Manžel je sklamaný, lebo sa nám narodila tretia dcérka

16. mar 2022

Musím sa vypísať, pretože hanbím sa to priznať rodine... Pred 4 mesiacmi sa nám narodila 3 dcérka. Manžel mi povedal už viackrát aj keď som ešte bola tehotná, že on už nechce ďalšie dievčatko. Až do pôrodu sme si nedali povedať, že aké to bude pohlavie a on stále dookola hovoril, že určite to už bude chlapček a že sa bude volať po ňom a že čo všetko ho naučí a tak.. Nechcel si pripustiť, že by to bolo ďalšie dievcatko. Keď som porodila a zistil, že je to dcérka, tak bol veľmi sklamaný. Je dobrý otec a určite má naše dcérky rád, ale stále mi vyhadzuje na oči, že som mu nevedela dať syna. Hovorí mi, že čo všetko by bolo keby sme mali syna... Nejak si to kompenzuje s tým, že sa hrá so svojím malým bratrancom (čo mu nemám za zle, ale mohol by sa aj našim dcérkam venovať viac). Ja síce chapem, že každý muž si praje mať syna, ale keď raz nám boli dopriaté 3 krásne dcérky, tak by sa mal zaujímať o ne a byť dobrým otcom a neodsuvat ich na druhú koľaj kvôli tomu..... Aký rozdiel by bol keby mal syna? Až taký veľký podľa mňa nie. Veď aj dcérky môže naučiť toho veľa... Ja už neviem, že čo mám robiť.. Mal to niekto podobne s manželom?

ckocka
16. mar 2022

Máš doma poriadne ťažkú panvicu? Vezmi ho s ňou po hlave.

mariaveronikag
16. mar 2022

môže byť rád, že má 3 princezničky...možno bude ešte štvrtý syn, prípadne mu to o pár rokov vykompenzujú dcérky vnukmi 🙂

veronikaszabova
16. mar 2022

A on akoze vie, ze za pohlavie dietata moze chlap??

anjelicek26
16. mar 2022

Pochopila by som sen mat syna, snivat o tom, pochopila dajme tomu, ale realne tebe vyhadzovat na oci, ze si mu ho nepodarovala? Vajicka su neutralne, o pohlavi dietata rozhodne spermia, ktora ho oplodni! Takze kto to dievca spravil? Tvoj muz...

Ked velmi tuzi mat syna, dohodnite sa a vyplnte papiere na adopciu. Tam mas to pohlavie iste. Kamoska takto po troch synoch adoptovala dceru... jej to bolo uplne jedno, ze geneticky nie je jej, vsetci ju zboznuju, ja by som povedala, ze sa na nich aj brutal podoba 😂 Zhrnuli to s muzom, ze stvrteho pipika nedaju a treba v rodine aj nejake sukne 😂

michaelamichi
16. mar 2022

Tak mu povedz, že keby vedel splodiť syna, tak by si mu aj syna porodila 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

danieli
16. mar 2022

Je to na hanbu, hadam si to cim skor uvedomi, rodiny tuzia po dietatku, riesia choroby, zivobytie a jeho trapi tretie zdrave dievcatko? Ako naozaj panvicou…

ruzovakrava
16. mar 2022

Vysvetli manželovi základy biológie - nie ty si tá, ktorá mu nevie dať syna. On si ho nevie spraviť 😃
Verím že ťa to trápi, chce to čas. Ešte uvidíš, táto najmladšia bude ešte len najväčšia princezná 😁
My máme dve baby a mm vraví že by mu nevadila ani tretia, že však on by tie 🥚🥚 už ani prebaliť nevedel 😃

hivanik
16. mar 2022

Vyhadzuje ti na oči, že si mu nedala syna ???? A on bol vtedy kde keď ste spolu splodili 3 potomka ???

mimi3008
16. mar 2022

stále mi vyhadzuje na oči, že som mu nevedela dať syna.
???!!!
Zije tvoj muz dakde v stredoveku? Vie, ze ty ako zena das vzdy chromozom X a on ako chlap da bud X alebo Y? Tak mu povedz, ze je neschopny, ze neurobil chlapca....

