Nezáujem manžela o mňa

michelle232
1. jan 2013

Dievcata potrebujem radu.Moj muz nespava so mno uz 8mesiacov.Neviem co sa stalo,od porodu nasej druhej dcery nejavi o mna ziadny zaujem.Tvrdi ze ma ma rad.Sme spolu 12 rokov.Ked sa ho opytam,ci niekoho ma, prisaha na celu svoju rodinu ze nie.Uz v minulosti mi bol neverny,vtedy plakal na kolenach,aby sme si dali druhu sancu.Kontrolujem mu vsetko..oblecenie,mobil a nic som zatial nenasla.Este mi ponukol aby som si dala urobit vypisy z mobilu a ze potom "zvysnem".Na jeho spravaniu som si nevsimla nic cudne.Neviem si rady,ved 8 mesiacov je velmi dlha doba.Ja neviem,to som sa mu az tak zhnusila?Nemavali sme sex pravidelne,raz za mesiac.Neviem ci je to vekom (42r) alebo psychickymi problemami,on ich udava ako dovod.Hovorit o tom velmi nechce,ked nahodim temu,tak ju vzdy otoci.Mam zotrvat v tomto vztahu,alebo vycuvat ? 😔

filipal
2. jan 2013

@mamavera ved jasne, chapem tvoju dobru vôlu, si zlata. 🙂 🙂

mamavera
2. jan 2013

@filipal ´dakujem, keby moje slová aspoň pomohli...

boody111
2. jan 2013

@michelle232 ...hm, viem o čom hovoríš. To, čo Ti napíšem , asi Ta príliš nepoteší. On Ta síce nemusí podvadzať fyzicky,čo je však oveľa horšie, asi Ta podvádza psychicky. Mal som podobný problém a ked som na to prišiel, partnerka mi hovorila, že však sa nič nestalo, má len "malý problém" .Ten "malý problém" z nej odchádzal temer rok.Základnou zásadou chlapa je nepriznať neveru-fyzickú,lebo tá sa jednoducho nedá zistiť. Skutočný problém je psychická nevera. Tá sa zakryť nedá, vždy sa dáko prfejaví na chovaní partnera.A pokiaľ sa k nej pridá fyzická, ťažko sa hľadá riešenie.Ale ste rodičia, máte zodpovednosť a mali by ste si problém prejsť.Lebo sex je súčasťou lásky, súčasťou dobrého manželstva, ale i potreba tela a ducha človeka.Držím palce a rád by som sa mýlil.Úprimne, veľa štastia

michelle232
autor
2. jan 2013

@boody111 dakujem velmi pekne,dufam ze to tak nieje 😖 Len ako sa prejavuje taka psychicka nevera? To akoze niekoho lubi a jeho city nie su opatovane? Ak som to dobre pochopila.

boody111
3. jan 2013

@michelle232 Ako sa prejavuje?V prvom rade sú do seba "šlahnutí",najčastejšie funguje láska cez sociálne siete, ktoré spôsobujú až 20% rozvodov.Papier totiž znesie všetko a vysnívaných osôb je ... a samozrejme na pracovisku. I ked podľa toho čo píšeš, podobné triviálne výhovorky sa v takýchto prípadoch nosia.Osobne si myslím, že za tým môže byť dáka soc.sieť. Ale, krištalovú guľu nemám a znovu opakujem, že by som sa strašne rád mýlil a verím, že to tak i je. Ahoj a držím palce.

