, tak radsej hovori opak, lebo vidi, ze to mamu ukludnuje, je spokojna, v pohode.
a casom vypozorovala, ktore reci mamu najviac ukludnia, tak pouziva to.

1aduliatko1
21. júl 2021

@mackapnacka vždy sa nájdu také čo sa obujú do druhej manželky/partnerky rozvedeného 😀 vždy vždy je najhoršia nevlastná mama 😀
vysvetlili ste si to, nechaj tomu čas, uvidíš ako to pôjde 🙂

hipuska
21. júl 2021

@mackapnacka ja som si to prečítala. Bolo to myslené obrazne.

livka283
28. júl 2021

@mackapnacka my máme 5r. chlapca každý druhý víkend, u nás vyťahuje čo robí zle mama doma, dedo a babka, u mami čo my, ale s partnerom sme prišli na to, že si vymýšľa, rozpráva aby bol čo najlepší u každej strany, keďže jeho mamina -exka partnerova, nemá rada tatina, zvlášť nakladá nám, ako sme mu nedali lieky, najesť...Ona chvalabohu komunikuje len sms a mail, mňa zatial nespomenula a ani jej to neradím, nech si to riešia rodičia, ja Ťa obdivujem, takéto nervy si robiť, nechaj to na partnerovi, mňa tým väčšinou ani nezaťažuje, pretože vie, že u nás prebieha všetko ok, starám sa atď....a ďalší víkend keď je u nás idem opäť s úsmevom, nespomínam nič ale hlavne spravím fotku ako papá, berie lieky atď...kdyby neco....