Nezáujem manžela o mňa

michelle232
1. jan 2013

Dievcata potrebujem radu.Moj muz nespava so mno uz 8mesiacov.Neviem co sa stalo,od porodu nasej druhej dcery nejavi o mna ziadny zaujem.Tvrdi ze ma ma rad.Sme spolu 12 rokov.Ked sa ho opytam,ci niekoho ma, prisaha na celu svoju rodinu ze nie.Uz v minulosti mi bol neverny,vtedy plakal na kolenach,aby sme si dali druhu sancu.Kontrolujem mu vsetko..oblecenie,mobil a nic som zatial nenasla.Este mi ponukol aby som si dala urobit vypisy z mobilu a ze potom "zvysnem".Na jeho spravaniu som si nevsimla nic cudne.Neviem si rady,ved 8 mesiacov je velmi dlha doba.Ja neviem,to som sa mu az tak zhnusila?Nemavali sme sex pravidelne,raz za mesiac.Neviem ci je to vekom (42r) alebo psychickymi problemami,on ich udava ako dovod.Hovorit o tom velmi nechce,ked nahodim temu,tak ju vzdy otoci.Mam zotrvat v tomto vztahu,alebo vycuvat ? 😔

katy1979
2. jan 2013

@michelle232 len u nas su dlzoby cez 30 000eur.
Pomoct sa da ak to ten druhy clovek chce ak nechce nutit ho nemozes. Len ak nechcu naozaj su schopni prehrat aj vlastnu rodinu. Ten moj si mysli ze ak vyriesi financie tak vyriesil vsetko. Len je na omyle a vysvetlit si to nenecha. Ja som mu povedala ze budem pri nom stat aj mu pomozem ak to bude chciet ale nas vztah to nezmeni. My dvaja sme skoncili.

kveta
2. jan 2013

@michelle232 Podaj na sud ziadost o zrusenie bezpodieloveho spoluvlastnictva manzelov. Nech nespla as jeho dalsie dlhy do koncazivota. Ty si postrehla nejake psychicke zmeny na nom okrem tej zavislosti?

viera27
2. jan 2013

@kveta presne ako hovoris. Ci @katy1979, ci @michelle232 su obe dlznicky. Zrusenie bsm a pokial su este vztahy ako tak dobre, tak nech prevezmu manzelia pri ruseni dlhy na seba. Tam inej cesty niet.

katy1979
2. jan 2013

@viera27 toto mam uz scasti riesene. Dlhy su pisane len na neho a je podpisana notarska zapisnica ohladom zrusenia BSM v tejto veci. Len byt je pisany stale na dvoch takisto aj buduce dlhy ktore nahodou urobi. Toto vyriesi uz len sud

baklik
2. jan 2013

@katy1979 ked mate zrusene BSM, tak preco by mali byt dalsie jeho dlhy spolocne?

katy1979
2. jan 2013

@baklik mame rozdelene BSM na dlhy ktore uz ma. Teda na existujuce. Uplne zrusit BSM notarom nejde. na to treba sud

michelle232
autor
2. jan 2013

@kveta posterhla som vacsiu nervozitu,prve co vstane je zapinanie pc,kuka do toho,celu vyplatu vie minut.A ked nema nic nahodou ,tak vravi aby som zohnala peniaze,ze su dobre zapasy.Celkovo je iny clovek...uz nieje taky ako byval.Nema pokoja kym nema podane.

michelle232
autor
2. jan 2013

vysvetlite mi,co je to BSM,da sa to,aj ked nic nevlastnime? Byt je pisany na svokra.Jedine co on ma tie svoje pozicky a rozpozicane peniaze od sukromnych osob. A vztahuje sa to aj vtedy,ked bral pozicky a neboli sme manzelia? cize stav mal slobodny.

kveta
2. jan 2013

@michelle232 bsm je bezpodielove spoluvlastnictvo manzelov. Jeho dlhy po svadbe by ostali jeho dlhmi, nie spolocnymi.

baklik
2. jan 2013

@michelle232 BSM sa vztahuje len na obdobie po svadbe, nie pred nou. ak on nebude schopny splacat svoje dlhy, tak mozu obhanat teba, napr. ked sa zamestnas, siahnut na tvoju vyplatu, pretoze vsetky prijmy aj dlhy su v manzelstve, podla zakona, spolocne.
tak to je sila, ked si dovoli este tebe povedat, aby si zhanala peniaze na jeho tipovanie! to je cisty zavislak 😖