renka11
13. jan 2013

Prosíííím o pomoooc. Už nemám viac síl. Mám 37 rokov a môj manžel 35 rokov je gambler . Neviem už ako ďalej. Hrá už 15 rokov s menšími prestávkami. Samozrejme, že to tajil a ja som sa to dozvedela až teraz, keď už bolo neskoro. Liečiť sa doteraz nechcel, stále tvrdil, že to má pod kontrolou, boli to stále sľuby, ktoré nakoniec nikdy nedodržal. Chcela som od neho odísť, pretože si plne uvedomujem, kam to až môže zájsť, ale mala som strach, pretože viem, že by sa bez mojej pomoci zosypal, alebo by si niečo mohol urobiť a to by som si vyčítala do konca života. Máme spoločného 8 ročného syna a ja mám z prvého manželstva 17 ročnú dcéru. Prvýkrát som sa rozviedla, keď mala dcéra 6 rokov, z časti aj kvôli môjmu terajšiemu manželovi, do ktorého som sa zaľúbila. Prvé manželstvo vôbec nefungovalo, manžel mal iba svoje záujmy, alkohol a nechuť pracovať, takže rozvod som nikdy neoľutovala..Ale poďme k veci. Môj súčasný asi precenil svoje túžby po gamblerstve a dostal nás do riadnych dlhov, ktoré už nie sme schopní platiť. Obe výplaty nám na ne nestačia a tak už neviem, ako ďalej. Máme popožičiavané už kde sa dá, rodina, banky, známi...proste všade. Kvôli svojmu hráčstvu stratil už neskutočné množstvo zamestnaní, na základe čoho bol istý čas na úrade práce a my sme boli bez jeho príjmu, takže všetko sa len prehlbovalo do enormných dlhov. Začal chodiť do poradne pre patologických hráčov, cca raz mesačne a liečil sa ambulantne, pretože sme sa obaja báli, že keby išiel na liečenie, ktoré trvá 2 mesiace, stratil by znovu prácu a to sme si nemohli pri našich dlhoch dovoliť. No ale keďže čert nespí, tak pred istým časom som znovu zistila, že hral a prehral znovu 9100 € a tie peniaze boli tržba v zamestnaní. Zamestnávateľ mu povedal, že ak to do dvoch dní neuhradí, dá ho na políciu, čo plne chápem. Aj som ho chcela potrestať tým, že mu už nepomôžem, pretože ja som ho vlastne tým podporovala, že som ho vždy nejako z tej kaše vytiahla, ale prišlo mi ľúto, že bude trestne stíhaný za spreneveru a že potom si už asi tak ľahko nenájde zamestnanie a tak sme predali aj to posledné, čo sa dalo, naše skoro nové auto na ktoré som roky šetrila.. Znovu problémy a bezmocnosť. Hneď na to som ho chcela vyhodiť z domu na ulicu, nech si to už konečne uvedomí, pretože už toľkokrát som mu odpustila aj keď vo vnútri srdca ho mám veľmi rada, lebo je to dobrák a milujúci otec, ale kvôli synovi som to nedokázala. Synček ma prosil na kolenách, nech mu to odpustím a nechám ho bývať s nami. Dcéra zmenila naňho pohľad, tá mi radí, preč od neho, čo najskôr. Po čase začala s ním komunikovať znovu a mysleli sme si, že si to už naplno uvedomil. Bolo pred Vianociami a my sme súrne potrebovali nejaké auto, pretože sme bol zvyknutí chodiť aj k rodičom, ktorí bývali ďalej a bez auta to bolo problematické. Tak sme sa dohodli, že začneme trochu podnikať a budeme piecť k Vianociam oblátky , ktoré bude piecť on a ja, že budem piecť koláče, Aj tak bolo. Snažili sme sa celý december, s jazykom vyplazeným po kolená som sa tešila na Vianoce, že hádam aspoň na nejakú starú Felíciu bude. Rodičia nám tiež prispeli vianočným darčekom -fin. hotovosťou na auto, lebo im bolo ľúto, že nemáme auto. Tak ale radosť sa znovu nekonala. Na auto by sme aj našetrili, síce staršie, ale bolo by, ale nestalo sa tak, posledný pracovný deň pred Vianociami môj manžel prehral znovu tržbu vo výške 5000 €. Tvrdil, že to nevie ovládať. Plakal, prosil o pomoc. Tentokrát sme už sme nemali čo
predať. Použili sme zarobené peniaze na auto aj financie od rodičov a stále bolo málo. Tentokrát mu požičala moja svokra ten zostatok, vzala si kvôli nemu úver, pretože jemu (ani mne) by už úver nedali. Vyhodila som ho v tom momente z bytu, aj keď viem, že byt patrí aj jemu, ale už som ho nechcela ani vidieť ani cítiť...Na druhý deň prišiel ku
mne na kolenách a znovu prosil o odpustenie. Nepovolila som a bolo to veľmi ťažké. Svokra ho nechcela prijať a on sa jej ani nepriznal, že je na ulici. Bol bez peňazí, v jednom oblečení, nemal kde spať. Ťažko som to znášala ja aj deti, ktoré o jeho gamblérstve vedia. Nedokázala som to už ani pred nimi tajiť. Povedala som to svokre aj mamine. Vyčítali mi, že prečo som to nechala zájsť tak ďaleko. Prišiel Štedrý večer a ja som mu dovolila ísť späť s tým, že že idú Vianoce. Poviem Vám, že vidieť ho, ako sa celý trasie od zimy, pripadal mi zrazu ako bezdomovec, ale moje srdce nie ja ako kameň a tak moja podmienka, v prípade, že sa môže vrátiť späť domov bola, že ihneď nastúpi na liečenie pre patologických hráčov. Zrušiť BSM by som veľmi chcela, ale na byt máme v plnej výške hypotekárny úver a tak si myslím, že by v tom bol problém. Banka nám na to súhlas nedá a ja nemám taký príjem, aby som si úver dala iba na seba. Snáď by sa dalo zrušiť BSM ale od dátumu právoplatnosti na súde. Dlhy dovtedy sú oboch, som spoludlžníčka z čoho sa stále neviem spamätať.
V čase, kedy píšem tento mail je 11. deň na liečení na Prednej Hore a ja dúfam, že sa z toho dostane. Uvedomujem si, že mu musím byť oporou v ťažkých situáciách, ktoré sú spojené s patologickým gamblérstvom. Možno ma viaceré odsúdite, že som hlúpa, že dávno som od neho mala odísť, plne Vás chápem, ale nedokážem to ...pretože ho ľúbim.
☹ 😢