deedol
16. mar 2022

asi to tu uz zaznelo, ale o pohlavi rozhoduju muzske spermie, takze "on sebe nevedel dat syna", nie ty jemu. nech sa spamata.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
16. mar 2022

s tým som si prešla... so mnou sa mm poriadne vyvadil že rodím len dievky...🙄

svetlana16
16. mar 2022

Inak dufam ze tvoj manzel si je vedomí, ze to nie ty! Si mu nedala syna, ale jeho spermie urcuju pohlavie dieťaťa.... Tak ak chce hľadať "vinnika" nech sa pozrie do zrkadla....
A nie každý chlap potrebuje mat syna, mam kamaratky ktorych manzelia tuzili po dcerach viac.
My mame doma opacnu situaciu mame 3chalanov 😅
Je úplne jedno ci ma clovek dona dievca aleb9 chlapca len nech su tie deturence zdrave, to je najdolezitejsie 🙏 a manzel dufam ze z toho cim skor "vyrastie" 😉

tomikejt
16. mar 2022

Presne ako píše @viestta , čo si urobil to má. Ak to nevie, povedz mu ze pohlavie určuju spermie. Raz by mi toto povedal a ja by som do neho každý deň hustila, prečo si mi nespravil syna? Nevieš robiť chlapcov? Ci by mu to bolo prijemne..

autor
16. mar 2022

@deti95060810 Chlapi vedia byť divný 😅 Mne by total nevadilo, kebyže mám troch chalanov a on taktoka trucuje

lenka2710
16. mar 2022

Kamoške sa nedávno tiež narodila 3.dcerka a jej muž prehlásil, že sa cíti ako kráľ, že len králi v rozprávkach mali 3 princezné 😊 mužov kamarát mal dve dcéry a teda chceli tretie, že bude chlapec, ale podstúpil akési vyšetrenie a tam mu dr povedal ze on syna nikdy nesplodi, možno aj tvoj muž to ma tak, že proste syna "nevie" a nebude môcť splodiť 🤷‍♀️ poznam veľa rodín kde sú len napríklad traja štyria synovia a ziadna dcéra, alebo 3-4 dcéry a žiaden chalan! Známej napriklad povedali, že nikdy nevynosi dievča, má troch synov a par potratov za sebou, boli to dievčatá?? Nevie 🤷‍♀️ môžu byť kadejaké anomálie a neovplyvnis to

lilke
16. mar 2022

Rodina - 4 chlapci. Tato túžil po dievčatku. Prišlo aj 5. Opäť chlapec... Už má 9 rokov. Ale najviac si ho užíva

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilyianka
16. mar 2022

A ze je dcérka zdravá, to ho neteší?
A nikdy nepochopím, keď chlap povie,že žena mu nevedela dat syna! Wtf??? Tak vždy je všetko chyba ženy. Normálne ma nasral...

autor
16. mar 2022

@lenka2710 Tak to je krásne, milé. Bodaj by aj môj raz takéto niečo povedal... Akurát mi dokazil náladu, keď sa narodila dcérka. Ani tu nebudem rozpisovať, že ako sa tváril a čo povedal....

dzulli1980
16. mar 2022

Mne toto príde také povrchné rozmýšľanie ... radšej by bral postihnutého syna ako zdravú dcéru, hej? ... hlavne, že by mal syna, aj keď kaliku, ale mal by ... ach jaj.