mamavera
2. jan 2013

@michelle232 u vás nie je problémom to, že sa manžel o teba nezaujíma, ani to, že spolu intímne nežijete 8 mesiacov, ale to, že tvoj manžel je závislý na stávkovaní. A to, že ty mu to toleruješ? Nebojíš sa s dvomi deťmi? Čo bude s vami, keď narobí dlhy závratných výšok? Baby ti tu radia dobre, okamžite zrušiť BSM, lebo sa dostaneš do obrovských problémov. manželovi šlápnuť na krk - sú dve možnosti - alebo sa bude liečiť, alebo spolu končíte! On sa ti ešte odvažuje povedať, aby si zohnala peniaze, keď sú dobré zápasy?! Ako zabezpečil rodinu pre prípad, že ty nezoženieš po MD prácu? Staršia dcéra pôjde časom na strednú školu, budete potrebovať stále viac a viac finančných prostriedkov na obe deti. Na MD sa premotáš ty aj malinká aj vo veciach kúpených na koníku, ale časom to je už iné. Požiadaj o pomoc rodinu, lebo toto asi sama nezvládneš. Nie si v neriešiteľnej situácii, pokiaľ sa tvoj manžel bude chcieť liečiť, pokiaľ si právne ošetríš váš majetok, ale si vo veľmi veľmi vážnej situácii. Už len tým, že si na MD, bola odvaha mať s takým mužom druhé dieťatko, ale je tu, tak mu treba zabezpečiť budúcnosť. Nič neodkladaj, dlhy môžu byť a podľa mňa aj sú oveľa oveľa vyššie.

ivett1
2. jan 2013

No, poznala som jedného takého gamblera... bol to kolega mm ... využil veľa ľudí so svojho okolia (aj od nás si požičal peniaze, ktoré už v živote neuvidíme...) ...a jeho žena síce vedela, že je "chorý"... ale, netušila, ako veľmi je zadlžený ... 8000 eur je smiešna suma oproti dlhu, ktorý má on... pár rokov sa dokonca skrýval pred "bývalými kamošmi"...ale.... nakoniec ho našli a ...mal "šťastie"... skončil len v base, ale keď tak nad tým uvažujem, asi to ani šťastie nebolo, tí, čo si od nich požičal peniaze, sa dostanú aj tam... a chudera jeho žena a hlavne deti... celá rodina spláca dlhy a ona mala tiež súd a je v podmienke, ako spolupáchateľka (niektorí mu dali totiž podpísať "úpisy" a bola tam uvedená aj ona ako spoludlžníčka?...alebo niečo také...)
a... tiež pochádza zo slušnej rodiny .... jeho sestra je učiteľka, aj rodičia majú vysokoškolské vzdelanie a jeho žena robila na nejakom štátnom úrade... ale u neho to bola naozaj choroba, lebo finančne boli zabezpečení dosť... nebolo to z núdze...aspoň, kým neprišli o všetko...
@michelle232 ak môžeš, tak skús ho donútiť, aby sa išiel liečiť... a potom, treba začať riešiť dlhy ....aby ste nedopadli tak, že do konca života budeš splácať za neho dlhy a on bude vo väzení...

princeznicka3
2. jan 2013

no,zvlastne...zeby kriza stredneho veku?trosku skoro,ze?nezdas sa mi odpudiva aspon z fotky teda nie.mate dve dcery teda laska a aka taka vasen tam bola.ma nejake psychicke problemy?lieci sa?aj to moze byt dovodom,aj stres,aj problemy v praci mozno.ale 8 mesiacov je dlho.no neviem,bol ti uz neverny,ale vravis,ze teraz si si nic nevsimla.ale vies ako sa hovori:pod lampou je najvacsia tma.ked ta tak nahlodava aby si len kontrolovala,zeby bol dobre poisteny a vsetko pozatlkane aby si na nic neprisla? 😒

maminkaja
2. jan 2013

ahoj michelle, ja mam rovnaky problem s priatelom, takze uplne viem o com hovoris.... odkedy vie ze som tehu nespava so mnou a vraj ani nema milenku.. blokovany telefon, registracia na vsetkych chatovacich portaloch a tajomne zachranne akcie pre kamaratov v noci... a kopu dalsieho. tiez neviem co si mam mysliet... je o 7rokov starsi a mozem povedat ze nas sex bol celkom ok, ale odkedy som tehu nic... som bezradna... o chvilu rodim tesim sa na babo ale viem ze v nom oporu nemam ani psychicku ani financnu, neprispel ani len na vybavicku ani na nic, vsetko mina na seba☹

michelle232
autor
2. jan 2013

@maminkaja ani mne neprispel na nic..preto vsetku matersku som si nechavala a dala na deti,kupila som co potrebovali.

michelle232
autor
2. jan 2013

@princeznicka3 ved to,teraz neviem,ci je cisty,alebo dobre kryty.Ale ved vsetko ukaze cas,teraz zacnem s rozhovorom jeho rodicov,tlacit na liecenie ,i ked neviem ci sa nam to podari a potom vybavit to BSM,nech nefigurujem nikde ako spoludlznicka.