renka11
13. jan 2013

ak by ste ma chceli niekto kontaktovať tak tu je môj e-mail: renkasko@gmail.com

clarissa
13. jan 2013

@renka11 Neviem aky druh rady ziadas,ale ja by som nedokazala lubit cloveka ktory by ma zruinoval ci uz psychicky alebo financne...zazila som situaciu,kedy chlap hraval automaty,sice nas to nepriviedlo na nulu ani to myslim nijak nenastrbilo nase financie ale ked sa pridala k tomu agresivita a alkohol,pobalila som sa aj s dcerou a bolo po laske!Clovek ktory dopusti aby rodina prisla o peniaze a majetok ktory k zivotu potrebuje,pre mna nezasluzi zlutovanie,...ma rodicov,nech si ho beru a prevychovaju....ja som sa popalila raz,moj terajsi manzel je sto a jedno...aj keby mam s prvym muzom 20 deti,to by nebol dovod aby som s nim ostala.Ostala som taka tvrda na chlapov,lebo casto krat si robia zo zenami co chcu s vedomim ze im do nekonecna odpustia...Kazdy ma pravo na stastny zivot,a ty tiez...drz sa toho 😉

renka11
13. jan 2013

@clarissa ďakujem Ti za odpoveď. Neviem, dokedy to takto vydržím, snažím sa zo všetkých síl a vždy keď je mi ťažko si hovorím , že sú na tom ľudia horšie ako ja, napr. takí, ktorým chýba zdravie a to ma drží ako tak nad vodou. Ono horšie na tom našom vzťahu je to, že nebyť tej jeho hráčskej vášni je to oddaný a dokonalý manžel ale len dovtedy, pokiaľ nezačne hrať. Uvidím, čo mu dá liečenie. Keď odchádzal nedávala som mu zo svojej strany žiadnu nádej (tú si ukrývam vo svojom srdci), pri telefonátoch s ním mi stále tvrdí, že mi ďakuje, že som mu to liečenie vybavila, že mu tam otvorili oči a konečne si priznal, že je to choroba, na ktorú sa musí liečiť. @clarissa
Prajem Ti všetko len to dobré, nech Ťa stretáva.

mamavera
13. jan 2013

@renka11 je m ľúto, čo musíš prežívať, aj keď neverím tomu, že si si 15 rokov nevšimla, že tvoj manžel je patologický hráč. Chápem, že ho ľúbiš, ale tým, že mu vždy odpustíš ubližuješ sebe, deťom a vlastne aj jemu. Verím, že sa ti uľavilo, keď si sem napísala, ale poradiť ti nedokážem, Jedine to, že obráť sa urýchlene na právnika.