diamond007
16. mar 2022

Musí to v sebe spracovať, prijať to keďže si vsugeroval niečo iné. Neoplatí sa hádať ani dohovarat mu, iba mu dať čas.
Ja si nemyslím že syn mu zaručí skvely vzťah s ním, práve naopak to môže byt. My máme dve dcérky, pri prvom dieťati keď muž zistil že to nie je syn tak bol hmm, nie sklamaný ale povedal že chcel viac syna, že som si ju ,,vymodlila,, nakoľko je z čisto chlapskej rodiny (brat, bratranci atď..ani jedno dievča nemali v rodine za 50rokov). Pri druhej keď som mu povedala že dievča tak sa tešil, i keď sám priznal že ako každý chlap by chcel syna ak by bol, ale že na pohlaví nezáleží. Tretie plánujeme, keď ho podpichnem že do tretice dievčatko (mne sa tá predstava ľúbi ale synovi by som sa tiež nebranila) tak vraví že kľudne, že dcérky sú úplne úžasné a nie je nič čo by im zatiaľ nedal ako synovi .... Nevychovava z nich chlapcov, ale učí starsiu aj praktickým veciam - zapaľovať oheň, opekať, pracovať v dielni, pomáhať mu snáď so všetkým okolo domu od výmeny žiarovky cez vŕtačku.... Má síce iba vyše troch a syn mu raz bude možno chýbať v puberte, chlapsky sa porozprávat ale neriešime pohlavie. Dôležité je zdravie. Myslím že muž si to musí len prijať.
Mne keby hentak túžil po synovi manžel a rozprával tak v tehotenstve tak by som mu naschvál podryvala sebavedomie že to cítim na ďalšie dievča, aby nebol sklamaný a prijal aj tu možnosť.ale o Tom je už neskoro diskutovať.
Držím palce nech to prehrmi, určite sa raz bude tešiť z troch dcér.
To mi pripomína slová mojej mami, tiež jej tato (môj dedko) túžil enormne po synovi, dočkal sa až na štvrtý pokus. Prvé tri dcéry to emočne pociťovali celý život že neboli dosť dobre pre otca.
Pri hentakom mužovi ako tvoj by som sa bála mať aj syna. Dobre to je ako to malo byť podľa mňa. Ty sklamaná nebuď ani z muža. On to vstrebe 🙂

autor
16. mar 2022

@lilyianka Aj ja som si myslela, že je to len vo filmoch také niečo. Ja som kvôli tomu aj plakala po pôrode, čo je fakt cez....

h2
16. mar 2022

Baby, ja ho teda vôbec neobhajujem, práve naopak. Len taká malá poznámka: za pohlavie dieťaťa môže chlap. Ale ako konkrétne to má ovplyvniť? Čiže vyčítať mu, že on za to môže, je trošku od veci. (Samozrejme, ešte viac od veci je, že to on vyčíta jej. Nemusíte sa tu do mňa teraz za to pustiť. Ešte raz píšem, že ho neobhajujem a správa sa hrozne. Ale tak isto, ako za pohlavie nemôže žena, nemôže zaňho ani muž.)

selena_luna
16. mar 2022

V dobe ked mame zeny prezidentky astronautky pilotky 🙈 naco mu je syn? Zdedi snad monarchiu?

diamond007
16. mar 2022

Každý chce to čo nemá.
Ak má človek synov, chce dcéru.
Ak má dcéry, chce syna.
To mi pripomenula kamoška minule, keď som jej chválila akú majú krásnu veľkú záhradu. Ona mi vraví že sa zamyslela nad uhlom pohľadu že mne sa páči a pán čo im robil terasu im vravel - taký mensi pozemok ale asi vám stačí.... Jasné keď ma niekto niekoľko hektároch záhradu tak sa mu záhrada stala len dostatočná a pre mňa čo máme menšiu veľká. O Tom to je, uhol pohľadu....

autor
16. mar 2022

@selena_luna Spýtala som sa ho, že či potrebuje nástupcu na trón, že či žijeme v takej dobe.....

selena_luna
16. mar 2022

@h2 baby narazaju na to ze to on autorke vycita ze mu nedokazala dat syna... tak ked uz chce niekomu nieco vycitat moze zacat u seba.

selena_luna
16. mar 2022

Je mi to luto autorka a dufam ze sa s tym coskoro vyrovnava. ved si zije ako kral! Ma tri krasne dcery

autor
16. mar 2022

@selena_luna Neodpustil si ani vtip, že bude musieť kupovať tri tašky vložiek, keď budú v puberte 🤦🏽‍♀️😂 Snáď ho to prejde...pevne dúfam 🙏🏼