michelle232
autor
2. jan 2013

@ivett1 uz som pisala,ze mal vybavene liecenie,bol by tam inkognito,boji sa kvoli hanbe a ponizenia od svojich znamych,ale odmietol to.Skusim este zatlacit aj na jeho brata,ved je do frasa dr. a kazdy len lamentuje a nic nerobi 😖

maminkaja
2. jan 2013

@michelle232
tak dufam ze sa umudri... ja musim este zistit od kedy mam narok na matersku a aku ju budem mat kedze som bola rok zivnostnicka a neplatila som socialku.... dokonca s sa dobrovolne nahlasila ako platitelka a neplatila to. a mozem ti povedat, ak je tvoj muz hrac/stavkar.... poisti seba aj deti tym sudom, robila som v kasine a videla ludi ktory dufaju ze ziskaju velke peniazky.... dali by aj posledne. pozeraj na deti hlavne, kaslat na to, ze mozno ma milenku, teraz ide o vas, aby ste mali kde spat, co do ust... ver mi viem co hovorim... kazdu korunku 2x otocim kym ju dam z ruk, kedze moj prijem je nula

ivett1
2. jan 2013

@michelle232 držím ti palce...a prajem pevné nervy... (hlavne sa snaž chrániť seba a deti...) ...a ten argument, že sa bojí, že by sa mu mohli "kamaráti" posmievať....tak mu povedz, že či by mu vadilo menej, keby skončil vo väzení...čo by bolo potom? ... radšej chce vystaviť svoju rodinu takejto hanbe?!... ale ak sa pôjde liečiť, bude prekvapený, koľko ľudí ho podporí...(ak sa to náhodou dozvedia ...)

povuma
2. jan 2013

@michelle232 je mi luto čo sa ti stalo, ale stav tvojho manžela je taký, že je zrelý na liečbu psychiatra a to dost akútne...ako písala @mamavera , problém nie je manželov nezáujem o teba, ale jeho gamblerstvo...prestante zatvárat oči, hanba je gamblovat a zanedbávat rodinu a nie liečba...manželove hodnoty sú zjavne pomýlené 😖
Je mi len trochu čudné, že ťa trápi manželov nezáujem o teba, ked by si sa mala inými vecami trápit, to je to posledné, čo by mňa osobne trápilo, keby moj muž pregembloval 8000€...... 😲

mamavera
2. jan 2013

@michelle232 prečo obviňuješ všetkých naokolo? V prvom rade nerobíš nič TY. Ako budúcnosť pripravuješ svojím deťom? Vieš ako je na tom ich otec, teraz si priznala ďalšie veci...v úvodnom príspevku si sa pýtala, či z toho vzťahu vycúvať. No keby si bola zamestnaná a mala kde ísť, radila by som ti zrušiť BSM, odsťahovať sa, dať manželovi podmienku . keď sa vylieči, môžete spolu skúsiť ďalej žiť. Ale teraz ti radím zrušiť aspoň to BSM, odísť nemáš kam, vieš, že tvoj manžel je gambler, že medzi vami nie je dôvera, o jeho dlhoch si sa dozvedela od cudzích ľudí. V pohode si dovolíš s ním mať ďalšie dieťa. Ty sama si spoluzodpovedná za stav vašej rodiny a ty jediná by si mala začať s tým niečo robiť. A to hneď zajtra. S tvojím manželom nie je reč, spoľahlivosť na neho nulová, skoč za právnikom, na MD by si mala mať tieto služby myslím zdarma a keď aj nie, poplatok je nič, proti tomu, čo si tvoj manžel stihne napožičiavať. V každom prípade zrušiť BSM, pohroziť rozvodom, ak sa nebude liečiť a oznámiť mu, že si dohodnutá s kamarátkou si prenajať byt, pokiaľ nebude odteraz tancovať tak, ako ty budeš pískať.

michelle232
autor
2. jan 2013

@mamavera uz som pisala,ze je to nad moje sily,mna nepocuva,akoby som hadzala hrach na stenu...a co sa tyka druhej dcery,nebola planovana."podarila" sa po 8r. a nemala by som srdce si ju dat vziat.

sissmiss
2. jan 2013

@michelle232 pises ze jeho brat je dr a ze preco nic nikto s tym nerobi. S tym nikto okrem tvoho muza nemoze nic urobit 😉 Aj keby ho donutil niekto akymkolvek sposobom ist na liecenie, tak tam z neho proti jeho voli nespravia abstinenta od automatov. Ak sa on ROZHODNE, tak moze dostat pomoc a liecenie by mu slo na uzitok. Ale kym on nechce, nikto s tym nic ale vobec nic nespravi. Zavislost je choroba. Normalna diagnoza. Niekto dokaze hrat automaty ako srandu, a nemusi ich hrat, vie prestat. Ten co je chory ten nemoze hrat, pretoze nema mieru, je zavisly a bude hrat kym sa uplne neznici. On by neprestal ani keby vyhral, on nehra kvoli vyhre ale kvoli hre samotnej.