renka11
13. jan 2013

netvrdím, že som si to nevšimla, vedela som to, alebo resp. tušila som to, ale dovtedy to finančne nezasahovalo náš rozpočet. Bolo to iba také tušenie. Dokázal to skrývať a tak som na to neprišla. Doma bol z práce vždy načas, alkohol nepije, takže do krčmy po robote nechodil, dá sa povedať, že všetko klapalo...resp. "dovtedy sa chodí s džbánom po vodu, pokiaľ sa nerozbije" a to sa stalo u nás.

clarissa
13. jan 2013

@renka11 napodobne,prajem len to najlepsie,nech liecenie ukaze tvojmu mazelovi tu spravnu cestu.... 😉

sirinka
13. jan 2013

@renka11 ja si myslim, ze by si mala tiez kontaktovat odbornikov z prednej hory aby ti tam dali rady, ako postupovat po jeho prepusteni z liecby.... Je to bohuzial uz dozivotny kriz, co si bude musiet niest so sebou....

renka11
13. jan 2013

@sirinka už som ich kontaktovala, budem tam pozvaná na rodinnú terapiu, pôjdem tam určite

sirinka
13. jan 2013

@renka11 tam ti najlepsie poradia, drzim palce.

ruzickaruzova
13. jan 2013

@renka11 ja ti nedám radu, vlastne môj príspevok je úplne zbytočný ale niečo ma núti ti napísať. prečítala som všetko čo si napísala svojmu manželovi a kým som sa dostala ku koncu tak mi až tiekli slzy. držím ti päste. iné by možno napísali aby si ušla, utiekla čo najrýchlejšie, aby si sa nanho vykašlala, a vlastne aj ja mám chuť ti to napísať ale ja by som to asi nedokázala. jednak preto že jeho dlhy su teraz aj tvoje dlhy a jednak preto že ho lubiš a on ťa velmi potrebuje.... držím ti päste... velmi....

renka11
13. jan 2013

@ruzickaruzova ďakujem za radu...baby, ja nepotrebujem ľútosť, lebo viem, že som hlúpa, rozum mi vraví odísť od neho čo najďalej zato, čo mi robí, ale srdce zase... zostať pri ňom a pomôcť mu teraz, keď to potrebuje a je to pre neho tak ťažké. Hovorím s ním dennodenne a poviem Vám, že nehrajú sa tam s nimi v rukavičkách, pretože si to zaslúžia. Majú tam tie spoločné sedenia v komunite a idú doňho všetci...nie raz to nezvládol a rozplakal sa ako malý chlapec aj keď sa hambil a pritom je to chlap ako hora. Viem, že by som s deťmi dokázala prežiť, toho sa nebojím, ale on bez nich, resp. bez nás by to nezvládol. Odlúčenie už aj teraz ťažko znáša. Snaží sa tam, dokonca mi hovoril, že tam boli z Plus 7 dní a že robili s ním nejaký rozhovor. O jeden či dva týždne by to malo vyjsť. Ani som sa nepýtala, čo vlastne hovoril, lebo ho nespoznávam. On a rozhovor? To sa mi naňho ani nepodobá. Síce je plný nádejí, rozhodnutý nad tým vyhrať, ale ja teraz tvrdím iba jedno, že čas všetko ukáže. 😢

sirinka
13. jan 2013

@renka11 on je chory.... A ked bude dost silny a ty mu budes oporou s pomocou odbornikov moze abstinovat dozivotne... Je fajn, ze si ho nenechala celkom napospas.... Si silna zena.

renka11
13. jan 2013

@sirinka bodaj by si mala pravdu....vo vnútri som troska, ale navonok sa musím držať, ale čo si zaumienim, to aj dosiahnem, tak verím, že aj teraz to vyjde 😅

renka11
13. jan 2013

@michelle232 drž sa!

michelle232
autor
13. jan 2013

@renka11 dakujem,mas stastie,ze prijal pomoc a dal sa liecit.Moj ani pocut a tvrdi ze s tym nema problem,ze dokaze hocikedy prestat tak ako prestal s automatmi.Tiez som rozmyslala nad tym,ze jemu treba pomoct,nie odkopnut.Cela jeho rodina s nim nekomunikuje a bratia?...ti akoby ho ani nemali.Tak drzim palce.