mamavera
2. jan 2013

@michelle232 ja ťa neodsudzujem preto, že si si ju nedala vziať! Preboha! To v žiadnom prípade, ale roky žiješ s gamblerom, tak si treba takú vec zabezpečiť. Na tom už nezáleží, záleží na tom, čo s tým teraz urobíš. Tvoj manžel sa nezmení, tom si buď istá, že sám od seba neurobí nič, maximálne ďalšie obrovské dlhy. Je to len a len na tebe. Ak ťa nepočúva, tak mu naozaj treba dať vybrať. Alebo sa bude liečiť, alebo stratí svoju rodinu. Ak nie je schopný to počúvať, napíš mu to. A oznám mu v tom liste, že ten istý si poslala jeho rodičom, aj jeho bratovi. A naozaj sa začni pripravovať na odchod. Ak to nie je možné u tvojej maminy, možno máš babku, tetu, možno by mohli pomôcť s jeho rodiny, neviem, aké majú možnosti a ako budú ochotní ti pomôcť. Viem, že tu na koníku sa spojili nejaké ženy s deťmi a prenajali si spoločne byt. Myslím, že jedna pracovala a druhá strážila deti a starala sa o domácnosť a tak sa im podarilo preklenúť to ťažké obdobie. Je to podľa mňa jediná možnosť, ako dokopať tvojho manžela k liečeniu. Bez liečenia sa z toho nedostane. V prvom rade zruš BSM, to je prvý krok, rozbehni to hneď zajtra. V tvojom prípade by ma naozaj netrápilo, že muž o mňa nemá záujem....ale to, že spoločné dlhy budem splácať zrejme ja kto vie dokedy. ...jeho výrok - zasypem vás peniazmi je hodný osemročného decka. On rozmýšľa ináč ako ostatní, je najvyšší čs s tým niečo robiť. Mňa úplne prechádza mráz, že v dnešnej dobe, keď sa väčšina mužov bojí, že príde o prácu, snaží sa odložiť peniaze aspoň na pol roka, zabezpečiť rodinu svojou poistkou ťa on posiela zohnať peniaze, lebo sú dobré zápasy. Si ešte mladučká, nepokaz si celý život. Konaj a rýchlo!!!!

sissmiss
2. jan 2013

@michelle232 on ta nepocuva, ale to neni v tvojej moci, to je len na nom. Ale v tvojej moci je zrusit bsm a rozviest sa, odist od neho a aj pre seba vyhladat pomoc. Ak si s nim uz dlhsie, a ako pises ze on je uz veeelmi vela rokov zavisly, tak ty si spoluzavisla. Aj pre takych ludi su pomocne programy, stretnutia, podpora. Ty sa nepozeraj na to co on, ty rob sama. Jeho jednoducho hrat neprinutis prestat, ber to tak, ze on bude hrat do konca zivota. A podla toho sa zariad. Ak ti to vyhovuje tak ako je to teraz, tak super. Ak nie, musis konat. Odist a pravne si to dat do poriadku.

filipal
2. jan 2013

@mamavera ahoj 🙂
pekne radis, ale neviem, ci Michelle stoji o rady tohoto typu. 😉
stazuje sa tu na nezaujem zo strany manzela... 😨 😨 😲 😲
podla mna sa v zivote kazdy dostane tam, kam si to sam dovesluje.

mamavera
2. jan 2013

@filipal vieš niekedy pre problém, ktorý je pre nás v tej chvíli prioritný, nevnímame, že je len druhotný, že jeho spúšťačom je niečo iné, závažnejšie. Čo jej radíš ty?

stanislava2
2. jan 2013

@michelle232 bud nemože a je chory alebo neverný.a nema problem zadovažit si mobil a kartu o ktorej sa nikdy nemusiš dozvediet.

filipal
2. jan 2013

@mamavera och, dufam, ze sa ta to nedotklo. zareagovala som, lebo som ta dlho nevidela. 🙂
ja jej neradim nic. pretoze si myslim, ze v tomto pripade je to zbytocne.

mamavera
2. jan 2013

@filipal 🙂 , nie nedotklo, ja som tu už zažila všeličo a ja tiež píšem zrejme tvrdšie, ako by baby čakali, ale chcem im pomôcť, dúfam, že moje slová s nimi zatrasú, keď nie, viac urobiť nemôžem. Niekedy možno stačí otvoriť oči, už som to ru viac krát písala, že by som bola pred rokmi potrebovala takéto fórum, vyhla by som sa kope problémov ☹